Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-07-08 14:38:50

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Don (1978)

http://bollywoodoldgold.files.wordpress.com/2009/05/268997209_57fe199448.jpgDon


Data Premiery: 20 kwietnia 1978


Reżyseria: Chandra Barot
Scenariusz: Javed Akhtar, Salim Khan
Zdjęcia:
Muzyka:     Anandji Veerji Shah, Kalyanji Veerji Shah
Choreografia: Nariman A. Irani


Obsada:

    Amitabh Bachchan     ...     Don / Vijay
    Zeenat Aman    ...     Roma
    Pran    ...     Jasjit (J.J.)
    Iftekhar    ...     DSP D'Silva (
    Om Shivpuri    ...     Interpol Officer R.K. Malik
    Satyendra Kapoor    ...     Inspector S. Verma
    P. Jairaj    ...     Dayal (Judo Karate Instructor)
    Kamal Kapoor    ...     Narang
    Arpana Choudhary    ...     Anita
    Helen    ...     Kamini


Opis filmu:

DSP (Iftekhar) wraz z policyjnymi siłami od lat stara się złapać Dona (Amitabh Bachchan) - bezlitosnego i sprytnego szefa międzynarodowego gangu przemytników. Gdy Don przypadkiem ginie w policyjnej zasadzce, DSP, w tajemnicy przed policją i gangsterami, podstawia jako Dona jego sobowtóra Vijay'a (Amitabh Bachchan), by pełnił rolę informatora. Gdy ginie DSP, Vijay jest zmuszony uciekać zarówno przed policją, która nie wierzy w jego niewinność, jak i gangsterami, którzy już znają prawdę. Jedyny zaś dowód jego niewinności zawiera zaginiony czerwony notatnik z wszystkimi danymi członków gangu i listem DSP...


Piosenki:

Khaike Paan Banaaras Wala   
Yeh Mera Dil
Are Diwano Mujhe Pehchano
Main Hoon Don
Bombay Nagaria
Jiska Mujhe Tha Intezar


Nagrody:

    * Amitabh Bachchan zdobył  Filmfare award za podwójną rolę.
    * Asha Bhosle zdobył  Filmfare award, za piosenkę "Yeh Mera Dil".
    * Kishore Kumar zdobył Filmfare award, za piosenkę "Khaike Paan Banaraswala."

_________________________________
źródło: www.filmweb.pl


Moja opinia:

Trochę trudno jest mi opisać ten film. Większość zna Dona z SRK, który poza paroma szczegółami (np. notes zamiast dysku) jest taki sam jak pierwsza wersja. Wydaje mi się, że film odebrałam gorzej z powodu kolejności oglądania. Najpierw widziałam super-nowego Dona, dopiero potem wersję z wieloma elementami, które gorsze były tylko ze względu na wiek filmu. Co mnie niezwykle ucieszyło? Wszelkie sceny walki i te związane z chodzeniem po linie (kto oglądał, ten wie ). w szczególności odgłos towarzyszący latającemu notesowi oraz wszelkie salta, wyskoki itp.
Jeśli chodzi o muzykę - "Khaike Paan..." zupełnie powaliło mnie przy Don 2006, zaś tu śmiałam się przez całą piosenkę i jeszcze długo po niej. Prawdę mówiąc był to najbardziej wyczekiwany przeze mnie moment w filmie. Muzyka podobna, bo ta z 2006 bazowała na tej z 1978 w dość dużym stopniu.
Czemu warto iść? Bo gra tam Big B, bo końcówka zaskakuje, bo na koniec można się też pośmiać.

źródło: www.my-bollywood.bloog.pl

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora