Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Newsy
  •  » Priyanka Chopra: Casting w Bollywood nie powinien polegać na „polityce

#1 2023-04-19 10:39:51

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22964

Priyanka Chopra: Casting w Bollywood nie powinien polegać na „polityce

Priyanka Chopra: Casting w Bollywood nie powinien polegać na „polityce i dramacie”




Priyanka Chopra, znana aktorka, która zadebiutowała w hinduskim przemyśle filmowym w 2002 roku, jest zdeterminowana, by wprowadzić zmiany i skierować sprawy we właściwym kierunku. Szybko zyskała sławę i stała się jedną z najwybitniejszych kobiecych gwiazd swojego pokolenia, ale ostatecznie poczuła się „osaczona” w Bollywood i przeszła do kariery na zachodzie.

Niedawno mówiła o sprzeciwie w przemyśle filmowym w języku hindi, który doprowadził do wykluczenia jej z filmów i ostatecznie popchnął ją do szukania możliwości na zachodzie. To ponownie rozpaliło dyskusje na temat polityki przemysłu filmowego, nepotyzmu i klik.

W wywiadzie dla indianexpress.com Priyanka Chopra podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat tego jak stworzyć bezpieczną przestrzeń dla outsiderów w Bollywood, zwłaszcza tych, którzy nie mają rodziny filmowej jako siatki bezpieczeństwa. Uważa, że ​​zmiana zaczyna się od demontażu wewnętrznej polityki, która często wpływa na decyzje dotyczące obsady w filmach.

„Myślę, że rozmowy na temat możliwości i zasług są ważne. Teraz, gdy żyjemy w świecie transmisji strumieniowych, jest o wiele więcej [możliwości]. Hinduski przemysł filmowy bardzo się zmienił w ciągu ostatnich pięciu do dziesięciu lat. Masz tak wiele talentów – scenarzystów, reżyserów, aktorów, którzy pochodzą spoza branży. Kiedy zaczynałam, wcale tak nie było. Myślę więc, że rozmowy na temat tego, że miejsce pracy powinno opierać się na zasługach, że miejsce pracy powinno być pozytywnym środowiskiem, że casting powinien być pracą reżysera castingu, a nie polityką i dramatem”
– stwierdziła Priyanka.

Priyanka Chopra, która przeniosła się do Stanów Zjednoczonych i zapewniła sobie role w popularnych projektach, takich jak serial telewizyjny "Quantico" (2015) i filmy takie jak "Baywatch" i "Matrix Resurrections", podkreśliła znaczenie zasług w tworzeniu bezpiecznego środowiska pracy w branży. Zwróciła uwagę, że napływ outsiderów do dzisiejszej branży jest efektem walki jej pokolenia aktorów o równe szanse oparte na talencie.

Według Priyanki kluczowe jest uznanie, że każdy zasługuje na równe szanse na sukces, niezależnie od pochodzenia i powiązań. Uważa, że ​​talent i ciężka praca powinny być jedynymi kryteriami sukcesu w branży, a na decyzje dotyczące obsady nie powinny wpływać wewnętrzne polityki ani osobiste uprzedzenia.

„Myślę, że takie rozmowy są naprawdę, bardzo ważne, aby nie było obozów, które faktycznie rządziłyby castingiem, i odbywa się to ze względu na zasługi i publiczność, która chce oglądać ludzi. Cieszę się bardzo, że mogę zobaczyć tak wiele nowych twarzy z zewnątrz (branży filmowej) i z różnych części kraju, które dołączyły do ​​głównego nurtu rozrywki w języku hindi. To daje mi wielką radość, móc zobaczyć to podczas mojej własnej kariery. A stało się tak, ponieważ moje pokolenie aktorów o to walczyło” – dodała aktorka.

Podczas poprzedniego występu w podcastie Armchair Expert z Daxem Shepherdem, Priyanka ujawniła, że ​​czuła się „osaczona” w Bollywood i ma nierozwiązane problemy z niektórymi osobami z branży. Chociaż nie wymieniła żadnych nazwisk, jej twierdzenia były znaczące, ponieważ stwierdziła, że ​​„nie była dobra w granie w tę grę” i była wyczerpana „polityką”.

Komentarze Priyanki rzucają światło na negatywne aspekty branży, takie jak obecność polityki wewnętrznej i presja dostosowania się do pewnych norm, aby odnieść sukces. Jej szczere wyznanie odzwierciedla potrzebę zmian systemowych w branży, aby stworzyć bardziej integracyjne i sprawiedliwe środowisko pracy dla wszystkich aspirujących aktorów.



„Zostałam zepchnięta w kąt w branży (Bollywood). Miałam ludzi, którzy mnie nie zatrudniali, były spory z ludźmi, nie jestem dobra w tej grze, więc byłam trochę zmęczona polityką i powiedziałam, że potrzebuję przerwy.

Ta sprawa z muzyką dała mi możliwość udania się do innej części świata, a nie łaknięcia filmów, których nie chciałam mieć, ale wymagałoby to ode mnie spoufalania się z niektórymi klubami i klikami ludzi. Wymagałoby to płaszczenia się, a ja pracowałam już tak długo, że nie czułam, że chcę to robić”.

Obecnie czeka na premierę swojej nadchodzącej mega serii "Citadel" w Prime Video. Produkcja, w której Priyanka Chopra wciela się w rolę utalentowanej szpieg Nadii Sinh i znany z "Gry o tron", Richard Madden w roli Masona Kane'a, to nadchodzący serial.

http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/8_1524838265.jpg


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

  • Index
  •  » Newsy
  •  » Priyanka Chopra: Casting w Bollywood nie powinien polegać na „polityce
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora