Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-11-17 16:07:19

Madzix_Deva

Zaczyna się rozkręcać

2134092
Skąd: Katowice :D
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 789
Punkty: - 1

Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Aborcja



http://www.infotuba.pl/upload/article/1920.jpg



Aborcja (abortus provocatus od łac. abortio – poronienie) – termin potoczny oznaczający dokonanie celowego, przedwczesnego, sztucznego zakończenia ciąży i usunięcie zarodka lub płodu. Synonimy aborcji to m.in. sztuczne poronienie lub przerwanie ciąży.
Aborcja polega na usunięciu przy pomocy metod farmakologicznych lub mechanicznych zarodka lub płodu z macicy, co skutkuje jego śmiercią.
Samoistne, przedwczesne zakończenie ciąży nazywane jest poronieniem (jeśli ma miejsce do 22 tygodnia ciąży) lub porodem przedwczesnym (jeśli ma miejsce po 22 tygodniu ciąży). W przypadku poronienia samoistnego niezupełnego dokonuje się usunięcia obumarłego płodu lub resztek, aby uniknąć powikłań zdrowotnych zagrażających życiu kobiety.
Z definicją aborcji połączone jest pojęcie zdolności płodu do przeżycia w środowisku pozamacicznym w przypadku przedwczesnego zakończenia ciąży, aktualnie ta granica dzięki postępowi w medycynie sięga około 22 tygodnia życia płodowego

Przyczyny dokonywania aborcji

Wśród przyczyn, dla których kobiety decydują się na dokonanie aborcji można wyróżnić:

medyczne – zagrożenie zdrowia matki (tylko w wyjątkowo ciężkich przypadkach)
eugeniczne – stwierdzenie ciężkich wad wrodzonych podczas badań prenatalnych
poczęcie w wyniku zgwałcenia lub stosunku kazirodczego
psychiczne – odrzucenie ciąży przez kobietę na skutek braku instynktu macierzyńskiego z powodu urazów psychicznych; inne powody: kobieta czuje się za młoda lub za stara, studiuje, nie ma w danej chwili ochoty na zostanie matką, uważa swoją rodzinę za kompletną
socjalno-ekonomiczne – trudna sytuacja materialna i finansowa, kobieta prowadząca samotnie gospodarstwo domowe
problemy rodzinne, małżeńskie lub w relacji między partnerami.

Przyczyny psychiczne i socjalno-ekonomiczne należą do najczęstszych – w Belgii stanowiły 66% w 2003 roku, jako następne w kolejności były wymieniane problemy związane z rodziną i sferą relacji między partnerami, które stanowiły nieco ponad 24%. Powody medyczne związane z zagrożeniem zdrowia matki lub dziecka stanowiły mniej niż 5%, zaś aborcji ze względu na poczęcie w wyniku gwałtu lub stosunku kazirodczego dokonano w 0,26% przypadków.

Metody aborcji

*aborcja farmakologiczna, tzw. "regulacja miesiączki", pigułka RU-486, Mifegine, Mifeprex, Methotrexate,

*rozszerzenie szyjki macicy i aspiracja (odessanie pod ciśnieniem – możliwa w 7-12 tygodniu ciąży) lub wyłyżeczkowanie płodu (generalnie między 10, a 22 tygodniem ciąży),

*aborcja w drugim trymestrze (12-22 tydzień ciąży) polegająca na wywołaniu akcji skurczowej tzw. wczesne cięcie cesarskie.

W zależności od etapu ciąży stosowane są różne metody. Na najwcześniejszym etapie (do dziewiątego tygodnia) zwykle podaje się kobiecie serię środków chemicznych wywołujących poronienie. Chemiczna aborcja (aborcja farmakologiczna) jest używana w 10% wszystkich aborcji przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Używany jest preparat dwuskładnikowy. Dawka pierwsza zawiera substancję niszczącą lub deformującą zarodek, dawka druga powoduje skurcze macicy i wydalenie zarodka i wyściółki macicy. Dawka pierwsza zawiera metotreksat – chemioterapeutyk, antymetabolit kwasu foliowego lub mifeproston – inhibitor progesteronu, druga dawka zawiera prostaglandyny w postaci mizoprostolu (stosowany również w Polsce w terapii choroby wrzodowej żołądka) lub gemeprostu. Mizoprostol jest używany w USA a gemeprost jest używany w UK i w Szwecji. Preparaty te są skuteczne w pierwszym trymestrze ciąży. Gdy użyte w pierwszych 49 dniach ciąży, 92% kobiet przechodzi poronienie bez konieczności interwencji chirurgicznej. Mizoprostol lub metotreksat mogą być użyte pojedynczo, ale mają niższą skuteczność i na poronienie trzeba czekać do 2 tygodni. W wypadku użycia metotreksatu dochodzi do poważnej deformacji płodu.
Na dalszych etapach stosuje się rozmaite połączenia metody podciśnieniowego opróżniania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/płodu i usunięciem jego resztek.W ostatnim trymestrze używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji.
Do późnych aborcji stosowane jest również wstrzykiwanie zasadowego roztworu soli do worka owodniowego powodujące uśmiercenie płodu. W wyniku aborcji metodą wstrzyknięcia roztworu soli stosunkowo często dochodzi do urodzenia żywego, zdolnego do przeżycia płodu – w Wielkiej Brytanii zdarza się około pięćdziesięciu takich przypadków rocznie, przy czym ze względu na późny wiek dopuszczalnego uśmiercenia (24 tydzień) wiele dzieci jest zdolnych do samodzielnego życia, lecz w praktyce są pozostawiane bez opieki i umierają.

Wszystkie powyższe metody aborcji wykonuje się bez znieczulenia płodu, który ze względu na niekompletny rozwój układu nerwowego odczuwa ból dopiero w III trymestrze ciąży.

wikipedia.pl/ aborcja


Eutanazja



http://ekai.pl/resize/351x234/zdjecia/0eutanazja600.jpg



Eutanazja (lub euthanazja,  - "dobra śmierć") – zadanie śmierci osobie nieuleczalnie chorej umotywowane skróceniem jej cierpień. Eutanazja jest pojęciem przede wszystkim z dziedziny etyki (zwłaszcza bioetyki) i prawa.

Eutanazja jest dzielona na bierną określaną jako ortotanazja i czynną jako zabójstwo z litości. Eutanazją również mylnie bywała nazywana eksterminacja osób niepełnosprawnych przez nazistów podczas II wojny światowej.
Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem etycznym. Ma ona zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Konflikt racji bierze się z różnych systemów wartości, jakimi kierują się obie strony sporu. Przeciwnicy eutanazji uważają życie za święty dar od Boga (głównie przeciwnicy eutanazji czynnej) albo uznają je za najwyższą wartość. Zwolennicy natomiast twierdzą, iż ważniejsze są uszanowanie woli chorego, uchronienie go od cierpień oraz jego prawo do zachowania godności w rozumieniu, jakie on przyjmuje.

wikipedia.pl/ eutanazja

edycja: by irkaaa:)

wyobraźcie sobie że np. matka szaruka nie chciałaby go i by go zaaborcjowała... a dziecko od 72 dni już zaczyna czuć. co byście wy powiedzieli gdyby ktoś zaczął na was wylewać kwas solny czy wyrywać wam ręce?
Co sądzicie o tym temacie? ja jestem jak najbardziej PRZECIW! Ale możecie też wyraźić swoje zdanie.

Offline

 

#2 2007-11-17 17:06:47

GAURI

Zaczyna się rozkręcać

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 950
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

To jest okropne. Jak można coś takiego zrobić?? Ale też jest wyjątek. Jeśli dziecko będzie ciężko chore,  po gwałcie.... raczej bym się zgodziła.


Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, ale w Białymstoku na ul. Lipowej na przeciwko kina Ton (na głównej ulicy!) została umieszczona wystawa "Wybierz Życie", gdzie autor pokazał zdjecia z Aborcji i broni chemicznej i innych "klęsk XXI wieku" . Zdjęcia były wprost obrzydliwe.


http://bi.gazeta.pl/im/7/2777/z2777977G.jpg

Według mnie taka wystawa była potrzebna, aby pobudzić "ludzi małych i ciemnych". Niestety autora uznano "za winnego umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści"
http://falassion.blox.pl/2006/08/O-abor … ierci.html

Offline

 

#3 2007-11-17 17:22:55

Madzix_Deva

Zaczyna się rozkręcać

2134092
Skąd: Katowice :D
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 789
Punkty: - 1

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

No to zgadzam sie z tobą GAURI. Rozumiem jeżeli Aborcja jest po gwałcie czy dziecko ma być NAPRAWDĘ ciężko chore czy może być zagrożenie życia matki. no to jeszcze się mogę zgodzić. słyszałam o tej wystawie w telewizji.
Ps. Gauri widziałaś tą wystawę?

Offline

 

#4 2007-11-17 21:56:38

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Nieraz naprawdę musi być aborcja
Nie popieram bo trzeba być odpowiedzialnym, za swoje czynny...

Ale po gwałcie czy jeżeli zagraża to życiu matki (bo wtedy to moją oboje umrzeć, matka, lub dziecko - wybór trzeba podjąć), albo jeśli dziecko nie przeżyje cierpi (np. płód jest uszkodzony i wsysa to maleństwo, albo kiedy może być niepełnosprawny)...

Aborcja jest straszna ale w niektórych sytłacjach trzeba podjąć decyzje, bardzo trudną:

Ja i moje życie, dziecko tego malucha nienarodzonego, czy nasze życie...
Trzeba pamiętać że jeśli zagrożenie jest dla matki to dziecko też nie ma łatwo bez matki, rodzina moze je obwiniać że matka się poświęciła Też może mieć problemy emocjonalne i psychiczne...

Kiedy jest zagrożenie, matka ma AIDS czy HIF czy jakąś zakaźną chorobe śmiertelną lub przy gwałcie to uważam że decyzja należy do matki - bo to ona odpowiada i musi myśleć "co by było gdyby...", ale w przypadku wpadki czy bo ja nie chce, za młoda itp to stanowczo NIE...

Offline

 

#5 2007-11-18 02:03:13

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

hmm bardzo trudny temat -aborcja, jeszcze trudniejszy eutanazja. Jeśli chodzi o moje zdanie to konstytucja dokładnie mówi kiedy kobieta może dokonać aborcji. Ja nie jestem jakąś zawziętą konserwatystką, ale uważam że nie powinno się jej stosować, chyba że 1.kobieta była ofiarą gwałtu 2.ciąża i poród narażają życie kobiety 3.dziecko jest chore ---> to gwarantuje jej konstytucja ale uważam że to sprawa indywidualna i tyle ile przypadków jest ciąż tyle może być opinii. Ja osobiście nigdy bym się nie poddała takiemu "zabiegowi" zawsze istnieją tabletki tzw 72H!! jak się boisz żeby nie zajść w ciąże i antykoncepcja na wysokim poziomie!!!!!!!!
Jeśli chodzi o eutanazję to mogłabym też długo pisać i podawać przykłady.... no ale szczerze mówiąc jestem zwolenniczką eutanazji ale o podejściu racjonalnym. Wiem że to może strasznie brzmi i jest sprzeczne z religią, bo dla katolików to po prostu zabicie starszego człowieka. No cóż ale ja mam trochę inne podejście do tego tematu. Bo jeśli człowiek, który cierpi przypuśćmy 2 lata z ciężką i przewleką chorobą i jest skazany na wegetacje na szpitalnym łóżku- bo życiem nie można tego nazwać i chce ukrócić sobie cierpienia, to powinno mu się na to pozwolić. W kocu mamy wolną wole i możemy o sobie samym decydować. Takich przykładów mogłabym mnożyć i mnożyć. Nie zgodziłabym się jednak na eutanazję, jeśli miała by ona polegać na tym że osobą w podeszłym wieku i sprawiającym problemy w rożnych ośrodkach z powodu ich chorób, podstawiać papierek lub co gorsza zwracać się z prośbą o podpisanie zgody na eutanazję przez jakiegoś członka rodziny! to jest po prostu nie fair.
Tak jak mówiłam bardzo ciekawy temat z chęcią podyskutuję z Wami o tym, ale tak jak mówię jest on przy tym strasznie trudny i wieloaspektowy i nie można go rozpatrywać tylko na jednej płaszczyźnie.

Offline

 

#6 2007-11-18 03:56:18

Hrithik

Robi postęp

Skąd: Bratysława (Słowacja)
Zarejestrowany: 2007-11-18
Posty: 391

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Jako facet i sam temat związany z aborcją zostawił bym płci żeńskiej, znów nie można tak obojętnie przejść obok udając że nic się nie dzieje. Nie wiem dlaczego podchodzę do tego w ten sposób, ale wydaje mi się że to kobiety wiedzą lepiej co dla nich najlepsze, są silniejsze psychicznie od facetów, ale facet musi być mocną podporą dla niej nie tylko w takich sytuacjach. Więzi macierzyńskie podczas ciąży czy po porodzie dziecka u matki, to zagadka dla faceta odbierana przez niego na swój sposób, za to więzi ojca do dziecka w jeszcze zupełnie inny sposób. Też uważam że facet namawiając na aborcje kobietę, z którą ma owe dziecko, mimo że płód jest zdrowy i nie zagraża życiu matki, czyni z niego głównego winowajce i kata nienarodzonego. Inaczej jest jak to opisuje ewelina2111 i Dzastina_20, w przypadku gwałtu podejmowanie decyzji za ten czyn powinna mieć tylko i wyłącznie kobieta. Żaden kościół, polityk czy prawo nie powinno ingerować w te decyzje. Chory lub upośledzony płód, to znów para wspólnie decyduje za ten czyn, w przyszłości mogą ponieść moralne lub psychiczne urazy z tym związane. Dziecko lub matka ? w tym przypadku najważniejsza rola za decyzje jest w rękach lekarzy mających pod opieką matkę nienarodzonego dziecka. 
Inaczej można mówić i pisać gdy człowiek nie stoi przed takim wyborem, albo nie miał takich przejść, same przekonania i inne takie są ważnym poglądem innych osób na te sprawy. Nie chciał bym sam, ani nikomu nie życzę podejmowania takich decyzji, ale kto wie czy jakaś sugestia lub słowo może troszeczkę pomóc w tym wszystkim zagubionej kobiecie.
Co do eutanazji to każdy człowiek powinien decydować o sobie. Wystarczy sobie wyobrazić chociażby samo wtrącanie się innych w nasze sprawy prywatne jak mamy żyć, co już jest drażliwe, a teraz sytuacje jak inni każą żyć lub odchodzić wtedy gdy pozwoli im na to ich sumienie, albo opinia społeczna. Ludzie chorzy na nieuleczalne choroby mogą przechodzić depresje z tym związaną, wypada z nimi rozmawiać i przekonywać do walki, ale nie decydować za nich w ostateczności. 
Dam taki przykład z własnego życia. Wiem że może to być nie na miejscu, bo porównywać psiaka z człowiekiem, ale to co wtedy czułem było bardzo silne i bezsilne, gdy musiałem decydować o życiu mojego przyjaciela. Gdy z dnia na dzień chudł, słabł i widziałem jak się męczy, miałem nie raz łzy w oczach, nie bawiłem się w Boga, był ze mną do końca aż odszedł z głową opartą na moich kolanach, w swoim domu, w spokoju ale wiem ze w cierpieniach. Było to samolubne z mojej strony, wiem że pozwoliłem mu żyć na lekach bez bólowych, ale nie potrafiłem ot tak powiedzieć Wetowi aby go uśpił w ponurych  zakamarach lecznicy. Całe życie każdy jest wystawiany na próby, dziś mając nowego pasa nie wiem czy bym chciał oglądać jego męki, gdyby miała podobna sytuacja zaistnieć. Bryy....lepiej odpukać.


http://img215.imageshack.us/img215/5299/nightrl6.jpg

Offline

 

#7 2007-11-18 12:00:08

Awatif

Gość

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Co do aborcji jestem za :
- kiedy kobieta została zgwałcona
- kiedy ciąża zagraża zdrowiu matki
- kiedy matka jest alkoholiczką, narkomanką, prostytutką, lub kiedy jest bezdomna a nikt nie potrafi jej pomóc i sama nie ma na kogo liczyć  - ale jestem za aborcją do 2 miesiąca potem już nie.

Co do eutanazji jestem za w bardzo szczególnych przypadkach, kiedy chora osoba jest kompletnie jak roślinka nie potrafi się ruszyć i nie ma na kogo liczyć.
Jeżeli chodzi o wykonywanie zabiegów na osobach starszych, np. "dziadek nam przeszkadza, a my chcemy mieć jego mieszkanie" - jestem absolutnie przeciw. To co przytoczyłam zdarza się w Holandii i ludzie mówią takie rzeczy lekarzowi.

 

#8 2007-11-19 15:21:02

Madzix_Deva

Zaczyna się rozkręcać

2134092
Skąd: Katowice :D
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 789
Punkty: - 1

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

No to ja też tak uważam jak Awatif szczególnie jak jest zagrożenie życia i kiedy matka nie będzie mogła się dzieckiem zajmować. ale zawsze może je oddać do adopcji. a co do eutanazji też się zgadzam że tylko w BARDZO wyjątkowych sytacjach.

Offline

 

#9 2007-11-19 17:23:27

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22980

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Aborcja w Polsce jest przestępstwem, zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny,  ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:

1)   ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
2)   badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
3)   zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego,
4)   kobieta ciężarna znajduje się w ciężkich warunkach życiowych lub trudnej sytuacji osobistej.

Tak oto mówi o tym Kodeks Karny:
Art. 152. § 1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.
§ 3. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

======================================================================


Jesli chodzi o gwałt, tu w sumie mam mieszane uczucia. Bo mimo wszystko to dziecko jest zdrowe, ładnie sie rozwija i ma szanse na życie. Tutaj kobieta ma wybór, może przeciez po urodzeniu dziecko oddać do adopcji, porzucić w szpitalu itp. Wtedy dziecko ma pewną szansę. Tutaj decyzja nalezy do dziewczyny.

Jeśli chodzi o ciężkie warunki życiowe - moim zdaniem kobieta mimo wszystko powinna takie dziecko urodzić i oddać do adopcji. Lub - bo są takie przypadki - oddać dziecko do jakiejs placówki i go odwiedzać.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

 

#10 2007-11-19 18:28:32

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ja chyba jestem za, lecz w stopniu takim, o jakim już pisaliście: gwałt, choroby itp.
Jednak jeśli jest to zachcianka matki, to zdecydowanie nie. Dorosły człowiek powinien odpowiadać za swoje czyny. Jeśli jest to dziecko z "wpadki" to rodzice nie mogą się go tak poprostu pozbyć.
Lecz z drugiej strony: jaką przyszłość czeka to dziecko? Być może rodzice nie będą go chcieli, zostawią w szpitalu albo nie będą się nim zajmować. czarno wróżę, ale takie są realia (np. w Łodzi znaleziono kiedyś zwłoki małych dzieci w beczkach. Czy nie byłoby lepiej pozwolić na aborcję? Lecz kto mógł wiedzieć, że taki los spotka te dzieci? Nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości...)
Dlatego wydaje mi się, że aborcja, chociaż to temat szokujący i można rzec: modny, nie jest najważniejsza.
]Jeśli państwo i rodzice są w stanie zapewnić godną przyszłość, czy w domu rodzinnym czy w domu dziecka, to głośnie NIE dla aborcji! Gdyby ktoś pilnował matki, która zabiła i zamknęła w beczkach ciała dzieci... Czy doszłoby do tego? To mnie najbardziej szokuje.

Chciałabym tu poruszyć jeszcze jeden temat: ratowania chcianych dzieci, które są chore. Medycyna jest w stanie doprowadzić do narodzin dziecka, które zmarłoby same przed lub podczas porodu. Lecz jego przyszłość? Sparaliżowane od początku do końca życia? kto chciałby tak żyć? Czy nie lepiej pozwolić mu umrzeć, zamiast ratować na siłę?

Być może moja wypowiedź jest nieco nieskładna i może Wam się wydawać okrutną, lecz nikt nie może przewidzieć przyszłości, nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić przyszłości tych dzieci i dlatego każdy przypadek aborcji powinien być rozpatrywany indywidualnie: poprzez rozpoznanie rodziców, ich sytuacji itp.

Cóż... mój wywód chyba do niczego nie doprowadził, mógł kilkoro z Was zszokować. mam nadzieję, że nie zrozumieliście mnie źle...

Offline

 

#11 2007-11-20 00:06:58

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja Cie chyba rozumiem no cóż ale uważam że jeśli matka decyduje się na podtrzymanie przy życiu chore dziecko i chce je pomimo wszsytko wydać na świat powinno sie jej na to jak najbardziej pozwolić. Nie jedna kobieta nie może mieć dzieci lub ma straszne problemy z poczęciem. Myśle że medycyna jeśłi potrafi podtrzymać przy życiu płód potrafi też się o niego zatroszczyć jak już wyjdzie z łona matki. Kto wie może dziecko samodzielnie się rozwijając nabierze sił i będzie funkcjonowało normalnie. Nie da się tego przewidzieć. Trzeba w takim przypadku oddać się w rece lekarzy i nowoczesnej medycyny.
No cóż słyszałam o tej historii z dziećmi, przynzam zaszokowała mnie i straszne uczucia we mnie zrodziła. Nie powinno się tak dziać. matka godząc sie na urodzenie nie powinna zabijać swojego dziecka!! no cóż ale nie wiadomo co taka "baba" może sobie myśleć. Może jest w szoku poporodowym... nie wiem. Ale wydaje mi się że nawet jeśli nie chce tego dziecka, jest w szoku czy jeszcze co innego a jednak nosi je w swoim łonie przez te 9 miesiecy to może oddać je do domów zastępczych lub innych placówek. Taki maluch bardzo szybko znajdzie ludzi którzy go pokochają i stworzą mu prawdziwe rodzinne ognisko, którego rodzona matka dać nie może lub nie chce. NIE WOLNO POZBAWIAĆ SZANSY ŻYCIA NIEWINNEJ ISTOCIE JAKĄ JEST DZIECKO no i na koniec jeszcze jeden wywód - państwo ma psi obowiązek troszczyć się o swoich obywateli i mieć szczegółną troske dla dzieci, gdyż one o sobie stanowić nie mogą. Państwo powinno stwarzać warunki na wychowanie, chociażby socjalne warunki no ale jednak.

Offline

 

#12 2007-11-25 11:42:05

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Dobry Boże, czuję się jak u siebie w szkole na lekcji religii. Ostatnio omawiamy dział pt. "Sprawy życia i śmierci". Naszymi tematami były:
1. Świętość życia;
2. Aborcja
3. Aborcja - Chrześcijański punkt widzenia;
4. Aborcja - Muzułmański punkt widzenia;
5. Eutanazja;
6. Eutanazja - Chrześcijański punkt widzenia;
7. Eutanazja - Muzułmański punkt widzenia;
8. Życie po śmierci;
9. Życie po śmierci - Chrześcijaństwo;
10. Życie po śmierci - Islam;
Już mam te wszystkie nauki tak wyryte w głowie (egzamin mi się szykuje), że przez sen to wszystko wymienię!!

Offline

 

#13 2007-11-25 12:02:15

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

nooo ale nam nie chodzi o szkolny punkt widzenia a o Twoje prywatne zdanie, co TY o tym sądzisz a nie to co Ci katecheta/ ksiądz czy nauczyciel mówi. Także nie masz powodu czuć się jak na zajęciach szkolnych

Offline

 

#14 2007-11-25 12:14:20

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Poprawka: jeśli mam na religii muzułmański punkt widzenia to:
a) na pewno nie uczy mnie katecheta, że o księdzu nie wspomnę (mohery by się obraziły);
b) na pewno nie uczę się w Polsce (patrz nawias wyżej);

A tak w ogóle, to mówię tylko, że mi się przypomniał temat, który będzie mnie prześladował aż do egzaminów (czyli aż do 12 i 13 grudnia).

A moje zdanie? Hmm... Powiem tak: ogólnie jestem na nie, jeśli chodzi o aborcję, ale w takich przypadkach jak:
-gwałt;
-zagrożenie życia matki;
-zagrożenie, że dziecko urodzi się ciężko upośledzone/niepełnosprawne;
-zagrożenie zdrowia psychicznego i/lub fizycznego matki;
Wtedy jestem na tak.
A w sprawie eutanazji, powiem tak: osobiście gdyby się stało, że np. w wyniku wypadku nie będę zdolna prowadzić życie, jakie wiodę teraz, to wolałabym, aby nie utrzymywano mojego ciała przy życiu.
Takie jest moje zdanie.

Offline

 

#15 2007-11-25 20:35:13

sanju92

Nabijacz

3093558
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 687
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

o rany...temat straszliwie trudny...gdybym nie wiedziała, że na tym forum mogę swobodnie wypowiedzieć swoje zdanie to bym nie pisała, ale skoro wiem, że nikt nie zacznie mówić, że nic nie wiem o życiu to napiszę moje wnioski , które wyciągnęłam na temat aborcji przez te kilkanaście lat mojego życia...
ja osobiście nawet gdybym poczęła dziecko na skutek gwałtu, gdyby było ono chore, albo mojemu życiu zagrażałoby niebezpieczeństwo dłuuuuugo bym myślała nad podjęciem decyzji. Bo jednak to kiedyś tam będzie mały człowiek...ale jeśli patrzę tak ogólnie to raczej nie mam nic przeciwko. Są sytuacje, w których trzeba wybrać mniejsze zło i czasem okazuje się nim być aborcja. Jeśli chodzi o coś takiego, że panienka wpadła w wieku np. 15 lat to uważam, ze powinna urodzić. Skoro była na tyle odważna, żeby zajść w ciążę to teraz niech urodzi. Jeśli faktycznie taka dziewczyna nie ma możliwości utrzymania dziecka[a w większości przypadków nie ma] to myślę, ze przez 9miesięcy powinna znosić różne niemiłe uwagi, pocierpieć podczas porodu i oddać dziecko do adopcji. dla mnie to najlepsze rozwiązanie.
U mnie w szkole na religii w 3klasie mamy tematy w związku właśnie m.in. z aborcją. Ksiądz oczywiście powiedział, ze to złe itp., i że jesli dziecko pocznie się z gwałtu to i tak kobieta powinna urodzić. Dla mnie to troszkę...hm...głupie. Bo dziecka na pewno "nie zostawi sobie", bo jednak będzie przypominało coś niemiłego. Niby można oddać. Ale szczerze? Nie chciałabym się dowiedzieć, że w taki sposób "powstałam".
Tyle na temat aborcji
Eutanazji właściwie nie popieram. I nawet nie chodzi o wiarę. Chociaż o nią chyba najbardziej. Ja na miejscu lekarza nie potrafiłabym zrobić czegoś takiego.

Rozpisałam się i mam nadzieję, że nikogo nie oślepię tyloma literkami:)

Offline

 

#16 2007-11-26 19:53:37

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja po tych zdjęciach nie jestem za aborcją w żadnym wypadku... po prostu wyobraziłam sobie co z tym dzieckiem dzieje się w czasie "pozbywania się" go....

Offline

 

#17 2007-12-03 13:52:49

Awatif

Gość

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Coś z punktu prawa:

Osoba fizyczna jest każdy człowiek od urodzenia aż do śmierci. Każdy człowiek jako osoba fizyczna posiada zdolność prawną to jest zdolność do posiadania określonych praw i obowiązków w zakresie prawa cywilnego. Zdolność tę nabywa z chwilą poczęscia a traci z chwilą śmierci.

Dziecko poczęte nie ma nabywa zdolność prawną lecz nie nabywa zdolność do czynności prawnych, która polega na możliwości wywołania określonych skutków prawnych poprzez własne oświadczenie woli.

 

#18 2007-12-08 19:15:53

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Takie traktowanie dzieci >najczęściej jeszcze nie narodzonych< powinno być karane... w końcu to odebranie człowiekowi życia. Nie jestem w stanie wyobraxić sobie co musi czuć takie dziecko... poza tym matki, które jednak decyduja sie na aborcje powinni zwrócić sie do kogos o pomoc. Można przeciez urodzić dziecko i oddać je komuś kto np nie może mieć swoich nie rozumiem tez matek przyszłych matek ktore tolerują ich decyzje, przecież wszyscy mają prawo do błędu.
To moje skromne zdanie na ten temt



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#19 2007-12-08 21:21:29

sanju92

Nabijacz

3093558
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 687
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ostatnio na religii oglądaliśmy film na temat aborcji. Muszę przyznać, ze film mną wstrząsnął. Było np. pokazane czym przeprowadzany jest zabieg, jak wygląda dziecko w 6 tygodniu. Gdy kobieta jest w ciąży to lekarz jeździ jej takim czymś po brzuchu i na ekraniku widać dziecko no nie? No to na filmie było pokazane takie samo coś, tylko podczas zabiegu. To naprawdę było przerażające>pomimo tego, że ja dziecko tam tylko czasami widziałam...<

Offline

 

#20 2007-12-10 11:24:46

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

sanju92 napisał:

Ostatnio na religii oglądaliśmy film na temat aborcji. Muszę przyznać, ze film mną wstrząsnął. Było np. pokazane czym przeprowadzany jest zabieg, jak wygląda dziecko w 6 tygodniu. Gdy kobieta jest w ciąży to lekarz jeździ jej takim czymś po brzuchu i na ekraniku widać dziecko no nie? No to na filmie było pokazane takie samo coś, tylko podczas zabiegu. To naprawdę było przerażające>pomimo tego, że ja dziecko tam tylko czasami widziałam...<

Takie cos powinno byc puszczane w szkole ja tak myśle... bo po tym jak sie takie coś obejrzy to przynajmniej się niczego głupiego potem nie zrobi... chociaż bywają takie osoby które sobie nic z tego nie robią   Na serio im współczuje rozumu...



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#21 2007-12-11 12:36:49

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Przeczytajcie:

to jest jakaś piosenka:

Kołysanka Dla Nienarodzonego

Ty byłaś piękną dziewczyną,
a on był pięknym chłopakiem,
ja niepotrzebną kruszyną,
rzuconym w złe gniazdko ptakiem,
ty miałaś włosy z obrączek
i wciąż go trzymałas za rękę,
moich nie chciałaś już rączek
nie trzeba było ci wiecej!
Ref.Dziś miałabym 16 lat
tyle co ty wtedy mamo,
jakże cieszyłby mnie świat,
gdy przeżyłabym to samo!
Mamo nie chciałam umierac
dlaczego mnie nie kochałaś,
nie miałas prawa zabierac mi życia
chociaż mi je dałaś
2.Dzieci boją się zastrzyków,
cyganów i kominiarzy
ja boje sie śmietników
tam leżą szczątki mej twarzy
dzieci tulą sie do lalek,
ja do ziemi tulę się z lękiem,
ktoś wrzucil do umywalki
me ciałko giętkie i miękkie.



albo te wiersze: z http://nienarodzone-aniolki.blog.onet.p … index.html


ja po prostu mam łzy w oczach jak to czytam...

Offline

 

#22 2007-12-11 20:52:32

sanju92

Nabijacz

3093558
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 687
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

oj ja też fatamorgana...to jest przerażające...
Sanjula-tak...myslę, ze to dobrze, ze takie coś nam pokazali, ale i tak każdy zrobi co będzie chciał...

Offline

 

#23 2007-12-12 12:14:52

Sanjula

Stały bywalec