Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-09-16 01:12:15

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Kalpana (Patowary)

Kalpana Patowary
http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/819/wm5j.jpg

Data urodzenia: 27 października 1978

Miejsce urodzenia: Barpeta, Assam

Gatunki muzyczne: indyjska muzyka klasyczna, muzyka elektroniczna i jazz, Assamese classical, aasamski folk, plaback singing

Biografia i kariera:
Była uczennicą legendarnego Ustada Ghulamy Mustafy Khana. Wyuczyła się również typowego assamskiego śpiewu pod okiem swego ojca  Bipina Patowarego. Łącząc współczesne brzmienia z folkiem indyjskim tworzy piękne kompozycje wydając niesamowite albumy.
Znana przede wszystkim ze swych muzycznych dokonań w kinie bhojpuri.

dokładne informacje KLIK


Aktualna dyskografia:
R... Rajkumar (2013)
Khatta Meetha (2010)
Aakrosh (2010)
No Problem (2010)
Welcome (2007)
Billu (2007)
De Dana Dam (2007)
Mirch (2007)

więcej KILIK



Zdobyte Nagrody: KLIK


Kilka linków muzycznych:

Kalpana w NDTV Imagine Junoon
Kalpana w NDTV Imagine Junoon
również w programie Imagine Junoon



________________________________________________________________________________________________________________________________________
źródła: wikipedia.en.com   byPauliAnjaliFy (aktualizacja moderatorska : luty 2014)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Moja opinia
Pierwszy raz usłyszałam ją w piosence Aila Re Aila z filmu Khatta Meetha... i się zwyczajnie zakochałam w jej głosie. Niby swoim tembrem (relatywnie wysokim, chociaż nie znowuż aż tak) uderza w miejsce bliższe tym klasycznym głosom, a jednak ma chrypę i zadziora, które wyróżniają go na tle innych. Później usłyszałam ją jeszcze w piosence Tere Isak Se Meetha z filmu Aakrosh, gdzie brzmi jeszcze bardziej niecodziennie - i wtedy już było po mnie. Zaczęłam grzebać w Internecie, gdzie wynalazłam sporo piosenek w bhojpuri, które urzekły mnie do cna, a które przede wszystkim eksponowały wspaniały głos Kalpany, a także natrafiłam na jej występy na żywo w programie "Lux Junoon". Ochj, jak ta dziewczyna potrafi krzyknąć, aż ciarki przechodzą i chce się krzyczeć razem z nią! Jak pewnie wszyscy (lub też większość) na forum wiedzą, mam słabość do nietypowych głosów, zatem chyba nie sposób się dziwić, że jej głos tak strasznie mi się spodobał. Co jest tym ciekawsze, że jak się patrzy na jej zdjęcie, to wcale nie spodziewałabym się po niej równie mocnego, zadziornego głosu.
Uważam, że dziewczyna naprawdę ma przefantastyczny głos i niemal bezproblemowo wbiła się na moją toplistę, od razu wskakując do pierwszej piątki. Chcę jeszcze więcej piosenek w jej wykonaniu i życzę jej jak najlepiej. Skoro dzięki Pritamowi dostała przepustkę do Bollywood, niech ją wykorzystuje w stu procentach, a gdy już otrzyma sławę, która w moim mniemaniu jej się należy, niech pokaże z innymi kompozytorami, na co ją naprawdę stać!

A co Wy o niej myślicie?

Ostatnio edytowany przez Qausain (2010-09-30 22:11:38)

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora