Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-08-17 21:46:17

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Rahat Fateh Ali Khan

http://timesofindia.indiatimes.com/photo.cms?msid=658118



Rahat Nusrat Fateh Ali Khan to urodzony w 1974, w Faisalabadzie, pakistański muzyk. Znany jest także z kilku piosenek, które śpiewał w Bollywoodzkich produkcjach.

Biografia

Urodził się w 1974 w Faisalabadzie (Pakistan) w rodzinie o tradycjach muzycznych. Syn Farrukha Fateha Ali Khana, Rahat, był dość rygorystycznie trenowany przez swego wuja, Ustada Nusrata Fateha Ali Khana, w sztuce muzyki klasycznej i Qawwli, jako że Nusrat nie posiadał własnego syna. Ponieważ okazało się, iż Rahat jest niezmiernie utalentowanym dzieckiem, jego szkolenie muzyczne rozpoczęło się w bardzo młodym wieku. W wywiadzie jego ojciec, Farrukh, opowiedział o tym, jak Rahat otrzymywał pierwsze muzyczne instrukcje od Nusrata jeszcze kiedy Rahat miał smoczek w buzi.

Jeszcze będąc na naukach u wuja, Rahat po raz pierwszy wystąpił publicznie w wieku jedenastu lat. Można go zobaczyć w wielu teledyskach obok swego ojca oraz wuja, głównie w nagraniach z lat 80-tych i 90-tych. Jego głos jest wysoki, w przeciwieństwie do bardziej ochrypłego tenoru Nusrata. Po dwóch dekadach występów dla międzynarodowych publiczności, Rahat wreszcie jest gwiazdą samą w sobie i z własnymi prawami.

Jako, że Nusrat współpracował z Eddiem Vedderem, Rahat wniósł swój wkład w soundtrack do Hollywoodzkiego filmu Dead Man Walking (1995). W 2002 pracował nad ścieżką dźwiękową do Four Feathers, współpracując wtedy z jednym z najlepszych kompozytorów muzyki orkiestrowej, Jamesem Hornerem. W tym samym roku Rahat grał w duecie z The Derek Trucks Band w piosence "Makki Madni" z albumu "Joyful Nosie". Zaś bardziej współcześnie - Rahat dawał swój głos na soundtracku do filmu Mela Gibsona pt. Apocalypto.

(Źródło Wikipedia.org; tłumaczenie Qausain)

Kariera

# Singh Is Kinng (2008)
# Aaja Nachle (2007)
# Om Shanti Om (2007)
# Jhoom Barabar Jhoom (2007)
# Apocalypto (2006)
# Omkara (2006)
# Kalyug (2005)
# Paap (2003)

(Źródło IMDB.com)


Moja opinia
Cóż, przyznam się szczerze - dopóki nie usłyszałam go, jak śpiewa O Re Piya w Aaja Nachle, to nie wiedziałam, że istnieje (a widziałam wcześniej Apocalypto). Jednak kiedy tylko usłyszałam tę piosenkę, to zakochałam się w jego głosie! Taki niski, uwodzicielski, nieco smutny i mocny... Coś w rodzaju męskiej wersji Richy Sharmy! Jak się później okazało, zagrali razem jedną piosenkę - Jak Soona Soona Lage w Om Shanti Om. I po prostu kocham ten duet! Głos Rateha jest cudowny i na mojej prywatnej top-liście Bollywoodzkich piosenkarzy jest zdecydowanie w czołówce (tak powiedzmy w pierwszej piątce). Po prostu kocham go i już!

A co Wy o nim myślicie?

Offline

#2 2008-08-18 10:09:11

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Rahat Fateh Ali Khan

On jest genialny!
Kiedy słyszę piosenki: 'Tere Ore', 'Jag Soona Soona Lage', 'O Re Piya', 'Naina' i 'Bol Na Halke Halke'  - po prostu się rozpływam! Ma cudowny głos.

Offline

#3 2009-08-03 08:58:00

 Freida

Wkręca się

Skąd: Polska. / woj. lubelskie.
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 135
Aktorka: Keira Knightley.
Aktor: Johnny Depp, Kevin McKidd.

Re: Rahat Fateh Ali Khan

Słyszałam go w paru filmach. Jest dobry


I will find you, i promise. If i must endure two hundred years of purgatory... When i shall stand before God, I shall have one thing to say... Lord, ye gave me a rare woman, and God! I loved her well. — Jamie Fraser.

Offline

#4 2009-08-12 08:52:26

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: Rahat Fateh Ali Khan

Jag Soona Soona Lage było przepiekne w jego wykonaniu

Ostatnio edytowany przez Latika (2009-08-12 08:53:07)

Offline

#5 2009-08-27 17:01:28

 Freida

Wkręca się

Skąd: Polska. / woj. lubelskie.
Zarejestrowany: 2009-03-18
Posty: 135
Aktorka: Keira Knightley.
Aktor: Johnny Depp, Kevin McKidd.

Re: Rahat Fateh Ali Khan

Tak. Ma bardzo ładny głos.


I will find you, i promise. If i must endure two hundred years of purgatory... When i shall stand before God, I shall have one thing to say... Lord, ye gave me a rare woman, and God! I loved her well. — Jamie Fraser.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora