Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-07-19 11:51:55

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999) https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c8/Hum_Saath-Saath_Hain_%281999%29.jpg


To bollywoodzki dramat rodzinny z 1999 roku.
Początkowo rolę Tabu zaproponowano Madhuri Dixit, ale ta odmówiła. Rolę w filmie proponowano również Aishwaryi Rai, ale ta nie mogła jej przyjąć.
W 2000 roku film zdobył nagrodę IIFA za najlepszą charakteryzację (Jayanti Shevale).
Hum Saath - Saath Hain to współczesna wersja Ramayany.


Reżyseria (wg własnego scenariusza) - Sooraj R. Barjatya, autor Hum Aapke Hain Koun...!, Maine Pyar Kiya i Vivah.
Muzyka - Vijay Patil (Hum Aapke Hain Koun...!, Maine Pyar Kiya)
Produkcja - Ajit Kumar, Kamal Kumar Barjatya, Rajkumar Barjatya
Dystrybucja - Rajshri Productions Pvt. Ltd.
Data premiery - 1999r.
Czas trwania - 177 min.


Obsada

* Salman Khan ... Prem
* Karisma Kapoor ... Sapna
* Saif Ali Khan ... Venod Babu
* Sonali Bendre ... Preeti
* Mohnish Behl ... Vivek
* Tabu ... Sadhana
* Mahesh Thakur ... Anand
* Neelam ... Sangeeta
* Reema Lagoo ... Mamta
* Alok Nath ... Ramkishen
* Shammi Aunty ... Mausi
* Satish Shah ... Pritam
* Himani Shivpuri ... Mami
* Ajit Vachhani ... Vakil
* Sadashiv Amrapurkar ... Dharamraj
* Rajeev Verma ... Mr. Adarsh
* Shakti Kapoor ... Anwar
* Dinesh Hingoo ... Raghu Kaka
* Dilip Dhawan ... Anurag
* Sheela Sharma ... Jyoti
* Kunika ... Shanti


Fabuła

Ramkishen (Alok Nath) i Mamta (Reema Lagoo) to rodzice trzech synów - Viveka (Mohnish Bahl), Prema (Salman Khan) i Vinoda (Saif Ali Khan) oraz, zamężnej już, córki Sangeety (Neelam Kothari).
Vivek syn Ramkishana z pierwszego małżeństwa od dziecka cierpi na niedowład ręki ale doskonale radzi sobie z zarządzaniem firmą i stanowi podporę całej rodziny. Ze względu na swoje kalectwo Vivek ma problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniej żony. Do czasu gdy poznaje Sadhanę (Tabu), której jego ułomność wcale nie przeszkadza. Odbywa się ich ślub a w kolejce do ożenku stoją również dwaj modsi bracia Viveka, którzy się zaręczają. Wszystko wspaniale się układa, do czasu gdy ich siostra Sangeeta zostaje zmuszona wraz z mężem do opuszczenia domu, w którym mieszkali wraz z bratem jej męża. Staje się to przyczyną problemów w domu Ramkishana i Mamty. Czy rodzina będzie w stanie poradzić sobie i znów się zjednoczyć?...


Piosenki

"Hum Saath Saath Hain" - Anuradha Paudwal, Hariharan, Kumar Sanu, Alka Yagnik, Udit Narayan, Kavita Krishnamurthy
"Mhare Hiwda"- Alka Yagnik, Anuradha Paudwal, Kavita Krishnamurthy, Udit Narayan, Kumar Sanu, Hariharan
"Maiyya Yashoda" - Alka Yagnik, Anuradha Paudwal, Kavita Krishnamurthy
"ABCDEFGHI" - Hariharan, Hema Sardesai, Shankar Mahadevan, Udit Narayan, Saif Ali Khan
"Parody Song-Sunoji Dulhan Ek Baat Sunoji " - Udit Narayan, Kavita Krishnamurthy, Sonu Nigam, Roop Kumar Rathod, Pratima Rao
"Chhote Chhote Bhaiyon Ke" - Kavita Krishnamurthy, Kumar Sanu, Udit Narayan
"Yeh To Sach Hai Ki Bhagwan Hai " - Hariharan, Pratima Rao

________________________________________________________
źródło: wikipedia, imdb, bollywood.gr oraz opis filmu by milkaja


Moje wrażenia

Film nie opiera się na dwójce czy czwórce bohaterów jak to jest zazwyczaj, lecz jest w nim mnogość postaci. Uwaga skupia się na ich wszystkich, ale nie ma z tym większych problemów, bo jednak fabułą jest spójna, watki nie są rozłączne, wszystko układa się w jedną i prostą całość czyli w historię rodziny Ramkishana i Mamty.Spora część filmu to ukazanie pięknej bajki jaka jest wspólne życie całej rodziny i jej najbliższych przyjaciół. Wszystko pięknie się układa, wszyscy są szczęśliwi, panuje sielankowy nastrój i tak do czasu, rozłamu w rodzinie, czyli gdy Sangeeta wraz z mężem opuszcza dom, do którego weszła jako młoda żona, dom starszego brata jej męża. Staje się to zaczątkiem problemów w jej rodzinnym domu, ale szczegółów tutaj zdradzać nie będę
W każdym razie HSSH to historia przyjemna, ale na pewno nie wybitna. Miło się ogląda, ale nie jest to świetne kino. ciekawe na pewno jest w nim to, że ukazuje związki rodzinne i pokazuje, ze nawet najlepsza rodzina może mieć chwile załamania, bo nie wszystko zawsze pięknie się układa. Ale, że to jednak Bollywoodzka historia to jednak trzeba się liczyć z dużą dozą bajkowości
W filmie przyjemnie się patrzyło na trzech braci, którzy darzyli się tak wielkim szacunkiem i miłością. Salman tutaj w roli zagłębionego w książkach myśliciela odbiegał od swojego zwyczajowego wizerunku, ale w jednej ze scen (bez koszulki) przypomniałam go sobie z jego standardowych ról Zaciekawił mnie Mohnish Behl, kuzyn Kajol i Rani, którego jak się okazało widziałam nawet w kilku filmach, ale ze w pobocznych rolach to nie zwróciłam nawet na niego specjalnej uwagi
Podsumowując film polecam, choć bez fajerwerków
Moja ocena 4.

Offline

#2 2010-07-12 20:40:04

 Salmanka

Wkręca się

Skąd: Mikołów
Zarejestrowany: 2010-07-01
Posty: 217
Punkty: +4
Opis: Salman - Jedyny Król Bolllywoo
Aktorka: Katrina Kaif
Aktor: Salman Khan
Duet: Salman Khan z każdym i każdą

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Kocham ten film  i daje mu 5

Jest cudowny, taki cieplutki
Opowiada o bardzo kochającej sie i mocno związanej ze sobą szczęśliwej rodzinie i o tym jak ta miłość pozwoli im przetrwać kryzys, o cudownych partnerkach swoich ukochanych, które są bardzo kochane i pomagaja swoim ukochanym w trudnych chwilach.
Każda z tych par jest inna i każda urocza, moja ulubiona to ta z Sallu oczywiście bo jego wybranka była taka łodka i nieśmiała byli bardzo uroczą parą .

Aha teledyski są cudowne, piękna muzyka

Offline

#3 2011-02-19 19:27:56

 Basanti

Wkręca się

8436852
Skąd: Centrum
Zarejestrowany: 2008-09-24
Posty: 105
Opis: Queen is back
Aktorka: Rani Mukherje, Priyanka Chopra
Aktor: SRK, Saif

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Ten film oglądałam już jakiś czas temu ale wciąż z chęcią wracam do piosenek i teledysków oczywiście. Film bardzo mi się podobał.
Inaczej spojrzałam po nim na Karisme która po prostu zachwyciła mnie w tym filmie i zupełnie szczerze muszę powiedzieć ze tańczy o niebo lepiej od swojej siostry

Offline

#4 2013-08-13 20:15:37

 rockynator

Bollyamator

Zarejestrowany: 2013-07-21
Posty: 3
Opis: Kuch naa kaho :)
Aktorka: Rani/Kareena/Priyanka/Madhuri
Aktor: SRK/Abhishek/Salman
Duet: SRK&Rani/SRK&Kajol

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Przepraszam, a wiecie gdzie mogę go obejrzeć po polsku?

Offline

#5 2013-08-13 20:32:17

 shahrukhkajol12

Bollymaniak

Skąd: Żywiec
Zarejestrowany: 2012-05-25
Posty: 1635
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Shah Rukh Khan & Kajol
WWW

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

rockynator napisał:

Przepraszam, a wiecie gdzie mogę go obejrzeć po polsku?

Niestety nigdzie Film nie został u nas wydany.


https://33.media.tumblr.com/368aaaba41849b7156139e0ff3f1559e/tumblr_mzlz2a18t11sh37hno1_500.gif https://31.media.tumblr.com/76e55bb9ad38207b8c2d746929aad9f4/tumblr_mqx8p9goSm1s5gy8uo1_500.gif

Offline

#6 2014-01-14 13:57:38

 Summer

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2013-02-12
Posty: 2111
Aktor: Prabhas

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

shahrukhkajol12 napisał:

rockynator napisał:

Przepraszam, a wiecie gdzie mogę go obejrzeć po polsku?

Niestety nigdzie Film nie został u nas wydany.

Polskie napisy jednak krążą po sieci, także można sobie wygooglować.


https://78.media.tumblr.com/bb68ec28706a6c7f2b5a8ad450910a8e/tumblr_otzqndA7kh1u7dw63o1_500.gif

Offline

#7 2015-10-19 14:34:43

 naina89

Gwiazda bollywoodu

Skąd: okolice Koszalina
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 10823
Punkty: +1
Opis: Bolly,Tolly,kolly
Aktorka: Rani&Vidya,Sonaksi,Kalki+
Aktor: Shahid,ArjunK,Randeep+ inni
Duet: Rani/absik,Anil/Madh,Juh/Aarm

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Film sam w sobie jest ok. Jednak za bardzo się dłużył i piosenki były za bardzo tandetne. Moja ocena to 4.


https://64.media.tumblr.com/4c052b4cbf58f5fdf6f82612966a6ff6/f6438ac43c0d7a65-05/s540x810/0d8eadcc2c192ea25697cd8990306820292cee44.gifv

Offline

#8 2015-10-19 15:42:06

 Summer

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2013-02-12
Posty: 2111
Aktor: Prabhas

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Mnie ten film się bardzo podobał, nie jest to ambitne kino, ale wspaniale się ogląda, a piosenki bardzo lubię i uważam, że są atutem filmu.


https://78.media.tumblr.com/bb68ec28706a6c7f2b5a8ad450910a8e/tumblr_otzqndA7kh1u7dw63o1_500.gif

Offline

#9 2015-10-20 08:52:38

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Ode mnie 4. Film był ok, ale nie porywał.

Offline

#10 2017-06-22 16:50:45

 Sunaina

Hindustani

Skąd: Woj. pomorskie
Zarejestrowany: 2014-07-02
Posty: 13872
WWW

Re: Hum Saath-Saath Hain: We Stand United (1999)

Jestem mile zaskoczona tym filmem. Oglądało się go bardzo przyjemnie i czas szybko przy nim zleciał. Na początku byłam trochę zdezorientowana, tyle tych wszystkich postaci dali, musiałam ogarnąć sobie, kto jest czyim synem, córką, ale potem już nie miałam z tym problemu, dzięki również fabule, która była bardzo spójna i dokładna. Cała historia mi się podobała, tak samo jak i bohaterowie. Muszę przyznać, że każdy wypadł świetnie. Z piosenek najbardziej spodobała mi się Chote Chote Bhaiyon Ke Bade Bhaiyya. Film oceniam na 5.


https://1.bp.blogspot.com/-ReJpyrpTMAs/XhNLO9GxH0I/AAAAAAAAVuw/_pVZ5i48I5cIAM8MK1y5Tbi0G71KG1fdACLcBGAsYHQ/s1600/12.gifhttps://1.bp.blogspot.com/-gfMeReSI1wk/XhNLPVvYZ4I/AAAAAAAAVu0/ESLKqwavRAI5hSMWSP5LaHWZqjKETKCIgCLcBGAsYHQ/s1600/13.gif

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora