Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-01-17 20:46:07

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Pokkiri (2007)

http://image1.indiaglitz.com/tamil/gallery/Movies/pokiri/main.jpgPokkiri (போக்கிரி) (2007)


Pokkiri to remake filmu telugu - Pokiri wreżyserowanego przez Puri Jagannadh.


Obsada

Vijay jako Tamizh/Sathyamoorthy
Asin Thottumkal jako Sruthi
Prakash Raj jako Ali Bhai
Mukesh Tiwari jako Govindan
Nasser jako Shanmughavelu
Vadivelu jako Body Suda
Mumaith Khan jako Apple
Napolean jako Mohammed Muhideen Khan
Vincent Asokan jako Guru
Dhamu jako Dhanda


Fabuła

Tamizh (Vijay) to kryminalista, człowiek od brudnej roboty, zrobi wszystko dla pieniedzy. Ponieważ jest świetny w swoim fachu dostaje się do mafii w ktorej szefem jest Ali Bhai'a (Prakash Raj). Choć dziewczyny nie są dla Pandu istotne, nie pragnie sie zakochać, poznając instruktorke aerobiku  Shruthi (Asin Thottumkal) Tamizh zostaje ugodzony strzałą Amora. Shruthi ma jedynie matkę i brata, ojciec nie zyje i z tego względu dziecwzyna musi pracować aby zapewnic utrzymanie sobie i rodzinie. A ponieważ w rodzinie brak jest meżczyzny to do Shruthi przyczepiają się nieodpowiedni mężczyźni by wykorzystać sytuację. Tamizh udaje się uratować dziewczynę przed zaczepkami pewnego skorumpowanego gliny i tym samym zasługuje na jej wdzięczność. Ale czy dziewczyna zaakceptuje kryminalistę jako swojego partnera? Oraz co stanie sie z Tamizh zamieszanym w sprawy mafii? Tego dowiecie się gdy obejrzycie film.


Trailer:



___________________________________________________________
Źródło: ang. Wikipedia


Moje wrażenia

Mam dosyć mieszane uczucia po obejrzeniu Pokkiri, a dlaczego?...chyba dlatego że to remake, nie przepadam za remakami no chyba że robi się remake filmu który wyprodukowano dosyć dawno, wtedy jeszcze taki pomysł rozumiem, ale krecić nową wersję filmu, który dopiero co niedawno był w kinach...? Dla mnie to bez sensu, choć z tego co się zdążyłam zorientować to często robi się tamilskie odpowiedniki filmów telugu. Mi się ten pomysł nie bardzo podoba, ale cóż każdy może mieć odmienne zdanie ode mnie
Dziwnie sie oglądało film który nie tak znowu dawno oglądałam z Maheshem, a teraz patrzyłam na prawie identyczne odwzorowanie tego samego filmu. Co prawda różnice były, ale nie aż na tyle istotne by można bylo traktować ten film jako odmienny od telugu.
Jeśli chodzi o głównych bohaterów granych przez Vijaya i Asin to cóż - Asin podobala mi się w roli Shruthi, chyba bardziej niż Ileana w Pokiri, ale generalnie rola Shruthi nie jest zbyt interesujaca, jak w większości filmów telugu, gdzie zazwyczaj kobiety stanowią jedynie tło dla poczynań facetów, ale jednak zdażają się ciekawsze role do zagrania niż postać Shruthi
Jeśli chodzi o Vijaya to no cóż - stwierdzę że to sympatyczny chłopak, nieźle tańczy ale....
To ale biorę stąd, że w pamięci utkwiło mi Pokiri a  tam Mahesh - i tu leży pies pogrzebany Mahesh to jest Mahesh i po prostu widząc Vijaya w tej roli to nie mogłam się uwolnić od obrazu Mahesha jako Pandu. Dlatego Viyaj wcale mnie do siebie nie przekonał, choć nie grał źle ale w porównaniu z Maheshem... po prostu Viyaj to nie Mahesh i tyle
W filmie można też zobaczyć Prakasha Raj, ten facet jaki film bym nie oglądała to tam praktycznie w każdym występuje i zaczęłam się do niego tak przyzwyczajać, że film bez niego wydaje mi sie jakiś dziwny Oczywiście był niezły, jak zwykle zresztą
Na duży plus dla filmu zaliczam piosenki, które w wiekszości są odmienne od tych z Pokiri i naprawdę bardzo fajnie się ich słucha

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora