Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2016-10-02 01:11:09

Izik

Bollyamator

Zarejestrowany: 2016-10-02
Posty: 2

Quo vadis?

Cześć! <3 Nawet nie wiecie jak się cieszę, że znalazłam to forum Już wam tłumaczę o co mi się rozchodzi, ale najpierw kilka słów wstępu
Z bollywood zaprzyjaźniłam się całkiem klasycznie- koleżanka pożyczyła mamie " czasem słońce czasem deszcz" i.... i reszty raczej się domyślacie miałam może.. ze 12 lat? Teraz mam 20 więc kawał czasu. Przez kilka lat bardzo interesowałam się bolly i ogólnie Indiami. Pamiętam wycieczki do empiku po nowe filmy (mama też uwielbia), stronę bollywood.pl, pochłaniałam też te gnioty z gazet za 9,90, prowadziłam nawet swojego bloga z szablonami i avatarami na blogi mylog. Potem nastąpił okres dojrzewania... Wiecie, zbuntowana nastolatka (miałam nawet okres fascynacji punkiem). Zapomniałam jakoś o moich Indiach. Nawet się tego wstydziłam. To nie było cool.
Teraz chyba trochę dojrzałam i zmądrzałam (oby, oby...). Kilka miesięcy temu przeczytałam Shantaram, który rozbudził we mnie tęsknotę za tym światem. Poleciałyśmy więc z mamą na strych odkopać stare pudło z niegdyś ukochanymi filmami i przysięgam wam, że cieszyłyśmy się jak dzieci " a pamiętasz ten?! o boże a ten?". Pochłaniałyśmy nasze ulubieńce jeden za drugim aż zaczęłyśmy oglądać te trochę słabsze. No to pora na coś nowego!
Jak to sobie wyobrażałam? W sumie sama nie wiem. Ostatnim kupionym przez nas filmem był " om shanti om" i wyobrażałam sobie ... Hmmm.. Nie zrozumcie mnie źle. Uwielbiam SRK. Nawet słabiutkie filmy z jego udziałem ogląda się z przyjemnością ale.. Po "nigdy nie mów żegnaj" myślałam że pójdzie w tą stronę. Że będę oglądać nowe filmy z jego udziałem które są dojrzałe. Które mówią ( no, oprócz wątków miłosnych, wiadomo :3 ) o czymś ważnym, poważnym, istotnym, generalnie, filmy z polotem. Eh...
Przekopałam filmweb wzdłuż i wszerz... I jakież było moje rozczarowanie. Myślałam że zastanę go w roli ojców a tym czasem ten 50 facet wciąż gra amantów? Wiem, że wszyscy go kochamy i ciężko nam się pogodzić z tym, że facet ma swoje lata ale no błagam was! Nie wiem czy to on sam chce takie role czy to presja producentów, którzy liczą na murowany sukces ale moim zdaniem to się zaczyna robić śmieszne w sytuacji gdy jego ekranowa ukochana mogłaby być jego córką! Myślę "trudno. Shah. Kocham cię , ale nie mogę patrzeć, jak się staczasz. Szukam innego." No i znowu się przeliczyłam. Nagle okazało się że bollywood nie jest już tym samym magicznym światem. Filmy są robione na jedno kopyto, głupawe komedie z głupimi żartami (mój osobisty żart nr1 z " gdyby jutra nie było" banan i dwa jabłka <3 ),bez polotu, nudne, głupawe, przeciętne, NIJAKIE. Myślę, że coraz bardziej chcą gonić za zachodem i hollywood, gubiąc to, co przecież w tych filmach jest najpiękniejszego! Gdzie filmy pokroju " czasem słońce czasem deszcz"? "gdyby jutra nie było" ? "veer-zaara"? "żona dla zuchwałych"? Hę? Strasznie mnie to boli. Do tego co się stało z filmami wydawanymi w polsce? Jakoś nagle przestały być wydawane( w sumie nie ma nawet co wydawać) i zero informacji na stronach chociażby blinka (pamiętacie ich śliczne opakowania?). Co do cholery się stało z całą tą społecznością? Bollywood.pl? Jak wchodzę na tą stronę to chcę do cholery stronę o bollywood, a nie restauracji po rewolucjach Magdy Gessler. Dokopanie się w ogóle do jakiegoś działającego forum albo bloga graniczy z cudem. WHY.
Tak. Ja sama brutalnie porzuciłam bollywood ... ale nie myślałam że nie będę miała do czego wracać Strasznie jest mi przykro że to wszystko tak teraz wygląda. Bardzo. I bardzo tez się cieszę że to forum działa
A jaka jest wasza opinia dotycząca obecnego stanu rzeczy? Może polecacie DOBRY film bolly po 2009? Pisałam już ten post na innym forum ale zero odzewu ;( Przepraszam że tak długo i pozdrawiam was ciepło

Ostatnio edytowany przez Izik (2016-10-02 01:11:52)

Offline

 

#2 2016-10-02 08:34:01

 jigssaw

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2013-06-21
Posty: 2781
Aktorka: Deepika, Alia, Kalki
Aktor: Aamir, Ranveer, Abhay
Duet: Deepika&Ranveer
WWW

Re: Quo vadis?

W Bolly minęła już era romansów z klasycznymi strojami i typowo indyjską muzyka. (Jeszcze sa wyjatki, np. filmy Sanjaya Leela Bhansali) Rzeczywiście większość twórców goni za Hollywood. W muzyce filmowej wyraznie czuć inspiracje zachodem.
Ja mam mieszane uczucia co do tych zmian, mają plusy i minusy. Podobają mi się te nowoczesne Bolly, ale czasem chciałoby się obejrzeć taki ckliwy, typowo masala romans w stylu DDLJ (Choć nie jestem fanką duetu SRKajol)
Co do polecenia dobrego filmu, możesz sprecyzować? Chcesz może film w stylu K3G - epicki romans, czy może np nieco undergroundowy thriller czy dramat? No i witaj na forum. <3

Ostatnio edytowany przez jigssaw (2016-10-02 08:39:01)


https://media.giphy.com/media/3XGqkR2pRhRq01Ugte/giphy.gif

Offline

 

#3 2016-10-02 08:45:34

 Nowatorka

Pasjonatka bollywood

Skąd: Kielce
Zarejestrowany: 2015-11-26
Posty: 9322
Aktorka: Deepi|Anu|Kat|Jaq|Nushrat|Pari
Aktor: SRK|Varun|Sid|Kartik|Ranbir
Duet: SRK&Deepi|Ranbir&Anu|Sid&Tara

Re: Quo vadis?

Ja się trochę nie zgadzam, bo może zdarzają się takie gnioty w Bolly, których nie da się oglądać, ale większość to naprawdę dobre filmy Aż po dzisiejszy dzień mam sporą kolekcję ulubionych filmów. Naprawdę sporo filmów mogłabym polecić. W kilku przypadkach to widać, że filmy Bolly gonią za Hollywoodem, ale tak jak wspominałam, większość filmów da się polecić. Wystarczy się tylko przekonać
Co do Shahrukha, to mimo takich ról, ja go i tak uwielbiam Nie przeszkadzają mi takie role. On sam nie jest jedyny, który już doszedł do dojrzałego wieku, a rzadko kiedy gra ojca.
Jestem za tym, żeby te większe kina wpuszczały hinduskie filmy. Te małe kina czasami trudno znaleźć, u mnie w Kielcach nie ma takiego kina, w którym można obejrzeć film z Bollywoodu. I to takie denerwujące, że kilka lat temu każdy mógł zakupić płytę z filmem hindi, a teraz to już nie nastąpi..
Jeśli chodzi o forum, to jak dla mnie bollywood.pun.pl to najlepsze na jakim byłam Polecam tutaj wchodzić. Nie zgrzędzimy o Magdzie Gessler
A więc witamy na forum

Ostatnio edytowany przez Nowatorka (2016-10-02 08:46:38)


https://i.pinimg.com/originals/4c/36/97/4c369721df9da2b38bad22923336a90a.gif

Offline

 

#4 2016-10-02 17:47:36

Izik

Bollyamator

Zarejestrowany: 2016-10-02
Posty: 2

Re: Quo vadis?

A ja właśnie z nostalgią spoglądam na tamte czasy typowych romansów na co dzień stronię od romansów czy to w filmach czy książkach ale bolly było moim małym magicznym i kolorowym światem zawsze mnie śmieszyły sceny w dyskotekach, albo to, jak hindusi starają się być cool i ubierać się "po europejsku" (właśnie wczoraj oglądałam " ja i ty" i pierwsza część całkowicie nieznośna, druga na naciąganą trójkę) dla mnie zawsze wyznacznikiem dobrego filmu bolly było ile łez ze mnie wyciśnie ponieważ jeśli chodzi o filmy poważne, typowe dramaty to wolę filmy polskie ehhh... zostaje mi więc w kółko oglądać veer-zaara ;( A! i dzięki za ciepłe przywitanie

Offline

 

#5 2019-03-17 23:08:12

Dżin28

Bollyamator

Zarejestrowany: 2019-02-09
Posty: 16

Re: Quo vadis?

Wiesz, one były bardzo specyficzne, ale faktycznie tak typowe dla kina bollywood i tak inne że miały swój urok. Mówię to nie oceniając pod kątem kinematografii, tylko tak po prostu po ludzku- dał się je lubić. Jak dajny na to teledyski metalowe sprzed lat z kiczowatym corps paintem:)

Offline

 

#6 2022-01-14 11:03:12

 Piretto94

Bollyamator

Skąd: Gliwice
Zarejestrowany: 2022-01-14
Posty: 3
WWW

Re: Quo vadis?

Trochę kiczu też nigdy nikomu nie zaszkodziło

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora