Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2014-11-12 16:28:53

 Kahl

Bywalec

Skąd: Mława
Zarejestrowany: 2012-10-22
Posty: 513
Punkty: +8
Opis: Why this kolaveri di?
Aktorka: Rani! Madhu! Aish! Deepi! Pri!
Aktor: SRK! Dhanush! Randeep! Abhi!
Duet: SRK/Rani Hrit/Kat Abhi/Ash

"Kolory Miłości" ---> Preethi Nair


Kolory Miłości

http://merlin.pl/Kolory-milosci_Preethi-Nair,images_product,4,83-7200-189-8.jpg

Autor: Preethi Nair
Tytuł oryginału: Beyond indigo
Tłumaczenie: Agnieszka Pokojska
Wydawnictwo: Muza , Wrzesień 2005
Liczba stron: 424
ISBN: 83-7200-189-8


Kto chce widzieć kwiaty, zawsze je zobaczy...


"Nie ufam sobie. Niby jakim cudem miałabym sobie ufać? Nigdy tak naprawdę nie zrobiłam niczego samodzielnie. Przyzwyczaiłam się, że robię to, czego chcą inni i to daje mi poczucie bezpieczeństwa. Przyzwyczaiłam się być czyjąś córką, czyjąś dziewczyną, czyjąś prawniczką. Nie wiem tylko, jak być sobą. Nie wierzę, że jestem dość dorosła, by sobie poradzić. Myślę, że jeśli będę sobą, to nie przeżyję."


Młoda Hinduska Nina, rzuca pracę radcy prawnego w agencji artystycznej, żeby spełnić uśpione brakiem pewności siebie, a także autorytatywnym zakazem ojca marzenie o malowaniu. Zdradzona przez narzeczonego,zgadza się na aranżowane małżeństwo z nudnym, zdominowanym przez matkę księgowym Radźem. Równocześnie w tajemnicy przed rodziną maluje. Jeden z jej obrazów zostaje przypadkiem zauważony przez słynnego włoskiego marszanda i uznany za niezwykle oryginalne dzieło sztuki. Wskutek przedziwnego zbiegu okoliczności Nina staje się przebojową agentką fikcyjnego artysty…

„Kolory miłości” to liryczna, zabawna proza, niosąca jednak krzepiące przesłanie. Jeśli uwierzymy w siebie i pozostaniemy sobie wierni, osiągniemy wszystko, o czym marzymy, a nawet więcej…




..............................................................................
Moja opinia:
Książka bardzo fajna i bardzo lekka w czytaniu, nie mogłam się od niej oderwać i mało co nie płakałam po jej przeczytaniu bo już się skończyła.. co nie oznacza, że na samym finale książki nie płakałam.. owszem - płakałam. Strasznie podobało mi się zestawienie dwóch światów: tego czego oczekują od nas inni i jak powinniśmy według nich żyć i oczywiście druga strona medalu czyli kim my sami chcemy zostać i czego w życiu potrzebujemy do tego żeby być szczęśliwym. Niesamowite co potrafimy zrobić żeby wszyscy w okół byli szczęśliwi oprócz nas. Niestety czasem bańka pęka i nie sposób dalej brnąć w kłamstwa dnia powszedniego, co rzuca nas w wir nowych kłamstw i zmagań z tym co powinnam i z tym co chcę.
Cieszę się, że mamy tutaj silną więź przyjacielską i to tak naprawdę przyjaciele a nie rodzina, która często chce dla nas tego czego samego nie mogła mieć, są największym oparciem i pomocą.
Uwielbiam książki, które motywują do zmian i pokazują, że zmiany na lepsze zawsze są możliwe o ile się chce. Co jeszcze lepsze, że do zmian niestety nie zawsze prowadzi droga usłana różami, ale koniec końców:
"Gdy coś się kończy, pojawia się miejsce na coś nowego”. Któż z nas nie boi się zmian? Musimy żyć w zgodzie z samym sobą, nigdy nie zapominać o własnych pragnieniach i zawsze próbować. Wtedy zobaczymy kwiaty, tam gdzie ich wcześniej nie było."
Polecam


Aaj... aaj ek hasi aur baant lo... aaj ek dua aur maang lo... aaj ek ansoon aur pee lo... aaj ek zindagi aur jee lo... aaj ek sapna aur dekh lo... aaj... kya pata, kal ho naa ho.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora