Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2012-07-04 09:40:30

 Sensi

News Team

Zarejestrowany: 2011-12-01
Posty: 1041
Punkty: +59
Opis: बधाई
Aktorka: Kajol, Aish, Madhuri
Aktor: SRK, Shahid, Hrithik, Sid
Duet: Hrithik&Aish / SRK&Kajol

My Brother... Nikhil (2005)

My Brother Nikhil (2005) http://1.fwcdn.pl/po/24/14/222414/7014336.2.jpg?l=1185190085000


Premiera: 25 marca 2005


Język:Hindi/English


Reżyseria: Onir
Gatunek: Dramat, Sportowy


Obsada:

Sanjay Suri - Nikhil Kapoor
Juhi Chawla - Anamika "Anu" Kapoor
Purab Kohli - Nigel De Costa
Lillete Dubey - Anita Rosario Kapoor
Victor Banerjee - Navin Kapoor


Opis:

Tytułowy bohater Nikhil, (Sanjay Suri) to młody, dobrze zapowiadający się pływak. Pewnego dnia, bez żadnej przyczyny zostaje wyrzucony ze swojej sekcji pływackiej. Wkrótce bohater dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory na AIDS i że to było przyczyną pozbycia się go z klubu. Załamany, próbuje znaleźć oparcie w rodzinie, a w szczególności liczy na pomoc swojej siostry (Juhi Chawla). Dramat "My Brother Nikhil" oprócz kwestii AIDS, porusza również bardzo kontrowersyjny problem homoseksualizmu na świecie.


Ciekawostki:

- Film realizowano w Goa w Indiach.
- "My brother Nikhil" to pierwszy indyjski film, którego głównym tematem jest homoseksualność.


Trailer:




Zdjęcia:

http://www.topnews.in/files/my-brother-nikhil3.jpg



_______________________
filmweb.pl
imdb


Wrażenia:

Jako osoba, która angażuje się w działalność grup LGBT i ma znajomych nie tylko o orientacji heteroseksualnej zasiadłam z ciekawością do filmu. Odnosząc się do wydarzeń np. z Moskwy z tego roku, gdzie został zamknięty Plac Czerwony dla manifestacji LGBT, czy też w innych krajach, gdzie homoseksualistów skazuje się na śmierć byłam ciekawa, co chciał zaprezentować reżyser i jakie stanowisko zajął w tej bardzo delikatnej kwestii, której wielu ludzi nie akceptuje.
Film wcale nie jest z czasów nam najbardziej współczesnych, akcja nie dzieje się w ostatnich 5 latach. Film rozgrywa się pod koniec lat 80, a kończy w na początku 1993. A już organizacja WHO od roku 1973 miała wykreślony homoseksualizm, jako chorobę, czyli dobre 15 lat.
Film pokazuje podejście ludzi do osób z HIV, początkowo. Ludzie się boją, że przez dotknięcie takiej osoby sami się zarażą i umrą. A przecież od HIV do AIDS długa droga... Trzeba starać się uświadamiać społeczeństwo, że osoba z HIV może normalnie funkcjonować do pewnego momentu rozwoju choroby, ale nie jest osobą trędowatą, ażeby się bać jej dotykać.
HIV może dotknąć każdego i nie tylko przez kontakt seksualny, wystarczy błąd lekarza/pielęgniarki w szpitalu. Film mnie bardzo poruszył, pomimo, że tyle lat upłynęło, w wielu państwach dalej funkcjonuje przekonanie, że na HIV są "skazane" jedynie osoby homoseksualne, co jest zwykłą ignorancją ze strony ludzi.

Początkowo sceptycznie podchodziłam do filmu, ze względu na Juhi, za którą zbytnio nie przepadam. I o dziwo, bardzo mi się podoba w roli siostry homoseksualisty zarażonego wirusem HIV. Nie stanie się moją ulubioną aktorką po tym filmie, ale nabrałam do niej sympatii.


http://withhyunbin.com/media/gif/hyun_bin_sam_sung_08.gif

Offline

#2 2012-07-04 18:57:18

 KareenaKapoor30

Zakręcony

Zarejestrowany: 2012-02-12
Posty: 1054
Opis: Phir bhi dil hai Hindustani
Aktorka: Deepika Padukone ,Preity Zinta
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Rani i SRK, Preity i SRK

Re: My Brother... Nikhil (2005)

Sensi muszę powiedzieć że mnie zdumiłaś swoją wiedzą i ciekawym delikatnym sposobem do podchodzenia do tak delikatnych i drażliwych tematów jestem zaskoczona w miły sposób widzę że ciekawie podchodzisz do życia i ja musiałabym jeszcze wiele się od takich jak ty ludzi nauczyć a propo filmu opisałaś go super ciekawie jestem fanem Juhi ale nie największym lubię jej minki chętnie dzięki tobie go obejrzę

Offline

#3 2013-08-17 23:32:41

 kasiulka8411

Bollyamator

13193717
Skąd: Będzin
Zarejestrowany: 2013-04-30
Posty: 46
Aktorka: Kajal Agarwal, Priyanka
Aktor: Vikram, Prabhas,Sumanth,Ranbir

Re: My Brother... Nikhil (2005)

Film miałam na liście do obejrzenia już bardzo dawno w końcu udało mi się zmotywować i za niego zabrać.  Zacznę od tego że dużo pochlebnych opinii przeczytałam na jego temat więc nastawiłam się na coś co zrobi na mnie duże wrażenie.

   Wrażenie może było choć nie takie ogromne jak się spodziewałam. Film porusza bardzo delikatny temat i jest zupełnie inny w odbiorze od większości tych  filmów indyjskich do których przywykłam.  Ciekawy sposób przedstawiania historii Nikhila poprzez opowiadania poszczególnych członków rodziny. Trudno było nie uronić łezki bo w filmie wzruszających momentów jest wiele.
Juhi naprawdę wspaniała a postać jaką grała jeszcze wspanialsza, chyba każdy by chciał mieć taką siostrę. Za to postawy rodziców Nikhila zrozumieć nie umiem sama będąc matką nie wyobrażam sobie jak można odtrącić własne dziecko zwłaszcza kiedy najbardziej na świecie potrzebuję wsparcia i miłości.
Piosenka "Le Chale" która przewija się przez film kilkakrotnie naprawdę piękna.  Film oceniam na 5 z takim dużym plusem .

Offline

#4 2014-06-30 01:33:55

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: My Brother... Nikhil (2005)

Piękny film. Połowę przeryczałam. Ode mnie 6.

Offline

#5 2014-06-30 02:22:21

 naina89

Gwiazda bollywoodu

Skąd: okolice Koszalina
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 10823
Punkty: +1
Opis: Bolly,Tolly,kolly
Aktorka: Rani&Vidya,Sonaksi,Kalki+
Aktor: Shahid,ArjunK,Randeep+ inni
Duet: Rani/absik,Anil/Madh,Juh/Aarm

Re: My Brother... Nikhil (2005)

Piękny film.
Moja ocena to 6.


https://64.media.tumblr.com/4c052b4cbf58f5fdf6f82612966a6ff6/f6438ac43c0d7a65-05/s540x810/0d8eadcc2c192ea25697cd8990306820292cee44.gifv

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora