Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2008-07-28 21:30:16

Kaveri

Nabijacz

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 627
Aktorka: Rani, Preity, Ileona
Aktor: Prabhas, Mahesh, Srk, Saif
Duet: Akshay i Katrina

Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a7/Qayamat_Se_Qayamat_Tak1.jpgQayamat Se Qayamat Tak (1988)


Obsada

Aamir Khan – Raj – Nagroda Filmfare za Najlepszy Debiut
Juhi Chawla – Rashmi
Goga Kapoor – Randhir Singh
Dalip Tahil – Dhanraj Singh (jako Dalip Tahhil)
Ravindra Kapoor – Dharampal Singh
Asha Sharma – p. Saraswati Singh
Alok Nath – Jaswant Singh


Fabuła:

Radźastan. Zbliża się ślub Ratana, syna Thakura Raghuvira Singha.  Rodzina aranżując jego małżeństwo nie wie, że ich syna łączy z Madhu więź tak intymna, że dziewczyna jest w ciąży. Ratan boi się przeciwstawić rodzinie żeniąc się z dziewczyną, która spodziewa się jego dziecka. Proponuje jej aborcję. Zrozpaczona dziewczyna żali się swojej rodzinie.Dochodzi do konfrontacji między obu rodzinami. Zdesperowana Madhu podcina sobie żyły. Jej wzburzony brat Dhanraj (Dalip Tahil) przerywa ślub Ratana z inną zabijając go. Za swoją zemstę płaci 14 latami więzienia.   
W tym czasie jego brat Jaswant (Alok Nath) wychowuje w Delhi jegosyna Raja (Aamir Khan). Gdy Dhannjaj wychodzi z więzienia, jego syn jest beztroskim studentem. Wkrótce jednak za sprawą rodziny  dowie się, czym jest cierpienie. Podczas rodzinnego urlopu w Mount Abu zakochuje się w pięknej Rashmi (Juhi Chawla). Jego ojciec Dhanraj też jest nią urzeczony. Chętnie widziałby w niej swoją synową. Raptownie zmienia zdanie, gdy dowiaduje się, że Rashmi jest córką ...jego wroga Thakura Raghuvira Singha. Chcąc zrazić zakochaną dziewczynę do Raja, mówi jej, że to on, ojciec Raja zastrzelił jej brata Ratana. Młodzi nie dają się rozdzielić żalom i nienawiściom z przeszłości. Zaczynają walczyć o swoją miłość. Z rodziną Raja. Z rodziną Rashmi....

_________________________________________________________


Moja ocena:
Film ciekawy Juhi w roli takiej gadatliwej dziewczyny bardzo mi sie podobała. Aamir jak na debiut również wspaniale.
Ale najbardziej zdziwła mnie już końcówka filmu ... ;o
Daje 5.

Ostatnio edytowany przez Kaveri (2008-07-28 21:52:18)

Offline

#2 2008-10-22 17:16:40

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Daję mocną 5. Para Aamir i Juhi świetna - i młodziutka:) Nie mogłam się przyzwyczaić to tego, tak jakoś iaczej wyglądali <nie mówię oczywiści, że źle, tylko inaczej>

Aamira debiut? Nie powiedziałabym Zagrał jak zawodowy aktor.

A końcówka mnie nie zaskoczyła, ale to dlatego, że na FW przeczytałam ciekawostki, że są dwa zakończenia -dla młodszego i starszego pokolenia.

Offline

#3 2008-12-20 19:36:35

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Ten film pokazuje nam całkiem inne oblicze miłości. Uczucie świeże, niewinne, młodziutkie, ale zarazem silne jak skała, potrafiące znieść przeciwności losu i nie zważając na nie, połączyć dwa serca. To również opowieść ukazująca ogromną niesprawiedliwość losu, oraz jak to duma i honor mogą zniszczyć tych, których szczerze kochamy. Wszystko było takie nie fair, bo czym byli winni młodzi ludzie? Czy to przez nich lata temu, doszło do konfliktu między dwoma rodzinami? I czy to ich wina, że ich serca postanowiły się połączyć? Oglądanie filmu miałam troszeczkę zepsute, gdyż ktoś wcześniej zdradził mi końcówkę, ale wybaczam. Na początku film może się trochę dłużyć, ale wszystko zmierza w kierunku poznania głównych bohaterów. W tych rolach Aamir Khan i Juhi Chawla, którzy mnie po prostu zaskoczyli! Ogólnie bardzo lubię tę dwójkę aktorów, ale tutaj byłam zszokowana. Szczerze powiedziawszy ledwo panią Chawlę poznałam! Taka młodziutka, z niewinną minką. Jej gra była świetna. A do tego para z Aamirem, który jest chyba królem odlschooli. Chciałabym zobaczyć ich jeszcze razem, bo para z nich jest dobrana! Muzyka ze starym brzemieniem, ale podobała mi się bardzo. Szczególnie piosenka w lesie i ta z buziakami Polecam wszystkim!

Daję 6


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#4 2009-04-13 23:18:56

 Sanjana27

Robi postęp

Zarejestrowany: 2008-09-17
Posty: 253
Aktorka: Preity,Kareena,Asin,Genelia
Aktor: Aamir,Shahid,Mahesh
Duet: Aamir-Juhi, Saif-Preity

Re: Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Film jest bardzo fajny. Ma w sobie jakąś taką magię. Aamir i Juhi to jedna z moich ulubionych par filmowych. Ehh.... jaki Aamir był przystojny za młodu...(teraz oczywiście też jest, ale wtedy miał ten chłopięcy urok-SRK nie mógł się z nim równać:P). Co do filmu, to trudno uwierzyć że to debiut AK i Juhi, bo zagrali bardzo dojrzale i profesjonalnie. Piosenki świetne, fabuła bardzo interesująca-nic tylko usiąść i obejrzeć:)

Offline

#5 2010-07-02 14:07:14

 Chandramukhi

Bollymaniak

4987652
Call me!
Skąd: Sułoszowa - okolice Krakowa
Zarejestrowany: 2007-11-28
Posty: 1506
Punkty: +9

Re: Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Film oceniam na 5 Podobał mi się i powiem że przez cały film "wiedziałam" że Raj i Rashmi będą razem i końcówka była dla mnie szokiem
Ten film był debiutem Juhi i Aamira i trzeba przyznać że widać różnicę między ich grą tutaj a teraz Ale i tak mi się podobali, obydwoje byli słodziutcy


https://24.media.tumblr.com/06ce0bcbda6c0acb508892bd0e7b724e/tumblr_mz7e8gnJxm1s5k06po3_250.gif

Offline

#6 2013-12-07 20:07:28

 naina89

Gwiazda bollywoodu

Skąd: okolice Koszalina
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 10823
Punkty: +1
Opis: Bolly,Tolly,kolly
Aktorka: Rani&Vidya,Sonaksi,Kalki+
Aktor: Shahid,ArjunK,Randeep+ inni
Duet: Rani/absik,Anil/Madh,Juh/Aarm

Re: Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Super film, bardzo przyjemnie się go oglądało. Daję 6


https://64.media.tumblr.com/4c052b4cbf58f5fdf6f82612966a6ff6/f6438ac43c0d7a65-05/s540x810/0d8eadcc2c192ea25697cd8990306820292cee44.gifv

Offline

#7 2013-12-07 20:12:09

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Cudowny film. Bardzo przejmująca historia. Juhi i Aarmir zagrali świetnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę to, że to jest Ich debiut. Muzyka tez fajna. Ode mnie 6

Offline

#8 2017-06-20 13:58:13

 Sunaina

Hindustani

Skąd: Woj. pomorskie
Zarejestrowany: 2014-07-02
Posty: 13872
WWW

Re: Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Jestem świeżo po seansie i jeszcze dojść do siebie nie mogę po końcówce. Kompletnie nie tego się spodziewałam, przewidywałam trochę inne zakończenie, a tu mnie tak twórcy zaskoczyli! Wcześniej nie czytałam opinii innych, więc też dlatego zakończenie było dla mnie niespodzianką. Ogólnie cały film uważam za bardzo dobry, historia miłości dwojga młodych ludzi została przedstawiona naprawdę w ciekawy sposób. Ale jeszcze bardziej interesujące dla mnie było, jak to mógł być debiut Aamira i Juhi skoro zagrali jak zawodowcy? Bardzo dobra gra aktorska tego duetu. A jacy oni młodziutcy! Ale prawie nic się nie zmienili
Ocenić filmu nie mogę inaczej jak na 6, bo bardzo mi się podobał. Świetna historia, znakomita gra aktorska i ładna ścieżka dźwiękowa. Polecam!


https://1.bp.blogspot.com/-ReJpyrpTMAs/XhNLO9GxH0I/AAAAAAAAVuw/_pVZ5i48I5cIAM8MK1y5Tbi0G71KG1fdACLcBGAsYHQ/s1600/12.gifhttps://1.bp.blogspot.com/-gfMeReSI1wk/XhNLPVvYZ4I/AAAAAAAAVu0/ESLKqwavRAI5hSMWSP5LaHWZqjKETKCIgCLcBGAsYHQ/s1600/13.gif

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora