Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-07-27 15:40:10

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Jak się malować?

Ten wątek dotyczy sztuki makijażu. Dodawajcie więc linki na ten temat

Nie ma brzydkich kobiet. Są tylko takie, które nie potrafią się dobrze umalować. Warto więc nauczyć się sztuki makijażu. Jej zasady zdradzi wam światowej sławy artysta wizażu Robert Jones.

Doskonałe twarze to rzadkość. Każda z nas ma coś do ukrycia, ale posiada też atuty, które warto wyeksponować. Sekret perfekcyjnego makijażu tkwi w osiągnięciu tej równowagi: wydobyciu piękna, które nosimy w sobie, i ukryciu tego, co niedoskonałe. Znajomość sposobów malowania i operowania światłocieniem oraz stosowania kolorowych kosmetyków to umiejętności, które warto docenić. Pamiętaj jednak, że profesjonalny makijaż jest tak naprawdę prosty i naturalny. Uwagę powinna bowiem przyciągać sama twarz, a nie wykonany make-up. Nie oznacza to wcale, że masz wyglądać blado i niepozornie. Naturalność polega na dopasowaniu odcieni kosmetyków do swojej cery i stosowaniu ich z umiarem. Powinnaś wyglądać, jak „olśniewająca dziewczyna z sąsiedztwa”, a nie wymalowany wamp. Nie jest to tak skomplikowane, jak może się z pozoru wydawać. Przyjrzyj się naszym metamorfozom. Wszystkie przedstawione panie pozbyły się już kompleksów. Teraz kolej na ciebie.

WSTYDZIŁAM SIĘ SWOJEJ CERY

http://www.kobieta.pl/uploads/RTEmagicC_1.jpg.jpg
Patrzenie w lustro to udręka. Na mojej twarzy widać popękane naczynka i ślady po trądziku...

CEL MAKIJAŻU: Zatuszowanie wszelkich niedoskonałości cery. Wyrównanie i ożywienie kolorytu skóry oraz wymodelowanie kształtu twarzy tak, by podkreślić atuty: regularne rysy oraz bardzo piękne oczy i usta.
Poprawianie natury
Powinnaś zaopatrzyć się w odpowiedni podkład i korektor (o ton jaśniejszy lub w odcieniu fluidu). Do cery z niedoskonałościami najlepsze będą podkłady w sztyfcie lub kompakcie oraz kryjące musy o matowym wykończeniu. Sprawdzą się też bardzo popularne kosmetyki mineralne. Nakładaj je przed użyciem korektora (wyjątkiem jest podkład mineralny w pudrze, którego używa się po zamaskowaniu niedoskonałości). Na zakończenie nie zapomnij o oprószeniu twarzy pudrem. To zmatowi skórę, wyrówna odcień i dodatkowo ukryje miejsca nałożenia korektora

Czas na modelowanie twarzy
1. Wybierz trzy odcienie podkładu: jeden w kolorze skóry, drugi o ton jaśniejszy i trzeci o ton ciemniejszy od twojej karnacji (oba z tej samej ciepłej lub chłodnej gamy kolorystycznej). Pierwszy wklep cienką warstwą w całą twarz.
2. Jaśniejszym fluidem pomaluj środek czoła, grzbiet nosa oraz brodę (powstanie kształt litery T). Rozjaśnij także skórę pod oczami.
3. Ciemniejszy podkład nałóż na boki twarzy – od linii szczęki aż do skroni, na czoło – do połowy brwi, oraz na boki nosa i górne powieki – nad linią załamania. Zamiast fluidu możesz użyć prasowanego różu (ożywi cerę) lub pudru brązującego. Pomaluj oczy kremowym cieniem i pociągnij usta błyszczykiem.

MARTWIŁY MNIE CIENIE POD OCZAMI

http://www.kobieta.pl/uploads/RTEmagicC_3.jpg.jpg
Mam strasznie podkrążone oczy i ziemistą cerę. Znajomi pytają mnie, co się stało, bo chyba płakałam...

CEL MAKIJAŻU: Ukrycie cieni i rozświetlenie okolicy oczu. Poprawienie kolorytu cery poprzez dodanie jej blasku i zatuszowanie drobnych niedoskonałości. Sprawienie, żeby wyglądała świeżo.
Sztuczki z fluidem i korektorem
Wystarczyło ocieplić i wyrównać koloryt cery oraz zatuszować cienie pod oczami, by podkreślić wyjątkową urodę dziewczyny. Do rozjaśnienia okolicy oczu odpowiedni będzie korektor o ton lub dwa jaśniejszy od podkładu, którego używasz do twarzy. Wklep go pod oczy, zanim użyjesz fluidu. Podczas nakładania podkładu pamiętaj, by dobrze rozsmarować linię stykania się obu kosmetyków. Musi być niewidoczna. Powinnaś wiedzieć, że korektory w żółtym odcieniu maskują cienie pod oczami u osób o jasnej karnacji. Preparaty zaś w tonacji złotawopomarańczowej nadają się do cery oliwkowej (czyli twojej). Do ukrywania cieni najlepsze są korektory o konsystencji kremowej, w tubce lub słoiczku. Teraz zajmij się cerą. Dzięki połączeniu kropli rozświetlającej bazy z podkładem w beżowobrzoskwiniowym odcieniu szara i ziemista skóra odzyska promienny wygląd.

Dodaj blasku spojrzeniu
Na początek przygotuj skórę pod oczami, wklepując w nią krem. Odczekaj około 3 minut, aby kosmetyk dobrze się wchłonął. Nadmiar kremu usuń papierową chusteczką lub gąbeczką. Dzięki temu korektor będzie lepiej się trzymał i nie zacznie się wałkować na skórze. Następnie cienkim pędzelkiem nałóż maskujący preparat wzdłuż dolnej linii zasinienia. Delikatnie rozprowadź korektor w górę i w poprzek całego cienia. Potem opuszką palca wklep go w skórę, szczególnie starannie na granicy nałożenia kosmetyku. Pamiętaj, aby zamaskować sińce przy wewnętrznych kącikach oczu i ewentualnie na powiekach. Twoje spojrzenie odzyska młodzieńczy blask.

MOIM KOMPLEKSEM BYŁY... OCZY

http://www.kobieta.pl/uploads/RTEmagicC_5.jpg.jpg
Mam wrażenie, że wszyscy zwracają uwagę na moje małe, nieładne, i zbyt blisko osadzone oczy!

CEL MAKIJAŻU: Optyczne oddalenie od siebie oczu, powiększenie i ich „otworzenie”. Subtelne podkreślenie świeżości cery poprzez dodanie jej blasku. Zaznaczenie ładnych, regularnych łuków brwiowych.
Makijaż korygujący
Okazuje się, że oczy, przyczyna kompleksów, mogą stać się największym atutem. Piękny kolor tęczówek i regularna linia brwi wymagają jedynie wyeksponowania. Na początek nałóż jasny cień na ruchomą część górnych powiek i przy łuku brwiowym. Rozprowadź go również przy wewnętrznych kącikach oczu. Następnie ciemniejszym cieniem umaluj górne powieki – pokrywaj je od zewnętrznych kącików, ale nie doprowadzaj cienia ani do wewnętrznych kącików, ani do brwi. Na koniec najciemniejszym kolorem pomaluj zewnętrzne kąciki oczu i dolne powieki. Kredką podkreśl brwi.
Sprytny trik
Jeśli chcesz „otworzyć” oko i powiększyć je, sięgnij po białą, beżową lub jasnoróżową, niezbyt twardą kredkę (może to być także eyeliner). Obrysuj nią wewnętrzne krawędzie górnych i dolnych powiek. Możesz też poprowadzić linię od wewnętrznych kącików i zakończyć ją, lekko rozcierając, na wysokości źrenicy.

MARZYŁAM O SZCZUPLEJSZEJ TWARZY

http://www.kobieta.pl/uploads/RTEmagicC_6.jpg.jpg
Nie dość, że jestem mocno zbudowana, to jeszcze mam twarz okrągłą jak księżyc w pełni. To sprawia, że wyglądam na grubszą.

CEL MAKIJAŻU: Wymodelowanie kształtu twarzy tak, aby wydawała się bardziej pociągła. Zatuszowanie drugiego podbródka i podkreślenie kości policzkowych.
Skuteczne wysmuklanie
Pełna, okrągła buzia, choć nie jest idealna, ma swoje zalety. Okazuje się bowiem, że kobiety o takim kształcie twarzy dłużej zachowują młody wygląd! To znakomita wiadomość, zwłaszcza że za pomocą kilku prostych makijażowych trików możesz ją wizualnie wyszczuplić i nadać jej pożądany wygląd. Wystarczy, że będziesz pamiętać o podstawowej zasadzie: kosmetyki jaśniejsze od odcienia twojej cery służą do uwypuklania jakiejś części twarzy; te ciemniejsze zaś powodują, że zaznaczony nimi fragment „oddala się”, mniej przykuwa uwagę.

Zabawa światłocieniem
Do modelowania twarzy użyj dwóch odcieni podkładu oraz różu lub pudru brązującego. Pierwszy fluid, w kolorze identycznym z twoją karnacją, nałóż na całą buzię. Podkładem o ton jaśniejszym rozświetl środek czoła, miejsca pod oczami i znajdujące się tuż pod nimi szczyty kości policzkowych. Nie zapomnij też rozjaśnić środka podbródka. To przyciągnie wzrok do tych właśnie partii twarzy. Następnie różem lub brązerem przyciemnij skronie oraz boki czoła. Nałóż go także na kości policzkowe – poniżej  linii rozświetlenia, oraz na boki twarzy. Dzięki temu zbyt pełne policzki staną się mniej widoczne, a buzia optycznie wyszczupleje i nabierze trójwymiarowości. Zakończ, oprószając skórę sypkim, transparentnym pudrem.

BRAKOWAŁO MI... KOBIECEGO UROKU

http://www.kobieta.pl/uploads/RTEmagicC_8.jpg.jpg
Kwadratowa buzia, ostre rysy i ta okropna, szeroka szczęka... Wyglądam jak facet, a nie kobieta. Nigdy nikomu się nie spodobam.

CEL MAKIJAŻU: Poprawienie kształtu twarzy poprzez wymodelowanie kości policzkowych oraz zatuszowanie zbyt szerokiej szczęki. Złagodzenie rysów i rozświetlenie cery.

Łagodzenie rysów
Do tej pory duża szczęka odwracała uwagę od pięknych oczu i zmysłowych ust dziewczyny. Na szczęście odpowiedni makijaż zmienił te proporcje. Rozświetlająca baza wygładziła cerę i zmiękczyła rysy twarzy. Po wymieszaniu bazy z podkładem (w proporcjach 1:1) i nałożeniu na skórę twarz nabrała blasku i ciepłego kolorytu.

Poprawianie owalu twarzy
Modelowanie rozpocznij jak zwykle od nałożenia cienkiej warstwy podkładu w odcieniu cery. Następnie jaśniejszy o ton podkład lub puder nałóż na środkową część czoła i miejsca pod oczami aż do kości policzkowych. Rozświetl też czubek podbródka. Pudrem lub podkładem o ton ciemniejszym od koloru cery pomaluj czoło po bokach i na skoniach, przy linii włosów. Nałóż go też na boki dolnej szczęki. Teraz sięgnij po róż. Rozprowadź go tylko na najbardziej wypukłych częściach policzków. Gotowe!

źródło

_________________________________________________________________________________________________

Kilka prostych trików, rad i zasad na temat malowania rzęs

* Tusz nie musi kosztować fortuny. Musi być tylko (aż) świeży.

* Malując rzęsy rób zygzakowate ruchy szczoteczką. Nie tylko perfekcyjnie pokryjesz rzęsy tuszem, ale także nie zostawisz na nich grudek i dokładnie je rozczeszesz.

* Długie rzęsy nie powstają przez “doklejenie” jak największej ilości tuszu na końcówkach. Efekty wydłużonych rzęs daje dokładne pokrycie ich tuszem u nasady. Naprawdę. Po to mamy dwoje oczu, żeby takie rzeczy sprawdzić przed lustrem

* Kiedy rzęsy pokrywa jeszcze mokry tusz, przeczesz je czystą szczoteczką. Nie trzeba jej kupować. Wystarczy umyć w płynie do demakijażu oczu lub ciepłej wodzie z mydłem szczoteczkę ze starego tuszu.

* Najwygodniejsze w użyciu są cienkie i krótkie szczoteczki – dotrzesz do kącików i nie pobrudzisz powiek.

* Malując rzęsy w kącikach oczu przytrzymaj szczoteczkę i mrugnij. Nie pobrudzisz się naokoło.

* Eksperymentuj z kolorem (ale zachowaj umiar!). Blondynki powinny rezerwować czerń na noc, a za dnia nosić brązową maskarę. Śliwkowy odcień świetnie wygląda z brązowymi lub zielonymi oczami, a niebieski (ale na wszystkie świętości – niebieski to nie turkusowy) podkreśla błękitne spojrzenie.

* Używaj zalotki! Podkręcone dzięki zalotce rzęsy czynią oko większym i jaśniejszym.

* Wytuszowanie tylko górnych rzęs daje efekt dramatic look a nałożenie tuszu także na dolne rzęsy powiększa oczy. Jeśli masz problem z aplikacją na dolnych rzęsach, podłóż chusteczkę. Warto także przypudrować skórę pod okiem – tusz często się odbija, ponieważ skóra jest natłuszczona kremem.

* Drugą warstwę tuszu nakładaj póki pierwsza jeszcze nie wyschła. Inaczej narobisz grudek i posklejasz rzęsy.

* Nigdy nie wsuwaj i wysuwaj szczoteczki do tubki z tuszem – wciskasz tylko powietrze, które wysusza tusz.

* A może wygodniej będzie ci się malowało rzęsy, jeśli zegniesz szczoteczkę?

* Odczekaj chwilę, zanim zaczniesz mrugać. Kiedy już ma się takie długie rzęsy, łatwo pomalować sobie nimi nawet i czoło


Jak używać korektora?

Przykryje cienie pod oczami, drobne naczynka wokół nosa, a nawet niewielkie zmarszczki. Wygładzi cerę i zamaskuje to i tamto. Przy opalonej słońcem skórze wystarczy za cały makijaż. Korektor mieć po prostu trzeba.

Wbrew obiegowej opinii korektor to nie kosmetyk, którego używają kobiety występujące zawsze w pełnym makijażu. Korektor to element niezbędny w kosmetyczce.

Najbardziej wszechstronny jest korektor w kolorze skóry. Korektory np. zielone, żółte to agenci do zadań specjalnych. Używając jednak tylko jednego korektora można przy jego pomocy zatuszować cienie i zaczerwienienia:

    * Dodając żółty cień pod oczy do korektora można z sukcesem pozbyć się cieni pod oczami.
    * Dodając niebieski lub zielony cień pod oczy do korektora można zatuszować zaczerwienienia i popękane naczynka krwionośne.

Piegi i plamy pigmentacyjne należy przykrywać korektorem tylko wtedy, gdy jest to rzeczywiście niezbędne. Korektor rozprowadzony na dużej powierzchni może jeszcze tylko pogorszyć efekt.

Przy dobieraniu koloru korektora należy szukać odcienia o ton jaśniejszego od skóry. W ciągu dnia korektor – tak jak i podkład czy puder – ciemnieje, a im ciemniejsza skóra, tym bardziej zmęczona i nieświeża.

Nakładając korektor szczególną uwagę należy zwrócić na kąciki ust, zewnętrzne kąciki oczu oraz okolice nosa.

Dla zatuszowani granicy między skórą a korektorem, najlepiej przyprószyć buzię odrobiną pudru sypkiego.


A zatem jak nakładać podkład?

Kolejność jest taka: krem, podkład (chyba że używasz bazy, wtedy baza przed podkładem rzecz jasna), korektor, puder.

Krem lekko wklepuj w całą twarz. Odczekaj, aż skóra go wchłonie.

Podkład nanieś punktowo na czoło, policzki, brodę i wklepuj podobnie jak krem. Wklepywanie, a nie rozsmarowywanie sprawia, że podkład lepiej przylega do skóry. (Można to również robić za pomocą gąbki)

Teraz korektor.

Na koniec puder. Nadmiar pudru należy strzepnąć z pędzelka. Puder nanosimy na twarz krótkimi ruchami ku dołowi, zgodnie ze wzrostem włosków.

źródło

Nakładając róż powinniśmy wiedzieć jaki mamy kształt twarzy w tym wątku jest też to przytoczone klik

_______________________________________________________________________________________________

Filmiki na których pokazane jak się malować

______________________________________________________________________________________________

mkajol73 napisał:

Mam dla wszystkich dobrą radę aby każdy nawet najmniejszy makijaż należy na noc zmyć.
Po kilku latach może mieć to okropne efekty np.
- szybki marszczenie skóry 
- od szminki lub mocnego koloru podatki blakną usta
- od nadmierności tuszu rzęsy słabną i szybciej wypadają oraz tracą barwę.
Dlatego lepiej temu zapobiegać. To dobre dla własnego wyglądu potem, za kilka lub kilkanaście lat

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-07-31 18:16:16)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#2 2009-07-27 19:04:02

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Jak się malować?

Bardzo fajny artykuł, daje mi nadzieję,że pozbędę się cieni pod oczami (znaczy zamaskuje je). W takim razie do drogerii po żółty korektor marsz.
Świetne są te metamorfozy, mam nadzieję,że to tylko zasługa makijażu, a nie wszedł w ruch komputer.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#3 2009-07-28 14:03:08

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak się malować?

fate napisał:

Świetne są te metamorfozy, mam nadzieję,że to tylko zasługa makijażu, a nie wszedł w ruch komputer.

Też mam taką nadzieje
Rozumiem, że nie tylko ja musze się męczyć z cieniami pod oczami W grupie raźniej


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#4 2009-07-29 12:28:35

mkajol73

Robi postęp

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 318
Punkty: +5
Opis: już nieobecna
Aktorka: KAJOL
Aktor: wszyscy
Duet: srkajol

Re: Jak się malować?

Zgadzam się z fate. Bardzo fajny artykuł.
  Warto przeczytać
I bardzo ciekawy wątek. Bardzo dobrze, że Jawharah go założyłaś


http://img39.imageshack.us/img39/2228/ai57.png

Offline

#5 2009-07-29 13:08:54

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak się malować?

mkajol73 napisał:

I bardzo ciekawy wątek. Bardzo dobrze, że Jawharah go założyłaś

Nie potrafię się malować więc liczę na to, że Wy i Internet mi pomożecie
Trzeba sobie jakoś radzić.
Chce powiększyć sobie oczy, ale jak sobie maluje białą kredką to wyglądam idiotycznie
Ostatnio odkryłam, że jak maluje sobie czarną kredką do połowy oka od zewnętrznej strony tylko kąciki zewnętrzne i dam na powieki jasny perłowy cień to od razu wyglądam lepiej. No cóż trzeba próbować


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#6 2009-07-29 15:20:11

 Kessa

Ekspert ds. SRK

Skąd: mam w sobie to coś?
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 5602
Punkty: +54
Aktor: SRK
WWW

Re: Jak się malować?

Dobry wątek !

Ja osobiście problemów zbyt dużych nie mam, z malowanie się, ale dla niektórych to na pewno przydatne..

Offline

#7 2009-07-29 19:49:10

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Jak się malować?

Ja tam z malowaniem nie mam problemów bo się nie maluję, ale po przeczytaniu tego wątku stwierdzam, ze zacznę
Wbrew pozorom makijaż (ale odpowiedni) to niełatwa sztuka
Bardzo fajne rady! no i jaki efekt!


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#8 2009-07-29 20:00:42

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Jak się malować?

ja też się nie maluję, ale w sumie stwierdziłam ostatnio, że raczej nie zacznę. Bo i po co? Jak dla mnie to tylko strata czasu, chociaż w ostatnich dniach poświęcam go trochę oczom... ale tylko i wyłącznie to i zwykle jest to mocny makijaż. Bardzo ciemne kolory, ewentualnie odrobina zieleni

A do porad raczej stosować się nie zacznę. Doszłam do wniosku, że te oczy mają na celu tylko i wyłącznie podkreślić kim jestem, ale niedługo i z nich pewnie zrezygnuję. A reszta zalet makijażu? jakoś do mnie nie przemawia.
wiem dziwna jestem, tzn. moje podejście do spraw urody, która w sumie mało mnie interesuje...

Offline

#9 2009-07-29 20:20:41

 Rahul

Bywalec

Skąd: Gorzów wlkp
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 440
Aktorka: PREITY ZINTA, RANI MUKHERJEE
Aktor: HRITHIK ROSHAN,SHAH RUKH KHAN
Duet: PREITY ZINTA,HRITHIK ROSHAN

Re: Jak się malować?

dobrze że my faceci się nie malujemy-choć z jednej strony wolę jak dziewczyna jest pięknie umalowana to znaczy usta


http://i35.tinypic.com/xmucee.jpg

Offline

#10 2009-07-29 21:17:52

 skubie

Zaczyna się rozkręcać

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 759
Punkty: +1
Opis: ;)

Re: Jak się malować?

Rahul,kto sie nie maluje ten sie nie maluje

dzieki dziewczyny za porady, ja tez skorzytam

Offline

#11 2009-07-29 21:36:48

 Rahul

Bywalec

Skąd: Gorzów wlkp
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 440
Aktorka: PREITY ZINTA, RANI MUKHERJEE
Aktor: HRITHIK ROSHAN,SHAH RUKH KHAN
Duet: PREITY ZINTA,HRITHIK ROSHAN

Re: Jak się malować?

skubie napisał:

Rahul,kto sie nie maluje ten sie nie maluje

dzieki dziewczyny za porady, ja tez skorzytam

może ja też z korzystam na tym

Ostatnio edytowany przez Rahul (2009-07-29 21:37:23)


http://i35.tinypic.com/xmucee.jpg

Offline

#12 2009-07-30 12:13:05

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak się malować?

Keva napisał:

ja też się nie maluję, ale w sumie stwierdziłam ostatnio, że raczej nie zacznę. Bo i po co? Jak dla mnie to tylko strata czasu, chociaż w ostatnich dniach poświęcam go trochę oczom... ale tylko i wyłącznie to i zwykle jest to mocny makijaż. Bardzo ciemne kolory, ewentualnie odrobina zieleni

A do porad raczej stosować się nie zacznę. Doszłam do wniosku, że te oczy mają na celu tylko i wyłącznie podkreślić kim jestem, ale niedługo i z nich pewnie zrezygnuję. A reszta zalet makijażu? jakoś do mnie nie przemawia.
wiem dziwna jestem, tzn. moje podejście do spraw urody, która w sumie mało mnie interesuje...

Mi makijaż nie zajmuje dużo czasu ; ]. Też jeszcze parę miesięcy byłam taka jak ty ; ]


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#13 2009-07-30 20:49:18

mkajol73

Robi postęp

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 318
Punkty: +5
Opis: już nieobecna
Aktorka: KAJOL
Aktor: wszyscy
Duet: srkajol

Re: Jak się malować?

Ja bardzo mało go używam.
  Od czasu do czasu pudru (bardzo mało i bardzo naturalny odcień) i tuszu do rzęs.
Często natomiast używam czarnej kredki do oczu.
  Oto cały mój makijaż

A i mam dla wszystkich dobrą radę aby każdy nawet najmniejszy makijaż należy na noc zmyć. Po kilku latach może mieć to okropne efekty, np. szybki marszczenie skóry, od szminki lub mocnego koloru podatki blakną usta, od nadmierności tuszu rzęsy słabną i szybciej wypadają oraz tracą barwę. Dlatego lepiej temu zapobiegać. I zmywać makijaż na noc. To dobre dla własnego wyglądu potem, za kilka lub kilkanaście lat

Widzę że porady zainteresowały męską część naszego forum. Ciekawa jestem efektów tej teorii


http://img39.imageshack.us/img39/2228/ai57.png

Offline

#14 2009-07-31 18:12:48

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak się malować?

mkajol73 napisał:

Ja bardzo mało go używam.
  Od czasu do czasu pudru (bardzo mało i bardzo naturalny odcień) i tuszu do rzęs.
Często natomiast używam czarnej kredki do oczu.
  Oto cały mój makijaż

A i mam dla wszystkich dobrą radę aby każdy nawet najmniejszy makijaż należy na noc zmyć. Po kilku latach może mieć to okropne efekty, np. szybki marszczenie skóry, od szminki lub mocnego koloru podatki blakną usta, od nadmierności tuszu rzęsy słabną i szybciej wypadają oraz tracą barwę. Dlatego lepiej temu zapobiegać. I zmywać makijaż na noc. To dobre dla własnego wyglądu potem, za kilka lub kilkanaście lat

Widzę że porady zainteresowały męską część naszego forum. Ciekawa jestem efektów tej teorii

Makijaż trzeba zmywać na noc, to tak oczywiste, że uznałam iż nie będę o tym pisać w pierwszym wątku, ale jednak edit


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#15 2009-08-01 10:31:26

Assapan

Robi postęp

8460628
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 274
Aktorka: Kajol, Preity
Aktor: Only SRK <3
Duet: SRK & Kajol
WWW

Re: Jak się malować?

szczerze? po co się malować (bynajmniej ja nie znoszę tapet na ryjku)
używam okazjonalnie tuszu i zazwyczaj kredki do oczu...
czasami jakiś błyszczyk i zimą zawsze pomadkę ochronną

rano tonik + żel przeciwko błyszczeniu i wągrom iiii wsio


http://img26.imageshack.us/img26/9712/kank06bl.jpg
Ponieważ nie zawsze na końcu tęczy znajdziesz garnek ze złotem... Toteż pozostaje Bollywood, Twój świat marzeń i kolorowych doznań

Offline

#16 2009-08-01 11:08:50

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: Jak się malować?

Ciekaw jestem co faceci musza malować ?
ciekawe porady tylko że ja za baardzo tak czesto sie nie maluje.

Offline

#17 2009-08-01 14:04:46

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Jak się malować?

Malowanie to sprawa indywidualna każdej z nas. Ja np. też się nie maluję bo i po co? Zawsze malowałam się tylko na jakieś okazje (czyt.wesele, półmetek czy urodziny znajomych) ale wątek naprawdę ciekawy i tak myślę, że są wakacje to zacznę trochę eksperymentować a nóż coś z tego wyjdzie!
Makijaż to także kwestia gustu jednym się podoba innym nie Mi bardzo podobają się delikatne makijaże. Uwielbiam takie "dziewczęce" makijaże myślę, że dodają kobiecie uroku i takiej naturalności. Natomiast odstraszają  mnie mocno wymalowane dziewczyny, wydaje mi się, wulgarne wręcz.
Wy jak myślicie?


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#18 2009-08-01 14:33:38

mkajol73

Robi postęp

Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 318
Punkty: +5
Opis: już nieobecna
Aktorka: KAJOL
Aktor: wszyscy
Duet: srkajol

Re: Jak się malować?

Zgadzam się
  Myślę, że makijaż powinno się dobierać w odpowiednich ilościach i w miarę z gustem (choć gusta są różne więc to jest kwestia sporna).
  Od czasu do czasu nie zaszkodzi, ale znam dziewczynę która ma na tym punkcie kompletnego bzika i maluje się co chwila, nawet na przerwach lekcyjnych biegnie do łazienki się poprawić. Nie wyjdzie ze szkoły do póki nie nałoży grubo tapety. Dla mnie to jest chore.
Ale nie mam nic przeciwko delikatnym makijażom. Nie jest to rzecz super konieczna. Ale czasem przydatna kobietom


http://img39.imageshack.us/img39/2228/ai57.png

Offline

#19 2009-08-01 15:19:37

Lavanya

Wkręca się

Zarejestrowany: 2009-04-14
Posty: 144

Re: Jak się malować?

Świetny wątek
mkajol73 zgadzam sie z toba nie ładnie wygląda jak ktoś nałoży za dużo podkładu...
Ja nie maluje się na co dzień... jak wychodzę gdzieś to wtedy używam mało podkładu, maluje rzęs i maluje usta ochronna pomadka... I TO WSZYSTKO :d

Offline

#20 2009-08-01 16:12:46

Assapan

Robi postęp

8460628
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2009-04-18
Posty: 274
Aktorka: Kajol, Preity
Aktor: Only SRK <3
Duet: SRK & Kajol
WWW

Re: Jak się malować?

ja również się zgadzam...
no chyba, że ubieram się na czarno + tunele, glany itp. no to wtedy się wymaluję, ale tak poza tym
to stawiam na naturalność


http://img26.imageshack.us/img26/9712/kank06bl.jpg
Ponieważ nie zawsze na końcu tęczy znajdziesz garnek ze złotem... Toteż pozostaje Bollywood, Twój świat marzeń i kolorowych doznań

Offline

#21 2009-08-13 22:11:59

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak się malować?

Błędy w makijażu

Makijaż oka

Korektor

Oczy głęboko osadzone:

- wybieraj pastelowe, blade i perłowe odcienie, które uwydatnią spojrzenie
- rozprowadź jasny cień na całej powiece od wewnętrznego kącika do zewnętrznego i nieco dalej. Ciemniejszy cień połóż na załamaniu powieki. Rozetrzyj.

Oczy szeroko rozstawione:

- spróbuj wykonać makijaż, który przybliży je do siebie
- nałóż ciemniejszy cień od wewnątrz górnej powieki do jej połowy; nałóż jaśniejszy cień od połowy powieki na zewnątrz. Rozetrzyj granicę, gdzie oba cienie się spotykają

Oczy blisko osadzone:

- makijaż sprawi, że odległość między nimi zwiększy się - nałóż nieco jasnego korektora w wewnętrznych kącikach oczu. Zrób cienką kreskę tuż przy linii rzęs na górnej powiece, pogrub ją miarę, jak zbliża się do zewnętrznego kącika oka.
- nałóż jasny cień od wewnętrznego kącika oka do połowy powieki, trochę ciemniejszy cień połóż na zewnętrznych krawędziach powieki, rozetrzyj granicę cieni

Dla okularniczek:

Jeśli Twoje oprawki są dość grube i kolorowe, nie potrzebujesz dodawać oczom jeszcze więcej barw. Poświęć za to więcej uwagi rzęsom.

Zamiast brązowej mascary, użyj czarnej. Będą bardziej wyraziste. Aby zwiększyć ich objętość po wytuszowaniu, nałóż jeszcze dodatkową warstwę tuszu tuż przy nasadzie rzęs.

Miłego czytania

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-08-13 22:21:18)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#22 2010-06-28 20:17:34

 Abi-Aish

Bywalec

Zarejestrowany: 2010-03-27
Posty: 504
Opis: I love Johny Abraham:*
Aktorka: Bipasha Basu i Konkona Sen
Aktor: Johny Johny Johny :*
Duet: Bipsha&Johny:*

Re: Jak się malować?

Ale jakie tusze jest warto kupić???
Odp. Na prywatną......
P.S. Dzięki z Góry....


I love J.Abraham

Offline

#23 2010-06-30 16:22:34

 asha

Zakręcony

Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2010-01-19
Posty: 1274
Punkty: +30
Opis: Krainabollywood.dbv.pl
Aktorka: Preity Zinta
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Shah Rukh Khan i Rani Mukherje

Re: Jak się malować?

Bardzo fajny artykuł.Ja rzadko się maluję bo nie mam za bardzo okazji.


https://2.bp.blogspot.com/-Chayfde1yqk/V5YosYxedlI/AAAAAAAAKzg/wXi_HjnSwJI8EP4kpZZaL6Wgr7KM2nfqACLcB/s1600/a%2526a.png

Offline

#24 2010-07-05 15:33:03

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak się malować?

Może to makijaż, może to photoshop Parafrazując znaną reklamę


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#25 2010-07-06 11:58:43

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: Jak się malować?

Ja się maluję raz na ruski rok
Częściej to moja siostra robi mi eksperymenty na mojej twarzy.
Szczerze to ja nawet nie umiem się dobrze pomalować... Jestem wrażliwa....

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora