Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-10-31 01:11:06

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Uważam, że nie ma się czego wstydzić, jeżeli masz trądzik, to znaczy, że zdrowo się rozwijasz, a hormony pracują w porządku
Jeżeli jednak "kilka" krostek przeradza się w wielkie, bolące grudy, to znaczy, że mamy problem.

Ja jestem weteranką jeżeli chodzi o walkę z trądzikiem, a co najśmieszniejsze, trądzik dostałam w wieku 17 lat, po wizycie u kosmetyczki .
Także kosmetyczkom na razie mówię - nie!

Mi najbardziej pomogła wizyta u dermatologa, który polecił mi taki krem na trądzik:
http://img26.imageshack.us/img26/1450/sebiumaknd.jpg

Krem bardzo skuteczny, ale też drogi - 61 zł. Jednak nie można go stosować zbyt często ani kłaść go dużo na twarz, bo ma właściwości hmmm...antybiotyku? Tak, jest bardzo silny. I w sumie prócz tego, że znikają krosty, pryszcze, to skóra ani nie robi się gładsza ani ładniejsza. Dlatego dla równowagi, używam tego kremu:
http://img130.imageshack.us/img130/7009/normaderm.th.jpg

Każdy poleca toniki, ale w przypadku mojej cery żadne toniki się nie sprawdziły, a na pewno nie polecam TEGO toniku, chociaż to Vichy:
http://img94.imageshack.us/img94/7782/img6916y.th.jpg

Gdy przecierałam nim skórę, to robiła się ona strasznie tłusta, po prostu aż się lepiła bleah


I to by było na tyle, jeżeli chodzi o kosmetytki na walkę z trądzikiem, prawda, że mało?
No, dodam jeszcze maseczki z aloesu (do kupienia w Rossmannie) oraz glinkę (ale raz na 2 tygodnie, bo czasem mam wrażenie, że podrażnia mi skórę). Reszta to spodoby naturalne, które są moim zdaniem - najlepsze.

Gdy moja skóra była fatalna w stanie, to stosowałam maseczkę z drożdży. Teraz jej niestety nie robię, bo nie mogę dostać nigdzie drożdży
Do tego obowiązkowo bratek do picia (ale też stosowałam go na początku, bo on powoduje oczyszczanie organizmu, co w rezultacie daje jeszcze więcej pryszczy, ale przynajmniej organizm jest czysty od toksyn), do tego jeszcze okłady ze świetlika, świetnie łagodzą oraz dają jednolity koloryt skórze.
Co do samej higieny, to jak już wspomniałam w innym temacie, to przemywać twarz tylko wodą mineralną, wycierać ją husteczką higieniczną, NIE ręcznikiem, który używa się do innych partii ciała albo, którego inni używają.

Co do jakiegoś żelu do mycia twarzy, to dla mnie te dziadostwa są najgorsze, trzeba się porządnie naszukać aby znaleźć coś odpowiedniego.
Ja aktualnie stosuję jakiś głęboko oczyszczający żel z Vichy, ale za krótko go stosuję (2 dni) aby wystawić mu jakąś opinię.

Pomaga też picie codziennie szklanki wody z cytryną na czczo (czego już nie czynię, bo nie mam czasu ), świeże powietrze i oczywiście dieta. Dużo owoców i wody.

Mam skórę mieszaną, raz tłustą, raz przesuszoną, także powinnam używać kosmetków w zależności, w jakim stanie jest moja skóra, ale tak nie czynię, bo już całkiem nie chcę sobie zaburzyć mojej gospodarki hormonalnej

Aktualnie stan mojej skóry oceniam na dobry. Brak większych wyprysków, tylko krosty, z resztą spowodowane przeze mnie (wiecie co to znaczy, jak nie można utrzymać rąk w spokoju i zaczyna się nimi grzebać przy twarzy ).

Jak zwykle się rozpisałam, a teraz czekam na Wasze propozycje, relacje z walki z krostami itp.
Mam nadzieję, że ten temat się przyda.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#2 2009-10-31 14:03:10

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

O tak, świetnie że założyłaś ten temat bo w tamtym o wodzie już robił się mały offtop

Ja osobiście, nie mam takiego typowego trądziku, tylko od czasu do czasu wyskakuje mi kilka pryszczy.
Aby się tego pozbyć, używam kilku toników, które trochę przyspieszają że tak powiem 'zabicie' tych krostek.
używam toniku Garnier, co niedawno był reklamowany jako 'natychmiastowy efekt' - od razu mówię że to nie jest prawda, czego można się domyślić
następnie smaruję sobie miejsca w których jest jakiś pryszcz nagietkiem w postaci spirytusu.. niestety nie ma zdjęcia w internecie.
więc te dwa toniki trochę przyspieszają znikanie krost.
czasem, jak jest już na prawdę tragicznie to używam maści - tormentiol
http://www.apteka-hibiskus.pl/photo/product_info/5/d/6/1_5d62eef1a809.jpg
ta maść trochę więcej daje, też nieco przyspiesza znikanie.

mam jeszcze  takie coś
http://www.we-dwoje.pl/files/Image/art_bonus_175/we_dwoje_1_3228.jpg
i to głównie odświeża skórę, po tym czuję się bardziej rześka. ale czy pomaga zwalczyć pryszcze, to trzeba się zastanowić!

ale chyba wezmę przykład z Izy i zacznę przemywać twarz zwykłą wodą mineralną, może to coś da - bo akurat coś mi wyskoczyło na twarzy

i właśnie zamierzam udać się to łazienki, z wodą mineralną i chusteczką higieniczną

Offline

#3 2009-10-31 14:12:52

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Też miałam ten clean deeper z Nivea, ale po nim jeszcze więcej wyskoczyło mi pryszczy Dlatego, że jak ktoś ma jakieś ogniska zapalne, to nie powinien używać peelingów, bo ten nivea właśnie ma takie właściwości. Fajne jest robić peelingi po wyleczeniu tych ognisk zapalnych, ale to też ja uciekam do sposobów naturalnych i robię peeling z cukru, który jest zbawienny dla twarzy! Polecam Ale trzeba go robić, jak naprawdę nie ma się żadnych ognisk zapalnych.

Jeżeli chodzi o Garnier, to kosmetyczka poleciała mi ten żel 3w1, masakra!!! Wszystko mi się poroznosiło .


Paheli, jestem ciekawa jak Twoja skóra na twarzy poczuje się po takiej zimnej, mineralnej wodzie

Ostatnio edytowany przez Iza (2009-10-31 14:14:02)


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#4 2009-10-31 14:44:05

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

w sumie to teraz go nie używam, chociaż jeszcze stoi w szafce. po nim nie wyskakiwało mi nic więcej, tylko orzeźwiało osobiście to nie robię sobie żadnych domowych peelingów, chociaż może powinnam.. zastanowię się nad tym

Iza zobaczę, postanowiłam że przez kilka dni będę przemywała twarz tylko wodą mineralną - i jeżeli coś się poprawi, nie wrócę do toników, a jeśli będzie gorzej, to zrezygnuję z tej wody. więc zrelacjonuję Ci za kilka dni, jak się miewa moja twarz
widzę że mamy zupełnie inne hm.. twarze? wiesz, co innego działa na Ciebie, a co innego na mnie [clean deeper, na przykład]

Offline

#5 2009-10-31 14:59:58

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Każdy ma inną twarz i na każdego działa, co innego, ale ze względu na to, że skóra mojej twarzy jest bardzo mieszana, to ja próbowałam kosmetyków do każdego rodzaju skóry xD.

Ale ta woda mineralna nie usuwa wyprysków, na pewno nie! Tylko pomaga zwalczyć, poza tym skóra jest lepsza w dotyku i wyglądzie. Po prostu poprzez używanie wody mineralnej i wycieranie twarzy jednorazowymi chusteczkami nie dostaje się na nią aż tyle zarazków i bakterii .


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#6 2009-10-31 15:25:19

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

To kiepsko, że masz mieszaną skórę, na pewno trudno Ci dobrać kosmetyki

no tak, chodziło o to czy będzie jakaś zmiana na mojej twarzy, czy będzie tak samo dzięki za rady.

Offline

#7 2009-11-08 13:57:25

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Nie uważacie, że lepiej jest zwalczać przyczynę niedoskonałości skóry niż jej skutki?

Niedoskonałości skóry biorą się z:
- braku nawilżania skóry od wewnątrz czyli nie pijemy wody mineralnej niegazowanej oraz od zewnątrz
- braku ograniczenia napojów gazowanych i alkoholowych
- nie jedzenia posiłków 3-5 razy o nieregularnych porach
- zatruwanie organizmu fast foodami, chipsami i ogrooomną ilością batonów
- złej diety pozbawionej białka
- złej pielęgnacji skóry czyli mycie twarzy mydłem. Mydło powinno być zastąpione delikatnym żelem do twarzy
- złej przemiany materii (zaparcia, biegunki)
- stosowanie cud diet z kolorowych czasopism

Żeby dobrze dbać o skórę to raz dziennie najlepiej rano: żel do twarzy + tonik + krem najlepiej z jednej firmy
Raz na tydzień peeling a zaraz potem maseczka.

Jeżeli się będziecie przestrzegać tego, co napisałam powyżej wasze niedoskonałości znikną i przestaniecie się użalać na forum o tym, że wasza skóra nie jest taka jaką byście chciały.
Zaznaczam, że skóra do tej pielęgnacji musi się przyzwyczaić, więc po miesiącu lub dwóch dopiero wtedy zauważycie efekt. Cierpliwości!


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#8 2009-11-08 17:29:22

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Jawharah napisał:

Nie uważacie, że lepiej jest zwalczać przyczynę niedoskonałości skóry niż jej skutki?

Moja przyczyną niedoskonałości jest kosmetyczka, czyli jak mam ją zwalczyć?


Jeżeli chodzi o jedzenie, to nie musiałam z niczego rezygnowąć itp., bo akurat nie lubię tych produktów, po których wyskakuje trądzik .
Co do toników, na mnie bardzo źle działają, więc ich nie używam.
Maseczki mam z aloesu, POLECAM!
Co do peelingu, to tylko naturalny - z cukru. Coś świetnego.

Poza tym, jak już mi się zdarzył taki moment załamania i zjadłam coś z czekoladą, to zaraz po tym napiłam się wapna i nie widziałam żadnej niespodzianki z rana.
Ale na każdego oddziałuje coś innego .


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#9 2009-11-08 18:57:01

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Jawharah dobra, tylko uważam że przemywać buzię tonikami i innymi trzeba kilka razy dziennie - przecież po całym dniu, na twarzy jest tyle kurzu i brudu, że po prostu trzeba! a od tego właśnie, między innymi biorą się niedoskonałości.

Offline

#10 2009-11-08 20:26:38

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Dla mnie vichy nie podziałał miałam kiedyś, strata pieniędzy.

Ja to od dłuższego czasu używam stałych kosmetyków, jeden żel do mycia, woda różana jako tonik i puder mineralny. Tylko mam problem z doborem kremu, bo trzeba uważać żebym nie dostała gorszych krostek.
Ogólnie to nie mam dużych problemów z cerą, oprócz tego, że jest mieszana i szybko zaczyna błyszczeć, parę wągrów też się znajdzie ale na to już chyba nie ma ratunku, bo są dość głęboko usadzone w skórze i szybko się odnawiają, nawet po wizycie u kosmetyczki.
Raz na jakiś czas wyskoczy mi większa krostka/krostki ale to w określonym cyklu.

Chciałabym tylko zniwelować szybkie błyszczenie skóry ale chyba też się nie da a nie zamierzam nakładać tony pudru i innych specyfików


Od czekolady wyskakują krosty ?

Ostatnio edytowany przez Edith (2009-11-08 20:27:20)

Offline

#11 2009-11-09 02:12:17

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Hmmm, co to było, że pozbyłam się błyszczenia skóry w jeden dzień?
Jakaś naturalna maseczka.
Aaaa wiem, z białka i cukru podajże, ale jak znajdę przepis, to napiszę go tutaj. Mi jedna wystarczyła i na długo miałam spokój.
Wągry skutecznie usunęłam cytryną i pastą do zębów Oczywiście, muszę to powtarzać raz na 2 tygodnie i po tym strasznie nos się świeci i szczypie, ale rano ma się już ładny, czysty nosek .

Co do czekolady, to ponoć jest to mit, że po niej wyskakują pryszcze. Chociaż czytałam gdzieś też, że przez jedzenie czekolady zatykają się pory, czy coś takiego, więc stąd jakieś niemiłe niespodzianki.

Po jednej rzeczy wyskakują pryszcze, po tych daniach z Knorr (makaron z sosem itp.). Moja mama nie ma żadnych problemów z cerą, a po zjedzeniu takiego jednego dania obudziła się z paroma krostami. Ja miałam to samo.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#12 2009-11-09 13:49:43

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Iza napisał:

Hmmm, co to było, że pozbyłam się błyszczenia skóry w jeden dzień?
Jakaś naturalna maseczka.
Aaaa wiem, z białka i cukru podajże, ale jak znajdę przepis, to napiszę go tutaj. Mi jedna wystarczyła i na długo miałam spokój.
Wągry skutecznie usunęłam cytryną i pastą do zębów ;) Oczywiście, muszę to powtarzać raz na 2 tygodnie i po tym strasznie nos się świeci i szczypie, ale rano ma się już ładny, czysty nosek .

Co do czekolady, to ponoć jest to mit, że po niej wyskakują pryszcze. Chociaż czytałam gdzieś też, że przez jedzenie czekolady zatykają się pory, czy coś takiego, więc stąd jakieś niemiłe niespodzianki.

Po jednej rzeczy wyskakują pryszcze, po tych daniach z Knorr (makaron z sosem itp.). Moja mama nie ma żadnych problemów z cerą, a po zjedzeniu takiego jednego dania obudziła się z paroma krostami. Ja miałam to samo.

A możesz napisać jak to robić itd.. ??
Chętnie skorzystam

Skrobią ziemniaczaną można zniwelować błyszczenie skóry, właśnie sobie przypomniałam,że używałam jej ale miałam po tym straszny wysyp malutkich krostek na czole. W sumie do dzisiaj nie wiem czy to wina skrobi czy jakiegoś pudru, bo w tym czasie testowałam dużo.
Może jeszcze spróbuję, bo efekty były super ale trochę się boję ;p

Offline

#13 2009-11-09 17:41:15

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Paheli napisał:

Jawharah dobra, tylko uważam że przemywać buzię tonikami i innymi trzeba kilka razy dziennie - przecież po całym dniu, na twarzy jest tyle kurzu i brudu, że po prostu trzeba! a od tego właśnie, między innymi biorą się niedoskonałości.

Masz rację trzeba się myć, bo jest brudno, ale nie można z tym przesadzać. Jeżeli zbyt często oczyszczasz skórę ona się broni i wytwarza jeszcze więcej łoju taki mały zonk
To też działa na zasadzie np. będę się głodzić jeden dzień to oczyszczę organizm nic bardziej mylnego. Bo organizm jeszcze bardziej magazynuje to co mam i to co dobre i to co złe.
W przeciętnym organizmie zdrowego człowieka jest 400 gatunków bakterii!
Jeżeli jest za czysto to dla naszego organizmu czy tam skóry nie jest to dobre. Nasz organizm trochę brudu potrzebuje.
Raz dziennie żel do mycia twarzy, tonik i krem w zupełności wystarczą.

Cała moja wiedza, jaką piszę tutaj na forum pochodzi od specjalistów nie od kolorowych gazet i programów tv.

Słyszałam, że maseczka z owsianki zamyka pory jeszcze nie próbowałam bo ciągle o tym zapominam.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-11-09 17:42:32)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#14 2009-11-10 01:39:45

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Znalazłam całą stronkę odnośnie naturalnych sposobów walki z niedoskonałościami (mam ją w ulubionych, ale zapomniałam całkiem o niej )

http://www.sens-zycia.iq24.pl/default.a … emat=12954

I zgadzam się z Jawharah, jeden raz dziennie w zupełności wystarczy. Ja zamiast przemywać twarz tonikiem, to po prostu ją przemywam wodą mineralną

Edith a jakiego pudru mineralnego używasz?


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#15 2009-11-10 19:01:54

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Ja mam mieszaną cerę i od lat mam z nią problemy, może nie jest z nią najgorzej i nigdy tragedii nie było w porównaniu do niektórych osób jak widziałam ale niestety całkiem  się z nią problemów nie pozbędę. Można gadać o tych niby cudach typu picie wody mineralnej, przemywanie twarzy, tych maseczkach itp, ale tak naprawdę to wszystko zależy od cery danej osoby. Ja czekolady jem niewiele, chipsów itp oraz fast-foodów bardzo ale to bardzo rzadko a i tak lubi mi coś wyskoczyć Tak więc nie wierze w te cudowne metody. Oczywiście ma to wpływ, ale jednak w moim przypadku nie spowodowalo, ze wybyłam się całkowicie problemów z cerą.
Na co dzień myję twarz dwa razy dziennie, zmywam makijaż żelem do cery tłustej bądź mieszanej o właściwościach matujących, potem używam kremu z tej samej serii. Używam też maseczek, najlepsza dla mnie to chyba z glinką. A do twarzy mam specjalny ręcznik taki nieduży, którego używam tylko ja i raz na tydzień go piorę. Ale tak czy inaczej całkiem wyzbyć się problemu nie wyzbyłam.
Największe natomiast problemy z cerą zauważyłam jakiś tydzień przed miesiączką, wtedy zazwyczaj coś mi wyskoczy, tak więc wpływ ma tez nasz cykl owulacyjny.
Błyszczenia skóry się niestety pozbyć całkiem nie mogę, choć używam pudru, tak więc Iza jak znajdziesz ten przepis na maseczkę to jestem zainteresowana
A na dodatek moja cera jest niestety mieszana czyli jak tak to tłusta a jak przychodzi co do czego to się w niektórych miejscach zaczyna wysuszać i muszę ją bardziej nawilżać, ostatnio mam z tym mniej problemów bo stosuje raczej mniej inwazyjne, ale kiedyś gdy stosowałam takie bardziej antybakteryjne to one za bardzo wysuszały mi cerę.
Generalnie jednak nie narzekam, nie jest tak źle choć fajnie byłoby tych problemów w ogóle nie mieć
Myślałam, że z wiekiem te problemy z nikną, ale jak się okazało nadal je mam, choć chyba jednak z moją cerą jest lepiej niż kiedyś. Zawsze tez pocieszam się, ze osoby które mają tłusta, mieszaną cerę, mają mniejsze skłonności do zmarszczek niż osoby o suchej cerze

Offline

#16 2009-11-10 22:12:23

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

http://www.bollywood.pun.pl/viewtopic.php?id=5576 - zapomniałyście chyba o istnieniu tego wątku ; ]


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#17 2009-11-11 00:26:09

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Iza napisał:

Znalazłam całą stronkę odnośnie naturalnych sposobów walki z niedoskonałościami (mam ją w ulubionych, ale zapomniałam całkiem o niej )

http://www.sens-zycia.iq24.pl/default.a … emat=12954

I zgadzam się z Jawharah, jeden raz dziennie w zupełności wystarczy. Ja zamiast przemywać twarz tonikiem, to po prostu ją przemywam wodą mineralną

Edith a jakiego pudru mineralnego używasz?

Everyday Minerals i Monave

A czy mogłabyś wrzycić ten przepis z pastą i cytryną? Na tej stronce chyba tego nie ma

Offline

#18 2009-11-11 10:55:08

 Tanushri

Stały bywalec

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2008-03-16
Posty: 2596
Aktorka: Rani|Deepika|Priyanka
Aktor: ShahRukh|Akshay
Duet: SRKajol|Deepika-Ranveer

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Ja problem z trądzikiem mam odkąd skończyłam 12 lat ....
Od tego czasu próbowałam wszystkiego(prawie )
Używałam maseczek(z drożdży-miało działać,a zamiast tego pogarszało sytuacje i na dodatek strasznie śmierdziało ), ktoś poradził mi żeby kilka razy dziennie przemywać twarz wodą utlenioną- efekt- żaden ... tylko złuszczona i śmierdząca tlenem skóra ....
Używałam mnóstwa toników itp. Ale nic nie pomagało
W końcu udałam się do dermatologa,który przepisał mi takie coś działającego jak tonik i maść - to działa na mnie bardzo dobrze,ALE - strasznie wysusza skórę   Na dodatek szybko się kończy ...
No i jak tylko jeden raz zapomnę go użyć to od razu wyskakują mi "krostki"
Ktoś ostatnio poradził mi,żeby spróbować "przypalać" sobie skórę ?!?!? Że co proszę ?!?! I w czym to niby pomoże !!
Do kosmetyczki tez się nie udam bo jak czytam wypowiedzi innych(że to pogarsza sprawę,nie pomaga itp.) to po prostu ......
Już nie mam siły i ochoty kombinować,mam już tego dosyć .....
Mama ciągle mi powtarza,weź jeszcze to,spróbuj to ....  no cóż może w końcu znajdę ten jeden lek,który mnie "wybawi"

Aha i jeszcze fotka tej maści :

http://www.vitanea.pl/userdata/product_photos/41184large.jpg

Maseczka:

http://e-styl.com/photo/product_big/d/a/7/1_da775bf3dfc0.jpg

Miałam jeszcze coś takiego:

http://znam.to/userfiles/R/080/R080-a22d809.jpg

Fotki tego płynu nie mogłam znaleźć,nazwy też nie pamiętam ....

Uh... ale się rozpisałam

Offline

#19 2009-11-11 11:27:42

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Oj benzacne zrobił mi kiedyś tragedię z twarzy, była bardzo mocno wysuszona. Tak jak milkaja napisała, czasami jest tak, że to właśnie cera mieszana oprócz matowienia skóry potrzebuje dużego nawilżenia.
Kiedyś testowałam różne żele i każdy wysuszał mi skórę na nosie i czole Teraz używam tylko jednego i jest dobrze.

Z polecanych przeze mnie maści na krostki na pewno będzie:

- Acne- derm ( bez recepty, najlepiej stosować punktowo, bo może troszkę wysuszać)
A z takich na receptę to:
- duac ( dla mnie jest świetny!)
- dalacin T ( niezbyt mocny bo tylko 1% ale świetnie radzi sobie z wypryskami i zaczerwieniem skóry)

Heh W ogóle to ostatnio dostałam szału, przyjechałam do domu i miałam ze sobą w kosmetyczce właśnie maść duac, poszłam spać a z rana obudził mnie pies, który gryzł opakowanie z maścią :[:[
Myślałam, że go zabiję! Teraz już mi praktycznie nic nie zostało, zresztą i tak straciła swoje właściwości. Zawsze starczyła mi na rok a teraz w ciągu 2 miesięcy mogłam ją wyrzucić i 30zł w błoto :[ Do tej pory nie wiem jak on dostał tymi łapskami do kosmetyczki :[

Offline

#20 2009-11-11 18:50:00

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Dobra, najpierw maseczki przeciw błyszczeniu się skóry:

1.
Białko to najlepsze lekarstwo na kłopoty z rozszerzonymi porami i błyszczącą skórą. Zmieszaj je z kilkoma kroplami soku z cytryny i ubij na gęstą pianę. Następnie nałóż na twarz i po 15 minutach spłucz letnią, przegotowaną wodą lub tonikiem.

2.
Wystarczy wypróbować maseczkę z garści ugotowanych i ostudzonych płatków owsianych zmieszanych z łyżką miodu. Całość utrzyj tak aby uzyskać konsystencję kremu i nałóż na tłuste części twarzy. Zmyj po 20 minutach.

3.
Na cerę tłustą doskonała jest również maseczka pomidorowa. Pomieszaj zmiksowane pomidory z kubeczkiem jogurtu i 4 łyżkami gotowanych płatków owsianych, następnie nałóż maseczkę na twarz i po 30 minutach spłucz.

Edith, jeżeli chodzi o pastę i cytrynę, to ja robiłam tak. Pocierałam nos i brodę plasterkiem cytryny 10 minut, bądź kładłam ten plasterek i zostawiałam. Następnie poczekałam, aż broda i nos wyschną i nakładałam bardzo miętową pastę zębów, czekałam 15 minut i zmywałam zimną wodą (aby złagodzić pieczenie). To nie jest przyjemny zabieg, ale jakoś 2 miesiące temu podajże przez tydzień próbowałam (bo czasem pieczenie jest nie do wytrzymania) zrobiłam sobie taką kurację i spokój mam do dzisiaj .

Ja też używam pudru mineralnego - Vichy. Tylko to do końca nie jest puder mineralny, bo ma tylko 96% minerałów, ale nie narzekam Najbardziej mi się podoba, że po nałożeniu moja twarz ma taki jednolity kolor.

Tanushri, a próbowałaś kiedyś amolu? Na mnie ten płyn ma zbawienny skutek. Jak tylko widzę, że moja twarz zaczyna robić się nieciekawa, to smaruję ją całą amolem. Aloes też jest bardzo dobry, ale ten naturalny w postaci kwiatu Szkoda, że tutaj go nie mam

Co do tych wszystkich maści, to kiedyś stosowałam taką jedną, ale zaprzestałam po tygodniu, jak zobaczyłam, że mojej koleżance zaczęły rosnąć włosy na twarzy po niej shocking . Nawet nie pamiętam już teraz nazwy.
Hmm, coś mi świta. Dermedic? czy jakoś tak.

Ostatnio edytowany przez Iza (2009-11-11 18:51:24)


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#21 2009-12-11 22:56:52

M_Butterfly

Gość

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Mi skutecznie udaje się walczyć z niedoskonałościami przy pomocy serii Anti Acne Flosleku. Działają naprawdę rewelacyjnie i nie powodują żadnych podrażnień, z czym miałam problem stosując inne kosmetyki. Dodatkowy plus - to bardzo przystępna cena. Naprawdę warto spróbować

#22 2009-12-12 15:35:23

 Tanushri

Stały bywalec

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2008-03-16
Posty: 2596
Aktorka: Rani|Deepika|Priyanka
Aktor: ShahRukh|Akshay
Duet: SRKajol|Deepika-Ranveer

Re: Walczymy z niedoskonałościami skóry :)

Iza napisał:

Tanushri, a próbowałaś kiedyś amolu? Na mnie ten płyn ma zbawienny skutek. Jak tylko widzę, że moja twarz zaczyna robić się nieciekawa, to smaruję ją całą amolem. Aloes też jest bardzo dobry, ale ten naturalny w postaci kwiatu Szkoda, że tutaj go nie mam

Amol ?? Hmmm ... chyba nie ...
Na pewno spróbuje

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora