Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-09-19 21:47:08

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Cienie pod oczami

Przyczyny powstawania cieni pod oczami:
- zły przebieg krwi i/lub limfy
- niedotlenienie
- niedobór żelaza
- niedobór witaminy K
- problemy z wątrobą lub nerkami
- zaburzenia hormonalne
- alergia na pleśniowego grzyba unoszącego się w pyle w dużych miastach
- uwarunkowane genetycznie
- pasożyty w organizmie


Sposoby żeby się ich pozbyć:  (Jeżeli hormony, nerki, wątroba itd. działają sprawnie)
- codzienne picie 1,5 litra wody mineralnej
- 8 h snu
- zimne waciki na cienie
- mniej soli! (Czym zastąpić sól: sól himalajska, morszczyn- glon morski do kupienia w aptece za ok.2,50. Jeżeli uda się kupić sproszkowany to super, jeżeli nie zmiksować lub zmielić. , Bazylia, Fit Kamisa, koper, etragon, natka  pietruszki, szczypior tymianek, melisa cytrynowa, cząber, pieprz ziołowy, curry)
- Plasterki z ogórków
- Zamrożone łyżeczki przyłożyć do cieni
- Ograniczenie spożycia kawy i czarnej herbaty
- Nie palić
- Przebywanie na świeżym powietrzu min. 3 razy w tygodniu po pół godziny
- Zimne okłady z zielonej herbaty, z czarnej herbaty, nagietka, kwiatu lipy, bluszczu zwyczajnego, kasztanowca, arniki, kory dębu, miłorząbu japońskiego
- Żel ze świetlika
- Japońskie płatki pod oczy
- Witamina C w kremach pod oczy
- Ćwiczenia oczu, masaże pod oczami np. za pomocą roll-on’u
- Krem „Krem z Krzemem”
- olejek rycynowy

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-09-19 21:50:54)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#2 2009-09-20 20:53:36

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Cienie pod oczami

Prawie wszystkie z tych sposobów wypróbowałam. Niestety nic nie pomaga. Taka po prostu moja uroda przekazana genetycznie.
Próbowałam je zatuszować, ale nie ma w drogeriach żółtych korektorów. Wszystkie sprzedawczynie patrzą na mnie jak na wariatkę gdy o nie proszę.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#3 2009-09-20 21:05:15

 Kessa

Ekspert ds. SRK

Skąd: mam w sobie to coś?
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 5602
Punkty: +54
Aktor: SRK
WWW

Re: Cienie pod oczami

Tak jak powiedziała fate, prawie żaden z tych sposobów u mnie nie działa.. :d
Nie wiem, jak u kogo innego, ale u mnie nic, a nic..

Offline

#4 2009-09-20 22:49:50

 kwiecien25

Bollymaniak

Skąd: Opoczno
Zarejestrowany: 2009-08-01
Posty: 1304
Aktorka: Kajol
Aktor: SRK
Duet: SRK & Kajol

Re: Cienie pod oczami

Ja ostatnio zaczelam stosoac Żel ze świetlika wedlug mnie daje swietne rezultaty, mozna go kupic w aptece w cenie ok. 6,50 zl.

Offline

#5 2009-09-21 17:55:43

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Cienie pod oczami

Fate ja tam stosuje żółty, tzn on może nie ma idealnie żółtego odcienia ale to jest taki beż, są jaśniejsze bądź ciemniejsze odcienie w zależności od karnacji (ja pod oczy stosuję ten najjaśniejszy ponieważ lepiej wygląda jaśniejszy, rozświetla spojrzenie) natomiast ciemniejszy stosuję do cery do punktowo. Myślę że to o takie korektory chodzi, po prostu nie o te antybakteryjne. Tego typu korektorów jest sporo, ja używam firmy Constant Carrol koszt ok 6.00zł a opakowanie ma takie jak pomadka, tylko jest beżowo-białe, ale wysuwa się też w ten sposób jak pomadka do ust.
Używałam tez innych firm, ale jak do tej pory z tego jestem najbardziej zadowolona. Bo efekt jest dosyć zadowalający i cena niewygórowana.
Ja niestety mam cienie uwarunkowane genetycznie, czy śpię długo czy krótko i tak zawsze je mam i bez korektora ani rusz. Kremy różne stosowałam, ale zbytnio skutków nie zauważyłam. Zresztą unikam zbytnich eksperymentów bo mam wrażliwa cerę, ze skłonnością do alergii wiec wolę z tymi specyfikami ostrożnie.
Co do korektorów jeszcze to miałam kiedyś też takie w płynnej bardziej postaci, ale z tymi bywa różnie. Moim zdaniem nie mogą być za bardzo płynne bo wtedy niezbyt dobrze kryją, ale kiedyś miałam jeden z takim fajnym pędzelkiem, nie pamiętam niestety firmy, z którego byłam dosyć zadowolona. A ktoś z Was może tez poleci jakiś konkretny kosmetyk? Może warto byłoby zmienić swój stary wysłużony bo może Wasz byłby lepszy

Offline

#6 2009-09-21 18:06:43

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Cienie pod oczami

Ja kupiłam swój w rossmanie, jest żółty, ale firmy to nie pamiętam bo od razu wyrzuciłam opakowanie. Niestety cienie u mnie też spowodowane są genetycznie, ale zacznę stosować sposoby, które wypisałam w pierwszym poście. Może je zredukuje, nie wiem. Zobaczymy

A teraz coś co jest dla mnie szokiem:
Na paru forum przeczytałam, że najbardziej skuteczną metodą na cienie pod oczami jest... żel na hemoroidy ]shocking

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-09-21 18:14:16)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#7 2009-09-21 19:15:03

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Cienie pod oczami

No nie mogę, żel na hemoroidy To już jakiś hardcor Jednak wolałabym nie ryzykować, bo by mnie uczuliło, skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa a taki żel nie wiadomo jakie skutki mógłby wywołać. A na tym forum to oni tak na poważnie o tym pisali? Az się wierzyć nie chce, choć generalnie to nic chyba już mnie nie zdziwi

Offline

#8 2009-09-21 21:21:55

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Cienie pod oczami

Rzeczywiście hardcor. Nie wypróbowałabym go.Fuj.
Ja posiadam korektor Pierre Rene - moisturine, najjaśniejszy (12 zł zapłaciłam), ale nie daje on pożądanego efektu. Może troszkę rozjaśnia cienie, ale i tak widać je  - niestety. To jest korektor z pędzelkiem.
Takie korektory jak wspominałaś milkaja to mi w ogóle nie pomagają. Mam straszne suchą skórę pod oczami i takie korektory jeszcze bardziej ją wysuszają, a poza tym to nie mogę ich dobrze wklepać.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#9 2009-09-21 22:09:05

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Cienie pod oczami

Ja korektora nie wklepuję tylko delikatnie rozsmarowywuję. A pod oczy oprócz korektora zdecydowanie używam kremów pod oczy, ostatnio z AA, dzięki temu nie mam tak wysuszonej skóry pod oczami, no i wiadomo skóra pod oczami jest bardzo delikatna, wiec należy o nią bardzo dbać Ale wiadomo że co jednemu pomaga i jest skuteczne u drugiego rezultatu nie zdaje Każdy z nas jest inny

Offline

#10 2009-09-22 11:01:36

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Cienie pod oczami

Nio właśnie milkaja. Ja Mam ten problem,że te kremy pod oczy, które używałam wywoływały u mnie wysypkę, krosty - nie wiem jak to nazwać. Po prostu miałam czerwone tycie plamki. Może wypróbuję ten z AA, może będzie lepszy od innych.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#11 2009-10-11 17:15:12

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Cienie pod oczami

fate napisał:

Prawie wszystkie z tych sposobów wypróbowałam. Niestety nic nie pomaga. Taka po prostu moja uroda przekazana genetycznie.
Próbowałam je zatuszować, ale nie ma w drogeriach żółtych korektorów. Wszystkie sprzedawczynie patrzą na mnie jak na wariatkę gdy o nie proszę.

Nie przejmuj się, że nie potrafisz znaleźć żółtego cienia. Jest wiele innych cieni, które wyglądają jak żółte a nazywają się tak jak np. mój "naturalny beż". W zależności jaką masz karnację staraj się szukać cienia jak najaśniejszego tzn. 1-2 tony jaśniejszy od twojej karnacji (to samo dotyczy podkładu - o ile go używasz), bo bo jakimś czasie od nałożenia korektor (czy podkład) ciemnieją. Niektórzy mają since pod oczami niebieskie, fioletowe lub szare oraz brązowe ; 2 tony ciemniejsze od swojej karnacji. Ja akurat mam fioletowe i mam bardzo jasną karnację i nie wiem czy baardzo żółty korektor jest taki dobry na moje since.


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#12 2011-07-03 22:55:48

iza123

Bollyamator

Zarejestrowany: 2011-07-03
Posty: 2

Re: Cienie pod oczami

Czasem jest tak, że do cieni pod oczami trzeba się przyzwyczaić, bo taka już nasza uroda. A korektor z żółtym odcieniem ma firma Danni. Czasem na allegro jest dostępny i w sklepach internetowych. Jest to kosmetyk profesjonalny (choć niedrogi) i nie ma go tak normalnie w sprzedaży.

Offline

#13 2011-09-19 15:13:48

 oliwkabollywood

Zaczyna się rozkręcać

37898046
Skąd: Skierniewice
Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 775
Opis: Uwielbiam Bollywood
Aktorka: Aishwarya Rai i Kareena Kapoor
Aktor: Shah Rukh Khan,Shahid Kapoor
Duet: Kareena Kapoor i Shahid Kapoor
WWW

Re: Cienie pod oczami

extra porady

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora