Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-08-15 14:19:36

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Amr Diab

Amr Dab - czyli Król arabskiego popuhttp://th05.deviantart.com/fs41/300W/f/2009/030/2/3/Amr_Diab_2009_by_aljugl.jpg

Amr Abdel Basset Abdel Azeez Diab znany jako Amr Diab urodził się 11 października 1961 roku w Port-Said w Egipcie, w wykształconej rodzinie klasy średniej. Jego matka była nauczycielką języka francuskiego w Lycee Francais school of Port-Said.
To egipski kompozytor i wykonawca muzyki w stylu Al Jeel - mieszanki muzyki arabskiej , rock and rolla i reagge . Trzykrotnie nagrodzony "The World Music Award" w roku: 1998, 2002 i 2007, jako najlepiej sprzedający się wykonawca Bliskiego Wschodu.


Amr Diab urodził się w egipskim mieście Port Said w rodzinie o artystycznych zainteresowaniach. Jego ojciec Abdul Basset Diab sam posiadał ładny głos i zachęcał Amra do śpiewania już od młodych lat.

Pewnego razu podczas Festiwalu 23 Lipca, gdy Amr miał 6 lat, ojciec zabrał go do lokalnej stacji radiowej gdzie Amr zaśpiewał hymn Egiptu "Biladi, Biladi". Został zauważony przez gubernatora Port Saidu i uhonorowany gitarą. Ten fakt można śmiało uznać za początek jego olśniewającej kariery.

Następnie były studia o kierunku muzycznym na Kairskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył w 1986. W tym samym roku zostaje wydany jego pierwszy album Ya Tareeq, który był natychmiastowym sukcesem. Potem nastąpiło już niewiarygodne pasmo sukcesów, każdy z jego 16 albumów coraz bardziej umacniał jego pozycję super gwiazdy arabskiej muzyki pop. W pełni zasłużył sobie na to swoim niewiarygodnie pięknym głosem i muzykalnością. Amr jest także aktorem. Oprócz tego że był pierwszym Arabem który nakręcił videoklip zagrał w trzech filmach  m.in. "Dhahk We La' ab" (Śmiech i Zabawa)z Omarem Sharifem, "Ice Cream In Glym" gdzie grał rolę głównego bohatera.

Największy przebój Amra Diaba 'Habibi Ya Nour El Ain' z 1996 roku podbił na świecie również media głównego nurtu - jeśli ktoś kojarzy tylko jedną arabską piosenkę pop, to prawdopodobnie właśnie tę, bo w pewnym momencie to po prostu leciało w każdym radiu. Urodzony w 1961 roku Amr Diab to chyba w ogóle najpopularniejszy egipski muzyk na świecie. Ten egipski piosenkarz nie szukał świadomie podobieństw między różnymi stylami muzycznymi ani też nie próbował kopiować zachodnich pomysłów. Po prostu robił swoje na tyle dobrze, że sukces sam przyszedł. 'Habibi' doczekało się nawet oryginalnego albumu zawierającego po prostu... wszystkie zachodnie remiksy tego przeboju.

Habibi Ya Nour El Ain




Osobiście jeszcze za mało znam jego utworów by wypowiadać się o nim całościowo, ale wysłuchałam jego trzech albumów i kilka piosenkę naprawdę zapadło mi w  pamięć Myślę, że warto zapoznać się z jego wszech bogatą dyskografią zwłaszcza, jeśli ktoś z Was lubi arabskie rytmy, bądź po prostu orientalne brzmienia.

A to kilka moich jak na razie ulubionych piosenek:


Lely Nahary



We Malo



El Allem Allah



Ana Ayeesh



Amarain



Tamally Maak




I moja najukochańsza - Allah La Yehremny Menak niestety nie ma do niej wideoklipu, ale za to z angielskim tłumaczeniem




A jako, że jest bardzo znaną twarzą to można go zobaczyć też  reklamach



nawet i z Jennifer Lopez




A jako ciekawostkę powiem, że  z dorobku Amr Diaba korzystają też Bollywoodzcy artyści, chociażby:


piosenka Shukriya Shukriya - Alka Yagnik i Udit Narayan > wcześniej piosenka Amr Diab - Awedony



piosenka Har Taraf Tu Hi - Shaan & Mahalakshmi Iyer > wcześniej Amr Diab - Baateref



piosenka Valha Valha - Shaan, Mahalaxmi, Shamit > wcześniej Amr Diab - El alem allah



piosenka Kaho Na Kaho z filmu Murder - Amir Jamal > wcześniej Amr Diab - Tamally Ma'ak




piosenka O Meri Jaan z filmu Life In A Metro - K.K. > wcześniej Amr Diab - Ba'ed el Layali





A oto promo najnowszego albumu Amr Diaba - Wayah 2009



i piosenka tytułowa z albumu czyli Wayah




źródło: hamra.republika
wysokieobcasy

Offline

#2 2009-08-20 12:56:22

 olga89

Hindustani

Skąd: Brighton
Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 6730
Aktor: Aidan Turner ^^
Duet: Ross & Demelza, Kili & Tauriel

Re: Amr Diab

Przyznaje, ze pierwszy raz o nim slysze
Ale rytmy ma w tych swoich piosenkach super. Troszke mi sie z Tarkanem momentami kojarzy.
Czuje, ze zapoznam sie z nim blizej
najbardziej podoba mi sie jak narazie piosenka Wayah


http://i.imgur.com/3uQkYFu.gif http://i.imgur.com/qO1XQJf.gif http://i.imgur.com/Peify3l.gif http://i.imgur.com/rIk6ZPr.gifAidan Turner

Offline

#3 2009-08-20 14:20:03

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Amr Diab

Ja go strasznie polubiłam przez instruktorkę tańca brzucha, zawsze jego muzyka leci na próbach
Ale nie znam tej piosenki Habibi Ya Nour El Ain
Dziękuję ogromnie za ten filmik z tłumaczeniem Allah La Yeheremny Minak, wreszcie wiem o czym jest mój ulubiony utwór
Ta nowa piosenka też jest bardzo fajna, muszę przesłuchać pozostałe, bo wcześniej nie miałam czasu

Offline

#4 2009-08-22 17:32:20

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Amr Diab

Olga muzyka turecka czy arabska mają zbliżone rytmy więc mogą się kojarzyć. Ja osobiście Tarkana też bardzo lubię. Ma naprawdę świetne piosenki i jak mnie ktoś nie ubiegnie to pewnie i o nim temat założę. Mam słabość do orientalnych brzmień
Ale choć hindi wydaje się dosyć trudny do nauki, to arabski już w ogóle myślę byłby dla mnie ciężki do nauczenia. na te gardłowe dźwięki ogromnie ciężko byłoby się przestawić
Moja fascynacja tymi krajami jednak bardziej opiera się na ich muzyce bo mieszkać w krajach muzułmańskich zdecydowanie bym nie chciała a już na pewno nie jako kobieta!

To dalszy ciąg reklam z udziałem piosenkarza, coś widzę Pepsi jest na czasie cały czas
A reklamy daję również ze względu na udział innych gwiazd





Szkoda, że Amr Diab jako Cesarz niestety nic nie zaśpiewał


Dziś natrafiłam na jego niezły koncert umieszczony na youtube, jest w 16cześciach i ja jak na razie jestem po 6. Fajnie bo wszelkie wstawki mówione między piosenkami są tłumaczone na angielski. Pierwsza część to takie preludium, potem robi się ciekawiej. Na szczęście koncert nie z playbacku, ale śpiewany na żywo. Szkoda, że jeszcze piosenek nie tłumaczą, ale nie można mieć wszystkiego

Tutaj część pierwsza a dalsze części ławo znaleźć jeśli ktoś będzie zainteresowany.




Zaczęłam także słuchać innych poza Wayah  piosenek z najnowszego albumu piosenkarza, niestety jak na razie nie ma do nich oryginalnych teledysków, są zrobione przez fanów ale z angielskimi napisami.

Yehmak-Fe-Eih - bardzo ładna ballada



Tammeny & Asuured me



Einy Wana Shayfo



Helwa El Ayam



Ah Men El Foraa

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora