Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-05-09 18:18:08

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Rozjaśnianie włosów...

Rozjaśnianie włosów



http://bi.gazeta.pl/im/3/5145/z5145633X.jpg



Rozjaśnianie włosów polega na odbarwianiu ich naturalnego pigmentu.Zachodząca reakcja utleniania przynosi zróżnicowane efekty końcowe, w zależności od koloru wyjściowego włosów, ich stanu (zniszczone szybciej ulegają odbarwieniu), rodzaju (cienkie włosy szybciej poddają się rozjaśnieniu niż grube i gęste).

W domu

Należy pamiętać, że rozjaśnianie włosów jest najbardziej inwazyjnym z zabiegów koloryzujących. Zdecydowanie zdrowsze dla włosów jest ich przyciemnianie (nadawanie koloru) aniżeli rozjaśnianie (odbarwianie). Samodzielne, domowe próby uzyskania złocistych czy platynowych pasm kończą się zazwyczaj zniszczeniem struktury włosa i przesuszeniem czupryny. W konsekwencji dochodzi do wykruszania się poszczególnych włosów (odrywają się na pewnej długości) oraz wyglądu przypominającego siano.

1. Metody ze sklepowej półki

Stosowanie gotowych rozjaśniaczy zakupionych w drogerii (za kilka - kilkanaście złotych) jest bardzo ryzykowne. To zwykle preparaty silnie działające, które w rękach amatora przynoszą więcej szkód, niż pożytku. Jednolitość efektu - niepewna, odcień ostateczny - nie do przewidzenia, zniszczenie włosów - zapewnione.

*Zalety: niski koszt
*Wady: niepewność efektu końcowego (kolor nigdy nie będzie taki, jak na opakowaniu rozjaśniacza), rozległe zniszczenia włosów.

2. Metody naturalne, babcine i diabelskie

- Płukanie włosów w naparze z rumianku. Rozświetla jasne włosy, ale czuprynie koloru ciemny blond może nadać rudawe refleksy. Trzeba więc stosować ją ostrożnie.

- Rozjaśnianie na słońcu mokrych włosów, natartych sokiem z cytryny. Owszem, trochę rozjaśnia, ale też niszczy i wysusza włosy (interakcja kropelek wody i kwasu z promieniami słońca jest zabójcza dla włosów)

- polewanie włosów 3% wodą utlenioną (włosy początkowo ładnie się rozjaśniają, ale niedługo potem - wykruszają i przypominają spalone siano)

*Zalety: nic lub niewiele kosztują
*Wady: całe mnóstwo, wymienione powyżej

W salonie fryzjerskim

Fryzjer dobiera moc roztworu utleniającego, dostosowując go do stanu i rodzaju włosów oraz oczekiwań wobec ostatecznego efektu. Przemiana szatynki w blondynkę musi przebiegać etapami, aby nie doszło do nadmiernego zniszczenia włosów. Stosuje się wtedy silniejsze stężenie utleniacza.

Specjaliści proponują zwykle w takiej sytuacji najpierw zrobienie pasemek i stopniowe dochodzenie do jasnego odcienia.

W przypadku włosów w kolorze ciemnego blondu, dla uzyskania jasnej barwy wystarczy rozjaśnienie o dwa lub trzy tony. Ponadto, fryzjer odpowiednio reguluje czas działania utleniacza tak, aby nie zniszczyć włosów słabych czy cienkich (one szybciej ulegają odbarwieniu).

*Zalety: równomierny efekt, oczekiwany odcień, minimalizacja zniszczeń
*Wady: cena (choć wcale nie musi być wygórowana, wszystko zależy od salonu)

Mimo wszystko, trzeba mieć świadomość, że każdy zabieg rozjaśniania włosów niszczy je, jednak przeprowadzenie go w profesjonalnym salonie gwarantuje zminimalizowanie stopnia uszkodzeń.

Poza tym raz podjęta decyzja, pociąga za sobą wieloletnie konsekwencje. Mianowicie, pojawiają się odrosty, które zwykle co miesiąc lub półtora trzeba poddawać zabiegowi uzupełniania koloru. Warto więc, przed wypróbowaniem którejkolwiek z metod, gruntownie sprawę przemyśleć.


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#2 2009-05-09 18:25:35

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Rozjaśnianie włosów...

Cóż ja kiedyś zrobiłam sobie jasne pasemka i wszyscy twierdzili że mi do twarzy.
Później wróciłam do swojego naturalnego koloru. Miałam dosyć długo nawet, ale jakiś czas temu koleżanki z pracy widząc moje wcześniejsze fotki z jaśniejszymi włosami stwierdziły, ze koniecznie muszę rozjaśnić bo zdecydowanie lepiej wyglądam. Mam szczupłą twarz i ich zdaniem w ciemniejszych włosach jeszcze bardziej się to odznacza. Cos w tym chyba jest W każdym razie dałam się namówić i znowu zrobiłam sobie pasemka. Całkiem ich nie rozjaśniłam. Ale już po kilku odnawianiach pasemek to jednak więcej mam tych jasnych niż ciemniejszych. Chyba jednak rzeczywiście bardziej mi do twarzy w takich włosach. Chodzenie co jakiś czas do fryzjera aż taką udręką nie jest no i na dodatek mam fryzjerkę, u której nie zostawiam dużo kasy, bo naprawdę bardzo tanio płacę za pasemka wraz z podcięciem włosów. A mam porównanie jak to jest w innych zakładach fryzjerskich. Tak wiec nie narzekam

Offline

#3 2009-05-09 22:43:35

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Rozjaśnianie włosów...

milkaja, to dobrze, że trafiasz na takie fryzjerki. Dla mnie kiedyś tak skiepściła włosy, że do teraz jak po umyciu nie nałożę odżywki intensywnie nawilżającej, to mam siano...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#4 2009-06-09 13:37:52

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Rozjaśnianie włosów...

Jeśli chodzi o mnie to rozjaśniam, w sensie dorabiam jasne pasemka do swoich blond włosów , od.... hmm.. bardzo dawna Będzie z 5 lat
Bardzo lubię siebie w blond włosach, a że znalazłam świetną fryzjerkę - wie co robi i jest tania - to bardzo często korzystam z jej usług
Kiedyś nie musiałam farbować włosów, bo miałam strasznie jasne, prawie platyne, ale teraz mi jakoś ściemniały i musze sama je rozjaśniać



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#5 2009-08-09 14:25:23

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Rozjaśnianie włosów...

A tutaj zamieszczam jakie sposoby ma google na rozjaśnianie włosów :

Przepis 1
Uzyskanie lub utrwalenie odcienia złoto blond daje rumian szlachetny (rumianek rzymski) i kwiatostan lipy. Z tym, że lipa bardziej nadaje się do włosów suchych lub normalnych ze względu na zawartość związków śluzowych.

Przepis 2
Intensywniejszy kolor złoty "tycjanowski" można uzyskać przez płukanie w płatkach nagietka lub korzenia rzewienia. Z powyższych ziół przygotowujemy odwar zalewając 4 łyżki ziół letnią wodą. Po doprowadzeniu do wrzenia gotuje się je pod przykryciem 5 minut, a następnie odstawia na 0,5 godziny.

Przepis 3
Aby nadać włosom odcień popielaty, po rozjaśnieniu lub trwałej ondulacji, kiedy włosy popielato-blond lub siwe nabierają złotego odcienia, można wypłukać je w odwarze z korzenia pietruszki (2 duże pietruszki gotuje się 20 minut w 1 litrze wody). Aby uzyskać miły zapach można dodać 1 łyżkę kłącza tataraku.

Przepis 4
Celem nadania włosom ciemniejszym złocistego odcienia można smarować je nawet codziennie (aż do otrzymania żądanego koloru) wywarem z łusek cebuli. Garść łusek gotuje się 20 minut w 300 ml wody, odstawia na 30 minut. Po przecedzeniu dodaje 1 łyżkę gliceryny.


źródło


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#6 2009-08-09 15:25:56

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Rozjaśnianie włosów...

Będę musiała skorzystać z Waszych rad, bo cytryna nie chce mi pomóc
Kiedyś miałam takie śliczne blond włosy, a z każdym rokiem stają się coraz bardziej szare i pozbawione koloru.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#7 2009-08-09 21:45:35

SANJU

Wkręca się

Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 127

Re: Rozjaśnianie włosów...

wszysko zalezy od utleniacza jaki sie uzyje jak wam fryzjerka nałozy jakis go.. to poplai włosy albo zostana zołte plamy

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora