Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-04-22 21:07:06

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

"Mój Pan i Władca" ---> Tehmina Durrani

Mój Pan I Władca
Tehmina Durrani



http://www.publio.pl/files/product/big/1d/f9/c0/67373-moj-pan-i-wladca-tehmina-durrani-1.jpg


Ilość stron: 288
Wydawnictwo: Amber


Bunt kobiety islamu przeciwko tradycji i regułom świata zdominowanego przez mężczyzn

Nie wiedziałam, jak długo mnie bił. Mogło to trwać minuty albo godziny, a może całą wieczność. Potem, zupełnie nagle, wszystko ustało. Jego wściekłość została zaspokojona.

Pochyliłam się nad umywalką i starałam się złapać oddech. Podniosłam oczy i spojrzałam w lustro, lecz gdy zobaczyłam swoje odbicie, znów się przestraszyłam. Cała się trzęsłam. Prawa strona nosa zlała się z opuchniętym policzkiem. Usta miałam groteskowo wysunięte. Dookoła zapadniętych oczu widniały ogromne purpurowe sińce; jedno oko było przekrwione i okropnie bolało. Czułam przeszywający ból ucha. Lewą stronę głowy miałam oblepioną krwią; gdy jej dotknęłam, w ręce zostały mi kępki włosów. Wytarłam usta i poczułam smak krwi...


Zauroczenie, fascynacja, oczarowanie, jednym słowem - miłość od pierwszego wejrzenia... Przystojny, charyzmatyczny, popularny Mustafa Khar już przy pierwszym spotkaniu wydał się młodej Tehminie księciem z bajki. Dla niego zerwała z rodziną. Najważniejszy był on. Jednak jej prywatna " baśń z 1001" nocy nie trwała długo. Zamiast wieść spokojne, luksusowe życie godne kobiety jej sfery, Tehmina Durrani przeżyła trzynaście lat piekła.

"Mój pan i władca" to wstrząsająca literacka autobiografia, ujawniająca dramat muzułmańskiej kobiety całkowicie podporządkowanej mężowi. Jej poruszające wyznania o latach spędzonych u boku brutalnego męża - o upokorzeniach, biciu, karaniu, zniewoleniu, izolacji od świata zewnętrznego - to nie tylko zapis osobistej tragedii. Odzwierciedlają tragedię tysięcy kobiet, dla których w zdominowanym przez mężczyzn społeczeństwie islamu mąż jest prawdziwym panem i władcą.



___________________
Źródło


Książka zapowiada się niesamowicie ciekawie Kolejna do listy przeczytania

Ostatnio edytowany przez Sakina (2009-04-22 21:10:16)

Offline

#2 2009-07-26 17:32:10

 Raveena

Bywalec

10674821
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 543
Punkty: +2
Aktorka: Rani Mukherjee
WWW

Re: "Mój Pan i Władca" ---> Tehmina Durrani

własnie odkryłam, że mam tą książkę w domu;) na pewno przeczytam


http://img216.imageshack.us/img216/1922/raniusiakopiarb3fs1.jpg

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora