Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-07-15 15:05:52

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Shikhar (2005)

http://3.bp.blogspot.com/_cudK8MwW64I/SGXBKOrvRSI/AAAAAAAADO0/pYsEfrnwqv4/s400/shikhar-2005-1b.jpgShikhar (2005)


Data Premiery: 30 grudnia 2005


Reżyseria: John Mathew Matthan
Scenariusz:John Mathew Matthan; Abbas Tyrewala, Dr. Bodhisattv   
Muzyka:     Viju Shah, Chandrashekhar Rajit


Obsada:

Ajay Devgan    ...     Gaurav 'G.G.' Gupta
Shahid Kapur    ...     Jaidev S. Vardhan
Bipasha Basu    ...     Natasha
Amrita Rao    ...     Madhvi
John Abraham    ...     Special appearance


Opis filmu:

Gauravowi Gupcie(Ajay Devgan), zwanemu GG, jednemu z największych przedsiębiorców budowlanych w Mumbaju, nie wystarcza już zarabianie na budowaniu ekskluzywnych wieżowców z widokiem na morze. Zamarzyło mu się zbudowanie miasta na pustkowiu. Zaledwie 30 km od miasta znalazł on idealne miejsce na przyszłe indyjskie Las Vegas. GG zainwestował już w ten teren miliony wykupując ziemie od wieśniaków, sprowadzając maszyny, gdy okazuje się, że na przeszkodzie staje mu łagodny guru z pobliskiej aśramy. GG nie może go zlekceważyć, bo okazuje się, że jest nim potężny przemysłowiec, Srinath Vardhan (Javed Sheikh). Po śmierci żony wycofał się on z biznesu i rozpoczął nawadnianie i zalesianie suchej dotychczas doliny. Guru aśramy doprowadza do wstrzymania budowy miasta. GG grozi bankructwo. Zaczyna walczyć z nim. Próbuje pokonać go zjednując sobie serce jego ukochanego syna Jaiveda (Shahid Kapoor). Gdy Jai przyjeżdża w interesach do Mumbaju GG z pomocą swojej przyjaciółki (Bipasha Basu) wciąga naiwnego, ufnego chłopca w brudne interesy, uczy go hazardu, rozbudza nieznane mu przedtem pragnienie używania życia. Wychowany w aśramie skromny dotychczas Jai zaczyna rozsmakowywać się w nowym stylu życia. Nie licząc się z konsekwencjami swoich czynów, nie zauważając manipulacji imponującego mu nowego "przyjaciela"...


Piosenki:

    * Maaf Kar Ye Fitna Dil
    * Mere Mann
    * Hari Bhari Dhari Pe Chhalke Rang Pyar Ke
    * Aapko Samjha Hain jabse Zindegi
    * Dhire Dhire Jaage Naye Armaan

_________________________________
źródło: www.wikipedia.pl


Moja opinia:

A mnie się film podobał
Po pierwszy - super muzyka, po drugie dobre role, zarówno Ayaja jak i Shahida. Trochę mi Amrita Rao podpadła, mogła chyba dać roli trochę więcej. Przypominała mi bohaterkę ze "Swades". Jednka większych zastrzeżeń nie mam. A właśnie, podobała mi się rola Bipashy Basu.
Film opowiada o odwiecznym konflikcie między ludźmi oddanymi narodzie a bezwzględymi biznesmenami. Taka Idyjska dolina Rospudy.
Minister chce szybko się wzbogacić a jednocześnie przypodobać się wyborcom. GG, człowiek biznesu, podsówa mu pomysł wybudowania osiedla dla nowobogackich kilka kilometrów od Mumbaju. Znajdują wspaniałą scenerię, pełną zieleni, spokoju z pobliskim jeziorem. Wykupują od wieśniaków ziemię za bezcen. Jest jednak mały problem  - okolice te to raj stworzony przez Guru. Człowiek ten poświęcił życie pomaganiu biednym, stworzył osadę na terenie gdzie panowała susza i właśnie dzięki jego działaniom stan środowiska poprawił się. Chociaż wieśniacy oddali swe ziemie, Guru walczy.
Filmik super, Ayaj wydaje się być stworzony do ról takich jak ta. Także Shahid super - scena z siekierą była najlepsza Bardzo polecam bo i tematyka i wykonanie zasługuje na brawa.

źródło: www.my-bollywood.bloog.pl

Offline

#2 2009-07-15 18:05:16

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Shikhar (2005)

A wydawało mi się że temat już na forum był Ale jednak nie widzę, wiec chyba przewidzenia

Oglądałam dosyć dawno, było późno a mi się spać chciało, ale z tego co pamiętam to film akurat mi się za bardzo nie podobał. Był nudnawy, ciągnął się i tak włąściwie choć lubie Ajaya, Shaida, Amritę i Bipashę to w tym filmie nie zrobili na mnie specjalnego wrazenia. No może najlepszy był jednak Ajay, role złego mu pasują, choć i w rolach bohatera się sprawdza, ale ma taki łotrzykowski wygląd i pasuje jak ulał do ról niejednoznacznych.
Film był taki sobie, no ale może to przez moje zmęczenie wiec proszę się aż tak bardzo nie sugerować
Ja daję 3 z plusem.

Offline

#3 2013-05-03 18:47:49

 sianokos

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Sianów
Zarejestrowany: 2013-01-30
Posty: 10295
Opis:
Aktorka: Rani&Juh,Mad,Kon,Vid,Kal,Raima
Aktor: Sid,ArR,Sha,Vik,Sur,Prab,SanjS
Duet: Rani&Abhi,Anil&Mad,Kon&Rah

Re: Shikhar (2005)

Ode mnie 5. Bardzo fajny film. Wszyscy dobrze się spisali. Lubię Ajaya w negatywnych rolach.

Offline

#4 2013-05-04 15:39:39

 naina89

Gwiazda bollywoodu

Skąd: okolice Koszalina
Zarejestrowany: 2013-01-31
Posty: 10823
Punkty: +1
Opis: Bolly,Tolly,kolly
Aktorka: Rani&Vidya,Sonaksi,Kalki+
Aktor: Shahid,ArjunK,Randeep+ inni
Duet: Rani/absik,Anil/Madh,Juh/Aarm

Re: Shikhar (2005)

Bardzo fajny film na 5.


https://64.media.tumblr.com/4c052b4cbf58f5fdf6f82612966a6ff6/f6438ac43c0d7a65-05/s540x810/0d8eadcc2c192ea25697cd8990306820292cee44.gifv

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora