Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-07-08 13:21:15

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Noś okulary przeciwsłoneczne!

Latem koniecznie noś okulary przeciwsłoneczne



http://www.cogdziezaile.pl/produkty/medium/3575.jpg



Okulary przeciwsłoneczne a zdrowie

Prawie każdy słyszał o zagrożeniu jakim jest nadmiar światła słonecznego Oko posiada  mechanizmy obronne zabezpieczające  przed nadmiarem światła: zwężanie źrenic oraz opuszczanie powiek, jednak te mechanizmy nie działają na ultrafiolet.  Jeśli niebo jest lekko zachmurzone albo przebywamy w cieniu wówczas mrużenie oczu występuje w mniejszym stopniu i właśnie wtedy do oczu dociera większa dawka promieniowania niż podczas pięknej pogody.

Okulary przeciwsłoneczne mają chronić oczy przed nadmiarem światła oraz przed szkodliwym ultrafioletowym promieniowaniem słonecznym.

Słońce jest nam niezbędne do życia ale jak wiemy odpowiada też za przedwczesne starzenie się skóry, rozwój raka skóry, zaćmę oraz zmiany zwyrodnieniowe w części plamkowej siatkówki. Szkodliwe promieniowanie UV zmienia właściwości fizyczne i chemiczne tkanek, odpowiada za reakcje fotochemiczne.

Zapalenie rogówki jest pierwszym ostrym objawem ekspozycji na UV (przejawia się ona ostrym bólem i osłabieniem widzenia z powodu uszkodzenia zewnętrznej warstwy rogówki.) Skrzydlik jest bez wątpienia wynikiem przedłużonego działania promieniowania UV. Najważniejszą przyczyną ślepoty na świecie jest zaćma, która często jest związana z oddziaływaniem promieniowania UV w trakcie wielu lat życia. Sugeruje się , że zwyrodnienie plamki żółtej, związane z wiekiem, pozostaje w związku z ekspozycją na światło.

Dlatego niezbędne jest korzystanie z okularów z filtrami.
Okulary takie powinniśmy nabywać tylko w odpowiednich zakładach optycznych, gdzie oprócz gwarancji na produkt otrzymamy również pomoc w odpowiednim dopasowaniu.


Na pewno najgorsze co może zrobić klient to zakup „pseudookularów” przeciwsłonecznych, gdzie zamiast odpowiedniego materiału optycznego znajduje się zwykły barwiony kawałek plastiku. Takie okulary mogą wręcz szkodzić zdrowiu , wiele osób które próbowały je nosić  uskarża się na ból głowy , niewyraźny i zniekształcony obraz, nudności  - są po prostu niebezpieczne.

Ważną rzeczą przy doborze okularów są:

Oprawki --> nie powinny sięgać dalej niż od łuku brwiowego do kości policzkowych.
Okulary muszą być wygodne! Nie powinny zsuwać się z nosa, ani go uciskać!

Nie kupujcie przeciwsłonecznych okularów ze stojaczków na ulicy lub w hipermarketach - noszą one oznaki  ładnych i modnych okularów przeciwsłonecznych, jednak nie posiadają żadnych bezpiecznych parametrów optycznych


www.piękneoczy.pl


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#2 2009-07-08 13:30:02

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: Noś okulary przeciwsłoneczne!

Bardzo przydatny wątek
Ale mam jedno pytanie odnośnie osób, które mają jakąś tam wadę wzroku (np.ja --->minusy ) czy także muszą się zaopatrzeć w takie okulary czy wystarczy tylko dokupić szkiełka ciemniejsze do okularów? jak to jest ?

Offline

#3 2009-07-08 13:55:59

 Kessa

Ekspert ds. SRK

Skąd: mam w sobie to coś?
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 5602
Punkty: +54
Aktor: SRK
WWW

Re: Noś okulary przeciwsłoneczne!

Noszę, ja okularki, nosze...
Praktycznie zawsze, jak słonka świeci..

Doby wątek!

Offline

#4 2009-07-08 15:15:47

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Noś okulary przeciwsłoneczne!

dobrze, że nosicie okularki są bardzo ważne a przy okazji modne
Ważne jest tylko JAKIE okularki nosicie! Dlatego ja polecam zainwestować w okulary które będą nam służyły dłuzej niż te z bazaru, czy stoiska z okularami.


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#5 2009-07-08 17:28:02

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Re: Noś okulary przeciwsłoneczne!

Ja tez mam  minusy, noszę latem fotochromy To takie okulary, które zmieniają barwę pod wpływem światła, im jest ono ostrzejsze tym bardziej ciemne robią się szkła. Ale noszę je osobno, czyli normalnie na co dzień mam zwykłą parę okularów.
Ponieważ one zawsze mimo wszystko nie są tak jasne jak zwykłe okulary. Chociaż niektórzy noszą takie okulary cały czas.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora