Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-03-28 16:37:56

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Masaż

Masaż każdy wie co to, jak wygląda i każdy wie że to coś przyjemnego (jeśli ktoś umie robić).

Zamiast wklejać tu nie wiadomo jak długie skopiowane teksty podam wam linki gdzie dowiedzie się wszystkiego na określone pytania i nie tylko.

Jakie są rodzaje masażu?
odpowiedz 1
odpowiedz 2
odpowiedz 3

Co to Masażu Tajski?
odpowiedz TU

Co daje masaż?
odpowiedz

Jakie są wskazania i przeciwskazania?
odpowiedz TU

A co z kobietami w ciąży?

odpowiedz

Co to Ayurveda?
odpowiedz

Jaka jest historia masażu?
Historia TU

Gdzie zdobyć więcej informacji?
odpowiedz 1
odpowiedz 2
odpowiedz 3

Gdzie znajdę filmy jak masować?
TU









Więcej filmików
TU
TU

A po za tym polecam:
- książki
- samemu po próbować  z filmików
- filmy z instruktarzem
- poczytać/poszukać samemu w internecie
- i na forach

A co wy o tym myślicie?

Offline

#2 2009-03-28 18:13:34

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Masaż

Ja myślę o tym tyle, że masaż relaksacyjny to ok, każdy może próbować, ale broń Boże komuś bez kwalifikacji wykonywać masaż leczniczy

Co do różnych propozycji w SPA itd - przykre, ale prawdziwe: taki masaż nie daje nic poza relaksem i odprężeniem, wszelkie super 'masaże odchudzające' czy wpływające na skórę to pic na wodę. Skutek jest taki, że przez pierwsze powiedzmy pół godziny skóra jest lepiej ukrwiona, napięta itd, a potem wszystko wraca do poprzedniego stanu. A płaci się za to grubą kasę

Offline

#3 2009-03-28 18:47:20

Beata

Gość

Re: Masaż

no cóż za wygody i przyjemności trzeba płacić

#4 2009-04-04 19:56:18

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Masaż

Masaż twarzy

Nasze uczucia malują się na twarzy. Gości na niej uśmiech, promienieje radością lecz czasem również wyraża napięcie, smutek czy skupienie. To wszystko, że niektóre mięśnie mimiczne są stale napięte, czego konsekwencją są blokady i rozciągnięcie ich pasm i utrapienie większości z nas - zmarszczki.

Dlatego rozluźnienie mięśni jest jedną z tajemnic młodości! Myślisz sobie - masaże, żmudne zabiegi kosmetyczne - gdzie ja znajdę na to czas? To nie jest problem - sama możesz wykonać prosty masaż rozluźniający podczas mycia twarzy. Wykonując nie przypadkowe, lecz kojące ruchy, ciepłem własnych dłoni wpłyniesz na poprawę ukrwienia skóry i złagodzenie rysów. Wszystkie opisane poniżej etapy masażu wykonuj powoli, z odpowiednim natężeniem uciskając wskazane miejsca.

1. Zacznij od przesuwania palców od skroni do brody. Delikatnie naciskaj skronie, następnie punkt na początku kości policzkowych, potem zagłębienie pod nimi, dalej miejsce koło ucha, gdzie zaczyna się kość szczękowa i zakończ na środku brody.

2. Teraz zajmij się czołem. Zaczynając od góry na środku czoła, przesuwaj palcami wzdłuż linii włosów, w kierunku skroni, które delikatnie naciśnij; następnie wzdłuż brwi ku środkowi twarzy i delikatnie je uciskaj.

3. Zaczynając od nasady nosa, wykonuj okrężne ruchy wzdłuż linii pod brwiami, a następnie w dół, wzdłuż kości policzkowych kończąc nad ustami.

Wszystkie opisane powyżej ruchy wykonaj 10 razy. Staraj się włożyć w masaż wiele zaangażowania, odrywając się na chwilę od dnia codziennego - pomyśl o czymś przyjemnym, przenieś się na chwilę w miejsce ze swoich marzeń. Ten prosty masaż sprawi, że poczujesz się odprężona i zniknie napięcie z mięśni twarzy - Twoja twarz rozpromieni się!

ŹRODŁO: http://portal.4energy.pl/artykuly/6/uroda/page2/
Autor: Bohdan Witwicki


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#5 2009-05-17 15:18:00

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Masaż

A ja tutaj mam coś innego na masaż twarzy:

Leczniczy masaż twarzy http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/m … 34787.html - na tej stronie, jest obrazek z twarzą i gdzie są zaznaczone punkty

Po kilku godzinach pracy dopada cię zmęczenie. Głowa boli, oczy pieką. Zamiast jednak sięgać po kolejną filiżankę kawy czy też tabletkę przeciwbólową lub krople na uspokojenie, pouciskaj odpowiednie punkty na twarzy.
Jakie punkty masować?przy katarze: 1, 2, 3, 4 - mocno uciśnij punkt pod nosem, masuj płatkii nasadę nosa, brwina ból głowy: 6, 7;

Jakie punkty masować?
przy katarze: 1, 2, 3, 4 - mocno uciśnij punkt pod nosem, masuj płatkii nasadę nosa, brwi
na ból głowy: 6, 7;
przy migrenie: 8 - co najmniej 3 minuty masuj płatki uszu, a potem uciskaj punkty między oczami a uszami
na zmęczone oczy: 3, 5 - masuj nasadę nosa krótkimi pionowymi ruchami, a poziomymi - brwi
na szum w uszach: 4 - uciskaj punkty na początku brwi


Często robimy to instynktownie: masujemy nasadę nosa, uciskamy dłonią kark, opuszkami palców masujemy skronie. To nie przypadek, że odruchowo dotykamy właśnie tych miejsc. W ten sposób pobudzamy bowiem określone punkty i odblokowujemy rejony utrudniające swobodny przepływ krwi. To przynosi ulgę i poprawia samopoczucie. Zależność tę jako pierwsi zaobserwowali i opisali lekarze chińscy, którzy od wieków stosują leczniczy masaż twarzy. Podobnie jak masaż stóp i dłoni, wykorzystuje on wiedzę o refleksach - punktach na ciele odpowiadających poszczególnym narządom wewnętrznym. Refleksologia twarzy jest naturalną terapią prowadzącą do wyciszenia organizmu. Najlepsze efekty daje masaż wykonany przez drugą osobę.


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#6 2009-06-23 20:05:10

DO ZALOGOWANEGO SUPRIYA

Gość

Re: Masaż

Do supriya piszesz bajki tyle do twojej wypowiedzi na temat masażu

#7 2009-06-24 21:45:30

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Masaż

Sorki, mój tata jest masażystą, przepraszam, że wypowiadam się na temat, którego nie znam

Offline

#8 2009-06-28 12:56:41

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Masaż

Supriya napisał:

Ja myślę o tym tyle, że masaż relaksacyjny to ok, każdy może próbować, ale broń Boże komuś bez kwalifikacji wykonywać masaż leczniczy

Tutaj się z Tobą w 100% zgadzam.

Supriya napisał:

Co do różnych propozycji w SPA itd - przykre, ale prawdziwe: taki masaż nie daje nic poza relaksem i odprężeniem, wszelkie super 'masaże odchudzające' czy wpływające na skórę to pic na wodę. Skutek jest taki, że przez pierwsze powiedzmy pół godziny skóra jest lepiej ukrwiona, napięta itd, a potem wszystko wraca do poprzedniego stanu. A płaci się za to grubą kasę

Jeżeli te zabiegi wykonujesz raz na 5 lat to zapewne taki efekt będzie. To że efekt masażu nie jest widoczny dosłownie gołym okiem to nie znaczy, że nie doszły zmiany w przepływie limfy, krwi. Takie coś mogą już stwierdzić badania.
Fakt przyznaje racje, że niektóre rodzaje masażu nie oddziałują na zdrowie tak jak powinny.


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#9 2009-07-29 22:01:50

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Masaż

Ja chodzę na masaż kręgosłupa raz na 4 lub 5 miesięcy. Muszę, ponieważ co jakiś czas mam codzienny ostry ból głowy, a po masażu jak ręką odjął.
Moje problemy spowodowane są dawniejszą intensywną grą w hokeja na trawie - a jak wiadomo przy tej dyscyplinie głównie człowiek jest schylony. No i za dużo dźwigam moją Córcię - choć staram się robić to tylko w szczególnych wypadkach.
Jeśli ktoś jest z Poznania i potrzebuje specjalisty to mam świetnego (niestety prywatnego) masażystę do którego chodzę już od ....... hm chyba będzie już 10 lat.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora