Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-06-23 21:50:41

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

Sarfarosh (1999)

Sarfarosh (1999) http://www.filmpiyaz.com/thumb/240x360/uploads/film/2016/03/sarfarosh-1999-turkce-altyazili-720p-hd-izle.jpg


Sarfarosh - tłum. z hindi "Poświęcenie" to bollywoodzki thriller wyreżyserowany w 1999 roku przez debiutanta Johna Mathew Matthana.
Scenariusz - John Matthew Mathan, Hirday lani
Muzyka - Jatin-Lalit
Zdjęcia - Vikas Sivaraman
Produkcja - John Matthew Mathan
Czas trwania - 155 minut
Premiera - 1999r.


Obsada

* Aamir Khan – Ajay Singh Rathore
* Naseeruddin Shah – śpiewak "gazel" Gulfan Hassan
* Sonali Bendre – Seema
* Smita Jaykar – matka Ajaya
* Akash Khurana – ojciec Ajaya
* Mukesh Rishi – inspektor Salim
* Surekha Sikri – matka Sultana


Fabuła

W Chandrapurze rebelianci zastrzelili wszystkich pasażerów autobusu. Dochodzenie prowadzi komisarz policji z Bombaju Ajay Singh Rathore (Aamir Khan).
W retrospekcji poznajemy młodego Ajaya - studenta zakochanego w pięknej Seemie (Sonali Bendre), który po brutalnym zamordowaniu wuja i okaleczeniu ojca przez groźnych bandytów wyjeżdża wraz z rodziną do Bombaju i zostaje policjantem. Tym samym jego znajomość z Seemą się kończy, ale po latach Ajay spotyka dziewczynę w Bombaju na koncercie znanego piosenkarza pieśni gazel Gulfana Hassana (Naseeruddin Shah). Czy jednak miłość młodych na powrót rozkwitnie, jak potoczy się dochodzenie prowadzone przez Ajaya i kto stoi za okrutnymi zbrodniami i handlem bronią?


Nagrody

1. Aamir Khan – Nagroda Zee Cine Award 1999 dla najlepszego aktora
2. John Mathew Mathan – Nagroda Filmfare za Najlepszy Scenariusz i za najlepsze dialogi, a także Nagroda Krytyków Filmfare za Najlepszy Film
3. Nominacje do Nagrody Filmfare 1999
* za najlepszy film
* za najlepszą muzykę (Jatin-Lalit)
* dla najlepszego reżysera (John Mathew Mathan)
* dla najlepszego aktora (Aamir Khan)
* dla najlepszego aktora w roli negatywnej (Naseeruddin Shah)
* dla najlepszego aktora drugoplanowego (Mukesh Rishi)


Ciekawostki

* Film przegrał we wszystkich kategoriach do Nagrody Filmfare z "Hum Dil De Chuke Sanam" Sanjaya Leeli Bhansaliego, twórcy "Devdas"
* Akcja filmu dzieje się w Bombaju, Delhi, w Chandapur na granicy Maharashtra i Andhra Pradesh, a także przy granicy z Radżastanem. Film rozpoczyna się widokiem pustki pustyni Thar, przy granicy Radżastanu z Pakistanem
* Wątek śpiewaka pieśni gazel, mohajjira tj. indyjskiego muzułmanina, który emigrował do Pakistanu po podziale Indii w 1947 roku zainicjował w kraju dyskusję, czy Indie powinny mieć kulturalną wymianę z Pakistanem, z którym pozostają "na wojennej ścieżce"


Muzyka i piosenki

Muzykę do filmu stworzył duet Jatin-Lalit, dwóch muzyków od 16 lat komponujących razem m.in. muzykę do takich bollywoodzkich filmów jak "Coś się dzieje", "Żona dla zuchwałych", "Czasem słońce, czasem deszcz" czy "Unicestwienie.


"Zindagi Maut Na Ban Jay"- Sonu Nigam i Roopkumar Rathod



"Hosh Walon Ko Khabar Khy" – Jagjit Singh



"Jo Haal Dil Ka" – śpiewają Kumar Sanu i Alka Yagnik



"Is Deewane Ladke Ko"- Aamir Khan i Alka Yagnik



"Meri Raton Ki Neendein Uda Ke" – Alka Yagnik



"Yeh Jawani Hadh Kar De"- Sonu Nigam i Kavita Rishnamurthy



______________________________________________________
źródło: wikipedia pl oraz mój opis filmu


Moje wrażenia

Kocham oldskule szczególnie z Aamirem W Sarfarosh jest taki jakiego lubię, czyli twardy glina (zaraz mi się Baazi przypomina), który wie czego chce i nawet noga w gipsie nie stoi mu na przeszkodzie Ajay, którego gra to postać, dla której najważniejsza jest praca i łapanie przestępców, ludzi szkodzących krajowi. Robi to z pełnym poświęceniem i potrafi zostawić wszystko - rodzinę, kochaną dziewczynę jeśli obowiązki go wzywają. No na męża to może on się średnio nadaje, ale na bohatera jak najbardziej
W każdym razie film mnie wciągnął od pierwszych chwil. Na początek piękna muzyka, pustynia, wielbłądy, jakieś transakcje z bronią...potem okrutna zbrodnia, morderstwo z zimną krwią hindusów jadących autobusem a potem policja, która grozi szefem - ACP Ajayem Sing Rathorem A w retrospekcji młody student, który zakochany w koleżance ze szkoły stara się o jej względy. Dziewczyna jednak niechętna, przynajmniej taką udaję. Zdarza się jednak tragedia, po której cala rodzina wraz z Ajayem wyjeżdża z miasta a Seema dopiero wtedy uświadamia sobie, że Ajay był dla niej kimś ważnym. I znów przeskok do teraźniejszości i do akcji wkracza Ajay czyli Aamir i zaczyna się robić coraz bardziej ciekawie...
Film polecam wszystkim kochającym Aamira, lubiących filmy sensacyjne, gdzie jest sporo akcji. Wątek miłosny owszem jest, ale jednak bardziej w tle i szczerze powiedziawszy tak mi się to w tym akurat filmie podobało.
Na uwagę oprócz Aamira zasługuje Naseeruddin Shah - naprawdę bardzo dobry.
Sonali taka sobie, ale ogólnie ta aktorka jest dla mnie trochę nijaka. Na dodatek jej rola była trochę niewdzięczna, bo jej postać była typem głupiutkiej dziewczynki, która potrafi podejść do śledzącego ją i Ajaya faceta i zapytać czemu Pan nas śledzi? OMG to było naprawdę głupie! Jednak nie było tak strasznie, choć zdecydowanie Aamir zdominował ekran a rola Sonali była zdecydowanie tłem dla niego.
Ogółem film polecam i stawiam 5 z dobrym plusem!

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora