Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-05-09 23:14:40

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Jak dbać o cerę mieszaną?

Problem mieszanej i tłustej skóry w dzisiejszych czasach, przy tak wysokim zanieczyszczeniu środowiska oraz życiu w stresie, dotyka coraz więcej kobiet. Już po dwóch, trzech godzinach od nałożenia makijażu, twarz zaczyna się świecić, a jedynym ratunkiem stają się bibułki absorbujące nadmiar sebum oraz puder matujący.

Tłusta i mieszana skóra jest niezwykle uciążliwa w codziennym życiu. Nadmierne błyszczenie się twarzy krępuje, odbiera pewność siebie, a wciąż pojawiające się wypryski irytują bardziej niż złośliwa koleżanka. Przyczyną błyszczenia się skóry jest nadmierna aktywność gruczołów łojowych. Jak szalone produkują one sebum, które przez pory wydostaje się na zewnątrz i tworzy lśniącą powłokę. Jednak nawet silnie matujące podkłady i dokładanie pudru w ciągu dnia nie pomoże, jeśli nie zlikwidujemy przyczyny takiego stanu rzeczy.

Najczęściej problem przetłuszczającej się skóry pojawia się w okresie dojrzewania, gdy daje o sobie znać burza hormonalna. Ale to nie znaczy, że później zanika. Niekiedy borykają się z nim również dojrzałe kobiety, szczególnie przed menstruacją.

Niestety, posiadanie tego typu skóry wymaga reżimu pielęgnacyjnego. Należy traktować ją poważnie i trzymać się pewnych zasad:

DWA RAZY DZIENNIE Oczyszczaj twarz łagodnymi preparatami usuwającymi nadmiar sebum. Nie muszą to być drogie kosmetyki. Wypróbuj na przykład bardzo tani żel myjący Ziaja Med, który kosztuje tylko 5,50 zł.

ZAWSZE PO ZASTOSOWANIU ŻELU Oczyść dodatkowo twarz płynem micelarnym, który ma fantastyczne właściwości oczyszczająco-łagodzące. Polecamy płyn micelarny Pure Pleasure Miracullum, kosztujący około 25 złotych.

ZAWSZE PRZED NAŁOŻENIEM KREMU Nie zapominaj o toniku ściągającym pory - warto, żeby zawierał kwasy AHA lub BHA. Dobrym kosmetykiem jest aktywny tonik wygładzający z kompleksem AHA/ BHA, Acti Mat Dermika - 23 złote.

CODZIENNIE RANO Dzień rozpoczęty wraz z nietłustym kremem nawilżającym musi być udany! Specyfik powinien zawierać przeciwutleniacze oraz filtr UV. Nie zaszkodzą także witaminy A oraz E, a także koenzym Q10. W dobry krem warto zainwestować to, co zaoszczędzisz na tańszych żelach i tonikach. Wypróbuj Seboregulujący matujący krem nawilżający Effeclar M La Roche Posay (około 60 złotych) albo Krem nawilżający zwalczający niedoskonałości skóry Normaderm Vichy - około 70 złotych.

CODZIENNIE WIECZOREM Na noc nałóż na buzię krem z alfahydroksykwasami lub z retinolem. Taka kuracja zwęża pory, usuwa pierwsze oznaki starzenia się skóry oraz niweluje ewentualne przebarwienia.

RAZ W TYGODNIU Peeling to konieczność - usuwa martwe komórki naskórka, odsłaniając świeższą i gładszą skórę. Jeśli masz wypryski, stosuj peeling enzymatyczny, np. Anti Acne Ideal Skin Flos Lek - 15 złotych. Wśród peelingów z drobinkami ścierającymi, warty polecenia jest Drobnoziarnisty peeling Dax Cosmetics - saszetka jednorazowa kosztuje około 2 zł.

DWA RAZY W TYGODNIU Błogosławieństwem dla skóry z rozszerzonymi porami są maseczki z zieloną glinką. W drogeriach znajdziecie ich bardzo dużo. Dobrym produktem może poszczycić się Dermika.

CODZIENNIE Łykaj tabletki z olejem z nasion ogórecznika, które doskonale nawilżają skórę. Efekt widać już po około 2 tygodniach regularnego stosowania.


Triki makijażowe, które zatuszują rozszerzone pory



    * Zrezygnuj z różu w kamieniu. Wybierz raczej kosmetyk w płynie lub w kremie, który nie zablokuje ujść gruczołów łojowych.

    * Wybieraj pudry sypkie, z naturalnymi minerałami, które ograniczą produkcję sebum.

    * Nie używaj kosmetyków rozświetlających, ponieważ tylko podkreślą rozszerzone pory.
    * Spraw sobie sylikonową bazę pod podkład - cząsteczki sylikonu wnikają w pory, więc skóra sprawia wrażenie nieskazitelnej.

Domowe sposoby, które osobiście przetestowałyśmy



Naturalna maseczka ściągająca Ubij na pianę białko kurze i dodaj do niego łyżeczkę soku z ogórka, cytryny lub żurawin. Gotową papkę nałóż na twarz, a gdy wyschnie, zmyj letnią, przegotowaną wodą.

Domowy peeling oczyszczający Dwie łyżki zmielonych płatków owsianych i jęczmiennych zmieszaj z ciepłą wodą. Masuj nimi skórę przez około 10 minut i spłucz letnią wodą. Po zabiegu wklep w twarz lekki krem nawilżający.

Kompres z siemienia lnianego Dwie łyżki siemienia lnianego zalej szklanką wrzątku i odczekaj chwilę, aż wystygnie. Nałóż na twarz na 20 minut, a następnie dokładnie spłucz zimną wodą.

Zimową porą dodatkowo pojawia się problem ochrony przed mrozem. Dermatolodzy apelują o skuteczną ochronę przed niskimi temperaturami, a ty wiesz, jak może się to skończyć w twoim przypadku: wypryskami.

Zrezygnuj z ciężkich, tłustych kremów ochronnych. One jedynie dodatkowo nasilą łojotok. Wybierz odpowiedni dla siebie krem normalizujący, przeznaczony dla skóry mieszanej. Jeśli zamierzasz na powietrzu przebywać dłużej, sięgnij po krem z lipidami (np. Iwostin Lipidia - krem doskonale się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, dostępny w aptekach, 32 złote). Gdy wchodzisz do ciepłego pomieszczenia, możesz spryskać buzię wodą termalną w sprayu (np. Vichy, 25 złotych), która złagodzi uczucie ściągnięcia skóry. Nadmiar wody delikatnie zetrzyj chusteczką. Zmniejszy ona zaczerwienienia, wzmocni naturalną barierę ochronną skóry oraz ukoi podrażnienia.

Nie zapominaj jednocześnie o odpowiedniej, starannej pielęgnacji skóry wokół oczu oraz ust. Nakładaj świeże warstwy specyfików przed każdym wyjściem na mróz. Powinny odznaczać się właściwościami wzmacniającymi i łagodzącymi podrażnienia.


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#2 2009-05-17 14:47:59

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

"Zrezygnuj z ciężkich, tłustych kremów ochronnych. One jedynie dodatkowo nasilą łojotok." - nawet jak mamy tłustą skórę to i tak w niewielkich ilościach tego kremu potrzebujemy, a jeżeli wychodzimy na słońce to krem ochronny musimy na siebie nałożyć. Jeżeli nie użyjemy tonika to krem nam się nie wchłonie i pozostanie na skórze i będzie wyglądało, że naskórek jest tłusty a skóra właściwa nie dostała od tego kremu nic.


A teraz moje porady, które sama osobiście stosuje i zostały one skonsultowane z kosmetyczkami:

Codzienna pielęgnacja skóry to: żel do mycia twarzy, potem tonik a potem krem. Jeżeli chcemy, żeby krem się nam wchłonął a nie tylko był na skórze, musimy użyć tonika. W lecie przed wyjściem na słońce powinnyśmy użyć tonika a potem kremu z filtrem. Tonik otwiera pory przez co krem nam się wchłania.

Jeżeli mamy tłustą cerę lub suchą to co 3 dni na początku robimy peeling - żel do mycia twarzy pomieszany z solą (przewaga soli nad żelem do mycia twarzy) potem tonik a następnie krem.
Sama miałam koszmarne problemy z cerą a teraz dzięki takiemu stosowaniu kosmetyków mój koszmar zniknął, więc wiem co mówię

Idealna maseczka dla tłustej skóry to: cienkie plasterki ogórka położyć na twarz i trzymać 10-20 min. Jest to najtańsza i najbardziej skuteczna maseczka dla tłustej skóry.

Kosmetyki zaczną działać po miesiącu, skóra często się uodparnia więc co 3-5 miesięcy powinniśmy zmieniać kosmetyki.
Żel do mycia twarzy, tonik powinny być z jednej firmy.

Ph naszej skóry jest kwaśne, więc na naszą twarz nie powinnyśmy stosować jakiegokolwiek mydła, bo mydło zawsze jest zasadą, co jest niekorzystne dla naszej skóry!


Aktualizacja mojego posta: 27.05.2011


Moja zmiana :
Od ponad roku myję moją twarz płynem micelarnym dla zmycia makijażu (czasem też jak i wstaję rano) ale czasem też myję szarym mydłem a potem bardzo lekki krem nawilżający albo krem UV.
Wiecie jaka jest różnica pomiędzy kremem nawilżającym a natłuszczającym? Różnica jest taka, że krem nawilżający ma na celu zapobieganie "wyciekania" wody z cery, natomiast natłuszczający ma na celu natłuszczenie. I tak wszystkie kremy nazywają się nawilżające. Trzeba czytać skład - niestety.
To, co pisałam powyżej przestało odnosić skutki dlatego musiałam zmienić moje nawyki co do pielęgnacji twarzy.
Tak złamałam zasadę co do mydła. Ale poskutkowało. Co skóra to inne "humory". Wiem, jedno że najlepiej służą kosmetyki naturalne, tylko że problem w tym prawie wszystko co ma napis "naturalne" jest daleko od naturalności.
Odnośnie w związkach kosmetykach polecam między innymi forum www.bellydance.pl -> belly dance cafe -> Temat: Rzecz o kosmetykach.
Co do maseczki nadal ją stosuję, bo rozjaśnia mi skórę.
Co do peelingu, czy ją stosować na tłustą skórę czy też nie jest to nadal kwestia nie rozwiązana. I co inna kosmetyczka to inne zdanie.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2011-05-27 16:35:16)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#3 2009-05-17 19:20:26

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Oh, dziękuję za dodanie, Jawharah


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#4 2009-05-17 20:31:40

 Samira93

Wkręca się

6690539
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-02-12
Posty: 219

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Akurat mam cerę mieszaną.
Musze dokupić sobie tonik xD
Dzięki!


http://images37.fotosik.pl/241/3ce8a5d99a26f38d.jpeg

Offline

#5 2009-05-18 20:01:59

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Ja mam tłustą cerę I codziennie wieczorem kładę właśnie grubaśną masę kremu na twarzyczkę, a z rana tylko tonik i cera piękna... Więc moja cera to przeciwieństwo tu opisanej


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#6 2009-05-23 14:16:22

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Nakładasz sobie wielką garść kremu a skóra i tak wchłania nie wiele, bo pory nie są otwarte, bo nie używasz prędzej toniku To tłumaczy dlaczego nie masz jej tłustej.


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#7 2009-05-23 15:22:09

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Oh, czyżbyśmy mieli na forum kosmetyczkę?


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#8 2009-05-24 00:37:30

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Ja radom kosmetyczek raczej podziękuję, poszłam raz do takiej "obeznanej", która zrobiła mi oczyszczanie twarzy, nałożyła jakąś maseczkę z alg morskich i co? Ok. 2 tygodnie miałam piękną cerę, jak z reklam, koleżanki mi zazdrościły itp. , a potem? Tak zaczęły mi wyłazić wypryski, że byłam przerażona, cała moja twarz pokryła się trądzikiem w wieku 19 lat! a raczej, to jest przypadłość gimnazjalistów. Cóż, byłam zmuszona pójść do dermatologa, który stwierdził, że oczyszczanie w wieku dojrzewania, to najgorszy błąd, dostałam 2 maści na receptę i przepisała mi jakiś krem, który jest sprowadzany z Francji i dopiero teraz, po 3 miesiącach moja twarz zaczyna powracać do normalnego stanu, niestety , ale co mi kosmetyczka popsuła, to teraz będę musiała zwalczać przez długi czas.

Co do maseczek, to stosuję jedną- z aloesu i rumianku, czasem zrobię sobie naturalną z drożdży, po niej twarz jest nawilżona i bardzo świeża, a wiecie, co jest najlepsze, że po tych wszystkich maseczkach, kremach itp. zaczęłam dostawać rumieńce , nie wiem, jak to możliwe, ale się rumienię


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#9 2009-05-24 00:55:24

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

No mnie kosmetyczka kiedys zalatwila, mowiac, ze powinnam stosowac tonik ogorkowy... DO MOJEJ CERY!!! stosowalam, ale tak pieklo, czerwienialo i bylo coraz gorsze, ze poszlam do drugiej... ta zlapala sie za glowe, i kazala uzywac innego... i bylo w porzadku... ale moja twarz wrocila do normalnego stanu dopiero po kilku dniach ...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#10 2009-05-24 13:20:40

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Nie jestem kosmetyczką, żeby nie było Walcząc z trądzikiem moja skóra chyba wypróbowała wszystkiego co się dało, nawet nie jedną wizytę u dermatologa zaliczyłam i czytałam masę materiałów na ten temat
Hmm tonik ogórkowy jeszcze takiego w swoich rękach nie miałam
Ja stosuje tylko maseczkę z ogórka, bo ogórek oczyszcza, ale żeby po toniku ogórkowym Cię piekło... Hmm.

Po wizycie u kosmetyczki syfy mi powyskakiwały. Moim koleżanką również.
To jest naturalna reakcja skóry przed oczyszczaniem. I chodząc do kosmetyczki nie spodziewajmy się, że od razu zapomnimy o wypryskach. Wizyty o kosmetyczki mają pomóc kondycji naszej skóry.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-05-24 13:22:37)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#11 2009-05-24 13:31:50

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Tak, po toniku ogórkowym... Widać nie każda cera to podręcznikowy przykład...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#12 2009-05-24 15:27:55

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Używałaś go częściej niż raz dziennie? Wole nawet nie wiedzieć jaki był skład chemiczny tego toniku

W sumie to może być i tak, że Ja np. trafiłam na dermatologa, który każdemu polecał ten sam produkt, więc nie zdziwiłoby mnie jak trafiłaś na taką kosmetyczkę. Są ludzie i ludziska.

Iza też mam rumieńce i usłyszałam od paru chłopaków "że to słodkie i bardzo rzadko spotykane jak dziewczyna się rumieni" Można to uznać za atut, ale czasem to się robi irytujące.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-05-24 15:31:38)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#13 2009-05-25 11:20:22

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Jawharah napisał:

Używałaś go częściej niż raz dziennie? Wole nawet nie wiedzieć jaki był skład chemiczny tego toniku

dwa razy dziennie... rano i wieczorem...

Jawharah napisał:

W sumie to może być i tak, że Ja np. trafiłam na dermatologa, który każdemu polecał ten sam produkt, więc nie zdziwiłoby mnie jak trafiłaś na taką kosmetyczkę. Są ludzie i ludziska.

to był durny dermatolog, ale są tacy... Dla mnie kiedyś jeden dermatolog powiedział, że z trądzikiem nie da się nic zrobić i trzeba przestać jeść czekoladę... A drugi z kolei stwierdził, że czekolada nie ma wpływu na trądzik...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#14 2009-05-25 15:34:34

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Hmm co do czekolady to nie wiem. U mnie jest tak że jak nie jem jej w za dużych ilościach to aż tak bardzo mi się na twarzy nie wysypuje wyprysków i nie jem żadnych chipsów i innej chemii
Wiem na pewno, że tym czym się żywimy wpływa to na włosy, ale na skórę to raczej też, chociaż...


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#15 2009-05-25 21:14:37

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak dbać o cerę mieszaną?

Ja uwielbiam pić sok marchwiowy, w ilościach hurtowych, a podobno przyciemnia on skórę... Ja nic takiego nie zauważyłam...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora