Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-05-09 13:30:34

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Matura 2010

Ciągle jeszcze świeżym tematem są tegoroczne matury, ale nauczyciele uwielbiają już nam przypominać i straszyć o nowej maturze za rok, czyli w 2010. Dlatego pozwoliłam sobie założyć już ten wątek dyskusyjno-pomocniczy (czyli wszelkie dyskusje, nowe ustawy dotyczące matur i pomoce naukowe), który w pełni wg mnie powinien brzmieć:
Matura 2010, czyli egzamin dla królików doświadczalnych.

Niestety, osoby piszące maturę (np. ja) w tym nieszczęsnym roku już same nie wiedzą jak ta matura będzie wyglądać. Jedynym pewnikiem jest obowiązkowa matura z matematyki.

Jak dla mnie, czyli kompletnej istoty ciemnej z matematyki, matura z tego przedmiotu jest po prostu gwoździem do trumny.
Politycy myślą, że gdy zmuszą kogoś do matury z matematyki to nagle zostanie inżynierem? Ale się przeliczą...!
Mają dużo ludzi na studiach, a mniej siły roboczej dlatego chcą komuś zmarnować marzenia, plany, cele.

Standardy wymagań maturalnych z matematyki - matura 2010

Na stronie Cogito.pl przeczytałam coś takiego: ''Obowiązkowy egzamin pisemny z matematyki. Pisemne z języków polskiego i obcego na jednym, podstawowym poziomie. Tylko zdający na studia mogą zdawać przedmioty dodatkowe na wyższym poziomie - takie rewelacje przynosi "Polska".'' Zaciekawiło mnie ostatnie zdanie. Czy to oznacza, że jeśli będę chciała iść na studia to muszę obowiązkowo pisać przedmiot dodatkowy rozszerzony?!

No i czytam dalej:
''Zmieni się także sposób oceny. O zaliczeniu matury będzie decydował tylko wynik z trzech podstawowych przedmiotów. Resort rozważa możliwość zdawania egzaminu ustnego z języka polskiego. Jego wynik byłby częścią ostatecznej oceny. Prawdopodobnie można będzie zdawać też egzaminy z innych przedmiotów, ale oceny z nich będą miały znaczenie jedynie przy rekrutacji na studia.'' Hmmm... Musiałabym się nad tym głębiej zastanowić...

''Znikną natomiast prezentacje w obecnej formie i pomysły PiS, by na maturze z polskiego było więcej pytań o lektury i długie wypracowania. Będą testy i krótkie wypracowania na poziomie podstawowym.'' Tu już lepiej.

Nauczyciele u mnie w szkole ciągle powtarzają, że wszystko się może zmienić.

Ostatnio edytowany przez Sakina (2009-05-09 13:31:16)

Offline

#2 2009-05-09 14:41:04

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Matura 2010

wkurza mnie to, ale coz... ja nie chce matematyki, bo nie umiem matmy, wiec zmarnuje mi to moje marzenia, bo juz teraz WIEM, ze matury z matmy nie zdam


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#3 2009-05-09 15:11:24

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: Matura 2010

Ja też z matmy nie jestem najlepsza ;(


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#4 2009-05-09 18:06:46

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Matura 2010

ja sie boje tej matematyki jak cholibka... ostatnio rozwiazywalam zadania i nie jest zle - 45 procent... ale to zadania... a co bedzie z maturka?


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#5 2009-05-09 18:40:50

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Matura 2010

ja tez niestety robię za królika

Ale wiecie co jest dla mnie najśmieszniejsze?
ja mam zdawać matuę z matmy a mam 2 godz. matmy tyg. gdzie w miesiącu mi zawsze któraś wypadnie! To jest komizm jeśli weźmiemy pod uwagę,że wf lub religii mam po 3 godz!!!

Jestem pewna że nie zdam matmy bo jestem humanista z matmy mam 2 jak już to czasem 3!
Przez matematykę humaniści naprawdę mają nie za ciekawie
Przez tą głupią ustawę, nie dostanę się na studia tam gdzie chce!

Najlepsze jest to że dużo się nie zmieni bo wszelkie zmiany musza byc przeprowadzane dwa lata przed matura!

Powiem tak-- Ci którzy wymyślili matme na maturze niech sami ją ida napisać to wtedy zobaczymy czy dzisiaj byli by po tych studiach które teraz mają (o ile je maja)!!!


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#6 2009-05-09 19:10:43

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Matura 2010

czyli, że znikną prezentacje z polskiego?
ojej, byłoby super.

Ja znalazłam dzisiaj mój informator z matemtyki.
Wymagania egzaminacyjne na poziomie podstawowym:
1. Wykorzystanie i tworzenie informacji:
interpretuje tekst matematyczny i formułuje uzyskane wyniki.
Zdający potrafi:
-odczytać informacje bezpośrednio wynikającą z tresci zadania;
-zastosować podany wzór lub podany przepis postępowania;
-wykonać rutynową procedurę dla typowych danych;
-przejrzyście zapisać przebieg i wynik obliczeń oraz uzyskaną odpowiedź;
Przykładowe zadanie:
Podaj miejsca zerowe funkcji określonych dla wszystkich liczb rzeczywistych x:
f(x)=x(x+2)
2. Wykorzystania i interpretowania reprezentacji:
używa prostych, dobrze znanych obiektów matematycznych.
Zdający potrafi:
-poprawnie wykonywać działania na liczbach i przedziałach liczbowych, przekształcać wyrażenia algebraiczne, rozwiązywać niezbyt złożone równania, ich układy oraz nierówności, odczytywać z wykresu własności funkcji, sporządzać wykresy niektórych funkcji, znajdować stosunki miarowe w figurach płaskich i przestrzennych (także z wykorzystaniem układy współrzędnych lub trygonometrii), zliczać obiekty i wyznaczać prawdopodobieństwo w prostych sytuacjach kombinatorycznych;
-zastosować dobrze znaną definicję lub twierdzenie w typowym kontekście;
Przykładowe zadanie:
Oblicz odległość punktu A od środka odcinka BC gdzie A=(1,3) B=(4,7) C=(-2,-3)

3. Modelowania matematycznego:
Dobiera model matematyczny do prostej sytuacji.
Zdający potrafi:
-podać wyrażenie algebraiczne, funkcję, równanie, nierówność, interpretację geometryczną, przestrzeń zdarzeń elementarnych opisujące podstawową sytuację;
-przetworzyć informacje wyrażone w jednej postaci w postać ułatwiającą rozwiązanie problemu;
-ocenić przydatność otrzymanych wyników z perspektywy sytuacji, dla której zbudowano model;
Przykładowe zadanie:
Liczbę 42 przedstaw w postaci sumy dwóch składników tak, aby różnica ich kwadratów była równa 168.
4. Użycia i tworzenia strategii:
stosuje strategię, która jasno wynika z treści zadania
5. Rozumowania i argumentacji:
prowadzi proste rozumowanie, składające się z niewielkiej liczby kroków.
Zdający potrafi:
-dobrać odpowiedni algorytm do wskazanej sytuacji problemowej;
-ustalić zależność pomiędzy podanymi informacjami;
-zaplanować kolejność wykonywania czynności, wprost wynikających z treści zadania, lecz nie mieszczących się w ramach rutynowego algorytmu;
-krytycznie ocenić otrzymane wyniki;
Przykładowe zadanie:
W układzie współrzędnych na płaszczyźnie zaznaczono punkty A=(2,0) i B=(4,0)
Wyznacz wszystkie możliwe położenia punktu C, dla których ABC jest trójkątem równoramiennym o podstawie AB i polu równym 3.

Czy chcecie żebym napisała jeszcze co będzie wymagane przy poszczególnych działach?

Sakina chciałam założyć taki sam wątek, ubiegłaś mnie

Ostatnio edytowany przez Luthien (2009-05-09 19:11:39)


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#7 2009-05-09 19:20:37

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Matura 2010

nie prezentacje z polaka zostają -- bynajmniej jeszcze na naszej maturce


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#8 2009-05-09 21:05:33

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Matura 2010

Bahryan, na razie nie masz czego się bać, bo pewnie i tak wycofają się z obowiązkowej matmy po zobaczeniu naszych wyników

irkaaa:), nie mam pojęcia w jakiej jesteś klasie, że masz tylko 2 matmy tygodniowo, u mnie wszystkie klasy mają conajmniej 3 (niby mała różnica ale to tylko pozory). Fakt, że każda szkoła inaczej to rozkłada, ale wydaje mi się, że taka jest po prostu podstawa programowa...

Ta cała matura to jest kompletne nieporozumienie, powinni wreszcie raz ustalić wszystkie zasady i trzymać się ich, a nie zmieniać co miesiąc decyzje. Zgodnie z prawem nie można już wprowadzać żadnych zmian na maturę 2010, a dopiero na następne.
Ale jak wiadomo, w Polsce wszystko jest możliwe i pewnie po wakacjach nam ręce opadną, jak poznamy wszystkie zmiany

Ja jestem przerażona już samym pomysłem jeśli chodzi o rozszerzenie z języka polskiego. Wizja pisania całego egzaminu podstawowego z wypracowaniem i potem kolejnego wypracowania po półgodzinnej przerwie mnie załamuje. Bo spójne i piątkowe wypracowania napisać mogę bez problemu, ale nie mam takiego szczęścia, żeby trafić w ten poroniony klucz dwa razy w ciągu jednego dnia. Zdecydowanie wolę mieć czytanie ze zrozumieniem na poziomie rozszerzonym, niż całą podstawę.

Offline

#9 2009-05-09 21:05:37

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: Matura 2010

Ja jak widziałam jak znajomi ze szkoły czekali pod drzwiami na ustną i widziałam jak oni się denerwowali to aż mi się udzieliło    jak za rok będe zdawała to z nerwów po ścianie będe chodziła


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#10 2009-05-09 22:16:45

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Matura 2010

Ja słyszałam też coś takiego, że planują zrobić, że gdy matura z matmy pójdzie większości źle to ogłoszą amnestię i będzie unieważniona, ale nie wiem ile w tym prawdy, pewnie bardzo bardzo mało.

Offline

#11 2009-05-09 22:31:09

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Matura 2010

Sakina, juz mialam nadzieje ale niestety, jak znam zycie, to 70 procent ludzi bedzie musialo zrezygnowac z wymarzonych studiow przez matme... zeby politycy posluchali czasami uczniow, a nie tylko siebie


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#12 2009-05-09 22:37:01

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: Matura 2010

Sakina napisał:

Ja słyszałam też coś takiego, że planują zrobić, że gdy matura z matmy pójdzie większości źle to ogłoszą amnestię i będzie unieważniona, ale nie wiem ile w tym prawdy, pewnie bardzo bardzo mało.

Raczej w to nie wierze ale jak by tak było to nie jednemu by życie uratowało


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#13 2009-05-09 22:39:46

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Matura 2010

Dziewczyny, spokojnie! po pierwsze przy rekrutacji na studia przede wszystkim będą zwracać uwagę na przedmioty dodatkowe (ewentualnie na j. polski przy kierunkach humanistycznych), a nie na matmę.
Po drugie: to będzie pierwsza matura z matmy, więc raczej dadzą coś bardzo łatwego, żeby nie było, że ta matura to taki okropny pomysł, itd.
po trzecie: patrzyłam na zadania, nawet jakieś dodatkowe dałam przy moim poprzednim poście i naprawdę nie są one tak straszne. Trochę się przyłożycie i dacie radę.
po czwarte: w najgorszym, z najgorszych przypadków możecie maturę poprawić za rok.

Jestem zła na MEN tylko dlatego, że mamy teraz więcej do powtórzenia, a matematyka obejmuje ogromny zakres materiału
a z tą amnestią  to raczej niemożliwe, bo Trybunał kilka lat temu stwierdził, że to niezgodne z konstytucją RP.

Ostatnio edytowany przez Luthien (2009-05-09 22:42:07)


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#14 2009-05-09 22:45:23

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: Matura 2010

po czwarte: w najgorszym, z najgorszych przypadków możecie maturę poprawić za rok.

To już ostateczne wyjscie którego każdy chce uniknąć


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#15 2009-05-09 22:58:52

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Matura 2010

dlatego zaznaczyłam, że w najgorszym z najgorszych wypadków ^^


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#16 2009-05-09 23:05:04

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Matura 2010

ja nie chcę poprawiać matury, tylko składać papiery na Warszawską Uczelnię, a jeśli matura pójdzie mi wyjątkowo dobrze ( co jeśli będzie matematyka szczerze wątpię, ale jeśli jakimś cudem, ktoś na górze się zlitował i matma zostałaby wywalona z matur obowiązkowych, to chętnie złożyłabym papiery na Uniwerek w Melbourne...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#17 2009-05-10 09:11:52

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Offline

#18 2009-05-10 13:11:28

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Matura 2010

Dziękuję Sakina


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#19 2009-05-10 16:00:55

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Matura 2010

Sakina swietne linki

Supriya
teoretycznie powinnam mieć więcej matmy ale mam za dużo przedmiotów, i przekroczyłabym normę tyg. wiec po prostu nam jej nie dali!
a przy moim kierunku technika (architektura krajobrazu) owinnam jej mieć min.3-4 godz. bo mój egzamin zawodowy to głównie matma (kosztorysy, objętości kwietników, rabat bylinowych czy też nasypy i wykopy)


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#20 2009-05-10 17:48:39

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Matura 2010

irkaaa:) technika??? jejku, ja bym zwariowala jakbym miala 4 godziny matmy;/


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#21 2009-05-10 20:59:09

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Matura 2010

Nie ma za co ludziska, m.in. po to jest ten wątek
Ja mam 3 godziny maty + fakultet a dalej nic nie jarzę... Poza tym nie mogę pochwalić się najlepszą nauczycielką. Zawsze trzeba zwracać uwagę na jej humorki. Potrafi człowieka zrównać z ziemią, gdy stoisz przy tablicy to potrafi nakrzyczeć na Ciebie. Zniechęcona matematyką jestem już od podstawówki, bo tam miałam taka 'kosę', że wszyscy przed lekcją się modlili (w dosłownym tego słowa znaczeniu)...

http://img230.imageshack.us/img230/5471/93173290.png

To jest rozszerzenie wymagań egzaminacyjnych, które podała kochana Luthien

http://img16.imageshack.us/img16/5563/93314896.png
http://img48.imageshack.us/img48/3462/74074034.png
http://img8.imageshack.us/img8/6276/44356207.png
http://img16.imageshack.us/img16/3735/52763978.png

Wszystko z informatora maturalnego

Offline

#22 2009-05-10 22:13:03

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Matura 2010

czasami mam wrażenie, że nikt nie czyta tu moich postów .


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#23 2009-05-11 10:57:18

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Matura 2010

Matury były zawsze gorącym tematem i to chyba się już nigdy nie zmieni. Każdy, kto ma zdawać maturę, bardzo to przeżywa. Nie dość, że stres jest ogromny, to jeszcze decyzje MEN moim zdaniem nic dobrego nie robią - mówię to z perspektywy osoby, która maturę zdawała już kilka lat temu.

Cały ten rozgardiasz z maturami trwa już od bardzo dawna. Kiedy ja byłam w LO, to oczywiście przygotowywali nas na nową maturę, pisaliśmy testy z polskiego itd. Później się jednak okazało, że będzie "stara matura", czyli przede wszystkim w wersji bez matematyki. Widać jednak, że wszystkie te ustalenia zmieniają się właściwie co roku.

Szczerze powiedziawszy, uważam, że ktoś zamiast wymyślać ciągle nowe zasady matury, powinien zająć się tymi ludźmi, którzy te zasady tak chętnie unowocześniają. Moim zdaniem taka postawa jest niedopuszczalna. Autentycznie z maturzystów robią sobie królików doświadczalnych, ale tym niestety nikt się nie chce zainteresować. MEN widzi, że szkoły i tak zaakceptują ich nowości i dlatego nie liczą się z tym, co czują ludzie, którzy tak naprawdę już nie wiedzą, czego mają się spodziewać na maturze.

Matematyka jest tu chyba największym problemem - przynajmniej dla humanistów. Jeśli ktoś jest słaby z matematyki, to nawet najłatwiejsze zadanie będzie sprawiało mu kłopot, a co jeszcze mówić na maturze kiedy jest taki stres. Mam nadzieję, że ktoś w końcu pomyśli o dobru uczniów i przestanie żerować na ich psychice i strachu.

Życzę Wam wszystkim powodzenia. Może akurat coś się jeszcze wyjaśni i ta nowa matura okaże się dla Was na tyle przystępna, że każdy z Was zda ją bez problemu

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

#24 2009-05-11 11:59:45

ewelina90

Robi postęp

1368561
Skąd: Nowy Sącz
Zarejestrowany: 2009-04-23
Posty: 282
Aktorka: Kajol,Preity,Aishwarya,Kareena
Aktor: SRK,Saif,Hrithik
WWW

Re: Matura 2010

Disiaj na matmie pani przekazała nam "rewelacyją" wiadomość.Matma będzie brana pod uwage przy wyborach studiów nawet na kierunki humanistyczne


Czas przemija nawet wtedy,kiedy wydaje się to niemożliwe. Nawet wtedy,kiedy rytmiczne drganie wskazówki sekundowej zegara wywołuje pulsujący ból. Czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży ale mimo wszystko przemija.

Offline

#25 2009-05-11 12:03:54

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Matura 2010

Luthien napisał:

czasami mam wrażenie, że nikt nie czyta tu moich postów .

Dlaczego tak sądzisz?
Może po prostu wszyscy byli bardziej zaciekawieni wymaganiami niż poniższym pytaniem.
Mogłaś od razu w sumie dać te rozszerzenie wymagań, bo komuś może nie przydać się to teraz a potem... Dlatego ja je wkleiłam, bo miałam akurat do nich dostęp.

Jutrzenko masz 100%-ową rację.

Ewelina90  ale w zasadach pisało coś innego... Dziwne... Pewnie oni już sami nie wiedzą