Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-05-10 18:15:56

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Jak usunąć wąsik?

Ciemny, mocno widoczny meszek nad górną wargą to wstydliwy i uporczywy problem wielu kobiet. Na szczęście, istnieje wiele prostych i skutecznych sposobów na jego usunięcie. Wystarczy tylko, że wybierzesz odpowiednią dla siebie metodę depilacji.

Pamiętaj! Przed każdą operacją depilacji wąsika, dokładnie oczyść skórę, a najlepiej zrób delikatny peeling enzymatyczny. Po starannie wykonanym zabiegu, posmaruj podrażnione miejsce odżywczym kremem z pantenolem. Niestety, zaczerwienienie nie zejdzie tak szybko, więc tego typu zabiegi wykonuj tuż przed snem. W kryzysowych sytuacjach, gdy musisz pilnie wyjść, przyłóż do skóry kostki lodu.


Pęseta. Ten sposób depilacji nie powoduje podrażnień, ale wymaga nie lada cierpliwości i czasu. Najlepiej wyrywać całe włoski, wraz z cebulkami – dzięki temu efekt będzie trwalszy.

Maszynka do golenia. Nie używaj jej zbyt często, najlepiej tylko w sytuacjach podbramkowych. Ostrza maszynki podrażniają skórę, a zgolony meszek odrasta ostrzejszy i mocniejszy. Oprócz tego, zawsze istnieje ryzyko zacięcia…

Plastry z woskiem na zimno. Nie sprawdzają się w przypadku cienkiej, wrażliwej skóry (mogą powodować podrażnienia), ale za to są łatwe i szybkie w użyciu. Wystarczy, że chwilę przed aplikacją rozgrzejesz plastry w dłoniach, a następnie przykleisz poziomo, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków i po chwili, szybkim ruchem, oderwiesz.

Kremy, płyny do depilacji. Są delikatniejsze niż maszynki i wosk, ale dość nieprzyjemnie pachną. Ich działanie polega na rozpuszczaniu keratyny włosa (dzięki temu włoski odrastają słabsze) i, niestety, jest krótkotrwałe, gdyż starcza na około tydzień. Ta metoda depilacji nie sprawdza się jednak w przypadku alergiczek, ponieważ może podrażniać skórę twarzy.

Wosk stosowany na ciepło. Najczęściej używany jest w gabinetach kosmetycznych, ale na rynku dostępne są również specjalne zestawy do stosowania go w domu. Metoda ta jest dość skomplikowana i bolesna, ale przynosi najlepsze rezultaty, gdyż pozwala  cieszyć się gładką skórą nawet przez 3 tygodnie.



Wosk na ciepło – krok po kroku

1. Rozgrzej wosk do odpowiedniej temperatury (nie powinien parzyć, a dawać uczucie wyraźnego ciepła).

2. Przy pomocy patyczka (najlepiej syntetycznego, gdyż jest łatwiejszy w aplikacji) nałóż na skórę cienką warstwę wosku i przyklej na nią specjalny pasek dołączony do zestawu.

3. Oderwij pasek zdecydowanym ruchem, ciągnąc jak najbliżej powierzchni skóry. Dzięki temu, zabieg będzie mniej bolesny.

4. Jeśli okaże się, że na skórze zostało jeszcze kilka niewyrwanych włosków, usuń je pęsetką.

5. Oczyść skórę z resztek wosku. Najlepiej sprawdzi się w tej roli chusteczka nasączona oliwką dla dzieci.


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#2 2009-05-23 14:19:26

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak usunąć wąsik?

Wszelkie owłosienie z mojego ciała usuwam za pomocą pasty cukrowej: 1/2 szklanki wody, 1/2 szklanki cukru i pół cytryny (jeżeli bardzo mała to daje całą) i gotować. Jak wystygnie to nakładać na miejsca depilacyjne .
Tani, szybki i skuteczny sposób i nie boli aż tak bardzo
Nakładam na siebie ten karmel a potem zdobywam i już Nie potrzeba żadnych plastrów ani nic

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-05-24 13:33:39)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#3 2009-05-23 15:21:25

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak usunąć wąsik?

Ale to strasznie boli...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#4 2009-05-24 00:41:50

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Jak usunąć wąsik?

Kurczę, nie wiedziałam o tym naturalnym sposobie usuwania wąsików itp. .
Ja od dawien dawna walczę z rozmierzwionymi brwiami za pomocą pęsety, teraz mam spokój, bo mój naskórek wokół mi obumarł i nic nie czuję podczas skubania.
W ogóle ja panicznie boję się tych wszystkich chemicznych środków, więc gdybym miałam ten "meszek", to pewnie zdecydowałabym się też na ten naturalny sposób


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#5 2009-05-24 00:53:57

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Jak usunąć wąsik?

Ja nie wyrywam wloskow miedzy brwiami, bo mi mowia, ze mam idealne wiec co sie mam katowac


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#6 2009-05-24 13:28:41

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Jak usunąć wąsik?

http://mazidla.com/index.php?page=shop. … &Itemid=27  znalazłam coś takiego


http://www.youtube.com/watch?v=F37Sl1c7BA0  - jak depilować sobie brwi

Powyższe strony tylko znalazłam, ale z nich nie korzystam, bo nie mam zamiaru depilować sobie brwi.

Podobno depilacja za pomocą pasty cukrowej mniej boli niż wosku. - słyszłam takie opinie, bo używam tylko pasy cukrowej a wosku nigdy nie spróbowałam.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-05-24 13:31:16)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#7 2015-03-09 21:48:32

Livia88

Bollyamator

Zarejestrowany: 2015-03-09
Posty: 1

Re: Jak usunąć wąsik?

Ja swój wąski potraktowałam depilacją laserową w Łodzi http://www.laserglamour.pl/ i nie ma po nim już żadnego śladu. Całe szczęście, bo był to dla mnie ogromny problem i czułam się bardzo nie komfortowo.

Offline

#8 2018-03-16 19:22:20

puszczyk77

Bollyamator

Zarejestrowany: 2018-03-12
Posty: 5

Re: Jak usunąć wąsik?

Świetnie! Dzięki wielkie za bardzo interesujące porady Z całą pewnością przydadzą mi się


los nie rzuca ci kłód pod nogi - aż tak się tobą nie przejmuje.

Offline

#9 2021-09-26 17:55:19

 merry985

Bollyamator

Skąd: Skawina
Zarejestrowany: 2021-09-26
Posty: 3
WWW

Re: Jak usunąć wąsik?

Najlepiej udać się na serię zabiegów laserowych do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego

Offline

#10 2021-10-19 13:20:29

 CzekoDawid

Bollyamator

Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2021-10-19
Posty: 3
WWW

Re: Jak usunąć wąsik?

E tam, taki meszek jest ok


Nie ma róży bez ognia!

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora