Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-04-23 19:21:48

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Obsesja odchudzania

Ania nie może znieść swojego odbicia w lustrze, bo jest za gruba. Maria chciałaby przytyć, ale jedzenie sprawia jej trudność. Obie cierpią na anoreksję - chorobę, która wyniszcza ciało i łamie ducha.

Myślą o jedzeniu obsesyjnie. Nie akceptują swego wyglądu, nawet gdy umierają z wycieńczenia. Kłamią, chowają jedzenie, manipulują bliskimi, by nie jeść. Godzinami ćwiczą, żeby spalić kalorie. Chore na anoreksję czują się grube, nieatrakcyjne, niekochane. I jak powietrza potrzebują akceptacji.

http://img522.imageshack.us/img522/5108/66475999.png

Walka o każdy kęs

Na oddziale diagnostyczno-obserwacyjnym Centralnego Szpitala Klinicznego UM w Łodzi przebywa 7 dziewcząt. Ich dzień zaczyna się o 6.30 od mierzenia i zapisywania wagi. O 8.00 jest śniadanie. Chore siadają przy rozkładanym blacie na korytarzu. Naprzeciwko czuwa pielęgniarka. - Przez cały czas musi być ścisła kontrola. Personel pilnuje, żeby pacjentki jadły, nie wymiotowały i nie ćwiczyły. Na początku najważniejsze jest przywrócenie prawidłowej masy ciała, a często wręcz nauka jedzenia od nowa. Jedzenie to podstawowy lek, dlatego walczymy o każdy kęs. Jednocześnie prowadzona jest psychoterapia, którą staramy się objąć całą rodzinę - mówi dr n. med. Anna Śmiech, asystentka oddziału opiekująca się pacjentkami.


Obsesyjne myśli

W dwuosobowych pokojach jest jasno i przytulnie. Na szafkach i parapetach leżą pluszowe zabawki, kolorowe magazyny, książki, czasem podręczniki szkolne. Wszystkie dziewczyny chcą się leczyć, marzą o powrocie do domu, o normalnym życiu. Ale to nie takie proste, kiedy myśli uparcie krążą wokół jedzenia. Rozmawiają o nim bez przerwy: o tym, jak trudno się przełyka, o tym, że po posiłku ciało pęcznieje i zbiera się na wymioty, i że aż korci, żeby poćwiczyć. Na szpitalnych szafkach nie ma pojemniczków z jogurtami ani słodyczy. Nie ma też lusterek, bo anorektyczki nie lubią swojego odbicia.


Asia: "Odżywiałam się kawą z mlekiem"

Asia ma 21 lat. Po 2 miesiącach leczenia waży 56,7 kg. Jest zdolna, ambitna, inteligentna. - Czytam z trudem - przyznaje. - Ciężko mi się skoncentrować. Do niedawna Asia była wzorową studentką prawa, ale pod koniec pierwszego roku coś zaczęło się psuć. Mieszkała sama, z dala od rodzinnego miasteczka. - Źle to wszystko znosiłam, czułam się osamotniona. Wokół mnie była pustka - mówi. - Ślęczałam po nocach nad książkami, bo chciałam byś najlepsza. Mimo to ciągle byłam z siebie niezadowolona. Dwa miesiące temu, kiedy zgłosiła się do szpitala, ważyła zaledwie 45 kg (przy wzroście 177 cm). Odżywiała się wyłącznie kawą z mlekiem. Była wycieńczona i załamana. Zawaliła letnią sesję. Nigdy nie przejmowałam się swoją wagą - zastanawia się Asia. - Zaczęło się tak niewinnie, od... zdrowej diety. Najpierw wyeliminowałam jasne pieczywo, tłuszcze i cukier. A potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Obsesyjnie myślałam o jedzeniu, liczyłam kalorie, przeczyszczałam się, wywoływałam wymioty i ćwiczyłam, żeby natychmiast spalić każdy posiłek. - Przestałam jeść. Piłam tylko kawę - przyznaje Asia. - Straszliwie marzłam. Nosiłam po kilka par rajstop, skarpet i swetrów, a i tak trzęsłam się z zimna.


http://img258.imageshack.us/img258/3221/59949683.pngPerfekcjonistki

Przy łóżkach zamiast wykresów temperatury są wykresy wagi. Jej wartość wpisuje się codziennie. Dobrze, gdy linia biegnie ku górze. Na wykresie Asi wyraźny przyrost. - Ostatnio odrobinę straciłam, bo przeszłam na program samokontroli. Nie muszę już jeść przy wspólnym stole, wychodzę na przepustki. Jak dojdę do 57 kg, to może wypiszą mnie do domu - wyjaśnia dziewczyna. Na jej chudej, bladej twarzy widać ledwie cień radości. Minie jeszcze sporo czasu, zanim znów zacznie cieszyć się życiem. Na razie... Asia nie może znieść swojego widoku w lustrze. - Czuję się gruba. Po każdym posiłku mam wrażenie, że moje ciało puchnie. Dręczy mnie sumienie, że jem. Kiedy nic nie jadłam, podobałam się sobie. Cieszyło mnie, że panuję nad swoją wagą. Potem myślenie o jedzeniu wyparło wszystko. Asia pokazuje swój zeszyt z notatkami: drobne, idealnie równe pismo, bez jednego skreślenia. Gdyby coś poprawiła, nie mogłaby się uczyć, tłumaczy. Jest perfekcjonistką - jak większość dziewczyn chorujących na anoreksję. Źle znosi krytykę, wszystko bierze do siebie, analizuje, przeżywa. - To mi przeszkadza w życiu - przyznaje. - Psycholog mówi, że muszę sobie dać więcej luzu.


Maria: "Przestaję jeść, kiedy życie mnie przerasta"

Maria jest najstarsza na oddziale (ma 27 lat) i najbardziej "doświadczona". Trafiła tu już czwarty raz.- Tym razem musi mi się udać - przekonuje. - Mam dla kogo żyć. Maria ma trzymiesięcznego synka. Końcówkę ciąży spędziła w szpitalu, bo od 6. miesiąca nie mogła jeść. Dziecko urodziło się zdrowe, choć o miesiąc za wcześnie. - Wybrałam nieodpowiedniego mężczyznę - wyznaje Maria. - Kiedy się z nim rozstałam, zaczął mnie prześladować. Groził, że zrobi mi krzywdę. Bałam się wychodzić z domu i z tego wszystkiego znów wpadłam w chorobę. Z nerwów nie mogłam przełykać. Kiedy Krzyś skończył trzy miesiące, postanowiłam się leczyć. Teraz już nie przerwę terapii - dodaje. Maria cierpi na anoreksję od 11 lat. Pierwszy raz znalazła się w szpitalu dopiero po sześciu latach choroby. Jej rodzice nie zauważali problemu i nadal go nie widzą. - Nie rozumieją, że to jest choroba. Uważają, że powinnam sama sobie z tym poradzić. - Przestaję jeść, kiedy pojawiają się kłopoty - mówi Maria. - Ważyłam 37 kg i uważałam, że jestem brzydka. Ćwiczyłam więc jak szalona - po 1000 brzuszków dziennie - żeby mieć jędrne ciało. Dzień bez ćwiczeń to był dzień stracony. Z roku na rok było coraz gorzej. Ledwo skończyłam liceum. Na studia już nie poszłam. Byłam w depresji. Wyjdę, gdy osiągnę 47. Ale wiem, że to będzie dopiero początek moich zmagań. Prawdziwa walka czeka mnie tam, na zewnątrz.



Źródło

Offline

#2 2009-04-23 19:54:24

Maina

Zakręcony

7662776
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 1053
Aktor: John Abraham
Duet: Yeah

Re: Obsesja odchudzania

Ooo Mamo. Moje kochane właśnie tylko nie przesadzajcie z odchudzaniem. Mi się nawet o tym myśleć nie chce
Po za tym.. pisałam referat na ten temat i wiem co to znaczy zachorować...Okropieństwo. Więc trzeba ostrożnie!


Why?   http://oidossucios.com/img/data/noticias/grande/1296.jpg    Beacause I fly.
http://forumindierock.jun.pl/index.php raczkujące forum INDIE ROCK Zapraszam!

Offline

#3 2009-04-29 21:07:22

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Obsesja odchudzania

Tak to odchudzanie coraz bardziej się rozprzestrzenia.Historia tej dziewczyny jest smutna Połowa znanych mi dziewczyn uważa się za grube! Przecież to chore! Nie są ani grube, są normalne. A w tym wieku to się dojrzewa i mogą występować wahania wagi. Naprawdę trzeba rozważnie podchodzić do tego tematu!


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#4 2009-04-30 08:44:47

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Obsesja odchudzania

Widziałam przypadek trzech dziewczyn (moich koleżanek), które wg mnie (i innych też) nie są normalnej wagi, są chude. No i się odchudzały... Brały tabletki odchudzające, na śniadanie jadły marchewkę lub jabłko, drugie śniadanie wyrzucały, obiadu nie jadły w ogóle, a na kolację też nic lub znowu marchewkę. Skończyło się interwencją koleżanek i moją, rodzice się dowiedzieli i dopiero wtedy przejrzały na oczy. Jedna z tych koleżanek naprawdę dość schudła, masowo zaczęły jej wypadać włosy i zrobiła się blada jak ściana.

Offline

#5 2009-04-30 21:19:11

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Obsesja odchudzania

Straszne...i pewnie nadal myślała, że jest za gruba? A wrócić do normalnej wagi to chyba już trudno...
Ja również mam koleżankę, która jest chudzinka, waży chyba z 48 kg, a ostatnio nam stwierdziła, że musi zrzucić dwa kg!


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#6 2009-04-30 21:31:34

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Obsesja odchudzania

Ehh, nawet nie wiecie, jak mi bliski jest ten temat, ale odnośnie tego artykułu, na szczęście, miał mi kto przemówić do rozumu i przestałam "bawić" się jedzeniem(w porę), chociaż przyznam, że do tej pory nie przełknę kolacji.
A oglądałyście może "Rozmowy w toku", jak była ta modelka, która w najgorszym stadium swojej choroby ważyła podajże 37 kg? Coś strasznego, gdy podchodziła do Drzyzgi by usiąść na kanapie, to dwoje ludzi ją prowadziło.
Ja z mojego otoczenia, wśród dziewczyn ważę najmniej, ale jestem przekonana, że gdyby znalazła się któraś chudsza ode mnie, to moja psychika zaczęła by znów świrować.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#7 2009-04-30 22:05:23

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Obsesja odchudzania

a najbardziej smutne jest to, że niektórzy z naszego otoczenia mają na to wpływ. Rzucone w żartach stwierdzenie "jesteś gruba/duża" wywołuje niepowołane skutki.
ale czasami szczupłe osoby wcale nie są anorektyczkami. Moja siostra je więcej niż ja, a czuję się przy niej jak słoń


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

#8 2009-10-30 22:28:08

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Obsesja odchudzania

ja zawsze wiedzialam, ze waze za duzo. nie troche, ale duzo za duzo... postanowilam troche schudnac... ale wierzcie mi, jak juz sie zacznie, ciezko przystopowac. dopiero kiedy dostalam czekolade na urodziny i zamknelam sie z nia sam na sam w pokoju i zezarlam cala, zrozumialam, ilu rzeczy sobie odmawialam. i terazm wiem- moze jestem grubsza, ale szczesliwsza...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

#9 2009-10-30 23:05:47

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Obsesja odchudzania

Właśnie.. takie niepotrzebne żarty typu 'ale grubas z ciebie' mogą wywołać na prawdę opłakane skutki.
ja z moich koleżanek jestem chyba najcięższa, może jest jeszcze jedna mniej więcej mojej wagi. czasami, po prostu odechciewa mi się patrzeć w lustro, mam wrażenie że wyglądam jak szafa trzydrzwiowa, ale jak pojawi się jakiś mały smakołyk..
u mnie w klasie, wszystkie dziewczyny to patyczaki, dosłownie.. i jeszcze uważają że są za grube. jedna, jest jeszcze taka - waży 30-coś, ręce ma jak patyki.. a nawet jak leci do niej piłka, lekko podana to wypada jej z rąk. to jest na prawdę straszne, ja się boję że kiedyś jej się połamią te ręce! jest co prawda niższa, ale i tak chudzina z niej, straszna..

pamiętam jak kiedyś się odchudzałam, przez jakies 3 tygodnie nie jadłam słodyczy [to akurat do świąt Bozego Nar. nie jadłam.. ] i schudłam owszem, z 61 do jakiegoś 58. i teraz mniej więcej taką wagę mam, chociaż niedawno jeszcze było 57.. dla mnie liczy się każda cyfra, nawet ta po przecinku.. i nawet mam tak że jednego dnia się objem, to następnego nie wchodzę na wagę, żeby sobie nie popsuć humoru, żeby się nie załamać że przytyłam pół kilo.

na szczęście chodzę jeszcze na treningi, to dzięki nim trzymam mniej więcej wagę.
moje zywienie wygląda mniej więcej tak:
śniadanie: pół kanapki
w szkole [drugie sniadanie]: nic.
obiad: najczęściej z dwóch dań
kolacja: nic, ewentualnie coś małego, albo też szklanka soku

Offline

#10 2009-10-31 00:07:42

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Obsesja odchudzania

Ja dzisiaj stanęłam na wagę i zobaczyłam 51 przy wzroście 165, czyli moja psychika znów zaczyna wariować .
Chociaż to może być przez zieloną herbatę i ograniczone jedzenie, bardzo ograniczone jedzenie.
Zrezygnowałam z białego pieczywa, które daje więcej niż brak słodyczy w jadłospisie.

Także Paheli moim zdaniem jesz zdecydowanie za małe śniadanie, a ono powinno być największe . Najwyżej obiad jedz składający się tylko z jednego posiłku.
Poza tym dużoooo, dużooo owoców .

W ogóle, sama mam problemy z wagą, a innym doradzam ehhhh.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#11 2009-10-31 00:17:13

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Obsesja odchudzania

Jeśli nie ważysz 100 kilo to po co się odchudzać, żeby wyglądać jak szkielet. Ja ważę 42 kilo przy wzroście 152. Nigdy się nie odchudzałam i nie zamierzam. Uważam, że wyglądam świetnie i tak też się czuję. Zjadam dużo słodkiego,  u mnie to podstawa, dodaje mi energii i zmniejsza stres. Ale ja lubię czekoladki, batoniki i inne wafelki, więc jest spoko. Myślę, że bez nich na mnie wisiałaby sama skóra, dlatego przestać nie zamierzam.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#12 2009-10-31 00:22:17

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Obsesja odchudzania

Ja też zawsze wszystkim doradzam.. a odżywiam się - jak widać.
Ty trochę za mało ważysz, tak według mnie.. i nie powinnaś już tracić wagi! Może nie ograniczaj sobie tak bardzo jedzenia, od czasu do czasu zrób sobie małą przyjemnośc
co do śniadania, rano nigdy nie jestem głodna, od jedzenia mnie odpycha.. na obiad - umówiłyśmy się z mamą, że jemy małe porcje i jak najmniej tłuszczu. więc na pierwsze danie jest to jakaś zupa, a na drugie jakieś mięsko - bo to trzeba jeść..

owoce lubię, ale zapominam o nich! albo nie chce mi się dłubać w tych pestkach. głównym problemem jest własnie zapominanie..

Ostatnio edytowany przez Paheli (2009-10-31 00:23:21)

Offline

#13 2009-10-31 00:48:23

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Obsesja odchudzania

Paheli sama wiesz, co to znaczy jak odrzuca Ciebie od jedzenia. Ty masz tak z rana, ja mam tak cały dzień. Jak zjem za dużo, to jest mi niedobrze .
W ogóle, ostatnio złapałam się na tym, że w ogóle nie czuję głodu, a jedzenie muszę wpychać w siebie siłą, a to już zły znak .
Ale teraz walczę i jem.
Co do słodkości, to ich nie jem, bo źle wpływają na cerę i w ogóle, na całe moje samopoczucie, czuję się po nich strasznie ciężka, poza tym - brzuch strasznie pęcznieje.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#14 2009-10-31 14:14:19

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Obsesja odchudzania

Iza dobrze, że przynajmniej widzisz że coś jest nie tak - czyli nie czujesz głodu i odrzuca Cię od jedzenia, i chcesz z tym walczyć. To się liczy.
Widocznie skurczyłaś sobie żołądek, tak jak ja kiedyś - i prawie w ogóle nie byłam głodna, nic nie musiałam jeść.. ale stwierdziłam że to niezdrowe i zmieniłam to.
Jeśli chodzi o słodycze - jasne, że jeśli zjesz całą tabliczkę czekolady, to zle wpłynie na Twoją cerę. jednak jesli sobie wydzielisz i zjesz tylko trochę - z cerą nic się nie powinno stać, brzuch też nie spęcznieje - przynajmniej ja tak mam..

Offline

#15 2009-10-31 17:06:51

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Obsesja odchudzania

Paheli wcale za mało nie ważę. Mam dobrą wagę do wzrostu i nie ograniczam jedzenia. Czy z mojej wypowiedzi to wywnioskowałaś?? Ja jem dość spore śniadanie, muszę bo inaczej się źle czuję.
Ja mam ładną cerę, a jem duuuuuuuuuuużooooooooo słodyczy. Więc pewnie one różnie działają na organizm.
Co do owoców i warzyw to je uwielbiam. Owoc w ciągu dnia to u mnie podstawa. Obecnie ciągnie mnie do gruszek (dobrze,że mam drzewko na ogrodzie) no i do zielonych grejfrutów.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#16 2009-10-31 17:12:41

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Obsesja odchudzania

W sumie, to ja mówiłam do Izy że waży za mało. chociaż Ty też ważysz za mało, ale jeśli jesz to w porządku, dobrze że nie w głowie Ci odchudzanie
co do wzrostu - weszłam na kilka kalkulatorów bmi i wyszlo że jednak masz niedowagę

Offline

#17 2009-11-08 00:13:04

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Obsesja odchudzania

To jest okropne, oglądałam wiele filmów o ludziach którzy są chorzy na anoreksję, najgorsze jest to, że bardzo  trudno wytłumaczyć im, że nie powinni się odchudzać.
W moim gronie miałam dużo koleżanek, które wyglądały dobrze a twierdziły, że są za grube.Nie dało im się przemówić, że wcale takie nie są

Natomiast u mnie jest na odwrót, bez problemu mogę schudnąć, jeśli jeszcze dodać do tego stres, przemęczenie to chudnę w zaskakująco szybkim tempie....niestety...
Właśnie od kilku miesięcy zauważyłam, że schudłam i mimo, że jem dość często i dużo to nie widzę abym przytyła.
Mój kolega, który nie widział mnie rok też powiedział, że trochę straciłam na wadze.
Chciałabym być w odwrotnej sytuacji
Ciekawe czy są jakieś preparaty na przytycie

Offline

#18 2009-11-08 01:14:38

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Obsesja odchudzania

Edith jak chcesz przytyć.. nie wiem czy tak się robi [bo ja tego nie potrzebuję ] ale gdzieś mi się obiło o uszy że można iść do dietetyka i poprosić o taką 'dietę' aby właśnie przybrać na wadze - i to tak zdrowo

Offline

#19 2009-12-26 12:23:19

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Obsesja odchudzania

http://img85.imageshack.us/img85/6401/piramidkaa.jpg

Tak wygląda piramida żywienia anorektyczek... Jedzenie - okazjonalnie...  Jakaś masakra...

A to prawie każda anorektyczka ma na swoim blogu:

Dlaczego warto być chudą?
1. By dumnie i prosto kroczyć ulicami i śmiać się innym prosto w twarz

2. Możesz iść do sklepu kupić bluzkę, która ci się podoba a jest tylko w jednym "małym" rozmiarze

3. By stanąć przed lustrem nago i powiedzieć z uśmiechem na twarzy "chude jest boskie"

4. Mama i ojciec nie ględzą ci ze wyglądasz jak prosiak

5. Nie wstydzisz się pokazać w kostiumie kąpielowym

6. Masz więcej energii i siły witalnej

7. Cieszysz się, kiedy po miesiącach odchudzania nosisz rozmiar 32 a nie 46

8. Każdy prawi ci komplementy jak świetnie wyglądasz

9. Czuje się dobrze w swoim ciele

10. Czujesz się dowartościowana, kiedy patrzy na ciebie gruba baba a ja wzrok mówi, "ale ona jest chuda, ja tez chcę"

11. Jesteś idealna

12. Możesz ubrać to, co chcesz i nie wyglądasz grubo, wszystkie ciuchy świetnie leżą

13. Wszyscy ci zazdroszczą

14. Czujesz się dowartościowana - znasz swoją wartość i moc - wiesz na ile cię stać

15. Chudsza = lepsza

16. Jedzenie kosztuje

17. Wraz z ubytkiem wagi wzrasta pewność siebie

18. Nie masz już "tego problemu"

19. Masz kości "na wierzchu" a to jest piękne

20. Czujesz się lekko i dobrze ze sobą

21. Nie masz obrzydliwych fałd tłuszczu i możesz nosić obciśle ubranka

22. Nie wstydzisz się nagości

23. Nie toczysz się po chodniku

24. Jesteś pewna siebie

25. Twój facet nie sapie podnosząc cię

26. Nie masz strachu przed dotykiem

27. Czujesz, że panujesz nad jedzeniem, nad sobą, nad swoim ciałem, że masz siłę

38. Jesteś kimś dla siebie samej

29. Umiesz spojrzeć w lustro i powiedzieć jest dobrze

30. Możesz popracować jako modelka, kiedy kasy brak...

31. Możesz bez problemu przejść np. Pomiędzy ciasno ustawionymi krzesłami

32. Nie zazdrościsz chudszym

33. Ludzie mają cię za perfekcjonistkę, bez jednego włoska na bluzce, albo pyłku po cieniu do powiek na policzku

34. Śliczne ciuszki w rozmiarze xs nie leżą na dnie szafy tylko idealnie na tobie.

35. Wszyscy zazdroszczą ci takiej silnej woli

36. W lecie jest ci chłodno, a w zimie zawsze można włożyć cieplejszą kurtkę

37. Ludzie patrzą na ciebie inaczej. I lepiej oceniają. Zdecydowanie!

38. Jakie oczęta robią ludzie, którzy widzieli cię wcześniej przed "dietą"

39. Nie tracisz czasu na zarcie

40. By wreszcie być szczęśliwym...


Paranoja...

Offline

#20 2009-12-26 13:09:24

 kwiecien25

Bollymaniak

Skąd: Opoczno
Zarejestrowany: 2009-08-01
Posty: 1304
Aktorka: Kajol
Aktor: SRK
Duet: SRK & Kajol

Re: Obsesja odchudzania

19. Masz kości "na wierzchu" a to jest piękne- ten punkt to jakaś totalna paranoja....
Ja ważę 63 kg przy wzroście 170 cm, kiedy miałam 12 lat byłam strasznie gruba, bo przy wzroście ok.158 cm ważyłam ok. 80 kg, pojechałam do dietetyka i po ok. 4 miesiącach diety ważyłam 58 kg, to było fajne bo nagle wszystkie ciuchy zrobiły się strasznie duże teraz też mogłabym ważyć ciut mniej, ale moja waga wogóle mi nie przeszkadza jem wszystko i się nie martwię, bo wiem, że u mnie w rodzinie taka waga to norma u kobitek do 16- 17 roku życia, a ja w tym roku kończę 16 moja mama jest mojego wzrostu i kiedy była nastolatką też nie była szczuplutka, a po urodzeniu mnie nosiła rozmiar 36, teraz nosi 38
Kiedy byłam na diecie jadłam małe porcje np. jabłko, jogurt, itp. co 2 godziny regularnie, nie głodziłam się, ale nie mogłam przekroczyć określonej liczby kalorii i to pomogło, schudłam szybko i już nie wróciłam do poprzedniej wagi, teraz mam rozmiar 38- 40, zależy od ciucha i rzadko wchodzę na wagę
Teraz lubię siebie i ani myślę o dietach, a anoreksja według mnie dotyka osoby które nie lubią i nie szanują siebie lub za bardzo kierują się opinią innych, nie umieją spojrzeć na siebie i powiedzieć jest OK jestem piękna i lubię siebie, a ci którzy tego nie widzą mają coś ze wzrokiem i powinni nosić okulary

Offline

#21 2009-12-27 15:14:36

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Re: Obsesja odchudzania

W ogóle najstraszniejsze jest to, że dla nich to jakim jesteś człowiekiem zależy od tego ile ważysz. Przewija się w tej liście "chudsza=lepsza" itd...

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora