Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-03-21 12:29:33

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22859

Dieta dla grupy krwi :)

Najważniejszy fakt to oczywiście wiedza jaką ma się grupę krwi. Nigdy się jakoś nad tym nie zastanawiałam, ale jak się dowiem to może skorzystam

A tymczasowo pod spodem co warto, a czego nie warto konsumować przy danej grupie krwi.


http://www.samozdrowie.pl/photos/art_69.jpg


____________________________________________________________

Dieta dla grupy krwi A


Dla osób z grupa krwi A szczególnie ważne jest, aby otrzymywać pożywienie w najbardziej naturalnej postaci, tj. świeże, czyste i organiczne.

Wskazane: Najkorzystniejsze dla osób z grupą krwi A byłoby całkowite wyeliminowanie mięsa ze swojej diety, poza tym wskazane jest: dorsz, granik, karp, łosoś, makrela, nawęd żabnica, pstrąg tęczowy, pstrąg morski, sardynka, sieja, szczupak, srebrny okoń, ślimaki, żółty okoń, mleko sojowe, ser sojowy, olej z oliwek, olej z siemienia lnianego, masło orzechowe, orzeszki ziemne, pestki dyni, czerwona soja, fasola aduke, azuki, czarna, pinto, zielona, groch "czarne oczko", strączkowe czerwone, zielone, amarant, gryka, kasza, chleb esseński, chleb ezechiela, chleb z kiełków pszennicy, chleb z mąki sojowej, wafle ryżowe, gryka, kasha, makaron z karczocha, makaron soba, mąka ryżowa, mąka żytnia, owies, botwinka, brokuły, cebula czerwona, cebula hiszpańska, cebula żółta, dynia, chrzan, cykoria, eskalora, czosnek, kalarepa, kapusta bezgłowa, karczoch amerykański, karczoch jerozolimski, okra, kiełki lucerny, marchew, mniszek lekarski, pasternak, pietruszka, por, rzepa, sałata rzymska, szpinak, ananas, borówki, czarne jagody, cytryna, figi suszone, figi świeże, grejpfrut, wiśnia, jeżyny, morela, rodzynki, śliwki ciemne, czerwone, suszone, zielone, żurawina, sok z ananasa, sok z ciemnej wiśni, sok grejpfrutowy, sok z marchwi, sok z moreli, sok z selera, sok z suszonej śliwki, woda(z cytryną), czosnek, imbir, melasa, miso, słód jęczmienny, sos sojowy, tamari, aloes, echinacea, głóg, dziurawiec, łopian, mleczny oset, owoc dzikiej róży, rumianek, imbir, kozieradka pospolita, lucerna, śliski wiąz, waleriana, zielona herbata, żeńszeń, czerwone wino, herbata zielona, kawa bezkofeinowa.

Unikaj: baraniny, bażanta, bekonu, cielęciny, dziczyzny, gęsi, kaczki, królika, kuropatwy, serc, szynki, wątróbki, wieprzowiny, wołowiny, wołowiny mielonej, alozy, barakudy, bieługi, flądry, halibuta, homara, kalmara, kwaioru, kraba, krewetek, łososia wędzonego, małży, morszczuka, muli, okońa, ostrygi, ośmiornicy, plamiaka, przegrzebka, raka, sardeli, skrzydelnika, soli, suma, śledzia, tuńczyka błękitnopłetwego, węgorza, żółwia, żab, chudego lub 2% mleka, lodów, masła, maślanki, pełnego mleka, serwatki, sera brie, sera camembert, ser gouda, serka wiejskiego, oleju bawełnianego, oleju z kukurydzy, oleju krokoszowego, oleju z orzeszków ziemnych, oleju sezamowego, orzecha brazylijskiego, orzechów nerkowca, pistacjowych, fasoli copper, navy, czerwonej, nerkowatej, tamaryndowej, kiełków pszenicy, otrębów pszenicy, płatków familia, grape nut, siedem zbóż, pszenicy, skrobi, angielskich grzanek, bułek z otrębami pszennymi, chleba pełnopszenicznego, chleba wieloziarnistego, chleba z mąki durum, chleba z mąki macowej, chleba wysokobiałkowego, pumpernikla, makaronu grysikoewgo, makaronu ze szpinaku, mąki białej, mąki pełnopszenicznej, bakłażana, białej kapusty, chińskiej kapusty, czerwonej kapusty, grzybów shiitake, oliwek czarnych, oliwek greckich, oliwki hiszpańskiej, pieczarek, papryki: czerwonej, zielonej, żółtej, jalapeno, pomidorów, ziemniaków: białych, czerwonych, słodkich, bananów, mandarynek, mango, melonu, orzechów kokosowych, pomarańczy, rabarbaru, soku z papai, soku pomarańczowego, soku pomidorowego, kaparów, octu balsamowego, octu białego, octu z jabłek, octu winnego czerwonego, pieprzu białego, pieprzu czarnego mielonego, pieprzu czerwonego, wintergreen, żelatyny, cayenne, czerwonej koniczyny, kociomiętki, rabarbaru, szczawiu, znamion kukurydzy, coca-coli, czarnej herbaty bezkofeinowej, czarnej herbaty regularnej, likierów destylowanych, napojów gazowanych, piwa, wody Selzera, wody sodowej.

Dieta dla grupy krwi B.

Dieta dla grupy krwi B jest zrównoważona i urozmaicona, obejmując szeroki wachlarz żywności. Reprezentuje wszystko to, co najlepsze z królestwa zwierząt i roślin.

Wskazane: baranina, dziczyzna, jagnię, królik, aloza, dorsz, flądra, granik, łupacz, łosoś, jesior, kawior, makrela, nawęd żabnica, młode szczupaki, morlesz, morszczuk, pstrąg morski, sardynka, szczupak, plamiak, sola, chude lub 2% mleko, jogurt, jogurt mrożony, jogurt z owocami, kefir, mleko owcze, ser farmer, ser feta, ser mozzarella, ser owczy, ser ricotta, serek wiejski, olej z oliwek, fasola czerwonej soi, fasolka limejska, fasolka navy, fasolka nerkowata, orkisz, otręby owsa, otręby ryżowe, owsianka, proso, ryż dmuchany, chleb z brązowego ryżu, chleb esseński, chleb ezechiela, proso, wafle ryżowe, pieczywo chrupkie wasa, mąka z owsa, mąka ryżowa, bakłażan, botwinka, brokuły, buraki, fasola limejska, gorczyca, grzyby shiitake, kapusta bezgłowa, kapusta biała, kapusta chińska, kapusta czerwona, kalafior, marchew, pasternak, pietruszka, papryka czerwona, papryka jalapeno, papryka zielona, papryka żółta, słotkie ziemniaki, ananas, banan, czarne winogrona, jeżyna, papaja, śliwki ciemne, śliwki czerwone, śliwki zielone, winogrona, sok z ananasa, sok z kapusty, sok z papai, sok z wionogron, sok z żurawiny, curry, chrzan, imbir, pieprz cayenne, pietruszka, imbir, likrecja, liście malin, mięta pieprzowa, owoce dzikiej róży, pietruszka, szałwia, żeńszeń, zielona herbata.

Unikaj: bekonu, gęsi, kaczki, kurczaków, kuropatwy, przepiórek, serc, szynki, wieprzowiny, barakudy, bieługi, homara, ostryg, ośmiornicy, raka, kraba, krewetek, łososia wędzonego, małży, okońa morskiego, sardeli, skrzydelnika, omułków jadalnych, ślimaków, węgorza, żółwia, żab, lodów, sera amerykańskiego, sera blue, sera string, oleju bawełnianego, oleju z kukurydzy, oleju krokoszowego, oleju z orzeszków ziemnych, oleju sezamowego, oleju słonecznikowego, oleju Canova, masła sezamowego(tahini), masła słonecznikowego, masła orzechowego, orzecha filbert, orzechów nerkowca, nasion pinii, orzechów pistacjowych, maku, pestek dyni, pestek słonecznika, siemienia sezamu, fasoli aduke, azuki, czarnej, "czarne oczko", garbanzo, pinto, soczewicy amerykańskiej, czerwonej, zielonej, amarantu, gryki, jęczmienia, kamutu, kasha, kremu z pszenicy, kukurydzianki, nasion pszenicy, otrębów pszenicy, płatków kukurydzianych, siedem zbóż, żyta, bułek kukurydzianych, chleba z otrębów pszennych, chleba wieloziarnistego, 100% chleba żytniego, chrupek żytnich, mąki durum, obwarzanek, pełnopszennego chleba, dzikiego ryżu, gryki, kasha, makaronu z karczocha, makaronu soba, mąki couscous, mąku glutenowej, mąki jęczmiennej, mąki pszennej, mąki pszennej bulgur, mąki żytniej, pszennej mąki durum, awokado, dyni, karczocha amerykańskiego, karczocha jerozolimskiego, kiełoów mung, kiełków rzodkiewki, kukurydzy białej, kukurydzy żółtej, oliwek czarnych, oliwek greckich, oliwki hiszpańskiej, oliwek zielonych, pomidorów, rzodkiewki, tempeh, tofu, granatów, karamboli, opuncji, orzechów kokosowych, persymonów, rabarbaru, soku pomidorowego, cynamonu, czarnego mielonego pieprzu, esencji migdałowej, korzennika lekarskiego, pieprzu białego, skrobi kukurydzianej, słodu jęczmiennego, syropu kukurydzianego, tapioki, żelatyny, aloesu, chmielu, czerwonej koniczyny, dziewanny, goryczki, kozieratki pospolitej, lipy, podbiału, rabarbaru, senesu, tasznika pospolitego, znamion kukurydzy, coca-coli, likierów destylowanych, napojów gazowanych, wody Selzera, wody sodowej.

Dieta dla grupy krwi AB

Problem tycia osób z grupy krwi AB odzwierciedla mieszany wpływ genów A i B. Czasami stwarzać to może osobliwe problemy. Przykładowo masz niski poziom kwasu żołądkowego (charakterystyczny dla grupy A), ale też typowe dla grupy B przystosowanie do mięsa. I chociaż jesteś genetycznie zaprogramowana do konsumpcji mięsa, to do skutecznego jego metabolizmu masz za niski poziom kwasu żołądkowego. Jeśli chcesz stracić na wadze, powinnaś ograniczyć konsumpcje mięsa, jeść jego niewielkie ilości, za to uzupełnic dietę warzywami i tofu.

Wskazane dla ciebie: baranina, indyk, jagnię, królik, albacore (tuńczyk), aloza, czerwony snapper, dorsz, granik, jesiotr, łosoś, makrela, nawęd żabnica, pstrąg tęczowy, pstrąg morski, sardynka, szczupak, ślimaki, morszczuk, jogurt, jogurt z owocami, kefir, kwaśna śmietana, mleko owcze, ser farmer, ser feta, ser mozzarella, ser owczy, ser ricotta, serek wiejski, olej z oliwek, kasztany, orzeszki ziemne, orzechy włoskie, masło z orzeszków ziemnych, fasola czerwonej soi, fasolka czerwona, fasolka navy, fasola pinto, soczewica zielona, orkisz, otręby ryżowe, otręby owsa, owsianka, proso, ryż dmuchany, chleb z brązowego ryżu, chleb esseński, chleb ezechiela, chleb z kiełków pszenicy, chleb z mąki sojowej, 100% chleb żytni, chrupki fin, pieczywo chrupkie wasa, pieczywo chrupkie żytnie, pieczywo z prosa, wafle ryżowe, dziki ryż, makarony z mąki z kiełków pszenicy, makarony z mąki owsianej, makarony z mąki ryżowej, makarony z mąki żytniej, ryż biały, ryż brązowy, botwinka, brokuły, burak, gorczyca, jarmuż, kalafior, kapusta bezgłowa, kiełki lucerny, karczoch jerozolimski, okra, kiełki lucerny, mniszek lekarski, oberżyna, ogórek, pasternak, pietruszka, seler, por, słodkie ziemniaki, tofu, ananas, cytryna, figi suszone, figi świeże, grejpfrut, wiśnia, malinojeżyna, śliwki czerwone, zielone, wiśnia, winogrona, czarne, zielone, czerwone, żurawina, : sok z ciemnej wiśni, sok z marchwi, sok z marchwi, sok z papai, sok z selera, sok z winogron, sok z żurawiny błotnej, echinacea, głóg, łopian, owoc dzikiej róży, rumianek, imbir, liście truskawek, lucerna, zielona herbata, żeńszeń, kawa bezkofeinowa, herbata zielona, kawa regularna (z kofeiną).

Unikaj: bekonu, cielęciny, dziczyzny, gęsi, kaczki, kuropatwy, kurczaków, mięsa bawołu, przepiórek, serc, szynki, wieprzowiny, wołowiny, wołowiny mielonej, barakudy, bieługi, flądry, halibuta, homara, kraba, krewetek, łososia wędzonego, małży, okońa, ostrygi, ośmiornicy, raków, sardeli, skrzydelnika, szarej soli, śledzia (marynowanego), węgorza, żółwia, żab, lodów, masła, maślanki, pełnego mleka, sera amerykańskiego, sera blue, sera brie, sera camembert, sera parmezan, oleju bawełnianego, oleju z kukurydzy, oleju krokoszowego, oleju słonecznikowego, oleju sezamowego, masła sezamowego, orzechów laskowych, masła słonecznikowego, maku, pestek dyni, siemienia sezamu, pestek słonecznika, fasoli aduke, azuki, czarnej, garbanzo, fava, lima, nerkowatej, groszku "czarne oczko", gryki, kamutu, kasha, mąki kukurydzianej, płatków kukurydzianych, bułek kukurydzianych, makaronu z karczocha, makaronu soba, kaszy gryczanej, awokado, fasoli limejskiej, grzybów shitake, grzyba abalone, karczocha amerykańskiego, karczocha jerozolimskiego, kiełków mung, kiełków rzodkiewki, kukurydzy białej, kukurydzy żółtej, oliwek czarnych, papryki: czerwonej, zielonej, żółtej, jalapeno, rzodkiewki, bananów, mango, gruszek, granatów, guawy, karamboli, orzechów kokosowych, pomarańczy, rabarbaru, soku pomarańczowego, coca-coli, czarnej herbaty bezkofeinowej, czarnej herbaty regularnej, likierów destylowanych, napojów gazowanych, ketchupu, kwaśnych marynat, marynat z koprem, marynat koszernych, marynat słodkich, relish, sosu Worcestershire.

Dieta dla grupy krwi 0


Sukces w stosowaniu diety typu 0 zależy od tego, czy jesz chude, wolne od chemikaliów mięso, drób i ryby. Źródłem pożywienia przyjaznego dla organizmu człowieka z grupa krwi 0 nie są produkty mleczne i zbożowe.

Wskazane: baranina, cielęcina, jagnię, mięso bawołu, mięso jelenia, serce, wątroba, wołowina, wołowina mielona, aloza, biały okoń, dorsz, halibut, jesiotr, łosoś, makrela, morszczuk, okoń prążkowany, pstrąg tęczowy, ryba miecz, sardynka, sieja, snapper, sola, szczupak, śledź, tuńczyk błękitnopłetwy, żółty okoń, nie ma nabiału, który by był wskazany, ponieważ należy bardzo ograniczyć spożycie produktów mlecznych. Natomiast obojętnymo produktami są: kozi ser, masło, ser farmer-feta-mozzarella-sojowy, mleko sojowe; olej z oliwek, olej z siemienia lnianego, pestki dyni, orzech włoski, fasola sduke, azuki, pinto, groch "czarne oczko", chleb esseński, chleb ezechiela, nie ma ziarna (zboża) i makaronu, które mogłyby być wskazane dla grupy 0, : boćwina, brokuły, burak szwajcarski, cebula czerwona, cebula hiszpańska, cebula żółta, chrzan, cykoria, czerwona papryka, czosnek, dynia, eskarola, jarmuż, kalarepa, kapusta bezgłowa, karczoch amerykański, karczoch jerozolimski, mniszek lekarski, okra, pasternak, pietruszka, por, rzepa, sałata rzymska, słodkie ziemniaki, szpinak, wodorosty, figi suszone, figi świeże, śliwki ciemne, czerwone, suszone, zielone, sok z ananasa, sok z ciemnej wiśni, sok z suszonej śliwki, chleb świętojański, curry, kurkuma, morszczyn, pieprz cayenne, pietruszka, rodymenia, chmiel, imbir, kozieradka pospolita, kurzyślep, lipa, mięta pieprzowa, mniszek, morwa, owoc dzikiej róży, papryka, pietruszka, sarsaparilla, śliski wiąz, woda seltzera, woda sodowa.

Unikaj: bekonu, gęsi, szynki, wieprzowiny, barakudy, kwaioru, łososia wędzonego, ośmiornicy, skrzydelnika, suma, śledzia marynowanego, chudego lub 2% mleka, jogurtów wszystkich odmian, kefiru, koziego mleka, lodów, maślanki, pełnego mleka, serwatki, wszystkich pozostałych odmian sera, oleju bawełnianego, oleju z kukurydzy, maku, masła z orzechów ziemnych, orzecha brazylijskiego, orzechów litchi, orzechów nerkowca, pistacjowych, ziemnych, fasoli copper, navy, nerkowatej, tamaryndowej, soczewicy amerykańskiej, czerwonej, zielonej, kiełków pszenicy, mąki z owsa, mąki zbożowej, otrębów z owsa lub z pszenicy, płatków familia, kukurydzianych, siedem-zbóż, grape nut,pszenicy skrobi, angielskich grzanek, bułek z otrębami owsa, chleba z kiełków pszenicy, chleba wieloziarnistego, grzanek, grzanek kukurydzianych, obwarzanek, pieczywa z mąki durum, pieczywa z mąkimacowej, pieczywa z otrębów pszenicy, pieczywa pszennego, pumpernikla, wysokoproteinowego chleba, białej mąki pszennej, makaronu grysikoewgo, soba, ze szpinaku, mąki couscous, glutenowej, grahama, z kiełków pszenicy, z owsa, pszennej bulgur, pszennej durum, wszystkich pszennych mąk, awokado, bakłażana, białej kapusty, białej kukurydzy, białych ziemniaków, brukselki, chińskiej kapusty, czerwonej kapusty, czerwonych ziemniaków, czarnych oliwek, gorczycy, grzybów shiitake, kalafiora, lucerny, oliwek greckich, oliwki hiszpańskiej, pieczarek, żółtej kukurydzy, figi rajskiej, jeżyny, mandarynki, melona kantalupy, melona miodunki, orzechów kokosowych, pomarańczy, rabarbaru, truskawek, soków z jabłek, soku z kapusty, napojów i soków pomarańczowych, cynamonu, gałki muszkatołowej, kaparów, octu balsamowego, octu białego, octu z jabłek, octu winnego czerwonego, pieprzu białego, pieprzu czarnego mielonego, skrobi kukurydzianej, syropu kukurydzianego, wanilii, aloesu, czerwonej koniczyny, dziurawca, echinacei, gorzknika kanadyjskiego, goryczki, liści truskawki, lucerny, łopianu, podbiału, rabarbaru, senesu, szczawiu, tasznika pospolitego, znamion kukurydzy, coca-coli, czarnej herbaty bezkofeinowej, czarnej herbaty regularnej, kawy bezkofeinowej, kawy regularnej, likierów destylowanych, napojów gazowanych.


http://www.netbrokers.pl/_news_www_foto/owoce2.jpg



wdziek.info


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#2 2009-03-21 13:10:36

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Dieta dla grupy krwi :)

O kurcze,bardzo dużo wiem na temat dietetyki, ale tego jeszcze nie miałam okazji nigdzie słyszeć! Nie wiedziałam że grupa krwi jest AŻ tak ważna przy stosowaniu diety Od kilku lat stosuję diety - ze względu na chorobę - ale jeszcze żaden lekarz nie powiedział mi że dopasowanie diety do krwi może mieć jakieś znaczenie w uzyskiwanych rezultatach...

Tak więc dowiem się jaką mam grupę krwi, spróbuje wytrzyumać ok. 2 tygodni na wybranej diecie i powiem Wam jakie są wyniki

PS: Świetny post Svasti!



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#3 2009-03-21 13:22:06

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22859

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Ale słuchaj, może nie stosuj, bo jak jesteś chora to może organizm potrzebuje wszystkich witamin...
Tak byłoby rozsądniej.

NP. wyeliminowanie w ogóle mięsa może sprawić że człowiek zapadnie na anemię.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

#4 2009-03-21 13:35:23

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Na pewno nie zrobię tego bez zgody lekarza, nie martw się
Jestem pod stałą opieką endokrynologa, więc nie będzie problemu z konsultacją

Poza tym - w każdej z moich diet było podobne stosowanie (lub niestosowanie) produktów Więc nie powinno byz żadnego problemu



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#5 2009-03-21 13:44:21

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Dieta dla grupy krwi :)

bardzo fajny temat
dużo ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, jak się zna grupę krwi swoją


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#6 2009-03-28 15:46:32

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Mam tą książkę cała i:
- są jakie ćwiczenia są najlepsze
-wszystkie kategorie żywności (a w nich co nam szkodzi co nie)
-z czego wywodzi się dana grupa

Grupa O: najstarsza myśliwska ( - dlatego dieta oparta jest na mięsie głównie.
Grupa A: to rolnicza, osadnicza - dlatego dieta oparta na zbożach i warzywach
Grupa B: to koczownik
Grupa AB: enigma (chyba najlepsza pod względem tego co może)

- na co muszą uważać, na jakie choroby najcześciej zapadają, na co uważać

ogólnie moje zdanie jest takie że to Najlepsza dieta (ja ze względu na to że mam 17 lat, a dojrzewa się do 18 lat nie stosuje żadnych diet) ale stosowałam przez tydzień (by sprawdzić) i powiem wam że jestm osobą szczupła a schudłam 2kg! dobrze się czułam, lekko, świeżo, cere miałam świetną. Ale powiem że ta dieta (jak inne) to poświęcenie i trzeba ją dostosować do własnych potrzeb i upodobań smakowych. Ale jeśli ktoś chce na lato schudnąć lub ma problemy zdrowotne to po tym może się dowiedzieć czego mu brak i czemu tak jest. Polecam kupić książkę, zrobić sobie tabelke (ja zrobiłam dla mojej grupu 0 wiec jeśli ktoś by chciał to mogę zeskanować czy coś)

cena książki: 34zł

Powiem wam także że to wciągające i ciekawe bo działa (na mnie grupa 0, moją mamę grupa A) i zazdroszczę osobą o grupie krwi AB ;] bo czytając tą książkę wyszło na to że mają najlepiej.

I jeśli macie jakieś pytania to zawszę mogę zajrzeć do książki i odpowiedzieć ;]

Offline

#7 2009-03-28 17:25:00

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Dieta dla grupy krwi :)

No to ja zapytam
Jak sprawdzić swoją grupę krwi? Czy jest to możliwe jedynie za pomocą pobrania krwi?
I co wpływa na naszą grupę? Czy mają na to wpływ jedynie nasi rodzice?



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#8 2009-03-28 17:34:53

Zara

Bollyamator

Zarejestrowany: 2009-03-27
Posty: 28
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: SRK

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Sanjula napisał:

No to ja zapytam
Jak sprawdzić swoją grupę krwi? Czy jest to możliwe jedynie za pomocą pobrania krwi?
I co wpływa na naszą grupę? Czy mają na to wpływ jedynie nasi rodzice?

Grupę krwi można sprawdzić robiąc pod tym kątem badanie krwi. grupę dziedziczy się po rodzicach, ale to trochę skomplikowane by tu tłumaczyć. Szerzej o tym było w liceum na genetyce (ja miałam w czwartej klasie, ale to były inne czasy).


"No i wychodzi słońce to znaczy, że niebo zaraz zacznie spadać."

Offline

#9 2009-03-28 17:52:11

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Ogólnikowo na twoje pytanie odpowiedziała Zara. A ja postaram się po swojemu odpowiedzieć. Chodź twoje pytania są z dziedziny medycyny ale dotyczą tego tematu i są ważne.

Sanjula napisał:

Jak sprawdzić swoją grupę krwi? Czy jest to możliwe jedynie za pomocą pobrania krwi?

Aby sprawdzić swoją grupę krwi, należy 2 razy, (by mieć pewność) zrobić sobie badanie grupy krwi. Najlepiej lekarza rodzinnego/pediatrę (zależy ile masz lat i do kogo chodzisz) spytać czy robi się nadczo i czy trzeba mieć skierowanie (ale wątpie). Uważam że każdy powinien coś takiego zrobić ponieważ jest to ważne np. gdy masz wypadek. Ale nie bój się nawet jak coś się stanie to i tak moją ci podać grupę krwi 0 -uniwersalnym dawcą. (grupa krwi AB- uniwersalny biorca)
Nie ma innego sposoby na to by przekonać się jaką masz grupę krwi. (wyjątek! jeśli oboje z twoich rodziców mają grupę krwi 0 - wtedy ty też! Ale to tyczy się tylko grupy krwi 0). Ważne jest też znanie swojej grupy krwi i tego czy masz "-" czy "+" gdy jesteś w ciąży! (ale to zupełnie inny temat).

Sanjula napisał:

I co wpływa na naszą grupę? Czy mają na to wpływ jedynie nasi rodzice?

Na twoją grupę krwi wpływają dziadkowie i rodzice. Bo dziadkowie przekazują grupę krwi rodzice a rodzice tobie. I to jest GENETYKA. Znając grupę krwi twoich rodziców możesz mniej-więcej określić jaką możesz mieć grupę krwi.

np.
1. mama - 0   tata- AB
dziecko - A lub B

2. mama - 0 tata - A (a więc AO lub AA)
dziecko - 0 lub A

3. mama - 0 tata - B (BO lub BB)
dziecko - O lub B

4. mama A  tata - A
dziecko: zapewne A ale może też O

5. mama B, tata -B
dziecko: zapewne B ale może też O

6. mama A, tata - B
dziecko: A, B, AB, O  -(czyli wszystkie możliwości)

7. mama - 0, tata - 0
dziecko - 0  -(zawsze! czyli taki pewniak!)

8.mama AB, tata AB
dziecko - AB, A, B

chyba wymieniłam wszystkie możliwe kombinacje ;]
I moja wyczerpująca odpowiedź coś ci dała.

Offline

#10 2009-03-28 19:33:37

Zara

Bollyamator

Zarejestrowany: 2009-03-27
Posty: 28
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: SRK

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Próbowałam kiedyś stosować tę dietę i super się czułam, tylko przy mojej grupie A jest dość dużo ograniczeń i w naszym klimacie ciężko ją utrzymać.


"No i wychodzi słońce to znaczy, że niebo zaraz zacznie spadać."

Offline

#11 2009-03-28 20:31:55

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Dieta dla grupy krwi :)

To jak każda dieta, ale to jak twój organizm działa i jakie masz samopoczucie świadczy o tym czy dieta jest dobra

Offline

#12 2009-03-28 21:36:37

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Jestem ciekawa czy się sprawdza Ale chętnie poczytam o moje grupie, czyli 0. Jejku dowiaduję się, że ponoć wiele smacznych rzeczy nie jest dla mnie Ale czy tą dietę należy traktować tak strasznie serio?

Ostatnio edytowany przez Audrey (2009-03-28 21:42:37)


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#13 2009-03-28 22:47:29

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Ooo, dzięki dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi!
Czyli praktycznie - jeśli nawet nie zrobię badania krwi, mogę mniej więcej się dowiedzieć więcej o swojej grupie znając grupy krwi rodziców, super

Kurcze, chciałabym spróbować



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#14 2009-03-29 13:27:29

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Audrey napisał:

Jestem ciekawa czy się sprawdza Ale chętnie poczytam o moje grupie, czyli 0. Jejku dowiaduję się, że ponoć wiele smacznych rzeczy nie jest dla mnie

No niestety, nie ma takiej diety by było wszystko co uwielbiasz, dieta polega na tym że zmieniamy swój sposób odżywiania całkowicie i wymagamy od siebie poświęceń. Smaczna jest czekolada a jednak żadna dieta jej nie zawiera niestety co dobre to nie pływa dobrze na naszą wagę ;]

Audrey napisał:

Ale czy tą dietę należy traktować tak strasznie serio?

Zależy jaki efekt chcesz uzyskać.
Ta dieta pokazuje które produkty możesz jeść nie szkodząc sobie - produkty "normalne" czyli po prostu pokarm
Które produkty są dla ciebie jak "trucizna" - czyli szkodzą
Które produkty są zbawienie i działają jak "lekarstwo".

Lekarstwa + normalne - jak chcesz schudnąć
Lekarstwa - jak źle sie czujesz (ale trudno jeść tylko te produkty)
Trucizne - jak przytyć
Normalne - jak chcesz utrzymać wagę.

Od ciebie zależy co będziesz jadła, czego brak twojemu organizmowi.

Ta dieta to może być wskazówka dla ciebie, inspiracja ale może być też ideą życiową ;]

Sanjula napisał:

Ooo, dzięki dziewczyny za wyczerpujące odpowiedzi!
Czyli praktycznie - jeśli nawet nie zrobię badania krwi, mogę mniej więcej się dowiedzieć więcej o swojej grupie znając grupy krwi rodziców, super

Nie ma za co   Dokładnie tak. Możesz mniej więcej poznać. Ale zawsze lepiej sobie zrobić i być pewnym bo warto też wiedzieć czy masz Rh "+" czy "-" - bo to też ważne.

Offline

#15 2009-07-20 22:44:35

Kamal

Wkręca się

825752
Call me!
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-11-29
Posty: 135
Aktorka: Kajol & Rani
Aktor: SRK & Hritik :*
Duet: SRK & Kajol :D
WWW

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Ja ma grupę krwi B, prawdę mówiąc ciężko byłoby mi stosować tą dietę... Nie mogłabym jeś mojego ulubionego mięsa - kurczaka, lodów, pistacji, cynamonu, pomidorów, rabarbaru, coli... No, dobra, może jakoś dałoby się przeżyć, ale te pomidory i lody...
Skoro mówicie, że skutkuje, to cóż... może jednak spróbuję?
A tak nawiasem: ze zrezygnowaniem z czego miałyście/miałybyście największy problem?

Offline

#16 2009-07-21 00:21:19

 Palcia

Bywalec

12756685
Skąd: BD/Zkp
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 546
Opis: "Jaane Kyun Dil Jaanta Hai.."
Aktorka: Rani, Amrita, Priyanka
Aktor: Shah Rukh Khan, Shahid Kapor
Duet: Abhi i Jasiek xP
WWW

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Moja mama i tata maja grupę 0+ więc ja chba też będe taką mieć

Co do diety, nie wiedziałam że trzeba ją dostosowac do grupy krwii

Ja mam problem bo nie cierpie mięsa Nie moge patrzeć na mięso Odrazu źle mi sie robi jak widze mięso... Niektóre potrwy z mięsem mi smakują Od dziecka wszyscy mi mówili żebym jadła mięso bo będe miała anemie. Ale jednak się to nie sprawdziło bo jestem narazie zdrowa

Offline

#17 2009-07-21 10:02:25

 Samira93

Wkręca się

6690539
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-02-12
Posty: 219

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Czytałam kiedyś o tym.
Z tego wynika, że mam jeść raczej to za czym nie przepadam i nie jeść tego co lubię xD
Moim zdaniem nie należy traktować tego serio.


http://images37.fotosik.pl/241/3ce8a5d99a26f38d.jpeg

Offline

#18 2009-07-23 22:45:19

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Dieta dla grupy krwi :)

Nie do końca jestem w przekonana, że jestem grupy krwi 0 i mam unikać tego i tego.
Przy układaniu jadłospisów należy brać pod uwagę:
- wiek
- płeć
- rodzaj wykonywanej pracy
- styl życia
oraz zachować odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczy.
Fakt, można się sugerować tym co jest w pierwszym poście, ale nie w 100%. Takie jest moje zdanie.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-07-23 22:47:05)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora