Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-03-28 15:02:22

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Akupunktura

Akupunktura



http://www.kobieta.pl/uploads/pics/medium_akup.jpg



Nakłuwanie ciała to stara chińska metoda leczenia zwana akupunkturą. Pomaga przy różnych dolegliwościach, ale najskuteczniejszą jest w zwalczaniu przewlekłego bólu. Trudno powiedzieć, jak długo Chińczycy stosują akupunkturę. Od tysiąca lat – na pewno. Świadczy o tym figurka z XI w. z zaznaczonymi punktami ciała, w które należy wbijać igły.

CHIŃSKA FILOZOFIA

Dlaczego nakłuwanie igłami określonych punktów ciała poprawia samopoczucie? Chińczycy tłumaczą działanie akupunktury w oparciu o swoją filozofię. Uważają, że w organizmie człowieka krąży energia życiowa Tchi (czi). Przejawia się w dwóch postaciach – Yang (dodatnia) i Yin (ujemna). Yang i Yin powinny się wzajemnie uzupełniać. Energia życiowa Tchi krąży w człowieku kanałami zwanymi meridianami. Leżą na nich punkty akupunkturowe. Pobudzenie ich przez wbicie igły przywraca równowagę pomiędzy Yang i Yin, a ona pomaga pokonać chorobę. Dla nas, Europejczyków, filozoficzne wytłumaczenie działania akupunktury nie było wystarczające. Zaczęto więc szukać naukowego wyjaśnienia. Udowodniono, że punkty akupunkturowe rzeczywiście istnieją. Różnią się od reszty skóry większą ilością zakończeń nerwowych, oporem i pojemnością elektryczną.

ZAMIAST TABLETKI

Kiedy potwierdzono obecność punktów akupunkturowych, zaczęto sprawdzać, w jaki sposób ich pobudzenie wpływa na organizm. Okazało się, że jednym z efektów nakłuwania tych punktów igłami jest wzrost w mózgu endorfi n i serotoniny, hormonów, które zmniejszają wrażliwość na ból i poprawiają samopoczucie. Przypuszcza się, że innym skutkiem zabiegu jest wysłanie impulsu nerwowego. Dociera on do mózgu, skąd zostaje skierowany do chorego narządu, działając na niego terapeutycznie – reguluje jego pracę i przyspiesza regenerację tkanek. Impuls ten blokuje też ból, bo jest szybszy od bodźca, który jest jego przyczyną. Właśnie dlatego akupunktura najlepiej sprawdza się przy zwalczaniu bólu. Polecana jest zwłaszcza przy reumatyzmie, dyskopatii, bólach mięśni, głowy, nerwobólach. Pomocna jest jednak także przy innych schorzeniach, takich jak: zapalenie oskrzeli, zatok, astma oskrzelowa czy wrzody żołądka.

BEZ LĘKU

Wbijanie igieł w ciało nie jest bolesne, ponieważ są bardzo cienkie. Mają zaledwie 0,25 mm średnicy. Do zabiegu używa się 3–20 igieł (przeciętnie 10). Możesz w jego trakcie mieć wrażenie ciepła, czasami mrowienia lub lekkiego bólu, ale znacznie mniejszego niż przy ukłuciu szpilką. Niektórzy pacjenci nic nie czują. Specjalista czasami wcale nie dotyka wbitych igieł, innym razem nimi manipuluje, w zależności od efektu, jaki chce osiągnąć. Zabieg trwa krótko – 20–30 min. Wykonuje się go sterylnymi igłami jednorazowego użytku (zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia), nie ma więc obaw, że zostaniesz zarażona żółtaczką czy też inną chorobą zakaźną. Akupunktura daje efekty po serii zabiegów. Z reguły jest ich 10, ale o ostatecznej ich liczbie decyduje specjalista. Cena jednego wynosi 50–100 zł. Zanim zdecydujesz się na tę terapię, poszukaj dobrego specjalisty. Znajdziesz go na stronie Polskiego Towarzystwa Akupunktury www.akupunktura.org.

Źródło:
Kobieta

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

#2 2009-03-28 15:29:56

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Akupunktura

świetny artykuł!
Akupunktura jest świetna (tak myśle) chodź nie miałam przyjemności nigdy uczestniczyć w czymś takim, ale na pewno kiedyś się wybiorę.
W wielu programach nawet pokazują ze akupunktura może zdziałać cuda np. napręża i sprawia że skóra jest naciągnięta lepiej.

Ale najważniejsze to nie iść do byle kogo tylko do porządnego salony by krzywdy nie zrobili i żeby to nie było "wbijanie igieł" a zabieg który ma coś dać. - tak myśle.

a jak jesteśmy przy tym temacie to:

zabawna reklama akupunktury


Introduction to Acupuncture - CMS


Akupunktura twarzy

Offline

#3 2009-03-28 15:55:21

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Akupunktura

Zawsze chciałam iść na akupuntkurę, ale nadal się nie zdecyowałam... boję sie że akurat ja będę tą jedyną osobą która poczuje duży ból . takie obawy
Zawsze mnie ciekawiła ta chińska filozofia - z tymi odpowiednimi miejscami do wbijania igieł Chciałabym kiedyś zobaczyć ten zabieg przed podjęciem decyzji na 'zażycie'

PS: świetny wątek Jutrzenko



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#4 2009-03-28 16:00:12

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Akupunktura

A Ja to bym bardzo chętnie się tego nauczyła tak samo jak masażu ;] Ale nie wiem gzie taka szkoła jest i ile trzeba by się było tego uczuć ;]

Offline

#5 2009-03-28 16:29:51

 Jutrzenka

Dobry dyskutant

Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 1834
Aktor: Hrithik
WWW

Re: Akupunktura

Taka szkoła jest np. w Bydgoszczy. O tym jakie trzeba spełniać wymagania aby zostać specjalistą akupunktury możesz przeczytać tutaj

Cieszę się, że wątek się Wam podoba Może akurat ktoś z Was zdecyduje się na takie nakłucie igiełką

Jutrzenka


http://images.tinypic.pl/i/00659/bvwvsv1y9qbj.png

Offline

#6 2009-03-28 16:42:25

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Akupunktura

Jutrzenka napisał:

Taka szkoła jest np. w Bydgoszczy. O tym jakie trzeba spełniać wymagania aby zostać specjalistą akupunktury możesz przeczytać tutaj

Bardzo dziękuje Jutrzenko

W skrócie: po maturze, przez 3 lata w weekendy ;] więc jeszcze sobie poczekam ;] A za parę lat mogę wam robić

Offline

#7 2009-03-28 16:49:04

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Akupunktura

Hmm... to wcale nie jest głupi pomysł z tym zapoznaniem się z tematem akupunktury w takiej szkole

Najila - to ja się piszę na pierwszą 'ofiarę'



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#8 2009-03-28 16:53:49

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Akupunktura

Moim zdaniem warto zainwestować w takie kursy jeśli kogoś to interesuje, zresztą wtedy pozna się ludzi którzy potrafią to robić - więc nie ma ryzyka, że ci krzywdę zrobią bo nie potrafią.

Sanjula będę o tym pamiętać! Uważaj!

Offline

#9 2009-03-28 17:22:30

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Akupunktura

Dokładnie - można poznać 'specjalistów' (jak czytałam - to niektórzy są z UK) i samemu poznać tajniki ich wiedzy
Poza tym - to świetny sposób na odprężenie dla każdego

A myślicie że gdy ktoś jest chory, np. ma problemy z tarczycą, to może uczestniczyć w zabiegu? Czy może to jakoś wpłynąć na zdrowie takiej osoby?

Najila - ok ja też nie zapomnę Poćwiczymy na sobie nawzajem



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#10 2009-03-28 17:56:42

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Akupunktura

Sanjula tarczyce ma każdy, ale jeśli chodzi o powiększoną lub choroby tarczycy (ja chyba mam) to nie ma to znaczenie. Bo te choroby związane są z tym że w twoim jadłospisie jest zbyt mało jodu (ryby, sól jodowana, owoce morza, glony morskie, sól) lub to genetyczne. Więc jeśli lekarz ci nie powiedział "- musisz na siebie bardzo uważać. Unikaj tego i tego" to znaczy że raczej możesz. Ale zawsze warto spytać swojego lekarza, bądź spytać się przed takim zabiegiem / wysłać e-mail, zadzownić do nich.

Offline

#11 2009-03-28 22:51:30

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Akupunktura

Yhym, dzięki Najila Tzn. jestem pod stałą opieką poradni Endokrynologicznej, więc trudno nie będzie Ale tak jak mówisz - chyba to nie będzie miało większego wpływu na stosowanie akupunktury



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#12 2009-04-29 21:12:52

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Akupunktura

Nie raz słyszałam o tym Jestem ciekawa czy to rzeczywiście daje tak dobre efekty! Swoją drogą to ciekawy zawód, bardzo orientalny. Aczkolwiek ja bałabym się czy nie zrobiłabym komuś krzywdy
Tak cieniutki igły? Woooo. Myślicie, że to naprawdę nie boli? Może np. zaswędzić i wtedy trzeba poczekać


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#13 2009-05-04 13:05:15

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Akupunktura

Myślę, że to zależy od nastawienia. Jeśli wmówisz sobie, że boli to będzie. Ale to jest tak cienkie, że myślę że nie boli, a jeżeli już to za 1 razem możesz poczuć jakieś lekkie ukucie. nic więcej. Gdyby bolało, to by tego zakazali ;]
A igły muszą być cienkie by nie zostawić śladu. Myślę, że nikt by nie chciał wyjść ze spa, obolały i z dziurami w twarzy

Offline

#14 2009-05-04 22:58:14

Beata

Gość

Re: Akupunktura

Ja miałam robioną akupunkturę - na:
- uszach,
-dłoniach,
-brzuchu,
-i stopach

Przy nakłuwaniu czuję się takie lekkie uszczypnięcie ( zależy od wielkości igły)
to tak jak komar ugryzie
potem to nic nie boli, gorzej jak człowiek spojrzy na siebie shocking pełen igieł - niczym jeż

polecam i naprawdę nie ma się czego bać

#15 2009-05-05 13:13:56

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Akupunktura

O Beata, odważna jesteś Człowiek nieźle musi wyglądać, z tymi "dodatkami" O a powiedz jakie są różnice po zabiegu? No nie wiem, czujesz się bardziej odprężona czy jak...


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#16 2009-05-05 21:38:40

Beata

Gość

Re: Akupunktura

Audrey napisał:

O Beata, odważna jesteś Człowiek nieźle musi wyglądać, z tymi "dodatkami" O a powiedz jakie są różnice po zabiegu? No nie wiem, czujesz się bardziej odprężona czy jak...

u mnie za bardzo to nie poskutkowało miałam pewne dolegliwości i niestety akupunktura nie pomogła

a co do odprężenia... wchodząc do gabinetu nie wiedziałam, że będę miała po chwili pełno igieł shocking na ciele- także wyszłam w takim szoku, że mało co pamietam... cieszyłam, sie że przeżyłam też się zawsze bałam

ale wierzcie mi na słowo: nie ma czego się bać - trzeba tylko wiedzieć w czyje ręcę się oddajemy

#17 2009-05-17 15:15:44

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Akupunktura

Bóle skroni

Naciskaj miejsce na skroni, odległe o szerokość kciuka od punktu przecięcia łuku brwiowego i zewnętrznego kącika oka.
Bóle całej głowy

Masuj punkt leżący w zagłębieniu, poniżej linii włosów.
Bóle zatok

Uciskaj punkt znajdujący się pomiędzy brwiami.
Bóle czubka głowy

Masuj punkt znajdujący się na podeszwie stopy, w około 1/3 jej długości.
Bóle z tyłu głowy

Uciskaj punkt położony na zewnętrznej krawędzi dłoni, tam, gdzie zaczyna się tzw. linia serca.
Bóle migrenowe

Masuj dwa punkty leżące w okolicy nadgarstka. Pierwszy z nich znajduje się w odległości trzech, ciasno złożonych palców środkowych drugiej ręki przyłożonych do linii zgięcia nadgarstka. Drugi punkt natomiast znajduje się w odległości dwóch złożonych palców od tej linii, na przedłużeniu prostej, wyznaczonej przez palec wskazujący.
Bóle głowy i inne dolegliwości

Naciśnij kciukiem jednej dłoni miejsce w zagłębieniu pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym drugiej ręki (powyżej powinien utworzyć się wzgórek). Masuj małymi, okrężnymi ruchami, lekko ugniatając punkt kciukiem, na przemian wzmacniając i zwalniając ucisk.

źródło: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/m … 33995.html


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora