Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-03-23 18:53:49

 Sakina

Ekspert ds. muzyki bolly

Skąd: Piekary Śląskie
Zarejestrowany: 2007-04-29
Posty: 2141
Punkty: +58
Opis: Studia/Saathi/praca
Aktorka: Kajol
Aktor: Ajay Devgan i SRK
Duet: Devganowie / Kajol i SRK
WWW

Aktywność fizyczna

http://www.firmdirect.com/firm/ecs/images/img_jumpGRL.jpgPodczas stosowania każdej diety - i nie tylko – bardzo istotną rolę odgrywa aktywność fizyczna. Pomaga ona nie tylko skutecznie walczyć z nadwagą, ale także wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka.

Ruch usprawnia krążenie krwi, dzięki czemu wszystkie komórki ciała są dotlenione i lepiej odżywione. Prowadzi również do wzrostu przemiany materii, zmniejsza apetyt oraz pomaga w redukcji masy tłuszczowej ciała, a poza tym:
• zmniejsza czynność mięśnia sercowego,
• obniża ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych,
• obniża ciśnienie tętnicze,
• zwiększa ilość masy kostnej
• chroni przed osteoporozą,
• zapobiega tzw. efektowi jo-jo ,
• obniża stężenie „złego” cholesterolu (LDL) we krwi,
• zwiększa stężenie „dobrego” cholesterolu (HDL) we krwi,
• poprawia samopoczucie.

Aby wysiłek fizyczny przyniósł korzyści dla zdrowia nie musi być wcale bardzo intensywny. Ważne jest, aby ćwiczenia były powtarzane odpowiednio często, co najmniej 3 razy w tygodniu, a najlepiej codziennie. Nie powinny one trwać krócej niż 30 min. w ciągu dnia.
Warto uprawiać ten rodzaj aktywności fizycznej, który sprawia przyjemność, wówczas łatwiej jest wypracować sobie pozytywny stosunek do wykonywanych ćwiczeń.
W walce ze zbędnymi kilogramami szczególnie pomocny jest marsz, jazda na rowerze, pływanie, taniec. Dla poprawy kondycji warto jednak wykorzystać każdą codzienną okazję do ruchu. I tak np. zamiast jeździć windą iść po schodach, wysiadać z autobusu o jeden przystanek wcześniej, chodzić z psem na spacery itp.

A oto przykłady ćwiczeń na każdą okazję:

Rozgrzewka:
• krążenie bioder w prawo i lewo - 15x
• skręty tułowia do lewej i prawej nogi – 15x
• krążenie barków w przód i w tył – 15x
• krążenie głowy w prawo i lewo - 10x
• szybki bieg w miejscu – 2 minuty
• rozciąganie

Ćwiczenia zasadnicze:
• brzuszki – 30x
• rowerek – 30x (leżąc na plecach, ramiona w bok „kręcimy” nogami jak na rowerku)
• nożyce – 30x (leżąc na plecach, ramiona w bok, nogi wyprostowane w kolanach, wykonujemy nożyce w pionie i w poziomie)
• krzesełko - oprzyj mocno plecy o ścianę, nogi ugnij w kolanach pod kątem prostym, spróbuj tak wytrzymać przez 30 sekund -3x
• rozciąganie

Po kilku tygodniach codziennych ćwiczeń poczujecie, że aktywność fizyczna sprawia wam przyjemność. A poza tym z pewnością poczujecie się lepiej, będziecie mieli więcej energii i radości z życia.


______________________________
Źródło

Ostatnio edytowany przez Sakina (2009-03-23 18:54:40)

Offline

#2 2009-03-23 19:19:27

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Aktywność fizyczna

o tak ćwiczyć warto
Ja np. oprócz spacerów z psinką
Jeżdże na rowerze i rolkach i zawsze mam po tym lepszy humor


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#3 2009-03-23 22:48:01

Paheli

Bollymaniak

Skąd: ze stolicy!
Zarejestrowany: 2009-02-26
Posty: 1727
Punkty: +4
Opis: BALANGE
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Aktywność fizyczna

Ja sobie zrobiłam z pokoju mini - siłownię, chociaz przestałam już cwiczyć. leń
mam steper, twister, hula-hop, i tą ławeczke do brzuszków muszę sobie jeszcze coś kupić.. polećcie mi coś

Offline

#4 2009-03-24 13:15:45

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aktywność fizyczna

O tak, ćwiczenia są nierozłączalnym 'składnikiem' stosowania diety I fakt - pozwala nam to uzyskać lepsze samopoczucie
Jeśli chodzi o mnie, to (jak tylko się robi ciepło ) jeżdżę na rolkach, rowerze i biegam Dlatego wychodzę z założenia że czasem podczas uprawiania sportów można sobie pozwolić na małe 'conieco'



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#5 2009-03-27 14:04:17

 Saagar

Bollyamator

Zarejestrowany: 2009-03-17
Posty: 57
Aktorka: Rani Mukerji
Aktor: Shahrukh Khan
Duet: SRK i Rani

Re: Aktywność fizyczna

Tak ćwiczenia są bardzo ważne przy stosowaniu diety ,ja aktualnie jestem na diecie proteinowej i np brzuch cwicze 7 razy w tygodniu. mam siłownie w domu cały sprzęt,wiec nie musze chodzic do płatnych klubów, do tego chodze na treningi muay thai i taekwon-do

Offline

#6 2009-03-27 15:00:42

Beata

Gość

Re: Aktywność fizyczna

ja regularnie biegam - codziennie na "spacerze" z moimi pieskami

a jak idziemy nad jezioro to są wyścigi

a tak poważnie oczywiście macie racje, powinno ćwiczyć się! i ważne: regularnie,
jak to się mówi "w zdrowym ciele zdrowy duch"

#7 2009-03-27 15:49:30

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Aktywność fizyczna

7 sposobów, by mieć płaski brzuszek

1. Unikaj stresujących sytuacji. Nie pocieszaj się w kłopotach smakołykami.
2. Kolację zjadaj wcześnie, by żołądek przetrawił ją, zanim "ułoży się" do snu.
3. Wykreśl ze swej diety wszelkie potrawy słone, ciężko strawne i wzdymające.
4. Zjadaj jak najczęściej owoce, a szczególnie jabłka.
5. Stosuj w kuchni dużo przypraw, które pomagają walczyć żołądkowi z ciężko strawnymi potrawami. Sięgaj też po herbatki ziołowe.
6. Pij półtora litra wody niegazowanej w ciągu dnia.
7. Dbaj o prawidłową postawę: wyprostuj plecy, ściągnij łopatki, unieś do góry brodę.

Kilka sposobów ćwiczeń na płaski brzuch

1. Ćwicz skłony na boki. Stań z nogami rozstawionymi na szerokość ramion. Ręce ugnij w łokciach, dłonie oprzyj z tyłu głowy. Wykonuj skręty tułowia naprzemiennie: w prawo i w lewo.
2. Wykonuj "brzuszki". Połóż się na plecach, a nogi ugnij w kolanach pod kątem prostym. Ręce zegnij w łokciach i załóż za głowę. Unoś tułów lekko do góry, a kolana przyciągaj do brody.
3. Rozciągaj mięśnie. Połóż się na plecach i wyprostuj nogi. Jedną zegnij w kolanie i mocno przyciągnij do klatki piersiowej. Wytrzymaj tak 10 sek. Następnie przyciągnij drugą nogę.
4. Połóż się na plecach i oprzyj głowę na dłoniach.Ugnij nogi w kolanach.Napnij mięśnie brzucha i unieś trochę górną część tułowia.Następnie skręć tułów , zbliżając lewy łokieć do prawego kolana.Opuść tułów i znów unieś zbliżający prawy do lewego kolana.Powtórz 10 razy (dla najlepszych efektów;))))

Ostatnio edytowany przez irkaaa:) (2009-03-27 15:49:42)


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#8 2009-03-27 20:34:38

Beata

Gość

Re: Aktywność fizyczna

z punktem1-wszym będzie problem - nie ma nic lepszego na chandrę jak czekolada - MLECZNA
z punktem2- też nie zaciekawie - nie zasnę głoooodna
punkt3 - ja lubie sól

za to 5 i 6 bez problemu

#9 2009-03-28 08:53:07

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Aktywność fizyczna

z pkt. 2 to bardziej chodzi o to by jesć tak 1-2 godz. przed snem bo wtedy wszystko strawimy i żołądek nie musi nadrabiać za nas w nocy

Ja także lubię dobrze słone rzeczy:)  ale słyszałam,że sól zatrzymuje wode w organiźmie i dlatego powinno sie ograniczyc jej spożywanie.

Ostatnio edytowany przez irkaaa:) (2009-03-28 08:54:30)


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#10 2009-03-28 11:14:26

Zara

Bollyamator

Zarejestrowany: 2009-03-27
Posty: 28
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: SRK

Re: Aktywność fizyczna

Ja ćwiczę codziennie. Mam taki aerobik na vcd oparty na tańcu brzucha. Świetnie działa. Staram się jeść mało, ale tyję po lekach, które muszę brać i to jest problem nie do pokonania.


"No i wychodzi słońce to znaczy, że niebo zaraz zacznie spadać."

Offline

#11 2009-03-28 15:36:48

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Aktywność fizyczna

Zaragłowa do góry
ważne że starasz się ćwiczyć regularnie bo niektórzy nie maja tyle samodyscypliny


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#12 2009-03-28 15:49:37

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aktywność fizyczna

Dokładnie Zara! Grunt to się nie poddawać! A mogę wiedzieć jakie leki bierzesz? Oczywiście, jeśli nie chcesz to nie mów

Pytanie - myślicie że aktywność fizyczna, to również chodzenie na siłownię? Niektórzy zastępują właśnie aktywność fizyczną siłownią, myślicie że to dobre rozwiązanie?



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#13 2009-03-28 16:09:17

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Aktywność fizyczna

Myślę,że chodzenie na siłownię jest dobre
Można przy pomocy instruktora ładnie wyrzeźbic sylwetke i dobrac odpowiednie ćwiczenia
Ważne żeby tylko nie przesadzac i nie brać białka


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#14 2009-03-28 16:41:18

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aktywność fizyczna

No właśnie - instruktor itd, ale czy to nie jest strata pieniędzy? Ok, można sobie pójść czasem - np. gdy jest brzydka pogoda, ale myślę że inne sporty - samemu uprawiane są lepszym rozwiązaniem niż siłownia



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

#15 2009-03-28 17:31:43

Zara

Bollyamator

Zarejestrowany: 2009-03-27
Posty: 28
Aktorka: Madhuri Dixit
Aktor: SRK

Re: Aktywność fizyczna

Sanjula napisał:

Dokładnie Zara! Grunt to się nie poddawać! A mogę wiedzieć jakie leki bierzesz? Oczywiście, jeśli nie chcesz to nie mów

Przeciwdepresyjne i hormonalne. Bez nich nie funkcjonuję normalnie. Chociaż coraz częściej nachodzą mnie myśli, by to rzucić.


"No i wychodzi słońce to znaczy, że niebo zaraz zacznie spadać."

Offline

#16 2009-03-28 17:35:15

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Aktywność fizyczna

Sanjula napisał:

No właśnie - instruktor itd, ale czy to nie jest strata pieniędzy? Ok, można sobie pójść czasem - np. gdy jest brzydka pogoda, ale myślę że inne sporty - samemu uprawiane są lepszym rozwiązaniem niż siłownia

ja myślę że w siłownię warto inwestować
Efekty są zadowalające

inne sporty tak jak najbardziej


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

#17 2009-05-17 15:56:57

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Aktywność fizyczna

Sakina napisał:

A oto przykłady ćwiczeń na każdą okazję:

Rozgrzewka:
• krążenie bioder w prawo i lewo - 15x
• skręty tułowia do lewej i prawej nogi – 15x
• krążenie barków w przód i w tył – 15x
• krążenie głowy w prawo i lewo - 10x
• szybki bieg w miejscu – 2 minuty
• rozciąganie

Ćwiczenia zasadnicze:
• brzuszki – 30x
• rowerek – 30x (leżąc na plecach, ramiona w bok „kręcimy” nogami jak na rowerku)
• nożyce – 30x (leżąc na plecach, ramiona w bok, nogi wyprostowane w kolanach, wykonujemy nożyce w pionie i w poziomie)
• krzesełko - oprzyj mocno plecy o ścianę, nogi ugnij w kolanach pod kątem prostym, spróbuj tak wytrzymać przez 30 sekund -3x
• rozciąganie

Wszystko w tym artykule mi się podoba i jest prawdą. Ale ten zestaw ćwiczeń na każdą okazje to jest bzdura.
Zestaw ćwiczeń tak samo jak dieta powinna być ustanowiona przez człowieka, który się na tym zna czyli przez specjalistę i dostosowana do indywidualnych potrzeb osoby.
Ćwiczeniami fizycznymi np. nożyce, brzuszki o takie ćwiczenia mi chodzi, możemy zrobić sobie krzywdę  źle może to wpłynąć na nasze kości, mięśnie oraz stawy.
Przykład wzięty z życia:
Moja znajoma zanim zaczęła chodzić na siłownie ćwiczyła sobie zestaw ćwiczeń z gazety mniej więcej coś takiego jak ten powyżej, potem wyszło że za bardzo sobie obciążyła kręgosłup, wyszło to mniej więcej po 3 miesiącach ćwiczeń, bo wcześniej tego nie odczuwała. Teraz ma dostosowany własny zestaw ćwiczeń do swoich potrzeb.

Ruch taki jak rower, pływanie jest ok, jeżeli chodzi o takie "zestawy ćwiczeń z gazety" to wtedy zaczynają się schody.

Ostatnio edytowany przez Jawharah (2009-05-23 14:09:25)


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#18 2009-05-21 20:12:41

 Rahul

Bywalec

Skąd: Gorzów wlkp
Zarejestrowany: 2009-03-22
Posty: 440
Aktorka: PREITY ZINTA, RANI MUKHERJEE
Aktor: HRITHIK ROSHAN,SHAH RUKH KHAN
Duet: PREITY ZINTA,HRITHIK ROSHAN

Re: Aktywność fizyczna

jazda na rowerze i wszędzie chodzę na pieszo


http://i35.tinypic.com/xmucee.jpg

Offline

#19 2009-05-24 00:49:26

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Aktywność fizyczna

Ja na ćwiczenia jestem za leniwa Wiele razy próbowałam wejść w jakąś rutynę i chociaż przez miesiąc trzymać się ustalonego grafiku ćwiczeń, ale nie wychodziło, więc połączyłam przyjemne z pożytecznym, po prostu tańczę.
Co najmniej godzinę dziennie, dość, że taniec działa świetnie na psychikę (są nawet stosowane terapie taneczne), to jeszcze ciało wiecznie jest w formie, a jak idzie się na jakąś imprezę, to zostaje się królową parkietu


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#20 2009-05-24 13:35:19

 Jawharah

Wkręca się

Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2008-09-26
Posty: 129
Punkty: +7
Aktorka: Kajol, Priyanka ,Preity
Aktor: nie ma sie na kogo ponapalać:P
Duet: Preity i Saif

Re: Aktywność fizyczna

Iza ja również o tańcu myślę tak jak Ty. Oprócz tańca to biegam codziennie na autobus, więc kolejny ruch


"Kariera jest piękna, ale do niej nie przytulisz się w zimną noc" Marilyn Monroe

Offline

#21 2009-05-27 19:16:07

bollykate

Zaczyna się rozkręcać

Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2009-03-31
Posty: 822
Aktorka: Kajol, Rani Mukherjee
Aktor: Shahrukh Khan

Re: Aktywność fizyczna

A ja uwielbiam rower w zeszłe wakacje do pracy jeździłam na rowerze. Trochę biegałam ale potem zastąpiłam rowerem. No i uwielbiam wodę! Chodzę też na basen ale rzadko. Zawsze sobie obiecuję, że zacznę ćwiczyć ale ciężko mi się zabrać mało czasu a jak już jest to nie chce się bo praca studia i wolę odpocząć. Kiedyś trenowałam karate i byłam tak rozciągnięta i wysportowana ach co to były za czasy szpagat robiłam bez wysiłku a teraz ciężko się poschylać. masakra. Trzeba to zmienić!

Offline

#22 2009-06-11 23:40:34

 Palcia

Bywalec

12756685
Skąd: BD/Zkp
Zarejestrowany: 2008-10-19
Posty: 546
Opis: "Jaane Kyun Dil Jaanta Hai.."
Aktorka: Rani, Amrita, Priyanka
Aktor: Shah Rukh Khan, Shahid Kapor
Duet: Abhi i Jasiek xP
WWW

Re: Aktywność fizyczna

Ja także uwielbiam jeździć na rowerze. Z koleżankami robimy czasem dłuugie i dalekie wycieczki Jestem tak jakby ''uzależniona'' od tańca więc tańcze (ale niestety tylko w domu ) przy każdej okazji Czasem biegam (ale najczęściej nie jest to jakoś zaplanowane ). Uwielbiam się rozciągać ale niestety bardzo mało robie w tym kierunku. Znam pozatym dość mało ćiczeń rozciągających. Możecie mi jakieś oradzić?

Ostatnio edytowany przez Palka0707 (2009-06-11 23:42:03)

Offline

#23 2010-02-27 14:36:49

 mira

Robi postęp

Skąd: śląsk
Zarejestrowany: 2009-07-03
Posty: 359
Aktorka: Kajol, Deepika, Priyanka
Aktor: SRK, Hrithik, Shahid
Duet: SRK/Kajol

Re: Aktywność fizyczna

Od dawna nie miałam tak dobrej kondycji jak teraz. Chodzę na treningi 3 - 4 razy w tygodniu, od 1,5 do 2 godzin. Jestem potem taka wymęczona. Ale uwielbiam ten stan. Już się od tego uzależniłam.

Offline

#24 2014-10-20 22:48:01

 Chunni

Zaczyna się rozkręcać

Zarejestrowany: 2013-08-08
Posty: 844
Punkty: +18
Aktorka: Rani, Konkona, Trisha
Aktor: John, Aamir, Prabhas, Mahesh

Re: Aktywność fizyczna

Tak znalazłam przypadkiem ten temat... 2 lata nie robiłam żadnego sportu (może poza rowerem, ale to nie był prawdziwy sport - używam rowera jako pojazdu - po prostu jak gdzieś muszę dojechać ) Zaczęłam 2 mies. temu. Poprawiła mi się kondycja (np. jadąc pod górkę rowerem nie oddycham tak ciężko, potrafię przebiec większy kawałek bez zmęczenia), samopoczucie, nie miałam od 2 miesięcy bólów stawów (zdarzały się) czy kręgosłupa.

Chodzę na Zumbę, BodyJam (coś jak hip hop można by powiedzieć ) i na siłownię. ćwiczę od 2-2,5 (w ekstremalnych wypadkach 3,5, ale wtedy nie daję z siebie wszystkiego) do 4 razy w tygodniu (najczęściej 3). Najczęściej łączę siłownię z tańcem, tzn przed kursem idę się "rozgrzać" na siłowni. Na początku narzekałam na zakwasy, ale teraz się przyzwyczaiłam i nawet je lubię.

Przy mojej niskiej wadze chodzę tylko dla przyjemności i dla tego aby "wyrzeźbić ciało" (licze na to, że trochę przytyje gdy nabiore masy mięśniowej). I naprawdę sprawia mi to przyjemność.

Offline

#25 2018-03-16 19:27:58

puszczyk77

Bollyamator

Zarejestrowany: 2018-03-12
Posty: 5

Re: Aktywność fizyczna

Dokładnie, zgadzam się z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć...


los nie rzuca ci kłód pod nogi - aż tak się tobą nie przejmuje.

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora