Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-11-17 16:07:19

Madzix_Deva

Zaczyna się rozkręcać

2134092
Skąd: Katowice :D
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 789
Punkty: - 1

Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Aborcja



http://www.infotuba.pl/upload/article/1920.jpg



Aborcja (abortus provocatus od łac. abortio – poronienie) – termin potoczny oznaczający dokonanie celowego, przedwczesnego, sztucznego zakończenia ciąży i usunięcie zarodka lub płodu. Synonimy aborcji to m.in. sztuczne poronienie lub przerwanie ciąży.
Aborcja polega na usunięciu przy pomocy metod farmakologicznych lub mechanicznych zarodka lub płodu z macicy, co skutkuje jego śmiercią.
Samoistne, przedwczesne zakończenie ciąży nazywane jest poronieniem (jeśli ma miejsce do 22 tygodnia ciąży) lub porodem przedwczesnym (jeśli ma miejsce po 22 tygodniu ciąży). W przypadku poronienia samoistnego niezupełnego dokonuje się usunięcia obumarłego płodu lub resztek, aby uniknąć powikłań zdrowotnych zagrażających życiu kobiety.
Z definicją aborcji połączone jest pojęcie zdolności płodu do przeżycia w środowisku pozamacicznym w przypadku przedwczesnego zakończenia ciąży, aktualnie ta granica dzięki postępowi w medycynie sięga około 22 tygodnia życia płodowego

Przyczyny dokonywania aborcji

Wśród przyczyn, dla których kobiety decydują się na dokonanie aborcji można wyróżnić:

medyczne – zagrożenie zdrowia matki (tylko w wyjątkowo ciężkich przypadkach)
eugeniczne – stwierdzenie ciężkich wad wrodzonych podczas badań prenatalnych
poczęcie w wyniku zgwałcenia lub stosunku kazirodczego
psychiczne – odrzucenie ciąży przez kobietę na skutek braku instynktu macierzyńskiego z powodu urazów psychicznych; inne powody: kobieta czuje się za młoda lub za stara, studiuje, nie ma w danej chwili ochoty na zostanie matką, uważa swoją rodzinę za kompletną
socjalno-ekonomiczne – trudna sytuacja materialna i finansowa, kobieta prowadząca samotnie gospodarstwo domowe
problemy rodzinne, małżeńskie lub w relacji między partnerami.

Przyczyny psychiczne i socjalno-ekonomiczne należą do najczęstszych – w Belgii stanowiły 66% w 2003 roku, jako następne w kolejności były wymieniane problemy związane z rodziną i sferą relacji między partnerami, które stanowiły nieco ponad 24%. Powody medyczne związane z zagrożeniem zdrowia matki lub dziecka stanowiły mniej niż 5%, zaś aborcji ze względu na poczęcie w wyniku gwałtu lub stosunku kazirodczego dokonano w 0,26% przypadków.

Metody aborcji

*aborcja farmakologiczna, tzw. "regulacja miesiączki", pigułka RU-486, Mifegine, Mifeprex, Methotrexate,

*rozszerzenie szyjki macicy i aspiracja (odessanie pod ciśnieniem – możliwa w 7-12 tygodniu ciąży) lub wyłyżeczkowanie płodu (generalnie między 10, a 22 tygodniem ciąży),

*aborcja w drugim trymestrze (12-22 tydzień ciąży) polegająca na wywołaniu akcji skurczowej tzw. wczesne cięcie cesarskie.

W zależności od etapu ciąży stosowane są różne metody. Na najwcześniejszym etapie (do dziewiątego tygodnia) zwykle podaje się kobiecie serię środków chemicznych wywołujących poronienie. Chemiczna aborcja (aborcja farmakologiczna) jest używana w 10% wszystkich aborcji przeprowadzanych w Stanach Zjednoczonych i w Europie. Używany jest preparat dwuskładnikowy. Dawka pierwsza zawiera substancję niszczącą lub deformującą zarodek, dawka druga powoduje skurcze macicy i wydalenie zarodka i wyściółki macicy. Dawka pierwsza zawiera metotreksat – chemioterapeutyk, antymetabolit kwasu foliowego lub mifeproston – inhibitor progesteronu, druga dawka zawiera prostaglandyny w postaci mizoprostolu (stosowany również w Polsce w terapii choroby wrzodowej żołądka) lub gemeprostu. Mizoprostol jest używany w USA a gemeprost jest używany w UK i w Szwecji. Preparaty te są skuteczne w pierwszym trymestrze ciąży. Gdy użyte w pierwszych 49 dniach ciąży, 92% kobiet przechodzi poronienie bez konieczności interwencji chirurgicznej. Mizoprostol lub metotreksat mogą być użyte pojedynczo, ale mają niższą skuteczność i na poronienie trzeba czekać do 2 tygodni. W wypadku użycia metotreksatu dochodzi do poważnej deformacji płodu.
Na dalszych etapach stosuje się rozmaite połączenia metody podciśnieniowego opróżniania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/płodu i usunięciem jego resztek.W ostatnim trymestrze używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji.
Do późnych aborcji stosowane jest również wstrzykiwanie zasadowego roztworu soli do worka owodniowego powodujące uśmiercenie płodu. W wyniku aborcji metodą wstrzyknięcia roztworu soli stosunkowo często dochodzi do urodzenia żywego, zdolnego do przeżycia płodu – w Wielkiej Brytanii zdarza się około pięćdziesięciu takich przypadków rocznie, przy czym ze względu na późny wiek dopuszczalnego uśmiercenia (24 tydzień) wiele dzieci jest zdolnych do samodzielnego życia, lecz w praktyce są pozostawiane bez opieki i umierają.

Wszystkie powyższe metody aborcji wykonuje się bez znieczulenia płodu, który ze względu na niekompletny rozwój układu nerwowego odczuwa ból dopiero w III trymestrze ciąży.

wikipedia.pl/ aborcja


Eutanazja



http://ekai.pl/resize/351x234/zdjecia/0eutanazja600.jpg



Eutanazja (lub euthanazja,  - "dobra śmierć") – zadanie śmierci osobie nieuleczalnie chorej umotywowane skróceniem jej cierpień. Eutanazja jest pojęciem przede wszystkim z dziedziny etyki (zwłaszcza bioetyki) i prawa.

Eutanazja jest dzielona na bierną określaną jako ortotanazja i czynną jako zabójstwo z litości. Eutanazją również mylnie bywała nazywana eksterminacja osób niepełnosprawnych przez nazistów podczas II wojny światowej.
Dopuszczalność eutanazji jest trudnym zagadnieniem etycznym. Ma ona zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Konflikt racji bierze się z różnych systemów wartości, jakimi kierują się obie strony sporu. Przeciwnicy eutanazji uważają życie za święty dar od Boga (głównie przeciwnicy eutanazji czynnej) albo uznają je za najwyższą wartość. Zwolennicy natomiast twierdzą, iż ważniejsze są uszanowanie woli chorego, uchronienie go od cierpień oraz jego prawo do zachowania godności w rozumieniu, jakie on przyjmuje.

wikipedia.pl/ eutanazja

edycja: by irkaaa:)

wyobraźcie sobie że np. matka szaruka nie chciałaby go i by go zaaborcjowała... a dziecko od 72 dni już zaczyna czuć. co byście wy powiedzieli gdyby ktoś zaczął na was wylewać kwas solny czy wyrywać wam ręce?
Co sądzicie o tym temacie? ja jestem jak najbardziej PRZECIW! Ale możecie też wyraźić swoje zdanie.

Offline

 

#2 2007-11-17 17:06:47

GAURI

Zaczyna się rozkręcać

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2007-05-31
Posty: 950
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

To jest okropne. Jak można coś takiego zrobić?? Ale też jest wyjątek. Jeśli dziecko będzie ciężko chore,  po gwałcie.... raczej bym się zgodziła.


Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, ale w Białymstoku na ul. Lipowej na przeciwko kina Ton (na głównej ulicy!) została umieszczona wystawa "Wybierz Życie", gdzie autor pokazał zdjecia z Aborcji i broni chemicznej i innych "klęsk XXI wieku" . Zdjęcia były wprost obrzydliwe.


http://bi.gazeta.pl/im/7/2777/z2777977G.jpg

Według mnie taka wystawa była potrzebna, aby pobudzić "ludzi małych i ciemnych". Niestety autora uznano "za winnego umieszczenia w miejscu publicznym nieprzyzwoitych treści"
http://falassion.blox.pl/2006/08/O-abor … ierci.html

Offline

 

#3 2007-11-17 17:22:55

Madzix_Deva

Zaczyna się rozkręcać

2134092
Skąd: Katowice :D
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 789
Punkty: - 1

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

No to zgadzam sie z tobą GAURI. Rozumiem jeżeli Aborcja jest po gwałcie czy dziecko ma być NAPRAWDĘ ciężko chore czy może być zagrożenie życia matki. no to jeszcze się mogę zgodzić. słyszałam o tej wystawie w telewizji.
Ps. Gauri widziałaś tą wystawę?

Offline

 

#4 2007-11-17 21:56:38

 najila

Bollymaniak

Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 1947

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Nieraz naprawdę musi być aborcja
Nie popieram bo trzeba być odpowiedzialnym, za swoje czynny...

Ale po gwałcie czy jeżeli zagraża to życiu matki (bo wtedy to moją oboje umrzeć, matka, lub dziecko - wybór trzeba podjąć), albo jeśli dziecko nie przeżyje cierpi (np. płód jest uszkodzony i wsysa to maleństwo, albo kiedy może być niepełnosprawny)...

Aborcja jest straszna ale w niektórych sytłacjach trzeba podjąć decyzje, bardzo trudną:

Ja i moje życie, dziecko tego malucha nienarodzonego, czy nasze życie...
Trzeba pamiętać że jeśli zagrożenie jest dla matki to dziecko też nie ma łatwo bez matki, rodzina moze je obwiniać że matka się poświęciła Też może mieć problemy emocjonalne i psychiczne...

Kiedy jest zagrożenie, matka ma AIDS czy HIF czy jakąś zakaźną chorobe śmiertelną lub przy gwałcie to uważam że decyzja należy do matki - bo to ona odpowiada i musi myśleć "co by było gdyby...", ale w przypadku wpadki czy bo ja nie chce, za młoda itp to stanowczo NIE...

Offline

 

#5 2007-11-18 02:03:13

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

hmm bardzo trudny temat -aborcja, jeszcze trudniejszy eutanazja. Jeśli chodzi o moje zdanie to konstytucja dokładnie mówi kiedy kobieta może dokonać aborcji. Ja nie jestem jakąś zawziętą konserwatystką, ale uważam że nie powinno się jej stosować, chyba że 1.kobieta była ofiarą gwałtu 2.ciąża i poród narażają życie kobiety 3.dziecko jest chore ---> to gwarantuje jej konstytucja ale uważam że to sprawa indywidualna i tyle ile przypadków jest ciąż tyle może być opinii. Ja osobiście nigdy bym się nie poddała takiemu "zabiegowi" zawsze istnieją tabletki tzw 72H!! jak się boisz żeby nie zajść w ciąże i antykoncepcja na wysokim poziomie!!!!!!!!
Jeśli chodzi o eutanazję to mogłabym też długo pisać i podawać przykłady.... no ale szczerze mówiąc jestem zwolenniczką eutanazji ale o podejściu racjonalnym. Wiem że to może strasznie brzmi i jest sprzeczne z religią, bo dla katolików to po prostu zabicie starszego człowieka. No cóż ale ja mam trochę inne podejście do tego tematu. Bo jeśli człowiek, który cierpi przypuśćmy 2 lata z ciężką i przewleką chorobą i jest skazany na wegetacje na szpitalnym łóżku- bo życiem nie można tego nazwać i chce ukrócić sobie cierpienia, to powinno mu się na to pozwolić. W kocu mamy wolną wole i możemy o sobie samym decydować. Takich przykładów mogłabym mnożyć i mnożyć. Nie zgodziłabym się jednak na eutanazję, jeśli miała by ona polegać na tym że osobą w podeszłym wieku i sprawiającym problemy w rożnych ośrodkach z powodu ich chorób, podstawiać papierek lub co gorsza zwracać się z prośbą o podpisanie zgody na eutanazję przez jakiegoś członka rodziny! to jest po prostu nie fair.
Tak jak mówiłam bardzo ciekawy temat z chęcią podyskutuję z Wami o tym, ale tak jak mówię jest on przy tym strasznie trudny i wieloaspektowy i nie można go rozpatrywać tylko na jednej płaszczyźnie.

Offline

 

#6 2007-11-18 03:56:18

Hrithik

Robi postęp

Skąd: Bratysława (Słowacja)
Zarejestrowany: 2007-11-18
Posty: 391

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Jako facet i sam temat związany z aborcją zostawił bym płci żeńskiej, znów nie można tak obojętnie przejść obok udając że nic się nie dzieje. Nie wiem dlaczego podchodzę do tego w ten sposób, ale wydaje mi się że to kobiety wiedzą lepiej co dla nich najlepsze, są silniejsze psychicznie od facetów, ale facet musi być mocną podporą dla niej nie tylko w takich sytuacjach. Więzi macierzyńskie podczas ciąży czy po porodzie dziecka u matki, to zagadka dla faceta odbierana przez niego na swój sposób, za to więzi ojca do dziecka w jeszcze zupełnie inny sposób. Też uważam że facet namawiając na aborcje kobietę, z którą ma owe dziecko, mimo że płód jest zdrowy i nie zagraża życiu matki, czyni z niego głównego winowajce i kata nienarodzonego. Inaczej jest jak to opisuje ewelina2111 i Dzastina_20, w przypadku gwałtu podejmowanie decyzji za ten czyn powinna mieć tylko i wyłącznie kobieta. Żaden kościół, polityk czy prawo nie powinno ingerować w te decyzje. Chory lub upośledzony płód, to znów para wspólnie decyduje za ten czyn, w przyszłości mogą ponieść moralne lub psychiczne urazy z tym związane. Dziecko lub matka ? w tym przypadku najważniejsza rola za decyzje jest w rękach lekarzy mających pod opieką matkę nienarodzonego dziecka. 
Inaczej można mówić i pisać gdy człowiek nie stoi przed takim wyborem, albo nie miał takich przejść, same przekonania i inne takie są ważnym poglądem innych osób na te sprawy. Nie chciał bym sam, ani nikomu nie życzę podejmowania takich decyzji, ale kto wie czy jakaś sugestia lub słowo może troszeczkę pomóc w tym wszystkim zagubionej kobiecie.
Co do eutanazji to każdy człowiek powinien decydować o sobie. Wystarczy sobie wyobrazić chociażby samo wtrącanie się innych w nasze sprawy prywatne jak mamy żyć, co już jest drażliwe, a teraz sytuacje jak inni każą żyć lub odchodzić wtedy gdy pozwoli im na to ich sumienie, albo opinia społeczna. Ludzie chorzy na nieuleczalne choroby mogą przechodzić depresje z tym związaną, wypada z nimi rozmawiać i przekonywać do walki, ale nie decydować za nich w ostateczności. 
Dam taki przykład z własnego życia. Wiem że może to być nie na miejscu, bo porównywać psiaka z człowiekiem, ale to co wtedy czułem było bardzo silne i bezsilne, gdy musiałem decydować o życiu mojego przyjaciela. Gdy z dnia na dzień chudł, słabł i widziałem jak się męczy, miałem nie raz łzy w oczach, nie bawiłem się w Boga, był ze mną do końca aż odszedł z głową opartą na moich kolanach, w swoim domu, w spokoju ale wiem ze w cierpieniach. Było to samolubne z mojej strony, wiem że pozwoliłem mu żyć na lekach bez bólowych, ale nie potrafiłem ot tak powiedzieć Wetowi aby go uśpił w ponurych  zakamarach lecznicy. Całe życie każdy jest wystawiany na próby, dziś mając nowego pasa nie wiem czy bym chciał oglądać jego męki, gdyby miała podobna sytuacja zaistnieć. Bryy....lepiej odpukać.


http://img215.imageshack.us/img215/5299/nightrl6.jpg

Offline

 

#7 2007-11-18 12:00:08

Awatif

Gość

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Co do aborcji jestem za :
- kiedy kobieta została zgwałcona
- kiedy ciąża zagraża zdrowiu matki
- kiedy matka jest alkoholiczką, narkomanką, prostytutką, lub kiedy jest bezdomna a nikt nie potrafi jej pomóc i sama nie ma na kogo liczyć  - ale jestem za aborcją do 2 miesiąca potem już nie.

Co do eutanazji jestem za w bardzo szczególnych przypadkach, kiedy chora osoba jest kompletnie jak roślinka nie potrafi się ruszyć i nie ma na kogo liczyć.
Jeżeli chodzi o wykonywanie zabiegów na osobach starszych, np. "dziadek nam przeszkadza, a my chcemy mieć jego mieszkanie" - jestem absolutnie przeciw. To co przytoczyłam zdarza się w Holandii i ludzie mówią takie rzeczy lekarzowi.

 

#8 2007-11-19 15:21:02

Madzix_Deva

Zaczyna się rozkręcać

2134092
Skąd: Katowice :D
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 789
Punkty: - 1

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

No to ja też tak uważam jak Awatif szczególnie jak jest zagrożenie życia i kiedy matka nie będzie mogła się dzieckiem zajmować. ale zawsze może je oddać do adopcji. a co do eutanazji też się zgadzam że tylko w BARDZO wyjątkowych sytacjach.

Offline

 

#9 2007-11-19 17:23:27

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22932

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Aborcja w Polsce jest przestępstwem, zgodnie z ustawą o planowaniu rodziny,  ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy:

1)   ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,
2)   badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu,
3)   zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego,
4)   kobieta ciężarna znajduje się w ciężkich warunkach życiowych lub trudnej sytuacji osobistej.

Tak oto mówi o tym Kodeks Karny:
Art. 152. § 1. Kto za zgodą kobiety przerywa jej ciążę z naruszeniem przepisów ustawy,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto udziela kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży z naruszeniem przepisów ustawy lub ją do tego nakłania.
§ 3. Kto dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2, gdy dziecko poczęte osiągnęło zdolność do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

======================================================================


Jesli chodzi o gwałt, tu w sumie mam mieszane uczucia. Bo mimo wszystko to dziecko jest zdrowe, ładnie sie rozwija i ma szanse na życie. Tutaj kobieta ma wybór, może przeciez po urodzeniu dziecko oddać do adopcji, porzucić w szpitalu itp. Wtedy dziecko ma pewną szansę. Tutaj decyzja nalezy do dziewczyny.

Jeśli chodzi o ciężkie warunki życiowe - moim zdaniem kobieta mimo wszystko powinna takie dziecko urodzić i oddać do adopcji. Lub - bo są takie przypadki - oddać dziecko do jakiejs placówki i go odwiedzać.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

 

#10 2007-11-19 18:28:32

Lotri

Dobry dyskutant

1986107
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-04-26
Posty: 1740
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ja chyba jestem za, lecz w stopniu takim, o jakim już pisaliście: gwałt, choroby itp.
Jednak jeśli jest to zachcianka matki, to zdecydowanie nie. Dorosły człowiek powinien odpowiadać za swoje czyny. Jeśli jest to dziecko z "wpadki" to rodzice nie mogą się go tak poprostu pozbyć.
Lecz z drugiej strony: jaką przyszłość czeka to dziecko? Być może rodzice nie będą go chcieli, zostawią w szpitalu albo nie będą się nim zajmować. czarno wróżę, ale takie są realia (np. w Łodzi znaleziono kiedyś zwłoki małych dzieci w beczkach. Czy nie byłoby lepiej pozwolić na aborcję? Lecz kto mógł wiedzieć, że taki los spotka te dzieci? Nie jesteśmy w stanie przewidzieć przyszłości...)
Dlatego wydaje mi się, że aborcja, chociaż to temat szokujący i można rzec: modny, nie jest najważniejsza.
]Jeśli państwo i rodzice są w stanie zapewnić godną przyszłość, czy w domu rodzinnym czy w domu dziecka, to głośnie NIE dla aborcji! Gdyby ktoś pilnował matki, która zabiła i zamknęła w beczkach ciała dzieci... Czy doszłoby do tego? To mnie najbardziej szokuje.

Chciałabym tu poruszyć jeszcze jeden temat: ratowania chcianych dzieci, które są chore. Medycyna jest w stanie doprowadzić do narodzin dziecka, które zmarłoby same przed lub podczas porodu. Lecz jego przyszłość? Sparaliżowane od początku do końca życia? kto chciałby tak żyć? Czy nie lepiej pozwolić mu umrzeć, zamiast ratować na siłę?

Być może moja wypowiedź jest nieco nieskładna i może Wam się wydawać okrutną, lecz nikt nie może przewidzieć przyszłości, nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić przyszłości tych dzieci i dlatego każdy przypadek aborcji powinien być rozpatrywany indywidualnie: poprzez rozpoznanie rodziców, ich sytuacji itp.

Cóż... mój wywód chyba do niczego nie doprowadził, mógł kilkoro z Was zszokować. mam nadzieję, że nie zrozumieliście mnie źle...

Offline

 

#11 2007-11-20 00:06:58

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja Cie chyba rozumiem no cóż ale uważam że jeśli matka decyduje się na podtrzymanie przy życiu chore dziecko i chce je pomimo wszsytko wydać na świat powinno sie jej na to jak najbardziej pozwolić. Nie jedna kobieta nie może mieć dzieci lub ma straszne problemy z poczęciem. Myśle że medycyna jeśłi potrafi podtrzymać przy życiu płód potrafi też się o niego zatroszczyć jak już wyjdzie z łona matki. Kto wie może dziecko samodzielnie się rozwijając nabierze sił i będzie funkcjonowało normalnie. Nie da się tego przewidzieć. Trzeba w takim przypadku oddać się w rece lekarzy i nowoczesnej medycyny.
No cóż słyszałam o tej historii z dziećmi, przynzam zaszokowała mnie i straszne uczucia we mnie zrodziła. Nie powinno się tak dziać. matka godząc sie na urodzenie nie powinna zabijać swojego dziecka!! no cóż ale nie wiadomo co taka "baba" może sobie myśleć. Może jest w szoku poporodowym... nie wiem. Ale wydaje mi się że nawet jeśli nie chce tego dziecka, jest w szoku czy jeszcze co innego a jednak nosi je w swoim łonie przez te 9 miesiecy to może oddać je do domów zastępczych lub innych placówek. Taki maluch bardzo szybko znajdzie ludzi którzy go pokochają i stworzą mu prawdziwe rodzinne ognisko, którego rodzona matka dać nie może lub nie chce. NIE WOLNO POZBAWIAĆ SZANSY ŻYCIA NIEWINNEJ ISTOCIE JAKĄ JEST DZIECKO no i na koniec jeszcze jeden wywód - państwo ma psi obowiązek troszczyć się o swoich obywateli i mieć szczegółną troske dla dzieci, gdyż one o sobie stanowić nie mogą. Państwo powinno stwarzać warunki na wychowanie, chociażby socjalne warunki no ale jednak.

Offline

 

#12 2007-11-25 11:42:05

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Dobry Boże, czuję się jak u siebie w szkole na lekcji religii. Ostatnio omawiamy dział pt. "Sprawy życia i śmierci". Naszymi tematami były:
1. Świętość życia;
2. Aborcja
3. Aborcja - Chrześcijański punkt widzenia;
4. Aborcja - Muzułmański punkt widzenia;
5. Eutanazja;
6. Eutanazja - Chrześcijański punkt widzenia;
7. Eutanazja - Muzułmański punkt widzenia;
8. Życie po śmierci;
9. Życie po śmierci - Chrześcijaństwo;
10. Życie po śmierci - Islam;
Już mam te wszystkie nauki tak wyryte w głowie (egzamin mi się szykuje), że przez sen to wszystko wymienię!!

Offline

 

#13 2007-11-25 12:02:15

Dzasta-ji

Dobry dyskutant

2966128
Call me!
Skąd: Jaworzno - Śląsk :)
Zarejestrowany: 2007-09-24
Posty: 1256
Punkty: +4
Opis: WAKACJE do obrony :D
Aktorka: Rani, Kajol i jeszcze pare :)
Aktor: Kumary i Khany :D
Duet: Akshay Kumar*Katrina Kaif

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

nooo ale nam nie chodzi o szkolny punkt widzenia a o Twoje prywatne zdanie, co TY o tym sądzisz a nie to co Ci katecheta/ ksiądz czy nauczyciel mówi. Także nie masz powodu czuć się jak na zajęciach szkolnych

Offline

 

#14 2007-11-25 12:14:20

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Poprawka: jeśli mam na religii muzułmański punkt widzenia to:
a) na pewno nie uczy mnie katecheta, że o księdzu nie wspomnę (mohery by się obraziły);
b) na pewno nie uczę się w Polsce (patrz nawias wyżej);

A tak w ogóle, to mówię tylko, że mi się przypomniał temat, który będzie mnie prześladował aż do egzaminów (czyli aż do 12 i 13 grudnia).

A moje zdanie? Hmm... Powiem tak: ogólnie jestem na nie, jeśli chodzi o aborcję, ale w takich przypadkach jak:
-gwałt;
-zagrożenie życia matki;
-zagrożenie, że dziecko urodzi się ciężko upośledzone/niepełnosprawne;
-zagrożenie zdrowia psychicznego i/lub fizycznego matki;
Wtedy jestem na tak.
A w sprawie eutanazji, powiem tak: osobiście gdyby się stało, że np. w wyniku wypadku nie będę zdolna prowadzić życie, jakie wiodę teraz, to wolałabym, aby nie utrzymywano mojego ciała przy życiu.
Takie jest moje zdanie.

Offline

 

#15 2007-11-25 20:35:13

sanju92

Nabijacz

3093558
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 687
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

o rany...temat straszliwie trudny...gdybym nie wiedziała, że na tym forum mogę swobodnie wypowiedzieć swoje zdanie to bym nie pisała, ale skoro wiem, że nikt nie zacznie mówić, że nic nie wiem o życiu to napiszę moje wnioski , które wyciągnęłam na temat aborcji przez te kilkanaście lat mojego życia...
ja osobiście nawet gdybym poczęła dziecko na skutek gwałtu, gdyby było ono chore, albo mojemu życiu zagrażałoby niebezpieczeństwo dłuuuuugo bym myślała nad podjęciem decyzji. Bo jednak to kiedyś tam będzie mały człowiek...ale jeśli patrzę tak ogólnie to raczej nie mam nic przeciwko. Są sytuacje, w których trzeba wybrać mniejsze zło i czasem okazuje się nim być aborcja. Jeśli chodzi o coś takiego, że panienka wpadła w wieku np. 15 lat to uważam, ze powinna urodzić. Skoro była na tyle odważna, żeby zajść w ciążę to teraz niech urodzi. Jeśli faktycznie taka dziewczyna nie ma możliwości utrzymania dziecka[a w większości przypadków nie ma] to myślę, ze przez 9miesięcy powinna znosić różne niemiłe uwagi, pocierpieć podczas porodu i oddać dziecko do adopcji. dla mnie to najlepsze rozwiązanie.
U mnie w szkole na religii w 3klasie mamy tematy w związku właśnie m.in. z aborcją. Ksiądz oczywiście powiedział, ze to złe itp., i że jesli dziecko pocznie się z gwałtu to i tak kobieta powinna urodzić. Dla mnie to troszkę...hm...głupie. Bo dziecka na pewno "nie zostawi sobie", bo jednak będzie przypominało coś niemiłego. Niby można oddać. Ale szczerze? Nie chciałabym się dowiedzieć, że w taki sposób "powstałam".
Tyle na temat aborcji
Eutanazji właściwie nie popieram. I nawet nie chodzi o wiarę. Chociaż o nią chyba najbardziej. Ja na miejscu lekarza nie potrafiłabym zrobić czegoś takiego.

Rozpisałam się i mam nadzieję, że nikogo nie oślepię tyloma literkami:)

Offline

 

#16 2007-11-26 19:53:37

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja po tych zdjęciach nie jestem za aborcją w żadnym wypadku... po prostu wyobraziłam sobie co z tym dzieckiem dzieje się w czasie "pozbywania się" go....

Offline

 

#17 2007-12-03 13:52:49

Awatif

Gość

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Coś z punktu prawa:

Osoba fizyczna jest każdy człowiek od urodzenia aż do śmierci. Każdy człowiek jako osoba fizyczna posiada zdolność prawną to jest zdolność do posiadania określonych praw i obowiązków w zakresie prawa cywilnego. Zdolność tę nabywa z chwilą poczęscia a traci z chwilą śmierci.

Dziecko poczęte nie ma nabywa zdolność prawną lecz nie nabywa zdolność do czynności prawnych, która polega na możliwości wywołania określonych skutków prawnych poprzez własne oświadczenie woli.

 

#18 2007-12-08 19:15:53

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Takie traktowanie dzieci >najczęściej jeszcze nie narodzonych< powinno być karane... w końcu to odebranie człowiekowi życia. Nie jestem w stanie wyobraxić sobie co musi czuć takie dziecko... poza tym matki, które jednak decyduja sie na aborcje powinni zwrócić sie do kogos o pomoc. Można przeciez urodzić dziecko i oddać je komuś kto np nie może mieć swoich nie rozumiem tez matek przyszłych matek ktore tolerują ich decyzje, przecież wszyscy mają prawo do błędu.
To moje skromne zdanie na ten temt



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#19 2007-12-08 21:21:29

sanju92

Nabijacz

3093558
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 687
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ostatnio na religii oglądaliśmy film na temat aborcji. Muszę przyznać, ze film mną wstrząsnął. Było np. pokazane czym przeprowadzany jest zabieg, jak wygląda dziecko w 6 tygodniu. Gdy kobieta jest w ciąży to lekarz jeździ jej takim czymś po brzuchu i na ekraniku widać dziecko no nie? No to na filmie było pokazane takie samo coś, tylko podczas zabiegu. To naprawdę było przerażające>pomimo tego, że ja dziecko tam tylko czasami widziałam...<

Offline

 

#20 2007-12-10 11:24:46

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

sanju92 napisał:

Ostatnio na religii oglądaliśmy film na temat aborcji. Muszę przyznać, ze film mną wstrząsnął. Było np. pokazane czym przeprowadzany jest zabieg, jak wygląda dziecko w 6 tygodniu. Gdy kobieta jest w ciąży to lekarz jeździ jej takim czymś po brzuchu i na ekraniku widać dziecko no nie? No to na filmie było pokazane takie samo coś, tylko podczas zabiegu. To naprawdę było przerażające>pomimo tego, że ja dziecko tam tylko czasami widziałam...<

Takie cos powinno byc puszczane w szkole ja tak myśle... bo po tym jak sie takie coś obejrzy to przynajmniej się niczego głupiego potem nie zrobi... chociaż bywają takie osoby które sobie nic z tego nie robią   Na serio im współczuje rozumu...



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#21 2007-12-11 12:36:49

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Przeczytajcie:

to jest jakaś piosenka:

Kołysanka Dla Nienarodzonego

Ty byłaś piękną dziewczyną,
a on był pięknym chłopakiem,
ja niepotrzebną kruszyną,
rzuconym w złe gniazdko ptakiem,
ty miałaś włosy z obrączek
i wciąż go trzymałas za rękę,
moich nie chciałaś już rączek
nie trzeba było ci wiecej!
Ref.Dziś miałabym 16 lat
tyle co ty wtedy mamo,
jakże cieszyłby mnie świat,
gdy przeżyłabym to samo!
Mamo nie chciałam umierac
dlaczego mnie nie kochałaś,
nie miałas prawa zabierac mi życia
chociaż mi je dałaś
2.Dzieci boją się zastrzyków,
cyganów i kominiarzy
ja boje sie śmietników
tam leżą szczątki mej twarzy
dzieci tulą sie do lalek,
ja do ziemi tulę się z lękiem,
ktoś wrzucil do umywalki
me ciałko giętkie i miękkie.



albo te wiersze: z http://nienarodzone-aniolki.blog.onet.p … index.html


ja po prostu mam łzy w oczach jak to czytam...

Offline

 

#22 2007-12-11 20:52:32

sanju92

Nabijacz

3093558
Zarejestrowany: 2007-05-12
Posty: 687
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

oj ja też fatamorgana...to jest przerażające...
Sanjula-tak...myslę, ze to dobrze, ze takie coś nam pokazali, ale i tak każdy zrobi co będzie chciał...

Offline

 

#23 2007-12-12 12:14:52

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

no właśnie a niektórzy nic sobie z tego nie robią



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#24 2007-12-12 12:30:25

Fantasmagoria

Dobry dyskutant

Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-06-14
Posty: 1109
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

matkom co zabijają własne dzieci nawet nie ma co ufać... przecież jeśli zabiły SWOJE DZIECKO to przepraszam bardzo ale skąd wiadomo, czy nie są w stanie zabić z rodziny czy obcego człowieka?

Offline

 

#25 2007-12-14 20:01:38

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

no w symie to z tej strony na to nie patzryłam, ale to prawda
na prawdę nie rozumiem takich ludzi 



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#26 2008-05-14 17:43:59

Tanvi

Wkręca się

641424
Call me!
Skąd: 3-miasto
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 120

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Fakt, każdy ma prawo do życia. Każdy. Nawet dzieci, które nawet jeszcze nie widziały świata. To okrutne, że takim dzieciom zabiera się życie, tylko dlatego, że jego matka boi się konsekwencji.

Ale ja się osobiście nad tym nie zastanawiam. I nie rusza mnie to. Trochę egoistyczne podejście mam do takich spraw. Trudno.


http://images34.fotosik.pl/308/6150727859b4ec4f.jpg "Złapanie Dona nie jest trudne... jest niemożliwe." <3
REGULAMIN - punkt 8b

Offline

 

#27 2008-05-14 18:01:28

Mad

Gość

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ja sie tu krótko wypowiem. Pewnie i tak sie domyślacie mojego zdania na ten temat. Jest za aborcją i za eutanazją. Tyle.

 

#28 2008-05-14 18:09:52

 beti*

Dobry dyskutant

Skąd: woj.opolskie
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 1201
Aktor: SRK

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Za aborcją nie jestem ,ale za  eutanazją tak.

Offline

 

#29 2008-05-14 21:06:43

sitka

Zakręcony

Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2008-01-12
Posty: 1161
Aktorka: Rani
Aktor: John Abraham
Duet: Rani Abhi

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja jestem za...
jesli matka mysli i chcialaby zabic swoje dziecko a nie moze to jaka ona bedzie matka...

ja bym nie usunela nie ma takiej opcji, ale kobieta ktora chce - w sumie niby jest nielegalne ale co z tego jak kos chce usunac to i tak usunie jest pełno sposobow zeby nieby naturanie poronic chociazby a za kaske to wiekszosc lekarzy "pomoze"

pozdrawiam

a te zdjecia straszne...


http://i165.photobucket.com/albums/u60/Agna83/sygnatury/jasiek01f02.png

Offline

 

#30 2008-05-14 21:32:57

Luuana

Robi postęp

3243586
Skąd: Rybnik
Zarejestrowany: 2007-12-05
Posty: 346
Aktorka: Rani
Aktor: Aamir

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Co do Aborcji, to wychodze z założenia, że lepiej wogóle nie urodzić dziecka niżby potem miało umierać na jakimś śmietniku, no i jest kwestia dzieci z gwałtu. One nic nie zrobiły, i same się na ten świat nie prosiły, ale jakim psychicznym obciążeniem musi być dla kobiety noszenie w sobie przez 9 miesięcy pamiątki po najbardziej bolesnych wydarzeniach w zyciu.

Eutanazja, tak, ale tylko w przypadku ludzi którzy na wskutek choroby odczuwają tak niewyobrażalny ból że tylko śmierć jest im w stanie ulżyć, i tylko dla nie uleczalnie chorych. Boje się, że gdyby była ona legalna stałaby się narzędziem do pozbywania się starszych osób, którymi rodzina już nie chce się zajmować....


http://img167.imageshack.us/img167/7172/ososig7ul0bn4zi8nv9.jpg

Offline

 

#31 2008-05-15 15:14:21

Awatif

Gość

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Jestem za aborcją do 2 ewentualnie do 3 miesiąca w każdym przypadku.
Znam osobiście ludzi, którzy nie powinni się narodzić i bardzo cierpią psychicznie, że jeden rodzić ich chciał a drugi nie. Wszystko co się dzieje źle w domu to wszystko ich wina. Założę się, że większość osób z forum nie ma w sobie takiej empatii i pewnie nie domyślają się jak trudno się z takim czymś żyje, że lepiej by było się nie urodzić wcale niż tak żyć.
Jeżeli by mnie zgwałcono (odpukać) bez chwili wątpliwości zgodziłabym się na aborcje, bo nie chciałam bym w sobie nosić   "owoc przemocy", który zaprzepaściłby całe moje życie.
Jeżeli chodzi o eutanazje to jestem jej przeciwna bo wychodzę z założenia, że "na śmierć trzeba sobie zasłużyć i czasem śmierć jest jedyną sprawiedliwością".

Ostatnio edytowany przez Myriam (2008-05-15 21:38:09)

 

#32 2008-05-15 16:33:22

Umbrella

Bywalec

5812018
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-02-10
Posty: 510

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

fatamorgana napisał:

Przeczytajcie:

to jest jakaś piosenka:

Kołysanka Dla Nienarodzonego

Ty byłaś piękną dziewczyną,
a on był pięknym chłopakiem,
ja niepotrzebną kruszyną,
rzuconym w złe gniazdko ptakiem,
ty miałaś włosy z obrączek
i wciąż go trzymałas za rękę,
moich nie chciałaś już rączek
nie trzeba było ci wiecej!
Ref.Dziś miałabym 16 lat
tyle co ty wtedy mamo,
jakże cieszyłby mnie świat,
gdy przeżyłabym to samo!
Mamo nie chciałam umierac
dlaczego mnie nie kochałaś,
nie miałas prawa zabierac mi życia
chociaż mi je dałaś
2.Dzieci boją się zastrzyków,
cyganów i kominiarzy
ja boje sie śmietników
tam leżą szczątki mej twarzy
dzieci tulą sie do lalek,
ja do ziemi tulę się z lękiem,
ktoś wrzucil do umywalki
me ciałko giętkie i miękkie.



albo te wiersze: z http://nienarodzone-aniolki.blog.onet.p … index.html


ja po prostu mam łzy w oczach jak to czytam...

znam tę piosenkę. Już pare lat temu kuzynka sie jej na kolonii uczyła i mnie też nauczyłą jej. sliczna jest i wzruszajaca.

Co do aborcji to jestem stanowczo przeciw, no za wyjątkiem kilku szczególnych przypadków. Czasami kiedy to ma zagrozić życiu matki i dziecka to tak pewnie jest lepiej, ale jeżeli to jest wpadka, albo ktoś się rozmyślił to jestem zdecydowanie przeciw. Osobiście wolałabym urodzić i oddać to dziecko do adopcji, na pewno znalazło by się wielu ludzi którzy z miłością wychowaliby to maleństwo.

Jeśli chodzi o eutanazje to jestem za ale tylko w przypadku kiedy ktoś jest chory i cierpiący i sam wyraża na to zgodę, kiedy o to prosi a nie np. że rodzina ma już dośc niewygodnego ciężaru i najlepiej sie go pozbyć. w takim przypadku mówie nie, bo wtedy jak dla mnie jest to morderstwo, ale w momencie kiedy komuś jest cieżko i ma już dość bólu i cierpienia to uważam że powinno się wyrazić na to zgode, ja wiem że to jest wbrew nauce kościoła ale... takie moje zdanie.

Offline

 

#33 2008-05-16 15:28:51

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Jestem za aborcją tylko w przypadku gwałtu oraz zagrożenia życia matki. Po tak wielkiej krzywdzie, którą jest gwałt, urodzenie dziecka niosłoby jeszcze większe krzywdy, a dziecko jest jedynym niewinnym stworzeniem na świecie chociaż z grzechem pierworodnym.

Eutanazja. Wypowiem się z punktu widzenia ateistki.
Oczywiście, że tak. Dlaczego ktoś ma przeżywać martyrologię ziemską skoro może skrócić sobie cierpienie.
Ja zgadzam się z eutanazją tylko wtedy gdy ta decyzja jest podjęta przez samego siebie a nie przez obce osoby, bo wtedy to jest świadome morderstwo, ale jeżeli ktoś ma już dość to proszę bardzo, droga wolna.

A teraz z punkty widzenia katoliczki/katolika:
Oczywiście, że nie. Bo kimże my jesteśmy abyśmy decydowali o życiu i śmierci ? Dano nam skarb w postaci życia i mamy go pielęgnować i rozmnażać.

Bardziej skłaniałabym się do poglądu ateistki.


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

 

#34 2008-05-16 17:31:17

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

No cóż...

Uważam, że to powinna być osobista decyzja każdej kobiety. Bez względu na to jakie ma powody.
A co do eutanazji to także powinna być osobista decyzja każdego z nas i nikt nie powinien nam tego zabraniać. To nasze życie, nasze cierpienie, czy choroba i tylko my mamy prawo zdecydować czy nadal będziemy cierpieć czy nie, a nie ten kto tej eutanazji zakaże. Bo to nie on odczuwa nasz ból

Offline

 

#35 2008-05-25 21:14:21

PARI

Bollyamator

3159365
Zarejestrowany: 2007-08-21
Posty: 6

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ja jestem stanowczo za aborcją w każdym przypadku,bo niby dlaczego dziecko ma ponosić konsekwencje postępowania nie zawsze odpowiedzilnych dorosłych(tułać się po przepełnionych domach dziecka,niemieć co jeść albo być nie kochanym,bitym lub poniżanym).
A jeśli chodzi o eutanazje to tylko dla śmiertelnie chorych,cierpiących i pod warunkiem że tego naprawde chcą.

Offline

 

#36 2008-05-26 13:45:52

Maina

Zakręcony

7662776
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 1053
Aktor: John Abraham
Duet: Yeah

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Pari..tylko ze to jest dziecko .właśnie a nie jakieś "coś" i ludzie nie pozwalają żyć temu małemu człowiekowi..

osoby którym jest to obojętne czy żyją czy powiedza że są za.. a inni że przeciw..

moim zdaniem to jest straszne! i w życiu nawet jeśli bym zaszła w ciąże to nie pomyślałabym nawet zeby użyć aborcji!;/

eutanazje.. jejku ludzie starzy ludzie marudzą ale to nie oznacza że aż tak źle się im żyje na tym świecie..
w ogle nie wiem kto takie  okropne żecczy na tym świecie powymyślał..;/
moje zdanie.


Why?   http://oidossucios.com/img/data/noticias/grande/1296.jpg    Beacause I fly.
http://forumindierock.jun.pl/index.php raczkujące forum INDIE ROCK Zapraszam!

Offline

 

#37 2008-05-26 23:17:38

PARI

Bollyamator

3159365
Zarejestrowany: 2007-08-21
Posty: 6

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Maina  masz prawo do własnego zdania i nie zamierzam Cię namawiać do jego zmiany.Nie wiem ile masz lat i jak wiele w życiu widziałaś,ale z tego co ja przeżyłam i widziałam wynika moje przeświadczenie o tym że aborcja czasem bywa mniejszym złem wobec tych dzieci.

Offline

 

#38 2008-05-27 13:02:59

Maina

Zakręcony

7662776
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 1053
Aktor: John Abraham
Duet: Yeah

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

PARI wcale a wcale nie mam zamiaru negować twojego zdania ..bo wiem co sie dzieje na swiecie.. ale jakby nie patrzec to jest zabójstwo.. :?


Why?   http://oidossucios.com/img/data/noticias/grande/1296.jpg    Beacause I fly.
http://forumindierock.jun.pl/index.php raczkujące forum INDIE ROCK Zapraszam!

Offline

 

#39 2008-05-27 21:59:54

Kaveri

Nabijacz

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-04-20
Posty: 627
Aktorka: Rani, Preity, Ileona
Aktor: Prabhas, Mahesh, Srk, Saif
Duet: Akshay i Katrina

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

A ja jestem jak najbardziej za aborcja . Uwazam,że jeżeli dziecko miałoby byc chore to lepiej bedzie dla dziecka, bo nie bedzie sie meczył w tym świecie . Jeżeli matka jest ofiara gwałtu lub po prostu nie ma warunków do wychowania dziecka to aborcja takze jest potrzebna. NIby mozna dziecko oddac do domu dziecka, ale nie uwazam zeby to byl najlepszy pomysł , bo takto bedzie ich coraz wiecej i nie wiadomo co sie  z nimi stanie w przyszłosci  moha zostac bezdomni, moga trafic do rodziny patoligcznej nie wiadmo ...
Nie powinno to byc zakazne każda kobieta powinna sama o tym zdecydowac i nikt nie powinien jej oskarżac o to,ze zabiła dziecko to jest jej indywidualna decyzja .

Offline

 

#40 2008-05-31 20:13:18

meina

Nabijacz

status 5572107
6247167
Call me!
Skąd: Leszno
Zarejestrowany: 2008-02-10
Posty: 676
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ja jestem przeciw aborcji nawet jeśli dziecko może byc zagrożone chorobą medycyna sie rozwija i możę dziecko miałoby szanse na odzyskanie zdrowia .
Zadajcie sobioe pytanie a jakby wasza mama usłyszała że będziecie chorzy albo "wspadła" i miała was usunąć to też bylibyśćie za "
Tak niby to ciało matki ale w środku jest inny człowiek( nomożę napisze płód bo wiem że większosć się rzuca że to tylko płód ale z tego płodu jest człowiek)

Ostatnio edytowany przez meina (2008-05-31 20:14:21)


http://img511.imageshack.us/img511/1034/beznazwy1sp3.png

Offline

 

#41 2008-06-01 12:12:25

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Hmm... z tego co tu widze to glosy sa podzielone... ja jednak nadal jestem PRZECIWNA takiemu postepowaniu... jakby na to nie patrzec to jest to zabojstwo nowego, czesto jeszcze nie narodzonego czlowieka, a to wedlug mnie jest niedopuszczalne....

Mozna przeciez urodzic takie dziecko a potem je oddac... w koncu to nie problem znalesc rodzine zastepcza ?



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#42 2008-06-02 16:32:51

Maina

Zakręcony

7662776
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 1053
Aktor: John Abraham
Duet: Yeah

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Sanjula napisał:

Hmm... z tego co tu widze to glosy sa podzielone... ja jednak nadal jestem PRZECIWNA takiemu postepowaniu... jakby na to nie patrzec to jest to zabojstwo nowego, czesto jeszcze nie narodzonego czlowieka, a to wedlug mnie jest niedopuszczalne....

Mozna przeciez urodzic takie dziecko a potem je oddac... w koncu to nie problem znalesc rodzine zastepcza ?

po prostu dać szanse na życie.. przecież to jest najważniejsze :?


Why?   http://oidossucios.com/img/data/noticias/grande/1296.jpg    Beacause I fly.
http://forumindierock.jun.pl/index.php raczkujące forum INDIE ROCK Zapraszam!

Offline

 

#43 2008-06-03 13:12:35

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Maina napisał:

Sanjula napisał:

Hmm... z tego co tu widze to glosy sa podzielone... ja jednak nadal jestem PRZECIWNA takiemu postepowaniu... jakby na to nie patrzec to jest to zabojstwo nowego, czesto jeszcze nie narodzonego czlowieka, a to wedlug mnie jest niedopuszczalne....

Mozna przeciez urodzic takie dziecko a potem je oddac... w koncu to nie problem znalesc rodzine zastepcza ?

po prostu dać szanse na życie.. przecież to jest najważniejsze :?

Dokładnie! Przecież co takie dziecko zawiniło? Ostatnio z mamą również rozmawiałam na te tematy, doszłyśmy do takiego wniosku że przecież te dzieci same się nie pchają na świat, i nie powinny ponosić winy za czyny kobiety która miała jakąś wpadke...

Poza tym te kobiety które tak na prawdę pragną mieć swoje dzieci - to często nie mogą ich mieć, a te które ich nie potrzebują do szczęścia - zachodzą w ciąże, i albo je rodza i mają przesrane życie, albo je po prostu usuwają

Według mnie takie osoby nie powinny więcej zachodzić w ciąże... Powinno si je jakoś ukarać...



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#44 2008-07-08 14:19:13

Tanvi

Wkręca się

641424
Call me!
Skąd: 3-miasto
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 120

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja się zastanawiam tylko dlaczego kobiety decydują się na aborcję... tzn, moim zdaniem lepiej urodzić dziecko i oddać je do domu dziecka, a nie je zabijać.
wtedy mogłoby znaleźć rodzinę, dom.
fakt, mogłoby z drugiej strony być samotne i opuszczone. ale chociaż by było.

Ostatnio edytowany przez Tanvi (2008-07-08 14:20:26)


http://images34.fotosik.pl/308/6150727859b4ec4f.jpg "Złapanie Dona nie jest trudne... jest niemożliwe." <3
REGULAMIN - punkt 8b

Offline

 

#45 2008-08-31 16:43:03

Madzix_Deva

Zaczyna się rozkręcać

2134092
Skąd: Katowice :D
Zarejestrowany: 2007-05-02
Posty: 789
Punkty: - 1

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Wyobraźcie sobie teraz że wasze matki zgodziły się na waszą aborcje...  teraz was by nie było na świecie.. ale co za idiota to wymyślił?? Ssanie dziecka do odkurzacza? Odrywanie mu rąk i nóg?? Spalanie go w soli?? przecież to potworne.. nawet zwierzęta tak nie robią zauważyłam że jak jakiś tam pająk urodzi to potem sam daje się im zjeść.. niesmaczne wiem.. ale prawdziwe..
Dodam jeszcze parę zdjęć


Osobom o lekkich nerwach radzę nie patrzeć!!!!!


Uwieżycie w to że te dzieci to najprawdopodobniej czuły?? A co gdyby wam tak zaczęto odrywać ręce? Oo koszmar..
Ten plakat wiele mówi bardzo mi się podoba
http://www.eugeniusz.oblaci.pl/pro_life … cja_12.jpg
http://www.abort73.com/HTML/AbortionPic … -08-01.jpg
http://www.rottenamerica.com/images/Abo … tion05.jpg
http://operationrescue.org/images/Chels … tioned.jpg

Może i śmieszne ale prawdziwe:

http://gammillforcongress.com/pages/images/abortion2.jpeg

Offline

 

#46 2008-08-31 16:56:23

kajol1

Wkręca się

13142635
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 247

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

jestem przeciw ale z 2 strony jak ktos zgwalcil np 13 latke i zaszla w ciazy to chyba lepiej jak by usunela a wy co o tym myslicie??

Offline

 

#47 2008-09-01 16:57:46

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

a wiec tak...

ABORCJA- nalezy rozwazyc rozne przypadki... jesli bylo to dziecko z gwaltu, jest grozna zabicia matki lub dziecka, lepiej oszczedzic sobie cierpien...
EUTANAZJA- jest osobnym wyborem kazdego czlowieka...

mozecie mnie zlinczowac ;]


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

 

#48 2008-09-01 17:00:01

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ps. bo mi sie nie edytuje- na zdjeciach, ktore dodala Madzix, malo sie nie poplakalam...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

 

#49 2009-02-03 13:22:08

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

za trudny temat dla 14-latki... jednak napisze że nie jestem zwolenniczką aborcji sami wiecie z jakich powodów... Gdy słyszałam ile noworodków ginie z tego powodu to normalnie... Powinno to być niedozwolone , chyba że chodzi o sprawy związane z gwałtem...

Ostatnio edytowany przez anulka (2009-02-16 16:16:49)

Offline

 

#50 2009-03-07 13:03:42

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja w tym wątku zacytuję Wojciecha Cejrowskiego, który jest moim autorytetem:
'Uważam (i w dodatku nie obchodzi mnie, jeśli za chwilę ktoś się poczuje urażony), że należy WRZESZCZEĆ PRZECIWKO ABORCJI, NALEŻY JĄ BLOKOWAĆ WSZELKIMI SPOSOBAMI, NIEISTOTNE CO W TEJ KWESTII MÓWI PRAWO. Bo nie wolno ulegać prawu, które pozwala na zabijanie. '

jestem przeciwniczką aborcji, ale niestety w dzisiejszych czasach płód jest dla większości jak wyrostek robaczkowy .
nie rozumiem również ludzi, którzy twierdzą, że płód to nie jest dziecko
'zarodek posiada identyczny kod genetyczny i identyczny materiał jak dorosła osoba, która się z niego rozwija'.

chciałabym Wam jeszcze podac link do filmiku, w którym 12 letnia dziewczynka wypowiada się na temat aborcji. Wypowiedź przygotowała w formie prezentacji na szkolny konkurs:
http://www.youtube.com/watch?v=ZL-J1XWQ_8o


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#51 2009-03-07 14:23:22

olka871117

Bollyamator

Skąd: Lipa
Zarejestrowany: 2009-03-05
Posty: 35
Opis: szczęśliwa
Aktorka: Ash i Rani
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: SRK I RANI

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Zgadzam się z Luthien.
Zarodek jak dla mnie już maluszek, a rodzice traktują go jak przedmiot.

Offline

 

#52 2009-03-09 16:43:17

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Dzisiaj mieliśmy ten temat na religii

Fakt, bardzo trudny temat...
Jeśli chodzi o eutanazję to jestem 'za' jedynie wtedy, gdy poszkodowany/-a ma zdolność wymówienia przez siebie słów, które zezwalają lekarzom na wykonanie zabiegu lub gdy osoba jest nieuleczalnie chora i wiadomo, że i tak nic nie uratuje takiej osoby...

W innym przypadku (patrząc ze strony chrześcijaństwa - i w tym mojego zdania) nie można dostąpić eutanazji, ponieważ to 'pogwałcenie' praw człowieka... każdy ma prawo do życia w określonym czasie... I nie powinno się mu go zabierać zbyt wcześnie...

Rozumiem, jeśli opiekunowie nie wytrzymywali już fizycznie i psychicznie odpowiedzialności wobec poszkodowanej osoby i podjęli próbę eutanazji, chociaż nie lekarze nie powinni zgadzać się na takie zabiegi bez zgody 'właściciela' choroby..



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#53 2009-03-09 19:08:14

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

gdy trafiłam kiedyś na tekst przysięgi Hipokratesa, którą składa każdy lekarz to nie potrafiłam zrozumieć dlaczego dokonuje się aborcji i eutanazji. Przecież to łamanie przysięgi. Zresztą nadal tego nie rozumiem. Niby stoją za tym bardzo duże pieniądze, więc dlaczego przysięgają?


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#54 2009-03-09 19:45:03

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Luthien napisał:

Niby stoją za tym bardzo duże pieniądze, więc dlaczego przysięgają?

W sensie, że przysięgają nawet wtedy gdy wiedzą że i tak to będą robić 'za drobną opłatą'? Czy o co chodzi...
Bo troszke jest dla mnie niezrozumiały Twój post



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#55 2009-03-09 20:10:36

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

chodzi o to, że przysięgają, że będą działać tylko dla zdrowia pacjenta, a później zabijają niewinne dzieci, które nawet nie mogą się bronić. Owszem stoi za tym ogromna kasa, ale jak dla mnie to jest to łamanie swoich przysiąg. (nie wiem czy bardziej racjonalnie, ale próbuje to jakos wytlumaczyc)


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#56 2009-03-09 20:54:50

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Aaaa, już rozumiem Dzięki
Masz rację - ale wątpie żeby to się kiedys zmieniło - pewnie będzie jeszcze gorzej...
A kto wie, jakie metody 'uśmiercania' jeszcze wymyślą

To prawda - takie dziecko nawet nie miało szansy zobaczyć jak to jest 'żyć' ... nie powinno dochodzić do takich sytuacji



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#57 2009-03-22 12:38:36

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja kiedyś ogladaam rozmowy w toku i kobiety tam mówiły że pousuwały po kilkoro dziecie i nie mają wyrzutów sumienia to sobie pomyślalam jak tak można robić ?

Offline

 

#58 2009-03-22 15:25:40

Sanjula

Stały bywalec

9381153
Skąd: Gdańsk
Zarejestrowany: 2007-05-13
Posty: 2176
Punkty: +5
Opis: Matura 2010. Brak czasu.. :(
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Nawet gdyby miały wyrzuty sumienia to i tak jest to uśmiercenie niewinnego, nowego człowieka

Ostatnio nad tym dużo myślałam... i doszłam do wniosku - że nawet jeśli zostałabym zgwałcona (odpukać ) i zaszła w niechcianą na razie ciąże, to chyba nie usunęłabym tego dziecka... Musiałabym jeszcze usłyszeć opinię mamy na ten temat



Bo KRÓL jest tylko jeden! <3

Offline

 

#59 2009-03-22 15:30:08

Maina

Zakręcony

7662776
Skąd: Lubuskie
Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 1053
Aktor: John Abraham
Duet: Yeah

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Hmm tu już nawet nie chodzi o religie, co nie? Tylko o to jak kto patrzy na świat i na istotę ludzką..
Są takie osoby, którym "wisi to" jak się obchodzi z niektórymi ludźi, co już dopiero mówić o aborcji.
Moim zdaniem to jest zabójstwo tak czy owak. Jakby nie patrzeć, to prawdziwa matka, nawet jeśli nie jest przygotowana na ciąże ( zgwałcona..wpadka itd.) Ma tzw. instynkt macieżyński dany kobietom z góry... i każda normalna kobieta nie pesymistka i nie myśląca tylko o sobie - powie sobie- zaraz. przeciez to jest człowiek moje dziecko, ze mną spokrewnione.. !! halooo!
Moim zdaniem to jest logiczne
Po za tym nie wierze, że większość ludzi jest za aborcją.. jak tak to jakieś to dziwne społeczeństwo..
Hmm no i też mówi się o przypadkach: gwałt albo co innego.. ale to moze jest też kara hmm? Bo gwałty raczej w 90 % przypadkach nie dzieją się tak o..od chcenia.. tylko za winą kobiety (ubiór, postawa itd).

Głupio jest mówić: Zdecydowałam sie na aborcje.. a potem wyrzuty sumienia na pewno są..!



ale się rozgadałam
ale dobry temat.. uwielbiam o tym mówić


Why?   http://oidossucios.com/img/data/noticias/grande/1296.jpg    Beacause I fly.
http://forumindierock.jun.pl/index.php raczkujące forum INDIE ROCK Zapraszam!

Offline

 

#60 2009-03-22 17:05:03

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

a patrząc na dane statystyczne, to w krajach o swobodnej możliwości dokonania aborcji, odsetek ciąż, które spowodowane były gwałtem, lub ciąży u nieletnich wynosił ok. 1 %.


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#61 2009-03-26 19:40:56

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

a ja wynalazłam coś takiego:
"Wiele razy powtarzam - i jestem tego pewny - że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (...) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony i miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (...) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego"
Matka Teresa


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#62 2009-04-06 14:58:46

 irkaaa:)

Hindustani

Zarejestrowany: 2009-01-12
Posty: 3124
Punkty: +17

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Znam ten cytat Luthien
Wspaniały jest szczególnie fragment:
Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali?
sama prawda!

ja znalazłam taki artykuł:


Moja aborcja

Jestem młodą kobietą z kilkuletnim „stażem małżeńskim". Z oszczędności stosowaliśmy najtańsze metody antykoncepcji, no i stało się - nagle okazało się, że jestem w drugim miesiącu ciąży. Najpierw przyszły refleksje: co teraz robić? Dziecka nie planowaliśmy, bo nie mieliśmy ani dostatecznych środków (brak mieszkania, pieniędzy, podstawowych sprzętów, itd.) ani możliwości (tylko ja miałam stałą pracę po 15-16 godzin na dobę, a mąż pracował dorywczo). Wiedziałam, że szef mnie zwolni, gdy tylko zauważy, że jestem w ciąży, bo zrobił tak z dwiema innymi kobietami. Zarobki męża nie starczyłyby nawet na utrzymanie nas dwojga, nie mówiąc już o dziecku. Pewnie opisuję tu banalnie typową sytuację, jakich w naszym kraju są tysiące. Pojawiło się widmo aborcji jako niestety jedynego wyjścia. Jestem wierzącą katoliczką i zaczęłam mieć straszne wątpliwości. Z jednej strony nie mogłam urodzić, z drugiej strony nie chciałam nikogo zabijać. Byłam tak tym wszystkim zmęczona, że nawet myślałam o samobójstwie. Poszłam do spowiedzi i miałam wyjątkowe szczęście, bo przypadkowo trafiłam na mądrego i odważnego księdza (nie powiem o nim nic więcej, by mu nie zaszkodzić). Widząc moją szczerą rozterkę, ksiądz nie mówił mi gotowych formułek o grzechu, morderstwie itd., tylko najpierw uspokoił mnie a potem zaczął miłym głosem przekonywać, że aborcja wcale nie jest złem, jeśli ja sama czuję, że jest potrzebna.


Przeżyłam szok, bo spodziewałam się zupełnie innych słów, które zniechęciłyby mnie do aborcji i (teraz to wiem) zrujnowały moje życie. Nawiązaliśmy szczerą i otwartą rozmowę, która trwała prawie 3 godziny. Ja przekazywałam księdzu swoje wątpliwości, a on je po kolei tłumaczył. Miałam wrażenie, że budzę się z jakiegoś koszmaru, w którym cały czas tkwiłam i nawet nie zdawałam sobie z tego sprawy. Ten koszmar to było to sztuczne poczucie winy, które źli duchowni wmawiają kobietom. Teraz wiem, że jest to z ich strony złośliwość, niechęć do kobiet, niezrozumienie życia a też i chęć kontroli, bo osobą, która się zmaga z głupimi dogmatami łatwiej kierować. Najbardziej przekonał mnie argument księdza, że embrion do 4 miesiąca ciąży nie ma żadnej aktywności mózgu, podobnie jak u dorosłej osoby w stanie śmierci mózgowej. Osobę dorosłą w takim stanie odłącza się od aparatury, mimo, że mogłaby żyć jeszcze długo. Dlaczego więc Kościół sprzeciwia się aborcji, a nie sprzeciwia się odłączaniu od aparatury? Sama doszłam potem do wniosku, że nie oświeca kościelnych „obrońców życia poczętego" Duch Święty, ale raczej oślepiają ich pieniądze. Każde urodzone dziecko - katolik to przecież dodatkowe chrzty, komunie, bierzmowania, lekcje religii itd, itp.

(...)

W tym miejscu każdy może sobie zadać pytanie, czy tak może pisać katoliczka? Tak, jestem nadal katoliczką, ale tylko ze względu na tego księdza, który przekonał mnie do podjęcia właściwej decyzji. Dzięki niemu nie czuję żadnych wyrzutów sumienia, bo jestem pewna, że niczego złego nie zrobiłam. Wręcz przeciwnie, uważam aborcję w mojej sytuacji za wielkie dobro. Nie urodziłam dziecka niechcianego, nie jestem osobą nieodpowiedzialną, która zgadza się na oddanie własnego dziecka jakimś przypadkowym ludziom, albo, nie daj Boże, na wychowanie u zakonnic lub w domach dziecka (znam niestety takie instytucje). Pewna jestem, że urodzenie zniszczyłoby moją miłość do męża, zagnębilibyśmy się wzajemnymi pretensjami. Tymczasem decyzja o aborcji uczyniła mnie osobą bardziej dojrzałą i odpowiedzialną, zrozumiałam, że każdy powinien sam decydować o sobie. Ta wspólna decyzja wzmocniła też naszą małżeńską więź i wszystko się nam teraz lepiej układa. Chciałabym za 2-3 lata urodzić moje wymarzone, chciane i kochane dziecko. Okazało się, że mój „opatrznościowy" ksiądz (naprawdę myślę, że Pan Bóg mi go zesłał), miał rację i uczynił mnie kobietą szczęśliwą. Nie polecam jednak innym kobietom chodzenia do spowiedzi jako formy pomocy do podjęcia decyzji w sprawie aborcji. Mogą mieć mniej szczęścia niż ja i trafić na oportunistę, dewota albo tchórza, który zniszczy im życie. Dlatego piszę ten artykuł.

Anita

ŹRÓDŁO: http://prochoice.blox.pl/2007/03/Moja-aborcja.html

**************************************************

Najbardziej uderzył mnie ten fragment:
tylko ze względu na tego księdza, który przekonał mnie do podjęcia właściwej decyzji. Dzięki niemu nie czuję żadnych wyrzutów sumienia, bo jestem pewna, że niczego złego nie zrobiłam. Wręcz przeciwnie, uważam aborcję w mojej sytuacji za wielkie dobro.

chciałabym poznać takiego księdza!
Ja uważam że ten ksiadz jest teraz współwinny morderstwa tego dziecka!

a co Wy o tym myślicie?


"I am the yearning that resides in a woman´s heart... that´s who I am"
Shah Rukh Khan

Offline

 

#63 2009-04-06 15:56:54

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ten ksiądz przede wszystkim sprzeciwił się nauce kościoła, który reprezentuje. Robiąc to dał straszne antyświadectwo.

Ten koszmar to było to sztuczne poczucie winy, które źli duchowni wmawiają kobietom. Teraz wiem, że jest to z ich strony złośliwość, niechęć do kobiet, niezrozumienie życia a też i chęć kontroli, bo osobą, która się zmaga z głupimi dogmatami łatwiej kierować.
taaaa, księża najbardziej pragną kontroli nad kobietą, szczególnie Ci zacofani despoci, którzy nic nie wiedzą. Kobieta ma bardzo małą wiedzę o Kościele Katolickim.


Dlaczego więc Kościół sprzeciwia się aborcji, a nie sprzeciwia się odłączaniu od aparatury?
zastanawiające. Może dlatego, że KK sprzeciwia się odłączaniu od aparatury.

Każde urodzone dziecko - katolik to przecież dodatkowe chrzty, komunie, bierzmowania, lekcje religii itd, itp.
szczególnie te lekcje religii mnie zastanawiają. Ci księża muszą naprawdę dużo na tym zarabiać. A przecież to sama przyjemność użerać się z 30 osobową grupą ludzi, którzy mają te lekcje w.... (no sami wiecie).


W tym miejscu każdy może sobie zadać pytanie, czy tak może pisać katoliczka? Tak, jestem nadal katoliczką, ale tylko ze względu na tego księdza, który przekonał mnie do podjęcia właściwej decyzji.
ja proponowałabym tej kobiecie zastanowić się czym tak naparwdę jest bycie katolikiem.


Chciałabym za 2-3 lata urodzić moje wymarzone, chciane i kochane dziecko.
współczuję temu dziecku

Mogą mieć mniej szczęścia niż ja i trafić na oportunistę, dewota albo tchórza, który zniszczy im życie.
czyli człowiek, który broni życia i chce bronić swoje sumienie, jest dewotą, tchórzem, a może i nawet kretynem, który dla radochy chcę zniszczyć komus życie? a to heca!

Podsumowując:
Czytając miałam wrażenie, że artykuł pisała kompletnie niedojrzała osoba, która najzwczajniej w świecie bała się ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. Przykład księdza mną wstrząsnął. Myślę, że p. Anita nie podała jego nazwiska bo chyba groziłaby mu ekskomunika. Jest współwinny, a w dodatku wystąpił przeciw nauce Kościoła.
To tyle ode mnie, jak jeszcze coś mnie najdzie to dopiszę


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#64 2009-05-09 07:24:29

 Pari 2

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-05-08
Posty: 499
Punkty: +2
Aktorka: Kajol, Rani, Preity
Aktor: SRK, John, Abhishek
Duet: Shahrukh/Kajol

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

U nas na religii to pani pokazała na kompie jak wyglądają dzieci po aborcji...
straszny widok   A w tle leciały napisy: "Mamusiu słyszysz jak bije moje serduszko?...Mamusiu to boli...Mamusiu umieram..." pani od biologii powiedziała że matki które dokonały aborcjii po latach doznają szoku, bo dociera do nich że zabiły własne dziecko

Offline

 

#65 2009-05-09 10:15:42

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

JAK MOZNA POKAZYWAC DZIECIOM TAKIE ZDJECIA?????

Założenia projektu „Prawa człowieka – prawa dziecka” były bardzo dobre, jednak jego finał rodzi pytanie, o co chodziło twórcom? Do akcji przyłączyło się wiele szkół ze Skierniewic. Dzieci przygotowywały wystawy oraz przedstawienia mające zainteresować ludzi problemem respektowania praw najmłodszych.



Kulminacją projektu było specjalne spotkanie, w którym brały udział także przedszkolaki. Pokazano na nim multimedialną prezentację z szokującymi zdjęciami. Fotografie ilustrowały zjawisko łamania praw człowieka. Wstęp do wyświetlania slajdów przygotowała Anna Politańska, pedagog ze Skierniewic. Na zdjęciach znalazły się: martwy płód, torturowana kobieta z zakrwawioną twarzą w klatce i mężczyzna czekający na egzekucję na krześle elektrycznym.



Anna Politańska, zapytana przez „Dziennik Łódzki”, czy ta demonstracja przykładów łamania praw nie była zbyt brutalna, nie widziała w tym problemu. W jej opinii trzeba przygotowywać małe dzieci na takie widoki:



„Świat jest bardzo różny, bywa też okrutny. Tworzą go ludzie i żeby nie było takich sytuacji, jakie pokazano podczas prezentacji, przygotowujemy podobne programy. Ten rzeczywiście zawierał dość drastyczne przykłady, ale to była prezentacja przeznaczona dla wszystkich uczestników. Obecne były małe dzieci, ale one przecież powoli wchodzą w świat dorosłych”.



Odmiennego zdania jest wicekurator oświaty w Łodzi, Konrad Czyżyński:



„Mój komentarz może być tylko jeden. Takich zdjęć nie powinno się pokazywać tak małym dzieciom. I to jeszcze bez dokładnego komentarza. Przedszkolaków oraz uczniów pierwszych klas szkół podstawowych nie powinno być wśród odbiorców podobnych treści. Organizatorzy konferencji ze Skierniewic przesadzili”.



Sytuację ma skontrolować Urząd Marszałkowski w Łodzi, który nadzoruje ośrodki doskonalenia nauczycieli.


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

 

#66 2009-05-11 20:04:08

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Pari 2 napisał:

matki które dokonały aborcjii po latach doznają szoku, bo dociera do nich że zabiły własne dziecko

znam ze slyszenia przypadek siedemnastki, ktora dokonala aborcji... po wszystkim poszla na dyskoteke... dostala krwotoku i w szpitalu tylko wrzeszczala, ze jest morderczynią...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

 

#67 2009-05-12 15:56:30

Lavanya

Wkręca się

Zarejestrowany: 2009-04-14
Posty: 144

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

A ja mam normalnego ksiedza byc moze dlatego bo jest mlody i mozna z nim o wszystkim porozmawiac.
Ja nie mogla bym zrobic aborcji. Nie rozumiem jak mozna zabic dziecko ktore sie nosi kolo serduszka!!! Rozumiem gdy dziewczyna zostala zgwalcona... ale np. ogladalam program w ktorym kobieta opowiadala ze miala juz 5 razy robiona aborcje w POLSCE!!!
Jedna wypowiedz mnie zaszokowala gdy powiedziala ze juz sie przyzwyczaila do aborcji (z usmiechem na twarzy) !!!
Ja jestem bardzo wdzieczna moim rodzicom za to ze dali mi zycie !!! Ta kobieta chyba sie bawila, mogla juz dzidziusia oddac do domu dziecka!!! NIE ROZUMIEM JAK TAK MOZNA !!! Smutne

Ostatnio edytowany przez Lavanya (2009-05-12 16:10:01)

Offline

 

#68 2009-05-12 18:08:31

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Bo taka kobieta mogla pomyslec, ze rodzice mogli ją tez wyskrobac


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

 

#69 2009-05-14 19:48:02

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

zabić to jedno... ostatnio na biologii mówiliśmy o biologii. Sposoby mordowania tych dzieci są naprawdę okrutne. Wyrywanie fragmentów ciała... przecież to straszne!

polecam ten dokument, napisany zrozumiałym językiem i pokazujący stanowisko KK w sprawie aborcji, razem z jego uzasadnieniem: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR … _1_23.html

Ostatnio edytowany przez Luthien (2009-05-14 20:29:41)


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#70 2009-05-14 20:59:00

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Luthien, ja gzie w internecie natknęłam się na zdjęcia dzieci po aborcji... powyrywane części ciała, poparzone ciałka, powysysane narządy... tego nie da się spokojnie oglądać...


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

 

#71 2009-05-14 21:13:29

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

ja też teraz zerknęłam na zdjęcia. straszne


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#72 2009-05-14 21:19:55

 Bahryan

Stały bywalec

12606795
Skąd: z tęczowych Indii :)
Zarejestrowany: 2008-06-16
Posty: 3477
Punkty: +4
Opis: Chak de! India... :)
Aktorka: Preity, Kareena, Bipasha :*
Aktor: Saif, Vivek, Hrithik, SRK:*
Duet: Preity+Saif=Salaam Namaste :*
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ja przy trzecim czy czwartym zdjęciu zaczęłam po prostu płakać... To straszne co ludzie robią... Do czego człowiek jest zdolny... Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, a przecież ON nie jest mordercą... Dlaczego ludzie robią z siebie zwierzęta, gdzie słabsze osobniki muszą zginąć? Mój pies pozagryzał kiedyś swoje potomstwo z obawy, aby nie zamarzło zimą... A człowiek jakie ma usprawiedliwienie? Żadna praca, żadne studia ani nawet młody wiek nie usprawiedliwiają morderstwa..


http://img21.imageshack.us/img21/4646/triok.png

Offline

 

#73 2009-07-10 11:36:42

 Pari 2

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-05-08
Posty: 499
Punkty: +2
Aktorka: Kajol, Rani, Preity
Aktor: SRK, John, Abhishek
Duet: Shahrukh/Kajol

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ten wiersz znalazłam w internecie

Ja naprawdę żyję. Dar życia otrzymałam.
O, braciszka z boku poznałam,
On też prawdziwie się raduje i świata oczekuje.
Dzięki Ci mamusiu i kochany Tatusiu.
Braciszku patrz, coś się stało,
jakieś światło się tu dostało,
jakieś narzędzie błyszczące.
Ała ! Jakieś kłujące.
Braciszku co oni Ci robią?
Dlaczego dziurę w brzuszku Ci skrobią?!
Mamusiu!
Braciszka rozrywają, rączki mu wyrywają !
Właśnie wykłuli mu oko i serduszko rozdarli głęboko.
Jestem krwią braciszka zbryzgana,
Mamusiu moja kochana.
Już nie ma nas dwoje - zostałam sama,
jak ja się Mamusiu boję!
Pocę się w kolorze krwi!
Mamusiu nie pozwól umrzeć mi.
MAMUSIU!
Ten potwór paluszki mi obcina!
Już jest kaleką Twoja dziecina.
Mamusiu, co ja takiego zrobiłam?
Ja tylko się życiem cieszyłam.
Mamusiu! Ja jestem miłością Boga do Ciebie,
On naprawdę chce mieć nas w niebie?
Jego miłość nigdy się nie kończy,
nawet po śmierci się sączy.
Ratunku Mamo!
On urwał mi już kolano.
Tatusiu!
Ja będę Twoim skarbeczkiem,
Będę Twoim aniołeczkiem, ale pomóż mi
Niech nie wyrywa drugiej rączki mi
Tatusiu, Mamusiu!
Ja mogę być głodna, nie potrzebuję pieniędzy!
Kochani ja mogę żyć w nędzy,
ale nie pozwólcie aby mnie zamordowali
i życie mi zabrali.
Mamusiu, ja jestem jeszcze mała,
Ja będę zawsze Cię kochała,
w Twojej starości będę promyczkiem słońca,
będę miłością Cię obdarzała do dni Twoich końca.
Mamusiu!
Mamusiu!
Czy ja umieram dlatego, że Tatuś Cię dręczy?
Że Cię nie kocha i męczy?
Ja Cię tysiąc razy mocniej będę kochała,
Ja Twoja córunia mała.
Ja będę Ci buzi na dobranoc dawała,
Ja będę się z Tobą bawiła i śmiała.
Mamusiu kochana!
Nie pozwól żebym została zmasakrowana.
MAMUSIU!
On teraz szczypcami oczy mi rozdusi,
Nie będę widziała mojej Mamusi,
ale Ty mnie Mamusiu będziesz widziała.
Spójrz do śmietnika, tam będę leżała.
Mamusiu!
Dlaczego życie mi dałaś
i tak okrutnie je odebrałaś?
Mamusiu patrz!
Twoją córunię w krematorium spalili,
ale duszy jej nie zabili,
ja w Twoim umyśle będę żyła,
będę po nocach Ci się śniła
i będę po nocach do Ciebie wołała,
Ja Twoja Córunia mała.
Mamusiu, dlaczego zatykasz uszy?
Przecież nikt Cię nie ogłuszy.
To przecież ja, Twój skarbek kochany,
ten co miał brzuszek rozerwany.
Mamusiu, pamiętasz jak się bałam?
Jak o pomoc do Ciebie wołałam?
A pamiętasz mamusiu oczy tego lekarza?
Co śmiercią dzieci obdarza?
Kto mu dał prawo, by zabił Twoja dziecinę?
Twoją niewinną kruszynę,
Mamo, czy ta powolnej śmierci porcja nazywa się ABORCJA?
Zapytaj rządzących o nazwiska,
poznaj tych ludzi z bliska;
sprawdź, czy oni tez swoje dzieci zabijają,
czy tylko Ciebie w pogardzie moją?
MAMUSIU.
W naszym kraju mordercy chodzą na wolności,
a niewinnym łamie się kości.
Ustawy ludobójcze podejmują i
Tobą się wcale nie przejmują.
Mamusiu moja kochana,
dlaczego cierpisz i jesteś załamana?
To przecież ja, Twoja Córunia Twoja,
Mamusiu moja, gdybyś wtedy mnie ocaliła,
MAMUSIU!
W Twoim sumieniu, będę ciągle żyła
i będę za Tobą bardzo tęskniła,
że Twoja córeczka najbardziej by Cię kochała.
Mamusiu moja,
ja nawet teraz jestem Twoja!"

Offline

 

#74 2009-07-10 16:51:19

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

o nie! znam ten 'wiersz'. pamiętam, że mieliśmy taką prezentację na religii i właśnie pod koniec zaczęły się pojawiać jego wersy. Przecież on jest okropnie śmieszny. Jestem przeciwniczką aborcji i uważam, że to najgorsza zbrodnia na świecie- bo w końcu zabija się niewinne dzieci, ale to 'dzieło' nie wywarło na mnie żadnego wrażenia, a wręcz sprawiło, że mimo tak poważnego zaczęłam się dusić ze śmiechu.

a tak wracając do tematu. Ostatnio zastanawiałam się co zrobić w przypadku, gdy życie matki jest zagrożone. Wtedy stawia się na szali życie matki przeciwko życiu dziecka. Co wybrać?


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#75 2009-07-10 19:11:31

 Pari 2

Bywalec

Zarejestrowany: 2009-05-08
Posty: 499
Punkty: +2
Aktorka: Kajol, Rani, Preity
Aktor: SRK, John, Abhishek
Duet: Shahrukh/Kajol

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

To trudne pytanie. Jeśli dziecko przeżyje, to potem ojciec lub dziadkowie będą winić je za śmierć matki. A jeśli matka zgodzi się na aborcję, to potem będzie miała straszliwą depresję.

Co do tego wiersza raczej nie było mi do śmiechu. No może tekst może bawić, ale autor przedstawił raczej odczucia dziecka. Ale cóż, każdy ma inny gust i ja to uszanuję.

Ostatnio edytowany przez Pari 2 (2009-07-10 19:12:58)

Offline

 

#76 2009-07-10 21:58:51

Luthien

Zaczyna się rozkręcać

5737356
Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 770
Punkty: +1
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Kunal Kapoor i Saif Ali Khan
Duet: Pan Darcy i Paulinka :)

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

no tak, tylko, że z drugiej strony rodzina może mieć później pretensje do dziecka, że urodziło się czyimś kosztem. I właśnie, czy matka, która wybierze aborcję, aby ocalić swoje życie, musi czuć się winna?

A tak wracając do tego wiersza uważam, że wystarczy obejrzeć kilka zdjęć, a sam wiersz jest strasznie... hymmm.... nawet nie wiem jak określić moje odczucia po przeczytaniu. Jest to oczywiście moje osobiste zdanie


http://img185.imageshack.us/img185/1407/01dfcrop.jpg

Offline

 

#77 2009-08-27 22:19:33

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Trudny temat i nikt nigdy nie dojdzie do porozumienia, bo to zależy od naszego postrzegania świata i pewnych sprawa, także od religii...
Jestem za aborcją, każda kobieta powinna mieć prawo wyboru. Słyszałam już wiele opinii, dużo czytałam itp. ale takie mam zdanie na ten temat. Tylko znając ludzi bezmyślnie będą uprawiać seks a później w razie wpadki aborcja.....tak niestety nie powinno być. Dlatego młodzież trzeba bardziej uświadamiać w tych sprawach. W szkołach nadal tego brakuje a tematy dotyczące współżycia, ciąży itd są omawiane lakonicznie. Mogłabym powiedzieć, że jest to temat wstydliwy, nawet dla nauczycieli

Eutanazja już o wiele trudniejszy temat. Jeśli chora osoba chciałaby dokonać eutanazji to jestem za ale na prośbę rodziny już nie. Dlatego, że mogą przejawiać się inne pobudki niż ulżenie w cierpieniu  np. chęć zagarnięcia pieniędzy, majątku lub pozbycia się starszej, schorowanej osoby ( okropność ale i o takich przypadkach słyszałam...)
W tym celu przepisy powinny być dopracowane w 100 % i jasno określać kto ma prawo decydować o eutanazji.

Jeżeli chory jest np. w śpiączce i rodzina chciałaby dokonać eutanazji jestem temu przeciwna. Nawet gdyby lekarze twierdzili, że nie ma szans na normalne życie.
Jestem za, tylko wtedy gdy dana osoba ma kontakt z otoczeniem i może sama o tym zadecydować.

Offline

 

#78 2009-08-28 14:41:35

Chuchlinek

Bywalec

8547076
Skąd: Przemyśl
Zarejestrowany: 2009-05-14
Posty: 502
Aktorka: Rani Mukherjee
Aktor: Shahrukh Khan
Duet: Saif Ali Khan Preity Zinta,
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

wg mnie Aborcja to najgorsza zbrodnia !!
Czemu to dziecko musi tak cierpieć ?
przecież jest niewinne !!


A co do eutanazji to podzielam zdanie Edith !!


http://i41.tinypic.com/2m6pdzn.jpg
'Jak śmiesz tak pięknie wyglądać?'

Offline

 

#79 2009-09-07 22:15:37

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Ja uważam, że w początkowej fazie zapłodnienia jest to jeszcze zwykła komórka a nie dziecko.  ale to już kwestia indywidualnych przekonań i religii

Offline

 

#80 2009-09-07 22:38:02

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Piękny jest ten wiersz, choć straszny. Beczałam jak bóbr gdy go czytałam. Pewnie dlatego,że sama mam Córeczkę i nie wyobrażam sobie życia bez Niej.
Jeżeli nie chcesz mieć dzieci dziewczyno/ chłopaku to się nie pie.........., albo chociaż się zabezpieczaj.To moja krótka opinia na ten temat.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

 

#81 2011-08-09 23:25:54

DangerZone

Bollyamator

Zarejestrowany: 2011-08-09
Posty: 10

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Delegalizacja aborcji nic nie da - tak jak z narkotykami, przeniesie się to do szarej strefy. Jedyne ,co możemy zrobić to zalegalizować i zmusić kliniki żeby przed zabiegiem namawiały matkę do adopcji (oczywiście za odpowiednią zapłatą). Może korzyści ekonomiczne przekonałyby ją do zostawienia dziecka.

Nigdy nie głosujcie na polityków wspierających delegalizację aborcji - bo przez nich więcej płodów będzie zabijanych bez żadnej kontroli.


http://speedtest.net/result/980671944.png
Mój blog o tym jak schudnąć, a nawet  jak schudnąć w 2 tygodnie.

Offline

 

#82 2013-05-07 22:10:41

 Pedoś. :3

Bywalec

47249876
Skąd: Legnica, Poland.
Zarejestrowany: 2012-09-15
Posty: 576
Opis: happiness 幸せ
Aktorka: Bipasha<3, Bebo, Preity.
Aktor: SZARUCZEK XD <3
Duet: SaifxPreity, JohnxBipasha
WWW

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Cóż, myślę, że wypowiem się i JA.
Aborcja powinna być legalna. Jeśli nie na swoje widzimisię to chociaż w uzasadnionym przypadku, np:
- Zagrożenie życia matki
- Wada dziecka
- Gwałt
- Matka nie mająca 15 lat (mogą się gówniary uczyć na własnych błędach, ale pod mostem - nie mieszajmy w to dzieci!)
Ale to tylko moja propozycja "B", gdyż ja jestem za całkowitą legalizacją.
To nasze, kobiet, ciało i my możemy o nim decydować. Nie żadna babka z pod warzywniaka, fanka Rydzyka, Rydzyk czy BEZDZIETNY Kaczor Kaczyński.

Eutonazja za zgodą osoby, którą chce się uśpić - że tak to nazwę, delikatnie.

Pozdrawiam,
Pedoś


http://24.media.tumblr.com/afb02302ca3032fbc9094039cfb9c6b9/tumblr_mg5u8vuvgB1qc7eqho2_r1_500.gif

Offline

 

#83 2015-12-19 01:43:55

 piku

Gwiazda bollywoodu

Skąd: Szwecja.
Zarejestrowany: 2013-11-03
Posty: 10901
Aktorka: Deepika/Anushka/Alia/Katrina
Aktor: Shahrukh/Ranveer/Shahid/ArjunK
Duet: Deepika/Ranveer/Shahrukh

Re: Aborcja i eutanazja za czy przeciw?

Jestem za abrocją i za eutanazją.
Oczywiście abrocja tylko z przyczyn, które zagrażają życiu matki lub gdy dziecko jest chore. Po co ma się męczyć? Świat nie jest pozytywnie nastawiony do dzieci chorych.. Niestety. Dodatkowo męczyła by się też matka i reszta rodziny..


Jestem za eutanzją, ale tylko, gdy wyraża na to osoba, która chce tego lub członkowie rodziny, ktora decyduje za osobe śmiertelnie chorą, z którą nie ma żadnego kontaktu... Po co ma cierpieć?


https://64.media.tumblr.com/3f4f0aade470dc9449640cb1f1c3a4ee/c353c75dd094819c-76/s500x750/0d09c1de27a5cbc4cd7bf3e77602ab78e1c04e81.gifv

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora