Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Wywiady
  •  » Kajol : o kobiecej sile ,pięknie, dzieciństwie i życiu prywatnym

#1 2010-04-10 13:44:54

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Kajol : o kobiecej sile ,pięknie, dzieciństwie i życiu prywatnym

Kajol w wywiadzie dla magazynu ANOKHI :

http://img696.imageshack.us/img696/8931/normalanokhiapril2010.jpg


Raz w erze, zdarza się taki talent, który jest tak niezwykły i urzekający. To aktorka z Bollywood – Kajol posiada właśnie taki talent. Patrząc na jej wyjątkową karierę, nadal cieszą nas jej niezapomniane role w takich hitach jak Żona dla zuchwałych (1995), Kuch Kuch Hota Hai (1998),Czasem słońce, czasem deszcz (2001) i Fanaa (2006),  za które otrzymała prestiżową nagrodę Filmfare dla najlepszej aktorki.

Pochodzi ona z jednej z najdłużej pracujących w przemyśle filmowym rodzin, więc wydaje się, że urodziła się po to, aby grać w filmach.

Czytaj dalej ...

Należysz do rodziny od pokoleń uważanej za profesjonalistów filmowych, więc to nic dziwnego, że ty również pracujesz jako aktorka. Chciałbym wiedzieć, czy od  początku wiedziałaś ze pójdziesz w ślady rodziców ?
Wiesz, szczerze mówiąc, nigdy nie myślałam o tym. Była to jedyna rzecz, której nie chciałam robić. (Śmiech) Nigdy nie chciałam grać w filmach. Zmiana mojej decyzji, była bardzo nagła, wiesz, to był jeden z tych momentów który dzieje się bardzo szybko. Tak naprawdę nigdy nie planowałam zostać aktorką, w rzeczywistości, kiedyś powiedziałam mamie " wiesz, ponad wszystko na świecie, nie chcę być aktorką, bo uważam, że to praca zbyt ciężka (śmiech) a ja nie chcę ciężko pracować. "

Pamiętasz dokładnie moment, gdy pomyślałaś: "Mam zamiar wypróbować się, zagrać w pierwszym filmie. (Bekhudi, 1992)?
Uh tak!  Byłam trochę zdenerwowana i troche niepewna, czy powinnam to zrobić, czy nie. Wujek Rahul (Rahul Rawail) był moim pierwszy reżyserem, Mickey Contractor miał zrobić mi pierwszy makijaż. Gotham zamierzał napisać scenariusz i wszyscy dbali o mnie, i wtedy pomyślałam sobie : "O mój Boże, jeśli mam się tak dobrze bawić – zrobię to, zagram." Poszłam więc dalej i powiedziałam „ tak”. I tak naprawdę nie myślałam o karierze filmowej. Myślałam, że zrobię ten film i zobaczymy co będzie później. A potem zaczęłam dostawać regularne oferty.

Jaką lekcję, której nauczyłaś się podczas kariery uważasz za najważniejszą ?
Myślę, że jest ich wiele. (Pauza) Myślę, że najbardziej wartościową lekcją jest to ze nauczyłam się, aby żyć chwilą.
Kto z rodziny ma wpływ na ciebie w odniesieniu do działania i uczenia się umiejętności działania?
Wiesz, nie wiem, ale oprócz mojej pracy, moja mama i tata mają duży wpływ na mnie. Myślę, że cała moja rodzina, bo wszyscy pracowali naprawdę ciężko. Są to bardzo niezależne osoby. Mają dużo etyki i oczekują robienia wszystkiego tak jak trzeba. Pamiętam, że mój tata rzeczywiście prosił mnie tuż zanim zagrałam pierwszą scenę u Mohura Thanir, : "Czy na pewno chcesz to zrobić? Bo jeśli raz umieścisz na farbie smar, to on nigdy nie puści, będzie tam przez całe życie! " Opowiedziałam : "Jesteś szalony tato?" (Śmiech) On na to "Nie można odpuścić sobie w połowie filmu . Wiem, że masz tylko 16 lat, ale nie możesz podjąć decyzji w połowie filmu, że nie chcesz już więcej w nim grać, ponieważ zainwestowano w ciebie wielkie pieniądze. Jest to wielka odpowiedzialność. " Spojrzałam na niego : "Nie martw się,  zakończę ten film. (Śmiech) Nie wiem, co będę robić, ale skończę ten film, obiecuję wam". I nie wiem, czy zdałam sobie sprawę w tym momencie, jaką odpowiedzialność niesie za sobą kariera.

Czy są jakieś aktorki, w indyjskim przemyśle filmowym lub w Hollywood, które mają wpływ na Ciebie jako aktorkę?
Nie sądzę, że ktoś może mieć wpływ na inną osobę. Myślę, że można docenić czyjeś wyniki, ale kiedy ktoś zaczyna mieć na ciebie wpływ tracisz punkty i można przegrać na oryginalności. I to jest coś, co mam nadzieję nie tyczy się mnie. Mimo to jest wiele aktorek, które są według mnie fantastyczne, takie jak Sri Devi, Madhuri, Rekha, moja matka, ciotka. . . Wszystkie są niesamowite. Są w dużym stopniu fantastyczne.

A w Hollywood?
Aktorki jak Meryl Streep i Susan Sarandon. Jest wiele aktorek, które absolutnie uwielbiam oglądać, ale mam nadzieję, że zbytnio nie wpłynęły na mnie . (Śmiech)

Naprawdę interesujące jest to, że wszystkie aktorki które wymieniłaś miały bardzo silną osobowość.
Tak.

A które aktorki młodego pokolenia ? Kto Pani zdaniem będzie w przyszłość w stanie władać bogatym dziedzictwem jako aktorka z charakterem ?
Naprawdę nie mogę odpowiedzieć, bo czuję, że te aktorki czekają długie lata praktyki. Wszystkie nowe dziewczęta mają ledwie maksymalnie sześć lat doświadczenia na swoim koncie, w przeciwieństwie do tych aktorek, które przez lata musiały doskonalić swoje rzemiosło. Myślę, że zajmie to sporo czasu, zanim nowe pokolenie aktorek ustali rodzaj repertuaru, dzięki któremu będziemy mogli ocenić ich umiejętności.

Miałaś dwie fazy pracy : przed i po małżeństwie. Powiedz mi, jaka jest różnica, jeśli chodzi o role ?
Jestem bardzo wybredna i grymaśna jeśli chodzi o role, jaką mogę przyjąć dziś, bo czuję, że już osiągnęłam etap, w którym mogę grać milion ról jednocześnie. To znaczy, że może film który wybrałam dziesięć lat wstecz, zanim wyszłam za mąż nie jest filmem który wybrałabym dziś.  Rola musiałaby być czymś niesamowitym dla mnie, aby zrobić ten film dzisiaj. Jeśli jest dobry scenariusz, fantastycznie jest się zaangażować. Ktoś chce mi dać 300 % zysku, abym w tym czasie była z dala od mojego dziecka. Nie podoba mi się to.  Myślę, że jest kilka filmów, które przemawiają do mnie , więc jeśli mam pracować, to znaczy, że muszę znaleźć odpowiedni film. Nie mogę po prostu nie robić nic i żyć pełnym życiem . Mam męża, mam dzieci, mam dużo pracy w moim życiu.

Więc jakich elementów szukasz w scenariuszu, aby podjąć decyzję i odpowiednio przygotować się do roli ?
Przede wszystkim, skrypt musi być szczelny. Słucham wszystkich moich skryptów kiedy reżyser mi je opowiada. Podejmuję decyzję, w oparciu o to jak on opowiada mi to, co widzi w filmie, jak widzi mnie w filmie, czym moja postać jest itp. Plus zależy również od tego, czy jestem w stanie komunikować się z reżyserem, czy mogę czuć się swobodnie dyskutując z nim , ponieważ myślę, że komunikacja jest ogromną częścią tworzenia filmu, a jeśli jej nie ma, czuję, że niezależnie od tego, jak dobry jest skrypt, nie jestem w stanie nawiązać więzi z reżyserem. Dołoży się to do filmu jako potencjalne zło. Dla mnie, komunikacja jest kluczem, bo reżyser musi być w stanie powiedzieć mi, że dana scena nie wychodzi, i muszę być w stanie powiedzieć mu to samo.

Zanim jesteś się gotowa do kręcenia, jak jako aktorka przygotowujesz się do danej roli? Jaka jest twoja mantra?
Moja mantra, jest taka że jestem zła, bo nie zrobię nic dopóki nie wykonam prac domowych.

(Śmiech)
Jestem naprawdę zła, naprawdę. Nie mam pojęcia, co to ma do rzeczy z pracami domowymi.(Śmiech)

(Śmiech)
Myślę, że gdy słucham skryptu, mam coś w rodzaju wykresu w mojej głowie, jak ja to widzę i co mam zamiar z tym zrobić, a rozważam to dość dobrze. I oczywiście, reżyser ma swój punkt widzenia na to i omówimy to na planie. Nic nie zrobimy przed rozpoczęciem zdjęć do filmu.

I to prawdopodobnie dlatego, że jesteś magiczna przed kamerą, ludzie mają poczucie, że masz charakter, a nie udajesz, że tylko grasz.
Każdy czuje się tak jak ty, lecz ty nie tylko przedstawiasz postacie, ale jesteś tą postacią. Czy uważasz,   fakt, że nie przykładasz do tego dużej wagi ma znaczenie ?

Wiesz, myślę, że to wielki komplement. Dziękuję bardzo. (Śmiech) Chciałbym tylko powiedzieć, że myślę, że każdy aktor tak ma. Każdy aktor ma na celu sprawić, byś uwierzył, że on lub ona nie tylko gra. A jeśli udało mi się tego dokonać, to dla mnie duży sukces. Ponadto, każdy aktor ma kilka różnych sposobów przygotowania się do roli.

Więc ze wszystkich ról, które grałaś, czy jest jeden szczególny charakter, który zapamiętałaś jako trudny do zagrania ? 
Nie. Jestem w stanie uśmiechać się w momencie, gdy trzeba przed kamerą. Przeszkoliłam się.

Z filmów, które zrobiłaś, czy są jakieś, o których możesz powiedzieć : "O mój Boże, nie powinnam nigdy zrobić tego filmu!"?
O, całkiem sporo. Nie : "Nie powinnam tego robić" film, ale "O mój Boże, nie chcę ponownie przenieść się do tamtego czasu."

(Śmiech )
To nie tak, nie powiedziałabym, że nie powinnam tego filmu nakręcić, bo dla  mnie każdy z moich filmów jest ważny, również te, których nie chciałabym kiedykolwiek oglądać ponownie, (śmiech), są to filmy, od których wiele się nauczyłam. Naprawdę. Nauczyłam się od nich tak wiele, ze jeśli spytasz czy załuję, że je nakręciłam odpowiem nie. Naprawdę nie. Nie dla tego że w nie niewierze. Nawet jeśli są złe, to są moim doświadczeniem, one „tworzą” mnie i to kim dzisiaj jestem. Więc nie mogę powiedzieć, że jest to coś, czego będę żałować.

Więc które to są filmy, który  nie chcesz ponownie obejrzeć ?
Nie będę o tym mówić.

(Śmiech)
(Śmiech) Nie jestem skłonna powiedzieć, naprawdę.

Ale wiesz, że  miałem prawo pytać?
Tak. (Śmiech)

Gdybyś miała wybrać jedną z ważnych lekcji, których nauczyłaś podczas pracy w branży filmowej, to co to będzie i dlaczego ?
Pracuj dobrze i bądź tak profesjonalna, jak to tylko możliwe. Myślę, że Twoje życie osobiste jest Twoim życiem osobistym i należy pozostawić je w domu, gdy idziesz do pracy.

Dobrze powiedziane! Jaką radę dałaby Pani wszystkim tym młodym dziewczynom, które chcą ukształtować swoją kariere w indyjskim przemyśle filmowym? Jaka będzie główna porada, skoro masz doświadczenie z Bollywood ?
Nie wiem, czy mam jakąś radę. Wiesz, różne ciosy dla różnych ludzi, naprawdę. Co jest dla Ciebie dobre – ty to wiesz.

To dobra rada!
Jak powiedziałem wcześniej, myślę, że ciężka praca to coś co można komuś poradzić. Pracuj ciężko, bardzo ciężko. Nie należy się bać ciężkiej pracy, bo to jest jedyna rzecz, która będzie się opłacać, bez względu na to co się stanie. Myślę, że większość ludzi dzisiaj uważa, że praca w przemyśle filmowym do pewnego stopnia to tylko lekkie życie, piękne włosy i makijaż i to że nosimy ładne ubrania i tańczymy cały dzień i to jest świetna zabawa. Wcale tak nie jest ! To jest dużo pracy. Długie godziny, budzenie się wcześnie rano, sprawdzanie co jesz, co pijesz, gdzie można pić, uważanie, co mówisz. Musisz zmienić całą osobowość być na topie.

Najpiękniejszy komplement jaki kiedykolwiek otrzymała Pani na temat aktorstwa?
Stara kobieta podeszła do mnie i powiedziała : "Muszę powiedzieć, że przypominasz mi tak bardzo moją wnuczkę." Również otrzymałam tak wiele błogosławieństw na swojej drodze i myślę, że to gdzie zaszłam stało się dzięki tym błogosławieństwom. Wszyscy mi błogosławili. W dzisiejszych czasach, kiedy chcemy dotknąć czyichś stóp, to innym wydaje się nieco dziwne. Ludzie patrzą na mnie dziwnie i myślą sobie "oh, ona dotyka czyichś stóp" a ja odpowiadam : „ nie ma nic złego w proszeniu kogoś o błogosławieństwo i wierzę, że błogosławieństwo jest najlepszą rzeczą jaką możesz otrzymać od drugiej osoby i najpiękniejszym darem jaki możesz komuś dać „

Wiele mówiono na temat twoich stosunków z SRK i Karanem. Czym Twoim zdaniem jest ta magia, która przynosi wam sukces za każdym razem gdy działacie razem?
To jest szczęście, zmieszane z mnóstwem ciężkiej pracy. Myślę, że wszyscy troje wiemy, jak ciężko pracować, i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Myślę, że również mamy do czynienia z faktem, że jesteśmy naprawdę uczciwi wobec siebie. To znaczy, jeśli coś nie działa, wszyscy się zgadzamy do tego przyznać. I każdy z nas dba o drugą osobę. Jeśli wiem, ze Karan chce zrobić dobry film nie martwię się tylko o siebię i Shah Rukh również chce mi dać wszystko co dobre, ja jemu również. Więc myślę, że to jest magia. Kiedy masz zaufanie i wiarę w ludzi obok ciebie, nawet jeśli cos jest nie tak ,wszystko się udaje.

Dlaczego zdecydowałaś się na My Name Is Khan?
Bo a) scenariusz jest fantastyczny, b) wierzyłam, ze jeśli Karan posiada wspaniały scenariusz, to nakręci wspaniały film  c) Wiedziałam, że Karan sprawiedliwie przedstawi charakter Mandiry (i) d) wszyscy we troje znów spotkaliśmy się po tak długim czasie. (Śmiech)

Jaką cechę lubisz w Mandirze najbardziej ??
Myślę, że jest zabawna i szalona, i jest taką osobą, z która chciałabym się spotkać.

Co chcesz przekazać publiczności, która zamierza oglądnąć MNIK ?
Chcę im tylko powiedzieć, żeby oglądnęli ten świetny film.

Wow.
Naprawdę. Wszyscy myślą :  "hej, mam zamiar obejrzeć świetny film, mam zamiar dobrze się bawić, i myślę, że bardzo mi się spodoba." (Śmiech) Jako dorośli, straciliśmy swój dziecinny sposób patrzenia na świat. Tracimy tę jasność patrzenia na świat. Mamy wszystkie nasze doświadczenia i wszystkie nasze mentalne bariery, które tworzą te małe widowiska w naszych oczach. Nawet jeśli czasem ujrzymy trochę światła, to dla nas jest ono tylko światłem. Tracimy wiarę w ludzkość. Nie wierzymy, że nasz sąsiad może nam pomóc, gdy mamy problem. Odwracamy się plecami. Nie wierzymy, że w człowieku istnieje dobro. Przestaliśmy wierzyć, więc miejmy nadzieję, że kiedy ludzie oglądnął My Name Is Khan, uwierzą.

Jaki jest twój ulubiony film wszechczasów i dlaczego?
Moim ulubionym filmem jest Udhaar Ki Zindagi. To moja perełka z własnych repertuarów. Nie jestem wielkim entuzjastom filmu, ale istnieje wiele spektakli, które podziwiam. Chciałbym powiedzieć, że inne moje ulubione filmy to Sholay i nowszy, Avatar.

Pochodzisz z rodziny gdzie kobiety słyną z silnych charakterów, i tak jak ty pracują w przemyśle filmowym : jak twoja mama, ciotka i kuzynka, Rani. W jaki sposób bycie częścią tego dziedzictwa wpływa na ciebie ?
Jeśli żyjesz z ludźmi silnymi , którzy mają bardzo silne osobowości, to pod ich wpływem sam się taki stajesz. Byłam bardzo szczęśliwa dorastając, ponieważ one zachęciły mnie do bycia indywidualną. Jestem dozgonnie wdzięczna za moje wychowanie i to jaki znaczny wpływ rodzina miała na moją osobowość. Moja osobowość jest na ekranie. To zawsze była moja siła. To bardzo trudne dla mnie grać osoby słabe i bezbronne.

Czego nauczyła się Pani od nich o byciu kobietą, która ma wpływ na samą siebie w ustanowieniu własnej tożsamości i silnej osobowości ?
Nauczyłam się od nich tak wiele. Nauczyłam się, że siła nie może być krucha. Nie można być aż tak silnym, że nie możliwe jest zginąć. Największą siłą jest zdolność do adaptacji i przetrwania.

Czy ma to coś wspólnego z tym, że na co dzień jesteś „adwokatem” kobiet, podczas wszelakich akcji charytatywnych ?
Nie jestem pewna czy ma to coś wspólnego. Społeczeństwo sprawia, że mężczyźni wierzą, że są silniejsi od kobiet i większość kobiet wierzy w to. Ale kiedy przychodzi co do czego, kobiety potrafią pokazać że są silniejsze. Kobiety nie są może w stanie przenieść ciężkich drzwi, ale są w stanie doprowadzić mężczyznę na skraj szaleństwa ! (Śmiech)

I teraz jako matka czego chcesz nauczyć swoją córkę ? 
Chcę, żeby wiedziała, że nie jest zależna od mężczyzn. Wspaniale jest być kobietą i powinna być dumna z tego aspektu, z kobiecych słabych i mocnych stron. Chcę, żeby była wspaniała, silna i potrafiła o siebie zadbać. I mam nadzieję, że jestem wystarczająco silna, aby ją tego nauczyć.

Wiedząc, jak to jest w przemyśle filmowym, jak przyjęłabyś wiadomość, że twoja córka chce iść w twoje ślady ?
Poprę ją we wszystkim co chce zrobić i co uczyni ją szczęśliwą. Jeśli po skończeniu szkoły zechce grać, będę ją w tym wspierać.

http://img339.imageshack.us/img339/9412/n7563288931539131563.jpg

Jaka jest największą przyjemność w byciu matką ?
Największą przyjemnością jest to, że codziennie rano budzę się i wiem, że jestem mamą. Wiem, że to dar od Boga. Każdego dnia dziękuję Bogu za Jego obecność i jestem wdzięczna za Jego dar dla mnie. To jest mój dar i będę traktować córkę z całą miłością i opieką na jaką tylko zasługuje.

A jako żona?
Największą przyjemnością w byciu żoną jest to, że wiem że obok jest ktoś kto mnie wspiera nawet w niczym ważnym. A także, że jest ktoś kto da mi w tyłek, jeśli zrobię coś złego lub, coś co może mnie zranić. Przyjemność ta jest czymś więcej, niż świadomością, że jest się „częścią” związku.

http://img215.imageshack.us/img215/9417/kajol023jizfc.jpg

Jak to jest kiedy Ajay jest reżyserem produkcji, w której gracie oboje ?
To jest świetne. Bo jest najlepszym reżyserem, z którym kiedykolwiek miałam w życiu do czynienia. Profesjonalny i osobisty. On jest genialny. Jego lata doświadczenia, sprawiły ze jest naprawdę dobry. Ponieważ wie, ze jeśli coś sprawia ci trudność, dzięki niemu to staje się możliwe.
Pracowałaś również ze swoją kuzynką Rani. To musiała być prawdziwa zabawa, gdy pracowałyście razem. To prawie jak historia.
Pracowałam z nią na dokładnie jeden raz (Kuch Kuch Hota Hai). I to był ŚWIETNE. Ona jest wspaniałą aktorką i miałyśmy razem niezły ubaw.

Aktualne wydanie magazynu ANOKHI poświęcone jest pięknu. Mając to na uwadze, jak zdefiniujesz piękno?
Piękno pochodzi z wnętrza. Trzeba w to uwierzyć. Piękno jest to szacunek do samego siebie i pochodzi z twojej postawy. Twoje wnętrze jest ważniejsze niż wygląd.

W dzisiejszym społeczeństwie, w którym piękno stało się synonimem oczekiwań, wiele wymaga się od   młodych dziewcząt i kobiet. Kładzie się duży nacisk na wygląd. Co chcesz powiedzieć takim osobom ?
Przede wszystkim, uleganie presji jest złe. Trzeba myśleć za siebie. Nie podążać za trendami. Trzeba zrobić to, co się czuje i co jest dla nas samych dobre. Zawsze mówię : najlepsze akcesorium to uśmiech. Nie Louis Vuitton lub Gucci tylko uśmiech!


http://img684.imageshack.us/img684/2420/normal34taf6e.jpg


tłumacznie :  anulka
źródło :  anokhimagazine.com

Offline

#2 2010-04-10 14:08:22

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: Kajol : o kobiecej sile ,pięknie, dzieciństwie i życiu prywatnym

Fajny wywiad. Kajol przepięknie się wypowiada.
Ciekawe co to za film z Jej udziałem, którego nie chciałaby już więcej oglądać?


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

#3 2010-04-10 17:57:23

 asha

Zakręcony

Skąd: Słupsk
Zarejestrowany: 2010-01-19
Posty: 1274
Punkty: +30
Opis: Krainabollywood.dbv.pl
Aktorka: Preity Zinta
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Shah Rukh Khan i Rani Mukherje

Re: Kajol : o kobiecej sile ,pięknie, dzieciństwie i życiu prywatnym

Zgadzam się z tobą fate piękny wywiad


https://2.bp.blogspot.com/-Chayfde1yqk/V5YosYxedlI/AAAAAAAAKzg/wXi_HjnSwJI8EP4kpZZaL6Wgr7KM2nfqACLcB/s1600/a%2526a.png

Offline

#4 2010-04-11 10:40:16

 anulka

Ekspert ds. Kajol

11036596
Skąd: Rzeszów
Zarejestrowany: 2008-05-31
Posty: 2944
Punkty: +34
Aktorka: Kajol
Aktor: Shahrukh
Duet: SrKajol

Re: Kajol : o kobiecej sile ,pięknie, dzieciństwie i życiu prywatnym

A dzięki, dzięki TRoszeczke pracochłonny do tłumaczenia, ale warto było

Kaju jak zwykle zabawna i szczera

Offline

  • Index
  •  » Wywiady
  •  » Kajol : o kobiecej sile ,pięknie, dzieciństwie i życiu prywatnym
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora