Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-03-01 19:54:33

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Vaishali Samant

http://www.shaaditimes.com/images-article/2007/feb/vaishali-samant-article1.jpg


Vaishali Samant - to indyjska piosenkarka playbackowa, śpiewająca zarówno do filmów Marathi, jak i Hindi, Telugu, Kannada oraz Tamil.

Biografia
Zaśpiewawszy ponad 200 piosenek Marathi, Vaishali Samant współpracowała z takimi kompozytorami jak A R Rehman, Ismail Darbar, Daboo Malik, Shankar-Ehsaan-Loy, Sandeep Chowta i Anand Raj Anand.
Jednak to niewątpliwie jej debiutowy album "Aika Dajiba" uczynił z niej śpiewającą sensację, w szczególności teledysk z dziewczyną w sari tańczącą na ulicach Bangkoku.
Kariera Vaishali jest zróżnicowana i obfitująca w śpiewanie zarówno do filmów Marathi, seriali telewizyjnych oraz własnych płyt, jak i produkcji z w hindi. Jest zawzięta, by osiągnąć sukces jako piosenkarka playbackowa, najlepiej właśnie w hindi.
However it was undoubtedly her debut 'Aika Dajiba' which made her a singing sensation, especially the video which featured a sari clad girl dancing on the streets of Bangkok.
Vaishali’s career has been varied and eventful with her singing for Marathi films, tele-serials and albums, as well as Hindi films. Vaishali is keen to have a career in playback singing, preferably Hindi playback. One of her most recognized playback tracks is Chalka Re from Saathiya, composed by AR Rahman.

(Źródło PlanetRadioCity.com; tłumaczenie Qausain)


Dyskografia Vaishali

Chale Dhamma Ki Ore (2010)
Love Guru (2009)
Gaavraan Kombadi (2008)
Aayutham Seivom (2008)
Pandi (2008)
Chamku (2008)
Panga Naa Lo (2007)
Traffic Signal (2007)
Janani (2006)
Naatigothi (2006)
Eight Shani (2006)
Malamaal Weekly (2006)
Home Delivery: Aapko... Ghar Tak (2005)
Dil Jo Bhi Kahey (2005)
Kanchanaganga  (2005)
Double Cross - Ek Dhoka  (2005)
Chetna - The Excitement (2005)
Dhamkee - The Extortion (2005)
Chand Bujh Gaya (2005)
Padmashree Laloo Prasad Yadav (2005)
Kunku Zale Vairi (2005)
Aga Bai Arechya (2004)
Monalisa (2004)
Girlfriend (2004)
Dongodu (2003)
Tujhe Meri Kasam  (2003)
Kaise Kahoon Ke... Pyaar Hai (2003)
Samay - When Time Strikes  (2003)
Saathiya (2002)
123 (2002)
Ehsaas - A Feeling (2001)
Akleche Kande (2001)
Sakhi (2000)

(Źródła: IMDB.com, PlanetRadioCity.com, DesifiedMusic.com, Gomolo.in)


Moja opinia
Pierwszy raz usłyszałam ją dzięki wspaniałości wątku "Nieznane "perełki"", gdzie moja kochana siostrzyczka Supriya wstawiła piosenkę "Cham Cham Karta (Hai Yeh Nasheela Badan)" z filmu "Aga Bai Arechya". I się zakochałam! Do teraz słucham tego utworu non-stop, bo jest cudowny i wspaniały, a w szczególności głos Vaishali (ile się naszukałam, aby wynaleźć jej nazwisko ). Ma wspaniały głos, według mnie taki na pograniczu "klasycznego Bollywoodu" (a więc bardzo wysokich) a "współczesnego" (czyli schodzącego także na niższe tonacje). Świetnie sprawdza się w bardzo folkowych, żywych i skocznych utworach, przy których aż chce się tańczyć.
Według mnie Vaishali jest mało znaną perełką i życzę jej, by szybko wspięła się wyżej na drabinie playbackowej kariery, bo chcę jej słuchać więcej i częściej!

A co Wy o niej myślicie?

Ostatnio edytowany przez Qausain (2010-03-01 20:20:06)

Offline

#2 2010-03-02 00:05:44

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Vaishali Samant

Ha, nie wiedziałam nawet, że śpiewała w filmach hindi! Przy okazji sprawdziłam, jakie piosenki i okazuje się, że także w Saathiya zaśpiewała w Chalka Re
I polecam ci Qausain piosenkę Kismat Se Chalti Hai z filmu Malamaal Weekly, ja ją strasznie lubię od dawna, a nawet nie zerknęłam, kto ją śpiewa. Tym bardziej się cieszę, że to właśnie Vaishali ^^
Muszę jeszcze sprawdzić piosenkę z Chamku, pt Gola Gola - nie kojarzę jej zbyt dobrze, ale jeśli to jest ta, o której myślę, to błeeeeee

Poza tym cieszę się, że sprawiłam ci przyjemność ^^

Offline

#3 2010-03-02 10:30:40

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Vaishali Samant

Ja mam u siebie na dysku Aai Ga z "Traffic Signal" w duecie z Bhaviką () i Gangu Tarunya z płyty "Jalwa Returns" DJ-a Akbara Sami (). I powiem Ci, że też się zdziwiłam, jak znalazłam informację, że śpiewała razem z Mahalaxmi i Richą w Chhalka Re. Ale czaję się na te piosenki marathi, bo ostatnio chyba wpadłam w te klimaty.
A Kismat Se Chalti Hai zaraz odsłucham!

PS
Właśnie do mnie dotarło, że odsłuchiwałam Kismat Se Chalti Hai w weekend, jak sprawdzałam, co z tworów Vaishali oferuje mi apunka, tylko zapomniałam zdobyć. Cudo, cudo, cudeńko! ^)_(^

Ostatnio edytowany przez Qausain (2010-03-02 10:32:06)

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora