Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2010-01-23 13:19:15

Sumedha

Wkręca się

Zarejestrowany: 2008-11-18
Posty: 174
Punkty: +16
Opis: பரதந&#
Aktorka: Deepika
Aktor: SRK
Duet: SRK & Deepika

Sandhya Revathi

http://tollyfans.com/wp-content/uploads/2011/06/Sandhya_actress_300.jpgSandhya Revathi


Biografia:

Sandhya Revathi (Tamil: சந்தியா) urodziła się 26 września 1983 roku. W przemyśle filmowym znana jako Sandhya. Wielokrotnie nagradzana indyjska aktorka występująca w filmach Tamil, Telugu, Malayalam oraz Kannada. Zadebiutowała jako aktorka w 2004 roku w tamilskim filmie Kaadhal, który przyniósł jej Nagrodę Filmfare, oraz Nagrodę Stanu Tamil Nadu dla najlepszej aktorki.

Sandhya urodziła się jako Revathi w Kerala, ale została wychowana w Chennai. Jej ojciec przeniósł się do Chennai, kiedy miała dwa lata. Jej ojciec jest pracownikiem banku, a matka Maya kosmetyczką. Jej brat Rahul zakończył studia w collegu SRM w Chennai i teraz trenuje swoich mistrzów w Stanach Zjednoczonych.

Sandhya była zwykła dziewczyną, uczęszczała do collegu, gdy wystąpiła w uznanym przez krytyków filmie tamilskim opowiadającym historię miłosną Kaadhal. Początkowo rolę tą oferowano aktorce Gopice, jednak ze względu na problemy z terminami, rola ta przypadła Sandhyi. Jej sława rośnie, zwłaszcza po filmie Dishyum, który był jej drugim filmem tamilskim. Musiała więc przerwać naukę, przed otrzymaniem dyplomu ukończenia szkoły.   

Po filmie Kaadhal, za którego zdobyła Nagrodę Filmfare dla Najlepszej Tamilskiej Aktorki w roku 2004, podjęła się pracy w filmie Alicja w Krainie Czarów (wersja Malayalam), w którym zagrała siostrę aktora Jayaram. Następnie pracowała nad muzycznym romansem w Dishyum razem z aktorem Jeeva. Była także częścią schow na scenie Mani Ratnam's, Netru, Indru, Naalai. W jej trzecim tamilskim filmie Vallavan, zagrała bardzo małą rolę, a film nie zdobył tak wielkiego uznania, jak jej poprzednie filmy. Pojawiła się również w Koodal Nagar z aktorem Bharathem. Jej debiutem będzie nowy tamilski film Manjal Veiyil, w którym użyczy swojego głosu w playbacku.


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

2004: Kaadhal - Aishwarya Rajendran

____________________________________________________________________
Źródło: Wikipedia tłumaczone przez Sumedha.

Ostatnio edytowany przez Sumedha (2010-01-23 19:30:29)

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora