Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2009-09-07 19:59:59

 milkaja

Hindustani

Skąd: ok. Łodzi
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 4643

"Oblicza Indii" na DVD

Oblicza Indii w "Magazynie Sztuki Dokumentu" jako nowość we wrześniu 2009 na DVD

http://gfx.filmweb.pl/an/867323/4143.3.jpg



25 września 2009r. na rynku pojawi się nowa kolekcja trzech filmów DVD z cyklu "Magazyn Sztuki Dokumentu", serii wydawniczej firmy Against Gravity.

"Magazyn Sztuki Dokumentu - Oblicza Indii" to kolejne wydawnictwo z serii trzypłytowego zbioru DVD poświęconego tematyce jednego kraju. Pierwszym były "Oblicza Chin".


We wrześniu na rynku pojawi się nowa kolekcja trzech filmów DVD z cyklu "Magazyn Sztuki Dokumentu", serii wydawniczej firmy Against Gravity.

"Magazyn Sztuki Dokumentu - Oblicza Indii" to kolejne wydawnictwo z serii trzypłytowego zbioru DVD poświęconego tematyce jednego kraju. Pierwszym były "Oblicza Chin".


Filmy z nowej kolekcji rzucają światło na różne aspekty życia subkontynentu indyjskiego, poszerzają świadomość realiów świata z filmu "Slumdog. Milioner z ulicy" i ukazują współczesny obraz kraju - cywilizacji, który nieustannie zadziwia i wzbudza zachwyt.

W skład wydawnictwa wejdą:

JOHN I JANE Z KALKUTY (John and Jane)
http://img.stopklatka.pl/wydarzenia/57000/57500/57560-01.jpg

reż. Ashim Ahluwalia; prod. Future East Film
Indie, 2005
83 min.
Wybrane festiwale:
Toronto International Film Festival, Kanada 2005
Cinema de Reel, Francja 2006
Berlin Film Festival, Berlinale, Niemcy 2006

"Lubię Elvisa z jednego prostego powodu. Był miliarderem". To wyznanie jednego z bohaterów filmu oddaje marzenia setek tysięcy młodych Hindusów pracujących w call-center. To globalizacja w pigułce - miejsce, gdzie świat wirtualny zmienia się w rzeczywisty. Miejsce, gdzie czas i granice nie mają jakiegokolwiek znaczenia. Call-center to ziszczone wizje takich teoretyków postmodernizmu jak Jean Baudrillard i Zygmunt Bauman. Ludzie, którzy tam pracują, codziennie na kilkanaście godzin przenoszą się do Ameryki. Odpowiadają na pytania klientów przeróżnych firm, dzwonią oferując ubezpieczenia, wyjaśniają tajniki instrukcji obsługi różnorakich sprzętów domowych. Ich rozmówcy nie mają pojęcia, że rozmawiają z kimś odległym o tysiące kilometrów. Praca w call-center wymaga przemiany osobowości - pracownik musi wyszkolić perfekcyjny amerykański akcent, przybrać nowe imię i przyswoić sobie amerykańskie wartości. Wszystko to w ramach odpowiednich kursów.

Film przynosi obraz życia kilkorga młodych mieszkańców Bombaju, dla których praca stała się namiastką domu, przepustką do lepszego świata i nadzieją na lepsze jutro. To także dyskretny zapis nieuchronnej amerykanizacji tradycyjnego społeczeństwa. Kultura McDonalda, galerii handlowych, naśladowania celebrytów, indywidualizmu oraz osobistego sukcesu - to wszystko składa się na obraz świata młodych ludzi, których ciężka praca sprawia, że Indie dołączają do gospodarczych potęg dzisiejszego świata. Ich determinacja budzi szacunek - nawet podczas snu słuchają taśm wypełnionych mobilizującymi do wysiłku przemowami. Film przynosi obraz smutnej i poruszającej przemiany osobowości - zmiany języka z hindi na angielski, rozpadu więzi międzyludzkich, braku poczucia wspólnoty i więzi z rodzinnym krajem. Dla młodych Hindusów rajem jest Ameryka - i zrobią wszystko, by ją sprowadzić do siebie.

HINDUSKIE LOVE STORY (Babaji, an Indian Love Story)
http://img.stopklatka.pl/wydarzenia/57000/57500/57560-02.jpg

reż. Jiska Rickels; prod. Wink de Putter
Holandia, 2009
71 min.
Wybrane festiwale:
International Film Festival Rotterdam, Holandia 2009
Vision du Reel, Szwajcaria 2009

     
Indie są wciąż krajem, gdzie można spotkać mistyków i świętych. Jednym z nich jest Baba Basant Rai, zażywny 107 latek, cieszący się ogromnym uznaniem lokalnej społeczności. Jest uosobieniem mistycznych Indii, o których rozpisywali się Hesse, Grotowski i Brook. Sąsiedzi darzą go ogromnym szacunkiem - oprócz talentów uzdrowicielskich dysponuje także ogromną wiedzą o duchach, z którymi codziennie obcuje. Czas jakby się go nie imał - badający go lekarze ze zdumieniem stwierdzają, że zamiast starzeć wydaje się młodnieć.

"Babaji" to także opowieść o niezwykłej mocy miłości. Baba chcąc być bliżej swej zmarłej przed kilku laty żony wykopuje koło domu grób dla niej, a obok - drugi dla siebie. Choć w tradycji hinduskiej grób jest czymś mało znanym - większość zmarłych jest kremowana - dla Baby to sposób, żeby być bliżej ukochanej. Baba codziennie leży w grobie, czeka na śmierć, modli się i rozmawia ze swoim ulubionym krukiem, poza tym - przyjmuje pacjentów (jednym z nich był nawet minister indyjskiego rządu).

Film jest poruszającą opowieścią o przenikaniu się świata żywych i umarłych. Dla Baby duchy istnieją równie realnie jak otaczający go ludzie. Z rozbrajającą prostotą opowiada o ich przywarach. Niektóre z nich, szczególnie groźne, trzyma w specjalnych żelaznych tulejkach. Jesteśmy świadkami codziennych rytuałów obcowania ze sferą sacrum, w których nie ma ani krzty fałszywego, taniego mistycyzmu.

Ponieważ Baba uczestniczy w życiu społecznym, w tle opowieści o nim, przed naszymi oczami przewija się barwny świat hinduskich świąt, obrzędów, a także żywiołowych wieców wyborczych tej największej demokracji świata.

HAIR INDIA (Hair India)http://img.stopklatka.pl/wydarzenia/57000/57500/57560-03.jpg

reż. Raffaele Brunetti, Marco Leopardi; prod. B&B Film
Włochy, 2008
75 min.
Wybrane festiwale: IDFA, Holandia 2008
Festival dei Popoli, Włochy 2008
ZagrebDoc, Chorwacja 2009
Durban International Film Festival, RPA 2009

Planując swój ślub z boginią Padmavathi bóg Wisznu musiał zaciągnąć olbrzymi dług. Kubera, skarbnik bogów uznał, że jest tak duży, że będzie musiał być spłacany przez setki lat. Ten obowiązek spada na barki wiernych, którzy muszą zapłacić za zabawę tego, którego opiece powierzają swe losy. Bogaci składają w ofierze pieniądze i klejnoty, a biedni zostawiają w świątyni własne włosy. Nigdy nie zastanawiają się, co dzieje się z ich ofiarą. Zarząd świątyni uznał jakiś czas temu, że na tonach pozostawionych włosów można zarobić - i to bardzo dużo. Sprzedane włosy trafiają do specjalistycznych zakładów, gdzie przygotowuje się z nich peruki i pasma, dzięki którym można przedłużyć włosy - to ostatni krzyk mody wśród gwiazd Hollywood i… bogatych Hindusek. Potentatem na tym rynku jest firma "Great Lenghts", której siedziba mieści się we Włoszech. Jej bardzo ważnym klientem są indyjskie salony piękności, wypełnione kobietami marzącymi o półmetrowej długości, falujących włosach. Film przynosi poruszającą konfrontację religijnego i świeckiego rytuału. Biedacy, pielgrzymując, zapewniają sobie opiekę bóstw. Bogaci, korzystając - metaforycznie i materialnie - z ich ofiary również pragną sobie zapewnić wstęp do lepszego świata, zamieszkałego przez indyjskich celebrytów.

Indie od kilkunastu lat przeżywają niebywały rozkwit gospodarczy, który niesie ze sobą rozwój klasy średniej, dla której sensem życia jest kopiowanie Zachodu. Zabiegi wybielania skóry, przedłużanie włosów, salony z importowaną modą -Hindusi chcą być obywatelami pierwszego, sytego świata. Film jest fascynującą opowieścią o równolegle istniejących obok siebie dwóch światach. Jeden, wierny reklamowemu hasłu "Naprzód Indie, świat należy do was!" to ociekające luksusem centra handlowe, ekskluzywne przyjęcia gdzie bawi się bombajska socjeta, nocne kluby z wyzywająco ubranymi kobietami, gwiazdami Bollywood i dziennikarzami wielkonakładowych czasopism. Drugi to Indie poza nawiasem społecznych przemian - ubogie, tradycyjnie religijne, dla których wyprawa do świątyni jest często jedyną dłuższą podróżą w ciągu życia wypełnionego źle opłacaną pracą. W naturze ubogich Hindusów nie leży kwestionowanie zastanego porządku - żyją wedle boskich, odwiecznych praw zapisanych w księgach. Ich włosy trafiają do kobiet, dla których wzorcem jest serial "Seks wielkim mieście".


źródło: stopklatka


Cena tej pozycji co prawda nie jest jak na razie mała bo znalazłam, ze w empiku ma kosztować prawie 90zł, w internecie można zakupić za 82,99zł. > Tutaj oferta kupna internetowa Może jednak z czasem będzie można ten produkt zakupić taniej. W każdym razie może też być to fajny prezent na gwiazdkę bo w końcu od września do grudnia aż tak dużo czasu nie ma

Offline

 

#2 2009-09-07 20:36:30

 fate

Stały bywalec

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-06-18
Posty: 3088
Opis: On dotknął mojej duszy.
Aktorka: Kajol
Aktor: Shah Rukh Khan
Duet: Kajol i Shah Rukh Khan

Re: "Oblicza Indii" na DVD

Może być fajne. Ciężko tylko będzie zdobyć tyle kasy na tą kolekcję.


Matki bywają dziwne. Kiedy Bóg je stworzył, wszystko co miał umieścić w głowie, umieścił tutaj - w ich sercach. Dlatego myślą i rozumieją sercem i nim kochają.

Offline

 

#3 2009-09-08 19:49:35

 emka8823

Robi postęp

5930211
Zarejestrowany: 2009-09-06
Posty: 257
Aktorka: Aishwarya Rai/Preity Zinta
Aktor: Abhishek Bachchan/Hrithik
Duet: Ash-Abhi/Ash-Hrithik

Re: "Oblicza Indii" na DVD

właśnie sie miałam pytac ile, ale juz zerknelam, ciekawa propozycja, ale fakt sporo bedzie kosztowac

Offline

 

#4 2009-09-08 20:07:54

Edith

Robi postęp

Skąd: Białystok
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 316

Re: "Oblicza Indii" na DVD

Dość drogo. Hmm....chyba bardziej opłaca się obejrzeć 6- odcinkowy film dokumentalny Michaela Wood's " The Story Of India" Bardzo interesujący. Opowiada od samych początków do współczesności.

Offline

 

#5 2009-09-08 20:57:58

 Raveena

Bywalec

10674821
Skąd: Gniezno
Zarejestrowany: 2008-05-05
Posty: 543
Punkty: +2
Aktorka: Rani Mukherjee
WWW

Re: "Oblicza Indii" na DVD

jeżeli się nie mylę to właśnie ten film był prezentowany na tvp 2 zanim przyszła pora na Paryż i teraz national georgrafic..


http://img216.imageshack.us/img216/1922/raniusiakopiarb3fs1.jpg

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora