Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2007-12-18 01:56:10

Hrithik

Robi postęp

Skąd: Bratysława (Słowacja)
Zarejestrowany: 2007-11-18
Posty: 391

Instrukcje robienia gifów

Dziewczyny i chłopaki chcecie zrobić swój ulubiony kawałek filmu beż używania stop klatki co 1s. Mam sposób na to aby nie wycinać tych sekundowych klatek, tylko automatycznie zapisywany co kolejny kadr z filmu w pliku bmp, jpg, tga każde foto wyraźne tak jak wyraźny film, nie ma tego rozmazania obrazu na pauzie. Róbcie tak jak ja, ale musicie pamiętać że jest więcej klatek i gif może ważyć więcej, ale wystarczy z zapisanego materiału usunąć po dwa kadry na przemian, a nawet trzy i efekt będzie tylko ciut mniej płynniejszy No i nie musicie siedzieć godzinami i polować na jako taką ostrą pauzę filmu.

Więc co robimy

Ściągnijcie z netu program VirtualDub jest bezpłatny a Producent tego to Avery Lee
Możecie sholować go z tej strony wiecie download i zapisz

Jak już zainstalujecie to mam poradnik, jak wyciąć te najlepsze ujęcia z filmu, nie wiem tylko czy tu wklejać screeny, mam ich 10 i są dość spore, mogę tu zająć tym trochę miejsca.










Aby nikt mnie nie posadził o zaśmiecanie forum to ja też lubię robić animacje, jak choć by ta poniżej

A Hrithik wszystko widzi


http://img215.imageshack.us/img215/5299/nightrl6.jpg

Offline

#2 2008-05-28 17:54:56

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Mirya, Twoje animacje są równie świetne, jak te "nieruchawe" grafiki! Jakiego programu używasz? (W sensie do robienia stopklatek, a potem złączania ich w całość.)

Offline

#3 2008-05-28 17:57:53

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Animation Shop 3


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#4 2008-07-02 16:28:07

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Bardzo ładne animacje Keva! Mogę wiedzieć w jakim programie je robisz?


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#5 2008-07-02 16:44:38

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

W Corel Photo Paint 12, a klatki wycinam w najkapryśniejszym chyba programie na świecie kliperze

Offline

#6 2008-08-30 15:13:32

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dziewczyna jak ja wam zazdroszczę, że umiecie robić takie avatarki ruchome! Cudowne!


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#7 2008-08-30 17:38:21

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

To wcale nie jest aż takie trudne! Wiem, bo sama kiedyś myślałam, że nie potrafię, ale się nauczyłam (z pomocą stronki, którą wstawiła gdzieś na początku Edyta713). To tylko kwestia tego, czy potrafisz stać się na moment automatem i powtarzać ileś razy te same operacje. No i programu, ale o to już najłatwiej.

Offline

#8 2008-08-30 17:57:21

kajol1

Wkręca się

13142635
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 247

Re: Instrukcje robienia gifów

mam pytanie jak sie robi takie animacje ruchome i nie

Offline

#9 2008-08-30 18:26:31

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain napisał:

To wcale nie jest aż takie trudne! Wiem, bo sama kiedyś myślałam, że nie potrafię, ale się nauczyłam (z pomocą stronki, którą wstawiła gdzieś na początku Edyta713). To tylko kwestia tego, czy potrafisz stać się na moment automatem i powtarzać ileś razy te same operacje. No i programu, ale o to już najłatwiej.

Tak? Spróbuję Bo jak na razie to ja robiłam tak, że zatrzymywałam filmik np. na YouTube i kopiowałam to zdjęcie co akurat było Ale to jest bardzo męczące bo nie dość,że trzeba pomniejszać to jeszcze uważać żeby się nie przesunęło Wypróbuję


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#10 2008-08-30 19:09:48

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

kajol1 napisał:

mam pytanie jak sie robi takie animacje ruchome i nie

Nie istnieje coś takiego, jak nieruchoma animacja. Animacja to z zasady coś, co się rusza (od ang. animation).

Jak się je robi? Bardzo prosto.
Kurcze, chciałam Was odesłać po instrukcję do strony, którą podała Edyta713, ale ta stronka została skasowana...
Trudno, sama napiszę taką instrukcję.

Oto, jak Qausain robi swoje ruchome avki!

Potrzebne programy (a przynajmniej te, których sama używam)
-Kliper;
-Photofiltre
-Gifat.

Co trzeba zrobić? - Kliper
1. W Kliperze otwieramy film, z którego chcemy zrobić avka.
2. Dochodzimy do wybranej przez nas sceny.
3. Robimy pauzę (klawisz Spacji załatwi to bardzo szybko).
4. Teraz przyjdzie czas na zrzucanie klatek.
  -aby zrzucić klatkę do folderu Klipera należy wcisnąć CTRL+S
  -aby przesunąć filmik o jedną klatkę w przód należy wcisnąć klawisz Insert.
5. Klimamy zatem na klawiaturze kombinację <CTRL+S, Enter, Insert> tak długo, dopóki nie skończy się moment, z którego chcemy zrobić avek.
6. Ważne!!! Ograniczajcie się do krótkich, dość wyraźnych momentów np. fragment tańca, puszczenie przez kogoś oczka, głupia minka itp. Avek będzie wtedy lepszej jakości i będzie bardziej efektowny.

Co trzeba zrobić? - Photofiltre
1. Otwieramy wszystkie zrzucone przez nas stopklatki (Uwaga! W programie Photofiltre możemy otworzyć maksymalnie 15 obrazków naraz.);
Teraz mamy dwie opcje:
a) pomniejszyć całą stopklatkę i potem dodawać efekty;
b) wyciąć fragment ze stopklatki, wkleić w nową kartkę i dopiero wtedy pomniejszyć.
Przy opcji a:
2. Kombinacją klawiszy CTRL+H otworzymy okienko, w którym można pomniejszyć/powiększyć obrazek. Odklikujemy (czyli pozbywamy się ptaszka) przy opcji "zachowaj proporcje" i wpisujemy wartości: wysokość=100; szerokość=100 (mogą być mniejsze, ale większe nie wejdą Wam na forum jako avki) i klikamy w OK.
3. Zazwyczaj stopklatki wychodzą ciemne. Na górnym pasku klikamy w "Adjust" (przepraszam, ale mam angielską wersję programu - dla posiadaczy polskiej: ten 5-ty od prawej), wybieramy "Jasność/kontrast" i tak przesuwamy suwakami, aby nam się podobało. Uwaga! Zapiszcie sobie gdzieś wartości, aby potem każda kolejna stopklatka wyglądała tak samo.
4. Dla chętnych: klikając na górze w "Filtr", a potem w "Kolor", możemy wybrać opcję "Ożywienie kolorów" - daje ładny efekt. Można też się pobawić z innymi efektami, ale należy pamiętać, jakie są to efekty i z jakimi wartościami, żeby avek był jednolity.
5. Zapisujemy naszą stopklatkę. Uwaga! Musi ona być w formacie *.jpg lub *.gif, gdyż *.bmp wygląda brzydko, a Gifat nie czyta rozszerzenia *.png.
6. Robimy dokładnie to samo z każdą kolejną stopklatką.

Przy opcji b:
2. Zaznaczamy fragment obrazka, z którego chcemy zrobić avka.
3. Ponieważ avki zazwyczaj są kwadratowe, należy pilnować, aby długość i szerokość miały tę samą wartość (sprawdzicie to na szarym pasku na dole).
4. Bardzo ważne są też współrzędne zaznaczenia (żeby avek nie był chaotyczny i nie ruszał się z miejsca na miejsce). W tym celu klikamy prawym klawiszem myszy w dowolnym miejscu wewnątrz zaznaczenia, a potem w "Ustawienia manualne" i spisujemy współrzędne (tj. wartości dla X i Y). Radzę zapisać - po kilku razach i tak zapamiętacie, ale na początku lepiej mieć to na kartce.
5. Otwieramy nową kartkę i zmieniamy długość oraz szerokość na taką samą, jak długość i szerokość naszego zaznaczenia.
6. Kopiujemy zaznaczenie na nową kartkę (skrót klawiszy <CTRL+C> oraz <CTRL+V>) i klikamy w Enter (potwierdza to wklejenie).
7. Reszta jest taka sama jak w punktach 2.-6. do opcji a.

Co trzeba zrobić? - Gifat
1. Kiedy mamy już wszystkie stopklatki dostosowane do formy avatara, otwieramy je wszystkie w programie Gifat
  -klikamy w obrazek białej kartki ze znaczkiem plusa;
  -kiedy dojdziemy już do folderu, gdzie są nasze stopklatki, zaznaczamy je wszystkie (myszą lub skrótem klawiszowym <CTRL+A>, chociaż ta druga opcja jest lepsza, kiedy stopklatki są w innym folderze niż folder Klipera) i klikamy w Otwórz.
2. Teraz trzeba wejść w zakładkę pt. "Animacja" i zaznaczamy opcje "Odtwarzaj w pętli" oraz "Powtarzaj ciągle".
3. Wchodzimy w zakładkę pt. "Obrazek" i tu znowu trzeba się stać automatem. Każdej stopklatce z osobna trzeba wpisać wartość w ramce "Opóźnienie". Uwaga! Zazwyczaj najlepsze są opóźnienia o wartości 10.
4. Kiedy wszystkie obrazki mają już tę samą wartość opóźnienia, klikamy w podgląd (obrazek z białą kartką i lupą) i patrzymy, jak będzie wyglądał nasz avek.
5. Jeśli jest ok, to klikamy w "Zapisz jako" (trzy dyskietki) i zapisujemy go.
6. Jeśli jest za szybki/za wolny, to zmieniamy wartość opóźnienia na mniejszą/większą (radzę zachować umiar i zmniejszać/zwiększać wartość o 5 lub 3). Potem znów podglądamy naszego avka i pracujemy tak aż do momentu, kiedy uznamy, że teraz jest dobrze.
7. Voila! Możecie cieszyć się zrobionym przez siebie avkiem.


Wiem, instrukcja jest dość długa i może się wydawać skomplikowana, ale nie potrafię tego opisać prościej. Zresztą, samo czytanie nie pomaga - kiedy już popróbujecie, to same zrozumiecie, jakie to łatwe, że to wymaga jedynie ciągłego powtarzania tych samych czynności.
Życzę Wam zatem powodzenia w tworzeniu pierwszych avków!

PS
Dodam też coś w związku z postem Kevy. Metoda, którą ja stosuje nie da Wam avków o tak idealnej jakości, jak avki Kevy. Do tego potrzeba już bardziej skomplikowanych programów (jak w/w Corel czy Animationshop), ale z tych nie potrafię korzystać, więc męczę się dalej swoją metodą początkujących.

Ostatnio edytowany przez Qausain (2008-08-30 19:11:33)

Offline

#11 2008-08-30 19:32:35

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dziękuje~!! Może się w końcu nauczę


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#12 2008-08-30 20:42:32

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

No to może ja opiszę swoją metodę.

Potrzebne wam będą programy:
- kliper
- Microsoft Office Picture Manager
- Corel Photo Paint (ja używam 12)

1. Kliper
Qausain opisała wyżej, ja tylko dodam, że u mnie (nie wiem, może masz inną wersję ) nie trzeba wciskać insert i enter, bo ctrl+S, automatycznie przenosi nas do kolejnej klatki. Tak wiec wciskamy ctrl+S przez cały fragment, z któego chcemy zrobić animację, a drugą ręką, klikanie na "nie" przy komunikacie który nam będzie wyskakiwał czyli: "Czy chcesz zobaczyć przechwyconą klatkę obrazu?" przy ostatniej radzę kliknąc na tak. Jeżeli macie ustawione, żeby format png automatycznie odtwarzał wam się w MOPM, to ten program się włączy. I tym samym przechodzimy do punktu drugiego:

2.
- Gdy już otworzy nam się MOPM i ta klatka, nic z nią nie róbcie, ale kliknijcie na "Skróty", potem "Dodaj skrót obrazu" i znajdzie folder klipera i kliknijcie na dodaj.
- Wybierzcie folder klipera, który pojawi wam się w skrótach obrazu, wyświetlą się wam wszystkie klatki, które się tam znajdują. Najlepiej, żeby było ich 102, choć może być wiecej, tyle że potem w Corelu, sprawa będzie trudniejsza.
- Zaznaczcie wszystkie klatki i prawym przyciskiem myszy kliknijcie na dowolną z nich (chyba, że macie układ dla leworęcznych jak ja, wtedy odwrotnie) oi wybierzcie "Edytuj obrazy". Wyswietli wam się menu z boku, a klatki, z wyjątkiem tej wybranej pokazą się na dole ekranu.
- wybierzcie "przytnij" i przytnijcie tę wybraną klatkę, tak, żeby miała taką samą długość i szerokość. Kliknijcie na "ok", takie rozmiary uzyskają wszystkie klatki.
- teraz wybierzcie (pamiętajac by wszystkie były zaznaczone), którąkolwiek inną klatkę i w ten sam sposób co poprzednio wybierzcie "zmień rozmiar" w "edytuj obrazy".
- ustawcie wybraną wielkość i kliknijcie ok. Wszystkie klatki się zmniejszą. zapiszcie zmiany i zamknijcie program.

3. Corel Photo Paint (12) - gdy klatek jest 102 lub mniej
- gdy po otwarciu programu pokaże wam się komunikat początkowy, wybierzcie "otwórz" znajdzie folder klipera i wybierzcie pierwszą klatkę.
- klikamy na "okna" u góry ekranu i z "okien dokowanych" wybierzcie film. Z boku będziecie mieli teraz okno z podpisem "Film"
- kliknijcie na "Film" na górnym pasku i na "Utworz z dokumentu". w oknie "Film" pokaże wam się miniatura klatki i liczba 200
- ponownie kliknijcie na "Film" i "Wstaw z pliku". W oknie które wam się wyświetli, prawym przyciskiem myszy wybierzcie "rozmieść według: nazwa". Możliwe że będzie trzeba zrobić do dwukrotnie, żeby klatki ustawiły się od ostatniej do drugiej. Zaznaczamy je wszystkie w tej właśnie kolejności i klikamy na "otwórz" i "Wstaw plik: po 1". miniatury wszystkich klatek, ułożonych w odpowiedniej kolejności pokażą nam się z boku (gdyby jednak były od ostatniej, usuńcie wszystkie oprócz pierwszej i postępując według instrukcji wyżej, dodajcie je w kolejności od drugiej do ostatniej). Najprowdopodobniej pierwsza klatka wyświetli się teraz także na końcu. Usuńcie ją.
- Teraz zaznaczcie wszystkie klatki w menu z boku i kliknijcie na to "200". to opóźnienie z jakim będą pojawiać sie klatki. Zmieńcie na dowolną wartość (polecam od 50 do 80)
- kliknijcie na "odtwórz" żeby zobaczyć podgląd animacji. Jeżeli chcecie dodać napis zróbcie go tylko na jednej, dowolnej klatce, zapisze się na wszystkich.
- jezeli wszystko jest ok, kliknijcie na plik, zapisz jako, koniecznie wybierzcie format gif i kliknijcie na "Zapisz"
- teraz wyświetli wam się okno Convert to Paletted. Przy palecie wybierzcie "zoptymalizowaną", a przy dithering, brak. I "ok".
- wyświetli wam się okno GIF Animation Options, zaznaczcie "Loop Frames" i zaznaczcie "Forever". I "ok"
Animacja jest już gotowa.

Gdybyście mieli jakieś pytania lub coś było niezrozumiałe lub chcielibyście zrobić większą animację niż 102 klatki, piszcie najlepiej na PW. Mam nadzieję, że pomogłam

Ostatnio edytowany przez Keva (2008-08-30 20:43:46)

Offline

#13 2008-08-30 21:17:42

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Kiedyś spróbuję tej Twojej metody... jak tylko ściągnę sobie Corela. Cóż, kiedy się to czyta, to brzmi dość... profesjonalnie, ale ja wiem, że wszystko będzie inaczej, jak będę to krok po kroku robić. Jak w końcu kiedyś spróbuję, to pochwalę się wynikami (lub ich brakiem ).

Offline

#14 2008-08-31 12:08:38

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Keva-używasz Corela? Ja też Ale do grafiki Postaram się zrobić avatar ale małe pytanko-skąd zdobyć filmik na avatar? Można z YouTube? ?
Kajol1-Czekamy na wyniki


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#15 2008-08-31 12:26:22

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Audrey, jak nie masz całego filmu na dysku lub płytce, to możesz zdobyć filmik:
a) ze strony SRKPagali.net, ale tak musisz być zalogowana i masz filmiki tylko z SRK;
b) jak chcesz coś z Aish, to można wziąć kilka z Aishwarya-Forever.com
c) a jak jeszcze jakiś inny, to możesz to zrobić z Youtube'a.

Jak zdobyć je z YouTube? Proste, już daję Ci instrukcję:
1. Otwierasz na Youtube filmik, który chcesz zdobyć.
2. Wchodzisz na www.podobne.pl/imeemyoutube/.
3. W pasek wklejasz adres strony, na której jest filmik i klikasz w "Download".
4. Kiedy skończy się ładować, klikasz w "Proceed download".
5. Dalej, w "Input file type" wybierasz "Flash Video (.flv)", a w "Output file type" - "Audio Video Interleave (.avi)".
6. Na końcu strony zaznaczasz kratkę "Accept the terms" i klikasz w "Convert!".
7. Teraz stronka będzie konwertować plik, a gdy skończy, otworzy Ci się nowa stronka, na której będzie duży przycisk "Download" - klikając w niego, rozpoczniesz ściąganie przekonwertowanego przez Ciebie filmiku.
8. E voila! Ciesz się filmikiem!

Są też jakieś inne sposoby, ale ja z nich nie umiem korzystać. Dam jednak linki do instrukcji:
-Sposób1 - ściągniesz nim też filmiki z Wrzuty.pl
-Sposób2 - tylko filmiki z YouTube'a
-Sposób3 - tylko filmiki z Wrzuty.pl

Ostatnio edytowany przez Qausain (2008-08-31 12:26:48)

Offline

#16 2008-08-31 13:16:16

kajol1

Wkręca się

13142635
Call me!
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2007-05-11
Posty: 247

Re: Instrukcje robienia gifów

zrobilam 2 ale niewiem jak je tu wstawic ;(

Offline

#17 2008-08-31 13:16:27

 Buba_Bollywood

Nabijacz

1186411
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 602
Opis: peggy brown xD

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain napisał:

Jak zdobyć je z YouTube? Proste, już daję Ci instrukcję:
1. Otwierasz na Youtube filmik, który chcesz zdobyć.
2. Wchodzisz na www.podobne.pl/imeemyoutube/.
3. W pasek wklejasz adres strony, na której jest filmik i klikasz w "Download".
4. Kiedy skończy się ładować, klikasz w "Proceed download".
5. Dalej, w "Input file type" wybierasz "Flash Video (.flv)", a w "Output file type" - "Audio Video Interleave (.avi)".
6. Na końcu strony zaznaczasz kratkę "Accept the terms" i klikasz w "Convert!".
7. Teraz stronka będzie konwertować plik, a gdy skończy, otworzy Ci się nowa stronka, na której będzie duży przycisk "Download" - klikając w niego, rozpoczniesz ściąganie przekonwertowanego przez Ciebie filmiku.
8. E voila! Ciesz się filmikiem!

Ja tak  próbowałam i mi nie wyszło jak nacisnęłam  "Proceed download" wyskoczyło mi na czerwono
Cannot get media file.
Check if the URL looks like: http://profile.imeem.com/123abc/music/1 … /efghijkl/


http://i42.tinypic.com/2iiibz5.jpg

Offline

#18 2008-08-31 13:19:20

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Buba, a jaki był adres tego filmiku?

Audrey, jak chcesz wstawić tutaj avka, to:
1. Otwierasz stronę Imageshack.us
2. Ładujesz obrazek na Imageshcka.
3. Kiedy skończy, powinnaś mieć na dole ramkę "Direct link to image", a pod nią link.
4. Skopiuj go, a potem na forum wpisz tak: [img]link do obrazka[/img]

Offline

#19 2008-08-31 13:22:51

 Buba_Bollywood

Nabijacz

1186411
Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 602
Opis: peggy brown xD

Re: Instrukcje robienia gifów


http://i42.tinypic.com/2iiibz5.jpg

Offline

#20 2008-08-31 13:25:52

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Już Ci odpisałam na PW.

Offline

#21 2008-08-31 14:44:32

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Instrukcje robienia gifów

załadować na stronce www.imageshack.us i wkleić linka z dużymi literami [url]bądź założyć sobie konto na www.photobucket.com i tam ładować zdjęcia .

@Keva zawsze się zastnawiałam dlaczego Twoje animacje mają tak znakomitą jakość, teraz już wiem. Chyba też zacznę stosować corela, bo zawsze robię w animation shop.

Ostatnio edytowany przez Iza (2008-08-31 14:44:54)


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#22 2008-08-31 19:44:37

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain napisał:

Audrey, jak nie masz całego filmu na dysku lub płytce, to możesz zdobyć filmik:
a) ze strony SRKPagali.net, ale tak musisz być zalogowana i masz filmiki tylko z SRK;
b) jak chcesz coś z Aish, to można wziąć kilka z Aishwarya-Forever.com
c) a jak jeszcze jakiś inny, to możesz to zrobić z Youtube'a.

Jak zdobyć je z YouTube? Proste, już daję Ci instrukcję:
1. Otwierasz na Youtube filmik, który chcesz zdobyć.
2. Wchodzisz na www.podobne.pl/imeemyoutube/.
3. W pasek wklejasz adres strony, na której jest filmik i klikasz w "Download".
4. Kiedy skończy się ładować, klikasz w "Proceed download".
5. Dalej, w "Input file type" wybierasz "Flash Video (.flv)", a w "Output file type" - "Audio Video Interleave (.avi)".
6. Na końcu strony zaznaczasz kratkę "Accept the terms" i klikasz w "Convert!".
7. Teraz stronka będzie konwertować plik, a gdy skończy, otworzy Ci się nowa stronka, na której będzie duży przycisk "Download" - klikając w niego, rozpoczniesz ściąganie przekonwertowanego przez Ciebie filmiku.
8. E voila! Ciesz się filmikiem!

Są też jakieś inne sposoby, ale ja z nich nie umiem korzystać. Dam jednak linki do instrukcji:
-Sposób1 - ściągniesz nim też filmiki z Wrzuty.pl
-Sposób2 - tylko filmiki z YouTube'a
-Sposób3 - tylko filmiki z Wrzuty.pl

Jesteś boska


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#23 2008-08-31 19:50:28

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

E no, nie przesadzajmy! Zaraz tam boska... Bosa na pewno, ale nie boska! Ale dziękuję!

Offline

#24 2008-09-01 16:15:13

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

Ciesze się Qausain, że tak ci się spodobała moja metoda. Avatary cudne, ja już uruchomiłam Corela (ni wiem czemu, ale włącza mi się co najmniej pół godziny, więc teraz będę robić z Golda i może Making of Feet of Flames i FoF oczywiście, jako że moi Tudorsi na płycie odmówili posłuszeństwa i musze ściągnać jeszcze raz

Ostatnio edytowany przez Keva (2008-09-01 16:16:14)

Offline

#25 2008-09-01 16:27:02

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Jak ma mi się nie podobać, skoro jest prostsza, szybsza i daje lepszy efekt??!!

Tudorsi odmówili Ci posłuszeństwa? Cóż, to zawsze była dynastia silnych osobowości...

Offline

#26 2008-09-01 16:35:31

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

ale i tak się cieszę. Zanim ja doszłam do tego jak to robić, każdą klatkę przycinałam i pomnijszałam a później dodawałam oddzielnie... i jeszcze zmieniałam tak wartości więc trwało co najmniej godzinę, ale poem opanowałam sztukę - 1 animacja = 1 minuta (poza przechwytywaniem klatek w Kliperze)

Offline

#27 2008-09-01 16:59:28

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Jeszcze jedno pytanie. Jak mam filmik to niestety on jest takich rozmiarów,że jest czarny pasek:( Tzn. jest u góry i na dole.Co z nim zrobić?

Ostatnio edytowany przez Audrey (2008-09-01 16:59:48)


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#28 2008-09-01 17:49:54

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

Możesz przyciąć paski w MOPM... Chyba stronę wcześniej opisałam jak to zrobić

Offline

#29 2008-09-01 18:03:12

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

Uuuuu... ale znam ten ból, pamiętam, że zapisywałam sobie na kartce jak przycinałam, zanim wpadłam na pomysł, żeby zajrzeć do pomocy i znaleźć te "skróty". A może w Corelu by się udało "masowo" przyciąć i pomniejszyć?

Offline

#30 2008-09-01 20:01:44

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Nie wiem, musiałabym sprawdzić, a nie dość, że teraz nie bardzo mi się chce, to na tym kompie nie mam Corela... Ale jeszcze kiedyś sprawdzę...

Offline

#31 2008-09-01 21:20:22

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dziękuje Kajol1
Keva: No postaram się zdobyć ten program Mam nadzieję,że to pomoże bo takie ręczne jest bardzo pracochłonne!


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#32 2008-09-01 21:39:52

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Audrey, Corela możesz zdobyć z tej stronki. Ja stąd ściągałam i nie ma żadnych problemów!

Offline

#33 2008-09-02 11:18:23

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Keva mogłabyś podać link do programu Microsoft Office Picture Manager? Bo ja nie mogę znaleźć dobrego.


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#34 2008-09-02 15:18:03

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

Audrey, z tym ściągnięciem będzie raczej problem, MOPM jest po prostu dołączany do pakietu Office... Czyli nie wiem czemu założyłam, że każdy go ma. Ale nie wiem skąd zdobyć

Offline

#35 2008-09-02 17:15:52

madhhy

Bollyamator

7665197
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2008-03-04
Posty: 66
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dzięki wielkie wszystkim
Szczerze mówiąc jakoś nigdy nie lubiłam zbyt bawić się w robienie animacji:P
Jednak przez ten rok mojej działalności blogowej "co nie co" powstało. Gdyby ktoś z Was byłaby bardziej zainteresowany to zapraszam na odpowiedni dział mojej strony. <link poniżej>
http://graphicsintensive.republika.pl/animacje.htm

Offline

#36 2008-09-02 17:47:59

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Madhhy, świetne są te avki! Naprawdę super! Czekam na więcej!
W jakim programie je robisz?

Offline

#37 2008-09-02 19:05:37

madhhy

Bollyamator

7665197
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2008-03-04
Posty: 66
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dzięki Qausain:)
Wycinam klatki w Kliperze, łączę w Animation Shop, a kadruje w Gimpie.

Offline

#38 2008-09-03 15:55:43

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Jak dawno temu używałam gifata, to też mi się kropeczki tworzyły. Obecnie używam Animation Shopa, ale to trochę bardziej skomplikowany program. Może dziewczyny coś bardziej powiedzą, co lepiej się znają Ale ja nie widzę u Ciebie,, żadnych kropeczek? Może avatar troszeczkę ich ma, ale bardzo niewiele.Zresztą wszystkie animacje zawsze po zapisaniu mają jakąś "wadę" 

Ostatnio edytowany przez Audrey (2008-09-03 15:57:28)


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#39 2008-09-03 17:37:40

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Chcesz zobaczyć "pokropkowaną" i "popaćkaną" animację, Buba? Proszę, oto moja pierwsza animacja (warto dodać, że wyjątkowo nieudana ):
http://www.bankfotek.pl/image/129085.jpeg
Używałam wtedy PowerDVD do robienia stopklatek (a PowerDVD robi stopklatki w formacie *.bmp ) i gifata to sklejania klatek w animację.

Teraz stosuję metodę Kevy i jest ona dla mnie najlepsza na świecie! Prawda, z powodu braku MOPM każdą klatkę edytuję osobno, ale jestem już tak wprawiona, że zajmuje mi to maksymalnie pół godzinki (kiedy klatek jest ok. 60-ciu), ale za to Corel genialnie składa te klatki w animację! Gdzieś wcześniej podawałam link do stronki, z której można pobrać Corela, tak jakby co...

Ostatnio edytowany przez Qausain (2008-09-03 17:38:27)

Offline

#40 2008-09-03 19:57:45

madhhy

Bollyamator

7665197
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2008-03-04
Posty: 66
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dzięki wszystkim )
Buba świetne animacje jak na początek Najbardziej podoba mi się ta z Kajol z "Kuch Kuch Hota Hai".
Qausain, pół godziny?! Też się kiedyś tak męczyłam, ale ściągnij sobie Animation Shop. To naprawdę genialny program!
I w pół godziny zrobisz 12 animacji,a nie jedną.

Offline

#41 2008-09-03 20:30:47

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Wiem, co masz na myśli, Audrey. Niestety, nie da się za jednym zamachem pomniejszyć wszystkich klatek, a przynajmniej nie w Photofiltre.
A avek ładny, tylko szkoda, że Ci się nie załadował...

madhhy napisał:

Qausain, pół godziny?! Też się kiedyś tak męczyłam, ale ściągnij sobie Animation Shop. To naprawdę genialny program!
I w pół godziny zrobisz 12 animacji,a nie jedną.

Zapewne, ale nie potrafię się odnaleźć a Animation Shop, zresztą, pół godziny to ja tylko pomniejszam klatki, dodaję im jasności i ożywiam kolory...

Ostatnio edytowany przez Qausain (2008-09-03 20:32:18)

Offline

#42 2008-09-04 13:33:11

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

No szkoda, że nie da się za jednym zamachem pomniejszyć. Madhhy jak ty w pół godziny z zrobisz 12 animmacji? Ja tak sama jak Qausain, przez ten czas męczę się by zmniejszyć wszystkie klatki Ach i Qausain co znacz, że avek mi się nie załadował?


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#43 2008-09-04 18:59:45

madhhy

Bollyamator

7665197
Skąd: Legnica
Zarejestrowany: 2008-03-04
Posty: 66
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja w Animation Shopie najpierw robię "dużą" animacje, czyli taką w rozmiarze klatek z Klipera, a potem bez problemu zmniejszam do rozmiaru jaki mnie interesuję:)
Jak chcecie to mogę napisać Wam instrukcje mojego sposobu.
Animation Shop to chyba najlepszy program do animacji i wcale nie jest trudny w obsłudze.

Offline

#44 2008-09-04 19:11:05

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

Zależy co kto woli. Ja Animation Shopa nie umiem obsługiwać, pasuje mi Corel, a z resztą z tego co widzę, tam też można od razu zmniejszyć wszystkie klatki jednocześnie

Offline

#45 2008-09-04 19:26:07

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

madhhy napisał:

Ja w Animation Shopie najpierw robię "dużą" animacje, czyli taką w rozmiarze klatek z Klipera, a potem bez problemu zmniejszam do rozmiaru jaki mnie interesuję:)
Jak chcecie to mogę napisać Wam instrukcje mojego sposobu.
Animation Shop to chyba najlepszy program do animacji i wcale nie jest trudny w obsłudze.

O tak napisz! bardzo proszę, może to pomoże mi i nie tylko mi

Ostatnio edytowany przez Audrey (2008-09-04 19:26:36)


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#46 2008-09-04 20:01:47

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Zgadzam się, mnie też by to pomogło!

Offline

#47 2008-09-04 23:16:49

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Instrukcje robienia gifów

Dziękuję @Qausain

A ja potrzebuję pomocy!
Zaczęłam robić animację w programie Animation Shop, załadowałam osobno klatki, całość niby zapisuje mi się jako animacja, ale w taki sposób, że obrazek gif porusza się tylko raz a potem staje Co robię nie tak ??


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#48 2008-09-04 23:41:58

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Wiesz, mnie niektóre animacje zrobione w Corelu tak robią. Spróbuj może czegoś takiego: kliknij prawym klawiszem myszy na plik gif i wybierz "Otwórz za pomocą", a potem "Internet Explorer" lub "Mozilla Firefox" (w zależności od tego, czego używasz). Zazwyczaj okazuje się wtedy, że animacja wcale nie staje i chodzi idealnie (a to znaczy, że po załadowaniu do Internetu też nie będzie stawać). Jeśli jednak dalej będzie stawać... Hmm... To tu się moje możliwości techniczne kończą...

Offline

#49 2008-09-05 21:14:43

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain napisał:

Zapewne, ale nie potrafię się odnaleźć a Animation Shop, zresztą, pół godziny to ja tylko pomniejszam klatki, dodaję im jasności i ożywiam kolory...

Gdzie są takie opcje w Animation Shopie ? Jaką macie wersję ?

Wasze animacje są cudowne, po prostu mnie oczarowały


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#50 2008-09-05 22:17:20

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Mirya napisał:

Qausain napisał:

Zapewne, ale nie potrafię się odnaleźć a Animation Shop, zresztą, pół godziny to ja tylko pomniejszam klatki, dodaję im jasności i ożywiam kolory...

Gdzie są takie opcje w Animation Shopie ? Jaką macie wersję ?

Wasze animacje są cudowne, po prostu mnie oczarowały

Mirya, sama nie wiem.

Iza, zabiłaś mnie! Mój boski Christian Bale! I to, niestety, nie jest moja ręka! Idę się powiesić!

Offline

#51 2008-09-06 18:14:23

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Kurcze dziewczyny możecie mi pomóc? Na moich animacjach widać piksele O np. tutaj:
http://img440.imageshack.us/img440/5452/khkn002ai2.gif

Co zrobić, żeby tak nie było ?

Keva twoje animacje są cudne! Chyba ściągnę sobie Corela

Ostatnio edytowany przez Mirya (2008-09-06 18:15:32)


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#52 2008-09-06 18:20:06

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

O, chyba właśnie w Corelu się nie robią, chociaż to zależy od filmu, bo jakiej opcji bym nie zaznaczyła w LotD robią się dziwne przebarwienia i piksele, a te z FoF wyglądają jak wycięte z filmu. Ale ogólnie Corel powinien je usunąć
I cieszę się,  że cci się podobają

Dopiero teraz zauważyłam twój post Qausain. no więc kiedy już mamy wklejone w film wszystkie klatki i ustawione opóźnienie, dalej z zaznaczonymi wszystkimi klatkami klikamy na "obraz" na górnym pasku, potem na "zmień rozmiar/rozdzielczość". Zmieniamy milimetry na piksele i ustawiamy wybraną wielkość. Uwaga, żeby to wyszło i żeby avatar wszedł na form musi mieć jednakową długość i szerokość. Ale dopiero dochodzę do tego jak to zrobić, jak wykombinuję napiszę

Ostatnio edytowany przez Keva (2008-09-06 18:23:44)

Offline

#53 2008-09-06 18:22:37

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain napisał:

A tak na marginesie, miałaś nam powiedzieć, jak zbiorowo pomniejszyć wszystkie klatki do animacji w Corelu!

Ekhm!

edit:

Aha. Dzięki.

A jakiś sposób na rozjaśnienie wszystkich klatek jednocześnie w Corelu jest? (Sorry, że tak Cię męczę... )

Offline

#54 2008-09-06 18:39:53

 Keva

Zakręcony

Zarejestrowany: 2007-08-05
Posty: 1040
Punkty: +2

Re: Instrukcje robienia gifów

Trzeba pokombinować w "obrazku" i "efektach", własciwie tak jak w każdej pojedyńczej klatce, grunt, żeby wszystkie był zaznaczone.
Chyba

Chociaż nie, najlepiej zrobić to już po skończeniu animacji, otworzyć ją jeszcze raz, zaznaczyć wszystkie klatki, dorobić efekt i zapisać. Ale nie gwarantuję, że będzie tej samej jakości, nigdy nie próbowałam

Ostatnio edytowany przez Keva (2008-09-06 18:42:59)

Offline

#55 2008-09-08 17:34:05

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA!
Jestem fenomenalna! Odkryłam coś co nam pomoże przy animacjach Sposób na jednoczesne pomniejszenie wszystkich klatek!
Instrukcję napisze od momentu gdy mamy już wszystkie obrazki z których zrobimy animację
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Potrzebujemy
-program Animation Shop Pro.

1.Wklejamy nasz obrazek od którego zaczynamy animację poprzez Edit-Paste-As New Animation
2.Kolejne obrazki wklejamy poprzez http://www.fothost.pl/upload/08/37/36eb42b3.bmp aż do końca gdy będą już wszystkie.
3.Następnie klikamy Edit-Select All.
4.A teraz najważniejsze! Robimy Animation-Resize Animation i ustawiamy tak:
http://www.fothost.pl/upload/08/37/ddd93ada.bmp
5.Animacja jest pomniejszona do upragnionych rozmiarów więc zostaje nam tylko zapis File-Save As
I koniec! Mam nadzieję,że nie pogmatwałam wam tego, i że wam to pomoże..Jeżeli są jakieś pytania to chętnie odpowiem
A oto moje animacje wykonane szybszym sposobem
http://www.fothost.pl/upload/08/37/ce0ba6b5.gif http://www.fothost.pl/upload/08/37/4cad1c12.gif
http://www.fothost.pl/upload/08/37/58ca2621.gif


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#56 2008-09-08 18:26:54

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Instrukcje robienia gifów

Audrey zakochałam się w Twoich animacjach są boskieee!
A właśnie przed chwilą wyłączyłam w połowie Karan Arjun, bo nie byłam w stanie go obejrzeć do końca, tylko nie pasująca kompletnie do tego filmu Kajol mi się w nim spodobała, a ShahRukh wyglądał w nim okropnie Mimo wszystko kocham ten duet!


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#57 2008-09-08 19:04:02

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Audrey, cudne animacje! A z instrukcji skorzystam, jak tylko będę robić kolejne animacje. Problem jednak w tym, że nie potrafię się połapać a Animation Shop Pro i nie wiem, jak niby mam tam ustawić tak, aby mieć klatki dokładnie z tego momentu, który chcę.

Offline

#58 2008-09-08 19:42:29

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałam, ale normalnie avka robimy tak jak ty dałaś w instrukcji.Czyli po prostu kliper, pojedyńcze klatki wklejamy, ale nie musimy każdej ręcznie pomniejsza
Dziękuje za pochwały

Ostatnio edytowany przez Audrey (2008-09-08 19:42:50)


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#59 2008-09-08 20:48:38

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Aaa... Takie buty! Dobra, już rozumiem! Bo wiesz, jak kiedyś  otworzyłam sobie Animation Shop Pro to była opcja, aby zrobić avek bezpośrednio z filmu, a przy tej opcji nie potrafiłam nigdy trafić na ten moment, na który chciałam.
Dzięki za objaśnienie!

Offline

#60 2008-09-08 21:03:58

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Moooożna tak zrobić? Wow! Możesz obaj objaśnić gdzie ty znalazłaś tą opcję? Może komuś się uda i wtedy będziemy już w ogóle wiedziały jak prosto zrobić animację


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#61 2008-09-08 21:17:43

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

O ile pamiętam (a jestem teraz przy kompie, na którym nie ma Animation Shopa), to klikałam w Plik - Otwórz, a potem wybierałam plik filmiku. Problem jest taki, że kiedy chcesz wyciąć fragment jakiejś scenki z filmu, nie teledysku, to program Ci mówi, że nie może tego zrobić, bo to przekracza jakąś tam ilość klatek. A przeliczanie sekund na klatki, chociaż nie jest wcale trudne, wcale nie gwarantuje Ci, że trafisz na odpowiedni moment. Jednak, jeśli ktoś opracuje dokładniejszą metodę "szukania momentów" w Animation Shop, to bardzo bym prosiła o instrukcję.

Offline

#62 2008-09-20 14:40:03

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Parvati bardzo ładne
A ja chyba sobie odpuszczę animacje w Corelu, bo dopiero zauważyłam, że nie mogę nigdzie znaleźć Corel Photo Paint 12.
Jednak, gdyby ktoś wiedział gdzie go szukać, bądź miał instalkę, byłabym wdzięczna za pomoc


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#63 2008-09-20 14:48:47

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Mirya, ja ściągałam stąd. Wiem, nazywa się Corel Draw, ale Corel Photo Paint też tam jest.

Offline

#64 2008-09-22 22:24:08

pawo12

Bywalec

Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2008-02-24
Posty: 531

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja z programow graficznych polecam GIMPA. Jest darmowy, a dorownuje photoshopowi Jest bardzo rozbudowany Ja jednak zaczynam uczyc sie Blendera- programu do scen i animacji 3d. Gimpa tez zaczynam sie uczyc, bo moze wspolpracowac z wieloma innymi programami graficznymi, w tym z Blenderem - np moze byc uzyty do tworzeia tekstur

Offline

#65 2008-09-22 22:36:33

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja na GIMPIE umiem tylko zrobić takie coś: kolorowy obrazek tak zmienić, aby był czarno biały i tylko jakiś element miał kolorowy. Proste, ale czasochłonne.

Ale też słyszałam, że jest dobry do robienia animacji, ale tutaj to już raczej potrzeba kogoś obeznanego z programem, żeby mi to wytłumaczył jak idiotce.

Offline

#66 2008-10-03 19:18:59

Parvati

Robi postęp

13574978
Skąd: Mielnik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 327
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain napisał:

HA! Już mnie nie będziesz demoralizowała, bo jednak udało mi się "machnąć" kilka animek z moim ukochanym mężem, o! Przy użyciu Animation Shopa, bo tylko ten program może to zrobić bezpośrednio z filmu, bez wycinania klatek (tak na marginesie, polecam tę metodę, bo jest szybsza niż wycinanie klatek! )

http://img215.imageshack.us/img215/1206/howl1df9.gif  http://img151.imageshack.us/img151/3329/howl2ib4.gif  http://img217.imageshack.us/img217/1486/howl3ox6.gif  http://img151.imageshack.us/img151/3678/howl4ur3.gif  http://img215.imageshack.us/img215/1113/howl6zn7.gif  http://img229.imageshack.us/img229/7096/howl5oc2.gif  http://img232.imageshack.us/img232/8679/howl7no7.gif  http://img232.imageshack.us/img232/3695/howl8cr3.gif

A jak to zrobić?


http://img258.imageshack.us/img258/7099/alicesignature1cr4.png
http://img258.imageshack.us/img258/alicesignature1cr4.png/1/w379.png

Offline

#67 2008-10-03 19:32:51

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Parvati, już Ci tłumaczę, jak ja to robię.

1. Otwieram film, z którego chcę wyciąć avki w Windows Movie Maker.
2. Wycinam fragmenty, z których chcę zrobić avki, i zapisuję je jako małe filmiki.
3. Otwieram program o nazwie open Video Converter, który przerobi te filmiki na format *.avi
4. Otwieram Animation Shopa i otwieram ów przekonwertowany filmik.
5. Zaznaczam wszystkie klatki (CTRL + A), wciskam SHIFT + S i ustawiam rozmiar 100x100 pikseli (pamiętaj, aby 'odznaczyć' kratkę o zachowaniu proporcji).
6. Zapisuję moją animację.

Niestety, ta metoda ma jedną wadę - czarne paski na górze i na dole zostają i jeszcze nie doszłam do tego, jak je wyciąć...

Ostatnio edytowany przez Qausain (2008-10-03 19:34:01)

Offline

#68 2008-10-03 19:45:11

Parvati

Robi postęp

13574978
Skąd: Mielnik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 327
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dzięki,spróbuję:)


http://img258.imageshack.us/img258/7099/alicesignature1cr4.png
http://img258.imageshack.us/img258/alicesignature1cr4.png/1/w379.png

Offline

#69 2008-10-04 18:36:22

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Instrukcje robienia gifów

Więc tak, moja technika jest następująca:
Tworzę tak jakby 2 animacje. Najpierw otwieram okienko z klatkami, odpowiednio przycinam, pomniejszam itp. a następnie otwieram okno z ramką, którą wcześniej sobie przygotowałam, kopiuje ją tyle razy ile animacja ma klatek (ctrl+a, prawy klawisz myszy na tej ramce i "duplicated selected"), następnie wracam do animacyjnych klatek i daję ctrl+a i copy, w oknie, gdzie są ramki daję w opcjach (tam na samej górze gdzieś to jest Paste=>into the selected frames, bo jeszcze wcześniej zaznaczam te wszystkie ramki), no i można sobie ustawić jak ta animacja ma leżeć w tej ramce.
Można jeszcze robić wszystko osobno w Photofiltre Studio, ale z tym jest 2 razy więcej roboty .
No i animacja jest gotowa. Wiadomo potem jak mamy koncept w głowie, to tworzymy ramki odpowiednie do klatek i klatki też specjalnie przycinamy.

Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłam .


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#70 2008-10-04 18:39:09

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Wydaje mi się, że zrozumiałam. Ale spróbuję dopiero przy następnej okazji, jak mnie znowu Wena dorwie w swoje łapska...
Dzięki!

Offline

#71 2008-10-04 19:56:20

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Instrukcje robienia gifów

Czarne paski usuwa się w bardzo prosty sposób, po prostu je się przycina . Jest taki pasek menu na samym dole, który zaczyna się od białej strzałki, idziemy w prawo od tej strzałki no i jest taki czarny krzyżyk czy coś takiego 3 bądź 4 opcja od lewej. I rysuje się kwadrat bądź prostokąt no i  wciskamy CROP. Czarnych pasków już nie ma .


Stronę wcześniej napisałam jak to zrobić ale ja nigdy nie byłam dobra w tłumaczeniu


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#72 2008-10-05 00:12:33

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja jeszcze chciałam co do tych pasków

Ja nie używam Klipera, może dlatego nie mam pojęcia skąd się biorą te paski na klatkach, Kliper tak dzieli? Z paskami?...
W każdym razie: jest taki program, który klatkuje sam, bez potrzeby przesuwania ręcznie (chociaż tak też można, jak komuś się chce). Nazywa się DVDVideoSoft Free Studio, wersja video to JPG converter Wystarczy wpisać w Google. Ja z niego korzystam, to mogę reklamować tutaj na forum

Program jest bardzo prosty w obsłudze, wystarczy włączyć film, wskazać folder, do którego wyśle klatki i zaznaczyć, który fragment filmiku ma przerobić na to JPG Jakość super, brak pasków, można sobie ustawić dowolnie co ile klatek ma zapisywać, można też ustawić żeby zapisywał klatkę co np 5 sekund albo żeby zapisał 40 kolejnych klatek. Potem tylko klikamy "save" i czekamy Czeka się czasem dosyć długo, ale wolę poczekać 5 minut niż męczyć się z zapisywaniem ręcznie.

Jak próbowałam pierwszy raz, to nie zauważyłam, że tam są takie znaczniki do zaznaczania fragmentu i zaczęło mi klatkować cały film od początku, zapisując co 2 klatkę... I dziwiłam się, czemu to trwa tak strasznie długo

Offline

#73 2008-10-05 00:25:31

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

O! Siostrzyczko, dzięki za info! Być może kiedyś skorzystam!

A czarne paski to nie wina Klipera tylko filmu. Niektóre filmy mają na górze i na dole takie czarne paski.

Offline

#74 2008-10-05 00:53:47

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

To widocznie ja mam szczęście i nie trafiłam jeszcze na taki Wszystko przede mną...ale ja i tak mam MOPM, tak jak Keva, a tam można przyciąć

Offline

#75 2008-10-05 00:57:21

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Farciara z Ciebie! Ale... Jak na razie korzystam z Animation Shopa, gdzie także mogę szybko i bezproblemowo wyciąć paski bezpośrednio z filmiku, z którego chcę zrobić avka, więc nie będę narzekać. Ale jeszcze kiedyś skorzystam z polecanego przez Ciebie programu, żeby zobaczyć, czy a nuż okaże się lepszy!

Offline

#76 2008-10-06 17:20:16

Parvati

Robi postęp

13574978
Skąd: Mielnik
Zarejestrowany: 2008-04-18
Posty: 327
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Supriya napisał:

Trochę papuguję po Parvati, ale mnie natchneła (poza tym prześliczna jest ta animacja z płynącą Shriyą, świetna )
http://img78.imageshack.us/img78/7868/sivaji3hj8.gif     http://img231.imageshack.us/img231/2946/sivaji4tc9.gif     http://img231.imageshack.us/img231/1521/sivaji5vz7.gif     http://img399.imageshack.us/img399/1593/sivaji6vq0.gif     http://img143.imageshack.us/img143/5499/sivaji7gy1.gif

Poza tym się załamałam, bo zobaczcie co wyszło ze scen, które mną ostatnio najbardziej wstrząsnęły i okazało się, że nie potrafię z nich zrobić animacji:
http://img399.imageshack.us/img399/8630/aaaa2dd3.gif  zobaczcie jakie beznadziejne są kolory no Mój ukochany Ritesh się rozbiera, a widać głównie czerwono-pomarańczowe plamy, co mam robić?... I tak już zmieniłam trochę, bo w ogóle wychodziło okropnie, ale więcej nie poprawię a nadal jest źleeeee

I tak go kocham, no ale jednak mógłby wreszcie zagrać jakąś scenę, z której by wyszła ładna animka

Iza cieszę się, że program ci się spodobał, myślę, że zasługuje Ugly Betty bardzo fajna, ale co ona właściwie ma w rękach?

Z Antarą mam jeszcze 2 animacje ale niestety marne i nie wiem czy będzie mi się chciało je przerobić...

Jeeeny jakie świetne.Jak ty robisz,że masz takie ostre kolory?


http://img258.imageshack.us/img258/7099/alicesignature1cr4.png
http://img258.imageshack.us/img258/alicesignature1cr4.png/1/w379.png

Offline

#77 2008-10-06 20:14:01

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Dziewczyny mam do was pytanie!
Gdzie we konwertujecie (nie wiem czy dobrze to określiłam) filmy? Tzn. jak zdobywam je z YouTube i kopiuje je przez podobne, to potem zapisują mi się jako FLV. A ja chcę je mieć jako AVI! Możecie pomóc?


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#78 2008-10-06 20:40:53

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

Aaaaaa Ritesh! Mirya kocham cię
Prabhas przecudny, ja się nastawiam na tę piosenkę od dawna i nawet o tym szaliczku myślałam, ale jak popatrzyłam, że będę musiała tyle ciąć, to mi się odechciało Uzupełniamy się jeśli chodzi o repertuar Tylko powiedz mi jak robisz ramki, bo ja szukam od dawna i nie mogę znaleźć takiej opcji!... To w Corelu czy gdzieś indziej?

Parvati, kolory mam takie, bo je poprawiam w Microsoft Office Picture Manager Myślałam o PhotoFiltre ale to za dużo roboty.
Co do animacji to byłaby fajniejsza, gdyby nie scena z rękami, bo tam właściwie nic nie widać Podpis bez problemu można zrobić w Corelu, na 4 stronie jest instrukcja Kevy robienia animacji w tym programie, a pełną wersję programu można znaleźć na forum peb.pl

Audrey, ja ci niestety nie pomogę, bo używam na razie tylko całych filmów, nic jeszcze nie zgrywałam z YT. Ale zdaje się, że to było gdzieś wcześniej opisane, chyba jakoś między 4 a 10 stroną

Offline

#79 2008-10-26 09:14:22

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Ramka wokół tekstu ? Wbrew wszystkiemu, jest ona bardzo łatwa do zrobienia Jeżeli oczywiście posiadacie GIMPa.
Piszecie tekst. Klikacie prawym przyciskiem na warstwie tekstowej i zaznaczacie "Kanał alfa na zaznaczenie"
Później w menu szukacie "Zaznaczenie" i klikacie w "powiększ". Powiększacie o 3/4 piksele <w zależności jak duże chcecie mieć powiększenie>
Później wybieracie wiadro z farbą i malujecie wokół tekstu Koniec!

Cieszę się, że animacje się wam podobają Jeżeli mogę o coś prosić, to mogłybyście ocenić również te z mojej stronki? Bo zrobiłam dość dużo nowych animacji, (40) i chciałabym wiedzieć, co myślicie o innych


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#80 2008-11-01 17:01:15

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

Przecież nie musisz robić Kliperem Ja nie robię, bo zapisuje mi w złym formacie...
Przed chwilą sprawdziłam jak ot wygląda w Corelu. Można poprawić, ale niewiele i nie najlepiej to wygląda, za to avatar, który oryginalnie miał 400kb - po przeróbce w Corelu ważył 900kb... No to najwyraźniej muszę zdobyć Animation Shopa i wtedy będę mogła robić większe animacje, ha! Albo przerabiać je tak, żeby mieściły się na forum ^^

Offline

#81 2008-11-01 17:12:17

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja powiem może w ten sposób: ostatnimi czasy korzystam tylko z Animation Shopa, bo jako jedyny robi animacje bezpośrednio z filmiku, co jest mi na rękę, skoro Kliper się zawiesza. Niestety, ani Iza, ani ja, nie odkryłyśmy w AS opcji jasności i kontrastu, więc tam nie poprawimy sobie jakości animacji... Wiem, że Corel ma taką opcję, ale słusznie zauważyłaś, że animacje zrobione w Corelu nabierają na 'wadze', więc trochę się tego obawiam. Nie wiem, może MOPM ma opcję otwierania całych animacji, spróbować nie zaszkodzi, czyż nie?

PS
Właśnie odkryłam, że w Corelu można rozjaśnić już gotową animację, ale masakrycznie powiększa to objętość animacji, więc spróbuję MOPM.

Ostatnio edytowany przez Qausain (2008-11-01 17:20:57)

Offline

#82 2008-11-01 17:15:22

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

Próbowałam, nie ma
Qausain, skąd brałaś Animation Shop? ;> A no i pewnie będę potrzebowała jakiejś instrukcji, ale zobaczę, może uda mi się zrobić coś samodzielnie

Offline

#83 2008-11-01 17:22:10

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Stąd, siostrzyczko! A po instrukcje to warto przejrzeć poprzednie strony w tym wątku, bo wydaje mi się, że kilka takich instrukcji do AS jest.

A ten MOPM, którego znalazłaś, coś nie chce mi się ściągać...

Ostatnio edytowany przez Qausain (2008-11-01 17:24:28)

Offline

#84 2008-11-09 19:44:11

Iza

Dobry dyskutant

4583550
Skąd: Glin/Irlandia
Zarejestrowany: 2008-05-11
Posty: 1303
Punkty: +1
Opis: It's good to be back :)
Aktor: Jared Leto chwilowo :P
Duet: Wire to Wire :)

Re: Instrukcje robienia gifów

Mirya Twoje animacje są piękne w tej swojej prostocie .

Dziękuję bardzo .
Ok, teraz instrukcja ale UWAGA! ja mam PhotoFiltre po angielsku, więc podam angielskie nazwy.
W górnym menu jest zakładka "tools", wchodzimy w nią=>Automate/Batch, otworzy nam się okienko z różnymi zakładkami w file=> source folder otwieramy folder, w którym są animacje, w Output Folder wybieramy folder, w którym mają się one zapisać (więc proponuję już wcześniej przygotować sobie takowe foldery ). Następnie przechodzimy do zakładki IMAGE i możemy ustawić wielkość klatek, następnie w Adjust bawimy się kolorami (a że nie ma opcji podglądu to ja najpierw radzę sobie wypróbować na jednej klatce te wszystkie opcje i zapamiętać te zmiany , żeby po prostu zobaczyć jak to będzie wyglądało). Potem są jeszcze inne zakładki (chyba można ramkę zrobić) no i przechodzimy do Action i OK. Czekamy chwilę i wszystko jest gotowe


http://i47.tinypic.com/2zpl2j6.jpg

Offline

#85 2009-01-06 17:31:32

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22860

Re: Instrukcje robienia gifów

Wiecie może skąd wziąść nie próbną wersje animation-shopa? skończyła mi się ta wersja 30dniowa i teraz nawet jak usunę starą i wgram znowu wersję próbną to ta nowo zainstalowana wersja próbna po zainstalizowaniu pisze że moja 30dniowa wersja już wygasła animation shop olbrzymie pomagał bo wkładało się film a on sam robił klatki. Ewentualnie jakiś inny program podobnie działający.


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Online

#86 2009-01-06 18:33:46

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]

Offline

#87 2009-01-06 18:43:24

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22860

Re: Instrukcje robienia gifów

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Dzięki Ci, dzięki o wielka Cesarzowo Imperium Bollywood.pun.pl Qausainicus Bollymaniakus

Ps. ktoś jeszcze pamięta ten pozytywnie zakręcony wątek ?


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Online

#88 2009-01-06 23:06:18

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Svasti napisał:

[Musisz być zalogowany, aby przeczytać ukrytą wiadomość]
Dzięki Ci, dzięki o wielka Cesarzowo Imperium Bollywood.pun.pl Qausainicus Bollymaniakus

Ps. ktoś jeszcze pamięta ten pozytywnie zakręcony wątek ?

Hehe! Właśnie się zdziwiłam, że to jeszcze pamiętasz! To już rok temu było, ale co to za Imperium bez Legatusa Kaktusa? <wzdycha>

Offline

#89 2009-01-07 00:33:03

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22860

Re: Instrukcje robienia gifów

Qausain napisał:

Hehe! Właśnie się zdziwiłam, że to jeszcze pamiętasz! To już rok temu było, ale co to za Imperium bez Legatusa Kaktusa? <wzdycha>

Właśnie tak sobie poczytałam, taki śmieszny ten wątek. Trochę też mnie na sentymenty wzięło....
Masz racje, szkoda, że nie ma Legatusa Kaktusa. Bez niego to nie to samo, ale zawsze można spróbować


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Online

#90 2009-01-07 14:27:18

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Svasti napisał:

Qausain napisał:

Hehe! Właśnie się zdziwiłam, że to jeszcze pamiętasz! To już rok temu było, ale co to za Imperium bez Legatusa Kaktusa? <wzdycha>

Właśnie tak sobie poczytałam, taki śmieszny ten wątek. Trochę też mnie na sentymenty wzięło....
Masz racje, szkoda, że nie ma Legatusa Kaktusa. Bez niego to nie to samo, ale zawsze można spróbować

Nie wiem, czy mam jeszcze siły na rządzenie Imperium. To znaczy, tyle się ostatnio dzieje, na tyle rzeczy trzeba zwracać uwagę, iż nawet mnie z trudem przychodzi wysławianie się jak onegdaj. Atoli nie zaprzeczam, iże za Imperium tęsknię, iże przyniosło ono wiele radości obywatelom... Być może rzeczywiście bramę jego znów otworzyć warto?

Offline

#91 2009-03-01 15:47:16

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Przepraszam, że tak post pod postem, ale właśnie odkryłam, jak można ściągać filmiki z YouTube'a, coby móc dalej robić sobie animacje!

1. Z tej strony pobieramy program pt. save2pc Light
2. Po instalacji odpalamy go i w pasku "Link" wklejamy link do naszego filmiku.
3. Jeśli nie jest to już ustawione automatycznie, to wybieramy, aby przy "Download from" było "Youtube.com", a "Save as" było "AVI for Windows (DVIX + MP3)".
4. Wybieramy folder, do którego program ma nam pobrać filmik i klikamy w "Start".
Gotowe!

Offline

#92 2009-03-01 15:53:44

Mirya

Dobry dyskutant

6694442
Skąd: opolskie
Zarejestrowany: 2007-07-13
Posty: 2759
Punkty: +9
Opis: ''Aasma Hai Neela Kyun?''
Aktorka: Konkona Sen Sharma
Aktor: Prabhas <3 i Farhan :)
Duet: Prabhas & Mirya xD
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

A jaka jakość z tego programu wychodzi?


http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o1_r1_250.gif http://24.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o2_r1_250.gif http://25.media.tumblr.com/tumblr_m8a54mEc0e1qleyj1o8_250.gif

Offline

#93 2009-03-01 15:59:01

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

A powiem szczerze, że jeszcze nie sprawdzałam... Ściągnęłam na razie program i widzę, że mi działa, ale nie miałam czasu ani weny na sprawdzenie, jaki avki z tego wyjdą. Poza tym, trudno mi ocenić, bo ściągałam filmik, którego jakość i tak nie jest najlepsza, bo to film z 1968 roku... Ale nie widzę jakichś większych usterek i wygląda to tak samo, jak wtedy, kiedy oglądałam na YT, więc zakładam, że ściąga w takiej jakości, w jakiej jest filmik na YT.

Offline

#94 2009-03-01 16:58:34

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja zgrałam sobie w ten sposób teledysk Beyonce i jakość była taka, że usunęłam program
Ale wyrzuta.advt.pl jest super, i nawet nie muszę konwertować do .avi, bo program do cięcia na klatki odtwarza pliki .flv ^^

Offline

#95 2009-03-01 20:04:26

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja teraz,odkąd są te problemy z Youtubem, robiłam tak, że wgrywałam plik na wrzutę, a potem ściągałam z wzuty Ale dzięki Qausain, na bank zrobię jak radzisz


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#96 2009-08-12 08:25:06

Irisha

Stały bywalec

Zarejestrowany: 2008-01-06
Posty: 2399
Punkty: +11
Aktorka: Anushka Sharma
Aktor: Jared J. Leto
Duet: Arnav & Khushi

Re: Instrukcje robienia gifów

Pomóżcie mi błagam !!
Używam do animacji takich programów jak : Free Video to JPG Converter, Photofiltre, Photoshop 9.0 i Gifata do złączania animacji w jedno.
i robie wszystko tak jak powinnam robic a efekt koncowy jest taki ze widac piksele na animacji i w niektórych momentach są kropki na animacji i przebarwienia. Nie wiem co robić?

Offline

#97 2009-08-12 10:02:44

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja z tym nic nie robię
To zależy po prostu od kolorów na animacji, programy takie jak Animation Shop czy PS spłaszczają kolory i przez to im intensywniejsza barwa na obrazku, tym więcej potem widocznych pikseli. Widać to szczególnie na animacjach z PreDVD, bo zwykle te wersje filmów są w takich nienaturalnych kolorach.
Też się tym strasznie przejmowałam na początku, ale już przestałam, po prostu staram się nie zauważać cudownie gładkich animacji Miryi i już jest dobrze

Offline

#98 2009-08-12 11:02:29

 Qausain

Dobry dyskutant

Skąd: Oxford, Anglia
Zarejestrowany: 2007-07-23
Posty: 3464
Punkty: +45
Opis: Why this kolaveri di? *-*
Aktorka: Rani Mukherjee i Madhubala
Aktor: Aamir Khan i Saif Ali Khan
Duet: Qausain i Howl x]
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Cóż, ja znalazłam na to metodę, ale potrafi być kosztowna. Używając Animation Shopa na końcu, podczas zapisywania animacji, ustawiam po prostu najwyższą jakość obrazu (ten suwak, bodajże 2 okno, które wyskakuje przy zapisywaniu) i tyle. Piksele trzymają się z daleka, ale trzeba się liczyć z tym, że czasem może nam to walnąć nie lada cyfrą przy wielkości pliku.

Offline

#99 2009-08-12 12:49:32

 Supriya

Dobry dyskutant

8155158
Call me!
Skąd: Łódź
Zarejestrowany: 2007-10-29
Posty: 2282
Punkty: +16
Aktorka: Rani Mukherji
Aktor: Aamir Khan, Prabhas
Duet: Riteish i Supriya rzecz jasna!

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja mam tak ustawione zawsze, a mimo to piksele się czasem pojawiają Np teraz robię animacje z DBH i prawie wszystkie są z 'kaszą', bo w tle ujęć ciągle jaskrawe światełka się pojawiają

Offline

#100 2009-08-15 16:14:19

 Tanushri

Stały bywalec

Skąd: United Kingdom
Zarejestrowany: 2008-03-16
Posty: 2596
Aktorka: Rani|Deepika|Priyanka
Aktor: ShahRukh|Akshay
Duet: SRKajol|Deepika-Ranveer

Re: Instrukcje robienia gifów

Ja mam pytanie
Jak robi się animacje programem VirtualDub ??
Jeśli ktoś wie proszę o odpowiedź

Offline

#101 2010-08-31 20:11:05

 Anjali_Khan

Bollyamator

10730629
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2010-08-08
Posty: 63
Aktorka: Kajol, Rani, Preity
Aktor: SRK <3, Abhi, John
Duet: Kajol/SRK, Rani/Abhi

Re: Instrukcje robienia gifów

skorzystałam z waszych instrukcji, swoją drogą bardzo pomocnych i przydatnych i wyszło mi takie cuś:

http://img810.imageshack.us/img810/9453/87815283.gif


http://img844.imageshack.us/img844/9223/3168z.jpg
Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?

Offline

#102 2010-08-31 21:46:01

 Audrey

Stały bywalec

9108945
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2008-06-09
Posty: 2282
Punkty: +1
Opis: Powrót!:D
Aktorka: Kajol,Rani,Kareena
Aktor: SRK,Abhishek
Duet: Kajol&SRK, Rani&Abhishek
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Anjali_Khan dobre jak na pierwszy raz, no i jest Kajol


http://img62.imageshack.us/img62/4947/anjah.png

Offline

#103 2010-08-31 21:50:42

 Ensui

Bollyamator

10500868
Call me!
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2010-08-24
Posty: 22
Opis: The truth is what you believe.
Aktorka: Preity Zinta
Aktor: SRK
Duet: Preity Zinta & Saif Ali Khan
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

Twórz dalej Anjali_Khan, wyczuwam w tobie geniusza graficznego


http://img821.imageshack.us/img821/7979/ichineegy11.jpg
Nigdy nie odwracaj wzroku – czy to od koszmaru, czy od prawdy.

Offline

#104 2010-09-01 12:55:51

 Anjali_Khan

Bollyamator

10730629
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2010-08-08
Posty: 63
Aktorka: Kajol, Rani, Preity
Aktor: SRK <3, Abhi, John
Duet: Kajol/SRK, Rani/Abhi

Re: Instrukcje robienia gifów

dziękujękuje dziewczyny
geniusz graficzny haha dobre


http://img844.imageshack.us/img844/9223/3168z.jpg
Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?

Offline

#105 2010-09-01 16:03:32

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22860

Re: Instrukcje robienia gifów

Bardzo fajny animek i fajna scena


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Online

#106 2011-09-03 22:27:47

 oliwkabollywood

Zaczyna się rozkręcać

37898046
Skąd: Skierniewice
Zarejestrowany: 2011-07-14
Posty: 775
Opis: Uwielbiam Bollywood
Aktorka: Aishwarya Rai i Kareena Kapoor
Aktor: Shah Rukh Khan,Shahid Kapoor
Duet: Kareena Kapoor i Shahid Kapoor
WWW

Re: Instrukcje robienia gifów

extra wy to się znacie na robieniu takich rzeczy....

Offline

Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora