Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

  • Index
  •  » Newsy
  •  » Międzynarodowy Dzień Kobiet 2021: Rani Mukerji, Anushka Sharma i ...

#1 2021-03-08 14:18:30

Svasti

Hindustani

Zarejestrowany: 2007-04-28
Posty: 22913

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2021: Rani Mukerji, Anushka Sharma i ...

Międzynarodowy Dzień Kobiet 2021: Rani Mukerji, Anushka Sharma i Anupriya Goenka mówią o wprowadzaniu zmian poprzez kino


Dziś (8 marca) cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzień ma upamiętnić kobiety z różnych środowisk. Z tej wyjątkowej okazji bollywoodzkie aktorki Rani Mukerji, Anushka Sharma i Anupria Goenka rozmawiały o pracy w branży, swojej karierze i nie tylko. Kobiety mają siłę, by zmienić sposób postrzegania kobiet.

Rani Mukerji
nie trzeba przedstawiać. Od kilku lat zdobywa uznanie publiczności i krytyków swoim dorobkiem w Bollywood. Aktorka z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet powiedziała w oświadczeniu:

„Podczas mojej podróży po przemyśle filmowym w języku hindi zdałam sobie sprawę, że kobiety mają siłę, aby zmienić postrzeganie kobiet w każdym aspekcie kręcenia filmów. Musimy się nawzajem wspierać, kibicować sobie nawzajem i wzmacniać się nawzajem, aby droga była łatwiejsza dla innych, którzy chcą wyrobić sobie markę w branży napędzanej przez mężczyzn. Musimy wspólnie świętować siebie nawzajem i nasze sukcesy, aby jeszcze bardziej nas wszystkich wysłuchano ”.


Dorobek Rani jest legendarny w historii kina indyjskiego. Aktorka uważa się za szczęściarę, mogąc ożywić te fantastyczne kobiety (na ekranie). Rani dodała:

„Jako artystka miałam szczęście zagrać na ekranie kilka naprawdę fantastycznych, samodzielnych kobiet i z bliska przeżywać ich inspirujące historie. Podobnie jak ja, wiele aktorek przez pokolenia próbowało zmienić sposób rozmowy o tym, jak kobiety są przedstawiane na ekranie. Jestem pobłogosławiona, że dzięki moim filmom dano mi szansę zmienić sposób myślenia o reprezentacji kobiet w Indiach ”.

Ostatnie dwa filmy Rani, "Hichki" i "Mardaani", były hitami. Aktorka chce nadal znajdować tak genialne scenariusze, aby dobrze reprezentować kobiety na ekranie. Podzieliła się:

„Przez całą swoją karierę podejmowałam świadome decyzje o przedstawianiu na ekranie silnych postaci kobiet, które dawały przykład społeczeństwu. Zdecydowałam się zagrać postacie kobiet, które mogą budzić szacunek ze względu na ich swobodne życiowe wybory. Też w przyszłości będę skłonna wybierać projekty, które mają mocną historię do opowiedzenia oczami odważnej, uczciwej kobiety, która nie boi się wyrażać swoich opinii i jest pewna siebie."


http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/8_1561286616.png



Anushka Sharma rozpoczęła swoją podróż w Bollywood jako aktorka z "Rab Ne Bana Di Jodi" (2008). W 2013 roku Anushka i jej brat Karnesh Ssharma założyli własną wytwórnie produkcyjną o nazwie Clean Slate Filmz. Aktorka-producentka, która miała dwa bardzo udane projekty na platformie internetowej - "Paatal Lok" (serial) i "Bulbbul" (film), rzeczywiście rządzi branżą. W oświadczeniu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet Anushka powiedziała:

„Nasze filmy mają moc wpływania na zmiany, a jeśli zostaną wykonane prawidłowo, mogą także nakłonić ludzi do tego, by decydowali, co jest dobre, a co złe. Mając jasność co do tego jak będziemy przedstawiać kobiety w kinie, możemy zmienić sposób myślenia ludzi na to jak postrzegają kobiety, i zburzyć odwieczne, regresywne wierzenia, zwyczaje i tradycje ”.


Dodała:

„Myślę, że byłam na tyle świadoma, by wybierać role i filmy, które moim zdaniem mogą przyczynić się do zmiany wizerunku kobiet na ekranie. Trzeba było dużo wiary w siebie, żeby zrobić to jako aktor, a potem jako producent, ponieważ w jakiś sposób płynęłam pod prąd i kwestionowałam wyobrażenie o tym jak kobiety były dotychczas przedstawiane na ekranie.”


Dla Anushki ta decyzja wyzwoliła ją jako performerkę i producentkę, ponieważ postanowiła skupić się na zmianie sposobu myślenia widzów na to jak postrzegają kobiety na ekranie. Anushka dodała:

„To było dla mnie wyzwalające kiedy powstałam i zrobiłam to dla siebie. Skończyłam postrzegać siebie jako dodatek i obiecałam, że jako producent nie pozwolę też na regresywne portretowanie żadnej kobiety. Tak więc moje wybory filmowe, a następnie moje produkcje są świadectwem tego, że staram się wywołać w społeczeństwie dyskusję na temat równości, szacunku dla siebie i wzmocnienia pozycji ”.



http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/8_1615208788.png




Wiadomo, że Anupriya Goenka jest silnym głosem na rzecz równości płci i wzmocnienia pozycji kobiet. W 2020 roku aktorka odegrała kluczową rolę w internetowym "Criminal Justice: Behind Closed Doors". Anupriya powiedziała:

„Poprzez swoją pracę chcę uwypuklić kwestie, które nadal mają wpływ na kobiety nawet dzisiaj. W Criminal Justice: Behind Closed Doors grałam prawniczkę, która ma do czynienia z pandemią cieni przemocy domowej. Pandemia Covid-19 i zamknięcie przyniosły dramatyczny wzrost w tych przypadkach. Przemoc domowa to nadal bardzo cicha kwestia. Nikt o tym nie mówi, ponieważ dzieje się to za zamkniętymi drzwiami ”.


W Dniu Kobiet Anupriya życzyła sobie, aby wszystkie rodziny nauczyły swoich młodych chłopców szacunku dla kobiet i postrzegania kobiet jako równych sobie.

„To dość ironiczne, że w czasach, gdy mamy kobiety na stanowiskach władzy, wielu z nas wciąż odmawia się naszych podstawowych praw, a równe szanse to wciąż mit, dlatego dysproporcje w wynagrodzeniach nadal są palącym problemem.”
- mówi, dodając „Martwi mnie to, że kobiety są oceniane na podstawie tego, jak się ubierają i jak mówią, czy to w kręgach osobistych, czy zawodowych. Jeśli nie stosujemy się do społecznej definicji moralności, nazywają nas różnymi przydomkami i oskarżają o wysyłanie sygnałów w celu zaproszenia mężczyzn”.

Aktorka zachęcała wszystkich, aby przyczynili się do szerzenia świadomości i do stworzenia społeczeństwa, które da szacunek i szansę zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

„Zaczęłam zwiększać świadomość w swoich mediach społecznościowych, w których dzielę się osobistymi i innych kobiet doświadczeniami dotyczącymi dyskryminacji ze względu na płeć. Chcę przyczynić się do zmiany nastawienia ludzi."


http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/8_1615209007.png


https://66.media.tumblr.com/9b3bd323986c863ff17ad53044e3e992/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o1_400.gifhttps://66.media.tumblr.com/37793d7ce5bdd1dda5051ac4bdacc187/tumblr_p6jn2iFCy41rqwz71o2_400.gif

Offline

  • Index
  •  » Newsy
  •  » Międzynarodowy Dzień Kobiet 2021: Rani Mukerji, Anushka Sharma i ...
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora