Ogłoszenie

Image and video hosting by TinyPic

#1 2012-07-08 12:15:23

 Łucjana

Hindustani

Zarejestrowany: 2011-02-12
Posty: 2778
Opis: Zajęta ...
Aktorka: Aishwarya/ Kajol/ Rani
Aktor: Abhishek/Hrithik/SRK/Shahid
Duet: Ash-Abhi/Ash-Hrithik/SRK-Kajol

Biografia.

BIOGRAFIA




Prawdziwe nazwisko: Imran Khan Pal
Data urodzenia: 1983-01-13
Miejsce urodzenia: Madison, Wisconsin, USA
Stan cywilny: żona Avantika Malik (od 10.01.2011)



Imran Khan(Imran Khan Pal, hindi इम्रान ख़ान पाल, ur. 13 stycznia 1983 w Madison, Wisconsin, USA) - to indyjski aktor Bollywood. Jako dziecko zagrał w Qayamat Se Qayamat Tak (1988) i w Jo Jeeta Wohi Sikandar (1992). Jako dorosły zadebiutował w 2008 r. w filmie Jaane Tu... Ya Jaane Na.


DZIECIŃSTWO I RODZINA
Rodzice Imrana rozwiedli się, gdy miał dwa lata - zamieszkał z matką. Razem przeprowadzili się do Bombaju. Tam swą naukę rozpoczął w Bombay Scottish School, lecz nie szło mu dobrze. Imran sprawę tłumaczył: "Będąc w IV klasie jąkałem się i miałem wszystkie możliwe tiki nerwowe. Byłem bliski oblania." Jego matka przeniosła go zatem do Blue Mountain School w Coonoor, a kiedy dyrektor tamtejszej szkoły założył swoją własną w Ooty, Imran zaraz potem stał się jej uczniem.
Do rodziny Imrana należy m.in. jego dziadek i były reżyser Nasir Hussain, oraz całkiem imponujące wujostwo: reżyser Mansoor Khan, aktorzy: Faisal Khan, Farhat Khan, Nikhat Khan jak również super gwiazda Aamir Khan. Był członkiem tej rodziny, więc aktorstwo było dla niego przeznaczeniem. Szansę w Bollywood dał mu Mansoor Khan, gdy Imran miał trzy lata. W filmie Qaymat Se Qaymat Tak zagrał młodszą wersję bohatera, którą grał Aamir Khan. Kilka lat później wystąpił też w Jo Jeeta Wohi Sikandar, tym razem produkcji Aamira Khana.
Imran posmakował życia w przemyśle filmowym. Dorastając coraz bardziej interesował się aktorstwem. Na drzwiach od swojego pokoju miał umieszczoną gwiazdę. Pewnego dnia jego rodzina zakupiła bilety na jego własną produkcję "Trzech Małych Świnek" odbywającą się w jego sypialni. Jako nastolatek mógł kręcić własne filmy: "Jako dziecko pisałem i kręciłem własne scenariusze. Pierwsze filmy jakie zrobiłem były na wzór "Gwiezdnych Wojen". Używałem swojej kamery do kręcenia krótkich historii o moich przyjaciołach i o odkrywaniu nowych planet. Ludzie w domu byli mi bardzo pomocni. Wuj Mansoor często doradzał mi w sprawach technicznych."
W wieku 16 lat, przeniósł się do Kalifornii. Zamieszkał z Ojcem we Freemont, by ukończyć szkołę średnią. Kolejnym krokiem w jego karierze były studia w szkole filmowej. Studiował reżyserię i pisanie w New York Academy w Los Angeles, kończąc ze stopniem Film Studies Direction.



KARIERA
Po ukończeniu szkoły filmowej, kiedy Imran wrócił do Bombaju, nie pragnął zostać aktorem. Jego wizję zmieniło dopiero spotkanie z reżyserem Abbasem Tyrewala, który zaproponował mu rolę w jego filmie. Imran był zachwycony scenariuszem i jego postacią. Był przekonany, że idealnie nadaje się do tej roli. Po kilku testach, Abbas wiedział, że Imran jest osobą której szuka.
Po miesiącach oczekiwań, 4 czerwca 2008 r. Jaane Tu... Ya Jaane Na doczekało się premiery. Wszyscy - krytycy i fani już wiedzieli, że narodziła się im nowa gwiazda. W swojej recenzji dla Bollyspice.com Aly Kassam napisał "Ogromne oczekiwanie towarzyszyło debiucie Imrana, w końcu jest siostrzeńcem Aamira Khana - to go zobowiązuje. Imran naprawdę robi wrażenie. Można śmiało rzec, że osiągnął to wszystko ciężką pracą. Jego mimika twarzy i język ciała są fantastyczne, świetnie pasuje do tej roli. W większości ujęć był niesamowity, ale zdarzyły się też takie, w której chciałbyś, aby bardziej wcielił się w bohatera. Czasami, i mam na myśli tylko parę kwestii tu i tam, jego gra aktorska była zbyt powierzchowna. Nie mniej jednak, facet ma długą i niezwykle obiecującą drogę przed sobą. Nie ważne co dalej zrobi, albo w jak wielu filmach zagra, "Rats (Szczur)" zawsze będzie odzwierciedleniem jego charakteru. Jaane tu... Ya Jaane Na miał ogromne otwarcie i stał się największym hitem w 2008 r.
Kolejnym filmem w jakim zagrał był Kidnap. Tym razem fani Imrana zobaczyli go po przeciwnej stronie dobra. Rola okazała się nie lada wyzwaniem. Bardzo różniła się od Jaia w Jaane Tu... Ya Jaane Na, musiał poświęcić wiele czasu na przygotowania. W filmie zagrał również Sanjay Dutt, który wciąż wspierał Imrana na planie. Imran wypowiedział się na temat swojej postaci: "Kabir był dla mnie trudną rolą, był zepsutą i potarganą przez życie osobą. Kiedy skończyliśmy kręcić ujęcia, czułem się bardzo zmęczony, potrzebowałem wyjść na słońce i odpocząć." W ostateczności film nie stał się hitem, ale występ Imrana pozytywnie zaskoczył krytyków.
Kariera Imrana z roku na rok rozkwita, wciąż dostaje wiele nowych propozycji. W przeciągu tak krótkiego czasu, zdobył rzesze fanów. Wszyscy życzą mu szczęścia i dalszych sukcesów zawodowych.


http://www.bollywood.pun.pl/_fora/bollywood/gallery/2797_1458656487.png



WIKIPEDIA


http://49.media.tumblr.com/ce55d0738dcfc21c3200a8a8c404fc2a/tumblr_nm12h9rGsX1rm197ao7_r1_250.gifhttps://45.media.tumblr.com/be897c6f7215507f421f9096e19913f1/tumblr_nm12h9rGsX1rm197ao1_250.gifhttp://45.media.tumblr.com/5ded02b58b818c5d35add3e1a8636a99/tumblr_nm12h9rGsX1rm197ao4_250.gif

Offline

 
Copyright © www.bollywood.pun.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora