Chandramukhi - 2010-06-08 00:14:50

http://www.thefilmstreetjournal.com/wp-content/uploads/2010/06/Shahid-Kapoor-1.jpg
Shahid Kapoor będzie uprawiał sport parkour w filmie swego ojca pt. "Mausam"

Aktorzy muszą być zawsze formie i dobrze się prezentować, co również odnosi się do ich wyglądu w filmach. Shahid Kapoor zrobił tutaj krok naprzód, żeby upewnić się, że jego wygląd fizyczny będzie pasował do jego charakteru w filmie „Mausam” Pankaj Kapoor’a (ojciec Shahida). Shahid będzie również wykonywał w filmie dyscyplinę sportową zwaną parkour. (info niżej)

Trener Shahida - Abbas Ali – dołączy do niego w Szkocji (gdzie Shahid kręci film), aby zacząć odpowiedni trening. Abbas stoi za muskularnym wyglądem Shahida w „Kaminey” i „Chance pe Dance”. Abbas będzie także odpowiedzialny za przygotowanie ciała aktora do scen akcji w „Mausam”.

Abbas to potwierdza i wyjaśnia: „Obecnie Shahid jest za granicą i przygotowuje się do roli. Póki co jest z nim trener, którego tam zatrudnił. Regularnie kontaktuję się z Shahidem i wysłałem mu także pierwszy zestaw ćwiczeń.”

Kiedy został zapytany, czy skupiają się ponownie na six-pack’u, Abbas sprostował:

„Moda na six-pack już przeminęła, a poza tym nie jest on nawet wymagany do filmu. Shahid gra pilota wojskowego i trening będzie się opierał na tym, co trenują żołnierze w National Defence Academy. Lecę do Szkocji za dwa tygodnie.”

Następnie dodaje:

Shahid nigdy nie trenował parkour, dlatego przygotowałem zestaw ćwiczeń tzw. warunki parkour. Przygotowują one ciało do upadku i czynią je bardziej elastycznym. Ciężarki będą ostatnimi rzeczami, na których będę się skupiał. Shahid wykona prawdopodobnie kilka ruchów parkour w filmie.

W parze z Shahidem w filmie wystąpi Sonam Kapoor.Źródło: ibnlive.in.com
Tłumaczenie: Chandramukhi
_______
Le Parkour - Jest to sztuka szybkiego przemieszczanie się wśród ulicznych miast przeskakując murki, bariery czy wskakując i zeskakując z budowli na budowle.

Parkour - jest to dyscyplina sportu w której łączy się oprócz siły, zwinności także nieco akrobatyki, jedyne co potrzebne do uprawiania le parkour to wygodne ubranie jak sportowe dresy, wygodne buty i chęci do uprawiania sportu.

Le Parkour
- jest to także pewna sztuka, dzięki której wyzwalasz swoją energię, rozwijasz swoje umiejętności, kondycje fizyczną i własnego ducha, dzięki le parkour odkrywasz swoje zdolności, pokonujesz przeciwności, strach i jesteś silniejszy. Le Parkour pomoże ci odnaleźć chęć do życia i możliwości jakie daje ci ciało człowieka


Źródło: park-our.pl