Sumedha - 2009-05-23 15:16:40

Divya Bharatihttp://www.facebook.com/profile/pic.php?uid=AAAAAQAQX5Yf8JcmjYUnZigxnJZIbQAAAAoZotWxogp3_FyKcuqwe0j2


miejsce urodzenia: Bombaj, Indie
data urodzenia: 1974-02-25 , data śmierci: 1993-04-05
prawdziwe nazwisko: Divya Om Prakash Bharti
stan cywilny: mąż Sajid Nadiadwala (od 20.05.1992 do jej śmierci)


Przyszła na świat 25 lutego 1974 roku jako córka Meety i Oma Prakasha. W wieku 16 lat porzuciła edukację by rozpocząć karierę aktorską. Pierwszym, który poznał się na talencie Divyi był Kirti Kumar-brat Govindy. Miało to miejse w 1988 roku i była brana pod uwagę przy obsadzie filmu "Radha ka sangam" w którym grał Govinda. Ostatecznie jej kandydatura została odrzucona co nie znaczy, że nie spotkała się z Govindą na planie. Zagrali razem w dwóch filmach z 1992 roku: przebojowym "Shola Aur Shabnam" oraz mniej popularnym "Jaan Se Pyaara".
Jako aktorka zadebiutowała w wieku 16 lat w filmie telugu zatytułowanym "Bobbili Raja" w którym Partnerowała Venkateshowi. Film stał się wielkim przebojem po którym kariera Divyi nabrała rozpędu. Jej gwiazda jasniała coraz mocniej dzięki kolejnym filmom telugu: "Dharma Kshetram", "Tholi Mudhu" czy "Rowdy Alludu"
Po sukcesach w filmach telugu nadszedł czas na filmy hindi. W 1992 roku zagrała w "Vishwatmie", który nie zawojował box-office. Divya została zauważona, dzięki piosence z tego obrazu "Saat Samundar" w tym czasie bardzo popularnej. To był dla niej pracowity rok...patrząc na jej filmografie zagrała wtedy w 11 filmach!
Wcześnie wyszła za mąż. Z powodu problemów ze strony rodziny 20 maja 1992 roku wzięła potajemny ślub z Sajidem Nadiadwalą. Długo małżeństwem się nie cieszyła. W styczniu 1993 roku powiedziała: "Czekałam by życie obrało ten kurs i nie zamierzam czekać aż zostanę z niego wyrzucona. Kiedy będzie czas na małżeństwo odejdę z wdziękiem"
Odeszła...wypadła z szóstego piętra a jej śmierć do dziś dla wielu jest zagadką. Pomimo śledztwa policja nie znalazła śladów wskazujących na morderstwo. Niektóre źródła twierdzą, że to był nieszczęśliwy wypadek (podobno była pod wpływem alkoholu), inne że morderstwo a nawet samobójstwo.


Aktualna filmografia: KLIK


Na naszym forum:

1993: Rang / Kolory milosci
1992: Szalony (Deewana) jako Kajal
1992: Dil Aashna Hai jako Laila

________________________________________________________________
wikipedia.org


Moja opinia:

Przyznaję, że chciałabym bardzo przywrócić ją do życia.
Była wspaniałą aktorką i podziwiałam ją za jej role.
[*]