irkaaa:) - 2009-03-21 14:18:54

Dobry sen-kosmetyk idealnyhttp://kiosk.onet.pl/_i/artykuly/11_06/sen_d.jpg
Choćby nie wiadomo jak bogate w składniki i drogie były Twoje kosmetyki, bez snu niewiele zdziałają. To on jest jednym z warunków koniecznych dla zadbanej cery.
W trakcie snu skóra zyskuje coś więcej, niż tylko odpoczynek od makijażu. Podczas głębokiej fazy snu wydzielany jest hormon wzrostu który znacząco wpływa na odbudowę tkanek, wtedy też komórki zwiększają produkcję białek potrzebnych do wzrostu komórkowego i odbudowy wszelkich uszkodzeń.
Dlatego też skóra regeneruje się szybciej w nocy, gdy śpimy, niż w ciągu najdłuższego choćby dnia.

Gdy nie dosypiamy, najpierw cierpią oczy - stają się podkrążone, opuchnięte. Cera robi się zszarzała, trudniej goją się wypryski i podrażnienia.
Warto zatem zadbać o to, aby zapewnić sobie tę odpowiednią ilość odpoczynku nocnego.
Jeśli już wyrobimy sobie nawyk regularnego, odpowiedniej długości snu, możemy zainwestować w dobry krem na noc.
Większość typów cery będzie wdzięczna za te posiadające w składzie witaminę A, która dobrze wpływa zarówno na trądzik, jak i zmarszczki. Podstawą pielęgnacji jest też nawilżanie, niekoniecznie natłuszczanie - krem powinien być tak dobrany, żeby rano nie budzić się z twarzą pełną łoju. Raz, że zapchane pory nie wypoczną, jak należy. Dwa, że wstając nie będziemy wyglądać korzystnie.
Włosy i inne części ciała też mogą skorzystać ze snu - w drogeriach dostępne są preparaty do włosów do stosowania na noc. Zniszczone dłonie i stopy należy posmarować grubą warstwą odżywczego kremu, a następnie nałożyć rękawiczki i skarpetki. Ciepło pomoże przyswoić wszystkie dobroczynne składniki lepiej.

Sypialnia w sam raz do spania

Nie każdy pokój nadaje się do snu.Warto zatem przygotować naszą sypialnię, aby wypocząć jak najlepiej.
Powinna być przede wszystkim urządzona tak, aby w nocy oddzielić się od światła - rolety lub zasłony w oknach, a jeśli drzwi są przeszklone - coś, aby w razie konieczności zasłonić światło do dobiegające z innych pokoi.
Regularnie wietrz pokój, a jeśli jesteś fanką przyjemnych zapachów, możesz kupić aromatyczną poduszkę wypełnioną ziołami ułatwiającymi zasypianie, którą trzyma się pomiędzy pościelą. Poszwy i poszewki powinny być bawełniane, podobnie jak twoja piżama. Satynowe koszulki i inne komplety nocne są często wykonane nie z jedwabiu, a poliestru. Przed snem możesz również posmarować ciało waniliowym lub lawendowym balsamem do ciała.
Kolory, jakimi się otaczasz, też mają wpływ na sen. Najbardziej ułatwiają go ciepłe beże, a jeśli dzielisz z kimś sypialnię, możesz dodać elementy czerwonego, np. ozdobne poduszki i świece.

Gdy nie możesz zasnąć

- Poczytaj książkę.
- Napij się ciepłego mleka lub napar z melisy.
- Weź ciepłą (ale nie gorącą - wtedy skutek będzie odwrotny) kąpiel.
- Posłuchaj kojącej muzyki.

Na zdrowy sen wpływa jednak najbardziej zdrowy dzień. Dlatego jedz zdrowo, ruszaj się i nie leniuchuj - wtedy zaśniesz w przeciągu pięciu minut.


zeberka.pl