milkaja - 2009-01-19 14:02:11

Chocolate (2007)https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/c/c6/Chocolate_Malayalam.jpg


To film Malayalam, czyli Mollywood  z 2007 roku wyreżyserowany przez Shafi'ego.

Muzykę do filmu skomponował Alex Paul a słowa ułożył Vayalar Sarath Chandra Varma. Głosu użyczyli natomiast M.G. Sreekumar i Rimi Tomy.
Czas trwania - 120 minut


Obsada

Prithviraj Sukumaran jako Shyam
Jayasurya
Roma jako Ann Mathews
Samvrutha Sunil jako Nandana
Remya Nabeeshan jako Sussana
Lalu Alex jako ojciec Ann


Fabuła

Trzy przyjaciółki Ann Mathews (Roma), Nandana (Samvrutha) i Sussana (Remya Nabeeshan) chodzą do tego samego żeńskiego collegu a Ann jest zdecydowaną i silną dziewczyną, która lubi postawić na swoim. Sprzyjało temu jej wychowanie przez ojca, który nigdy niczego jej nie narzucał. Inaczej ma się rzecz z Nandaną, której dwie starsze siostry wyszły za mąż z miłości. Jej ojciec tego nie pochwalał i robi wszystko by uniemożliwić córce podobny błąd. Dlatego zresztą wysłał córkę do żeńskiego collegu.
Jednak po 50 latach istnienia collegu władze uczelni decydują się na dopuszczenie do zajęć w szkole również mężczyzn. Sprzeciwia sie temu grupa rodziców z ojcem Nandany na czele.
Na początek by zorientować się czy eksperyment koedukacyjnej placówki się uda do szkoły przybywa pierwszy mężczyzna Shyam (Prithiviraj). Nie jest to jednak grzeczny chłopiec. Wyrzucono go wcześniej z trzech poprzednich szkół.
Pomiędzy Ann i Shyamem dochodzi od razu do konfrontacji i młodzi nie przypadają sobie do gustu. Za to reszta dziewcząt jest zachwycona nowym kolegą...

_____________________________________________________________________
źródło: wikipedia oraz mój opis filmu


Moje wrażenia i ocena

Niezła komediowa historia rozgrywająca się w szkole. Można się pośmiać jak też i nawet wzruszyć. To historia, która udowadnia po raz kolejny, iż - Kto się czubi ten się lubi :) Pomiędzy główna para nieźle iskrzyło.  Roma jako Ann była zdecydowanie silna osobowością, tak jak i główny bohater i dzięki temu nudno nie było. Zresztą jakoś zawsze bardziej przemawiały do mnie silne kobiety, byleby tylko zachowywały pewien umiar. Główna bohaterka trochę się w pewnym momencie zagubiła, ale cóż błądzić jest rzeczą ludzką :p
W każdym razie ja oglądałam film jakiś czas temu, więc moje wrażenia trochę już się przytłumiły :P Na pewno jednak mogę film polecić. Ponadto w filmie gra Prithviraj :) i chociażby dla niego warto zobaczyć. Myslę, że jednak film ma więcej niż tylko tego aktora do zaoferowania.
Oceniam na 5 z plusem.