Fantasmagoria - 2008-04-18 12:49:09

Dil Kya Kare http://www.kkbox.com.tw/funky/album/63096.jpg


to bollywoodzki dramat z 1999 roku wyreżyserowany przez Prakash Jha, autora filmu Apaharan z 2005 roku. W rolach głównych Kajol, Ajay Devgan i Mahima Chaudhry


Obsada

Ajay Devgan ... Anand Kishore
Mahima Chaudhry ... Kavita Kishore
Kajol ... Nandita Rai
Chandrachur Singh ... Som Dutt
Akshita Garud ... Neha Kishore
Neal ... Arpit


Fabuła

Architekt Anand Kishore (Ajay Devgan) i jego żona Kavita (Mahima Chaudhry) wraz z córeczką Nehą żyją bardzo szczęśliwie w Delhi, dopóki Kavitę nie zaczynają niepokoić wieści o tajemniczej "cioci', która obdarowuje Nehę prezentami odprowadzając ją po szkole do domu. Kawicie udaje się z nią porozmawiać i dowiaduje się, że Nandita Rai (Kajol) jest biologiczną matką adoptowanej Nehy. Nadita oddała kiedyś do adopcji dziecko - owoc jednej przypadkowej nocy spędzonej w pociągu z nieznanym jej mężczyzną. Mężczyzną tym okazuje się ...Anand.


Ciekawostki

*Reżyser tego filmu Prakash Jha był nagradzany filmowymi nagrodami indyjskimi za filmy: Damul(1985), The Death Sentence: Mrityu Dand (1997), Gangaajal (2003) i Apaharan (2005).
*Mahima Chaudhry dwa lata wcześniej (1997) otrzymała Nagrodę Filmfare za Najlepszy Debiut w filmie Pardes (z Shah Rukh Khanem).
*Kajol i Ajay Devgan wystąpili razem 6-krotnie. W Hulchul i Gundaraj w 1995, Ishq w 1997, w Pyaar To Hona Hi Tha, w 1999 w Dil Kya Kare i 2000 roku w Raju Chacha. Bardziej rozsławiły ją filmy, w których grała w parze z Shah Rukh Khanem (Baazigar, Karan Arjun, Żona dla zuchwałych , Coś się dzieje, Czasem słońce, czasem deszcz), czy z Aamir Khanem - Fanaa z 2006 roku. Rok 1999 jest też datą ich ślubu.

____________________________________________________
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dil_Kya_Kare


Moja opinia:

Ogólnie film bardzo fajny :) Tylko ten dzieciak! O matko!

Rozkręciło się dopiero gdy pokazali Kajol. Od razu było ciekawiej, zastanawiałam się jak się skończy. Nie mogę pisać więcej bo wszystko zdradzę :):)